Przelewy bankowe

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Przelewy bankowe

#1 Post autor: lis23 » wt paź 02, 2012 02:19 am

Chcę sobie zamówić parę rzeczy z Muve.pl, akurat mam kod - 40% zniżki na gry PC a do tego Muve.pl od jakiegoś czasu kusi klientów, tzw. " darmodostawą ", czyli zero kosztów wