Odtwarzacz blu ray

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Odtwarzacz blu ray

#1 Post autor: Szczypior » sob lis 17, 2012 16:47 pm

Jaki polecacie odtwarzacz blu ray. Muszę w końcu kupić, ale taki nie za drogi :)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Odtwarzacz blu ray

#2 Post autor: Templar » sob lis 17, 2012 16:47 pm

PS3 :D
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Odtwarzacz blu ray

#3 Post autor: Krzysiek » sob lis 17, 2012 22:54 pm

Niedrogi tzn do jakiej kwoty? To ma być tylko odtwarzacz blu, czy też ma choć trochę lepiej grać? DVD & Blu czy multiformatowy (+ SACD & DVD-Audio) ?

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: Odtwarzacz blu ray

#4 Post autor: Szczypior » sob lis 17, 2012 23:17 pm

generalnie to się na tym za bardzo nie znam, ale ten multiformatowy brzmi zachęcająco

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Odtwarzacz blu ray

#5 Post autor: Bucholc Krok » sob lis 17, 2012 23:19 pm

I za niewielkie pieniądze? :)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: Odtwarzacz blu ray

#6 Post autor: Szczypior » sob lis 17, 2012 23:29 pm

w granicach rozsądku :)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Odtwarzacz blu ray

#7 Post autor: Krzysiek » ndz lis 18, 2012 09:44 am

Multiformatowy "przyda" Ci się o ile będziesz kupował jakieś płyty SACD i ew. DVD-Audio. Choć pewnie z DVD-Audio już coś posiadasz - Trylogię Władcy Pierścieni w której oprócz zwykłych CD były dodane kompletne w tym formacie i dodatkowo 5.1

Najpopularniejszym jest Denon - najtańszym model 1611UD - z USB (sprawdź czy ma już wgrane oprogramowanie do odtwarzania 3D)

http://www.denon.pl/pl/Product/Pages/Pr ... =DBP1611UD

Można też kupić jeszcze starszy - 1611 bez USB ale ze slotem na karty

Ew. starszy model (bez możliwości 3D) ale lepszy dźwiękowo - DVD-3800BD niestety nie wiem po ile teraz są używane.
Uważaj by nie kupić samego transportu. Nie mają układów dekodujących (przetworników, skalerów itp) i potrzebny jest wtedy amplituner.
Różnice między odtwarzaczem a transportem;

http://www.denon.pl/pl/Product/Pages/Pr ... |DBT1713UD

Możesz też coś wybrać z Yamahy ale one nie odtwarzają DVD-Audio.

Lub jeśli cena za wysoka to tylko PS3 lub patrz tutaj:

http://www.morele.net/rtv/dvd-blu-ray/o ... u-ray-462/

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Odtwarzacz blu ray

#8 Post autor: kiedyśgrześ » ndz lis 18, 2012 11:58 am

No ja mam nieco inne podejście, co wiadomo :P Radzę się trzymać tanich jak barszcz Samsungów, które i tak będą bardziej zaawansowane technologicznie, niż 10 krotnie droższy sprzęt, a jak się ewentualnie zepsują (mimo, że jakościowo to też jest dzisiaj lepszy sprzęt niż znacznie droższa półka, cuda się dzieją w tym świecie), to do śmietnik i kupuje się następny jeszcze bardziej zaawansowany i tyle :P

Krzysiek zaproponował multiformat z wyższymi rozdzielczościami, tani Samsung tego nie zrealizuje to fakt, jednak wyższe rozdzielczości mają swoje konsekwencje, za decoding odpowiada odtwarzacz i trzeba by sygnał wyprowadzić analogiem do jednostki wzmacniającej, więc trzeba mieś jakiś zacny wielokanałowy wzmacniacz sygnału, nie wiemy, czy Szczypior posiada takie urządzenie :P To się wiąże z 6, 8 do nieskończoności (kto wie co jeszcze wymyślą) torów, kabli, no RCA za 5 PLN tu się nie nada, kabel mikrofonowy, powiedzmy 30 PLN za metr, drożej to rozpusta :P a można i kupić za 20 000 za metr jak się chce :P Tymczasem, jeśli trzymam się standardu, wystarczy nam dowolna kabloteka za 10 PLN z Biedronki, odtwarzacz puszcza sygnał cyfrowy, straty są pomijalne, jak to zagra zależy jedynie od wzmacniacza, jaki format będzie rozpoznawalny, zależy jedynie od wzmacniacza.

O obrazie się zupełnie nie wypowiem, mówimy tu o 2k pikseli, to jest graniczna rozsądna wartość dla filmu 35 mm, potem już tylko ziarno, dla mnie każde blu wygląda z metra fajnie i wartościowanie uważam za zawracanie dupy. Jeśli chodzi o 3D to sprawa ergonomii, jak Szczypior ma pokój filmowy z kanapką po środku i siedzi prosto przed TV to można w to wejść, w innym przypadku zawracanie dupy.

Komunikacja jest istotna, tani Samsung będzie miał (może mieć) dwa wejścia USB i dla skrętki, dla danych, dla Wifi, YouTube w TV te sprawy :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Odtwarzacz blu ray

#9 Post autor: Adam » ndz lis 18, 2012 12:04 pm

Szczypior, bierz byle co za 200-parę plnów jak pisze kiedyśgrześ i nie zawracaj dupy :P
#FUCKVINYL

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: Odtwarzacz blu ray

#10 Post autor: Szczypior » ndz lis 18, 2012 12:07 pm

HA HA HA Adam. Już wcześniej myślałem o tych Samsungach, więc rozejrzę się bardziej i już nie zawracam dupy :P

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Odtwarzacz blu ray

#11 Post autor: Adam » ndz lis 18, 2012 12:09 pm

no bo to takie pieprzenie zawsze. możesz se kupić za sto zł albo i za 100 tysięcy taki sprzęt. sam sprzęt to nie wszystko jak pobieżnie opisał Ci wyżej nasz kolega :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Odtwarzacz blu ray

#12 Post autor: Krzysiek » ndz lis 18, 2012 12:42 pm

Kolega kiedyśgrześ opisał "coś" bardzo pobieżnie i obawiam się, że nie mając jakiegokolwiek naocznego i organoleptycznego porównania :? . Zarówno co do możliwości "zepsucia" się danej marki (lub danego modelu sprzętu) a tym bardziej w możliwościach (opcjach) przesyłania sygnału z odtwarzacza DVD-Blu do Tv bezpośrednio lub poprzez amplituner.
Opis który zaserwował kiedyśgrześ jest chyba z Pudelka, ponieważ jego merytoryka całkowicie odbiega od faktów. "Podejście" czy własne upodobania nie poparte jakąkolwiek praktyką dają właśnie taki a nie inny wypaczony pogląd o sprzecie grającym czy to odtwarzaczach czy ogólnie (głośniki, tv i inne).
Moje pytanie brzmiało dokładnie - ile Kolega Szczypior może na to przeznaczyć? Skoro nie otrzymałem dokładniej informacji to wyszedłem z propozycją czegoś co gra sensownie i wielokrotnie lepiej niż "tanie jak barszcz Samsungi, które i tak będą bardziej zaawansowane technologicznie".
Rozumując jak kiedyśgrześ, po jaką cholerę wymieniać tv czy kupować dekoder, skoro da się wszystko na 15" monitorze (wysoce zaawansowanym technologicznie w latach dziewiędziesiątych) oglądać w jakości divxi twierdzić że jest super. Fakt, jak się taki monitor zepsuje, można go wyrzucić na śmietnik i nie trzeba się nigdzie indziej fatygować, bo większe i sprawne zalegają śmietniska :mrgreen: .
za decoding odpowiada odtwarzacz i trzeba by sygnał wyprowadzić analogiem do jednostki wzmacniającej, więc trzeba mieś jakiś zacny wielokanałowy wzmacniacz sygnału
odtwarzacz puszcza sygnał cyfrowy, straty są pomijalne, jak to zagra zależy jedynie od wzmacniacza, jaki format będzie rozpoznawalny, zależy jedynie od wzmacniacza
:shock: Zastanowiłeś się nad tym co napisałeś??
Tymczasem, jeśli trzymam się standardu, wystarczy nam dowolna kabloteka za 10 PLN z Biedronki
Zależy jakiego standardu się trzymasz :mrgreen: ja tam wolałbym zapłacić 200zł a sobie poruchać konkretnie niż dać 10zł i zostać wyjebanym

I nie uważam by Szczypior zawracał komuś dupę. Zadał pytanie i jeśli innym nie odpowiada ten temat to po chuj sobie nabijają wejścia? :evil:
Podałem namiar na Morele.net i tam jest sprzęt typu Samsung + inne w bardzo dobrych cenach.

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: Odtwarzacz blu ray

#13 Post autor: Szczypior » ndz lis 18, 2012 12:50 pm

Krzysiek pisze:Ile Kolega Szczypior może na to przeznaczyć?
Do 400 PLN.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Odtwarzacz blu ray

#14 Post autor: Adam » ndz lis 18, 2012 12:53 pm

no więc mówiłem co kupić zatyle :P a Krzysiek jak zawsze zbędny elaborat napisał bo nie ta kasa :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Odtwarzacz blu ray

#15 Post autor: Krzysiek » ndz lis 18, 2012 13:00 pm

Adamie jak będziesz czytał do końca to może zrozumiesz co pisałem :)
A za 400zł to nie ma co się pakować w odtwarzacz Blu. Szkoda kasy, ani to nie bedzie dobrze grało ani obraz z tego nie będzie świetny. Lepiej pójść w jakąś promocję do której dodają PS3. Będziesz miał odtwarzacz, możliwośc grania, a jak jeszcze zaprosisz do wspólnej gry jakąś dzierlatkę to i może w pakiecie dostaniesz coś więcej :wink:

ODPOWIEDZ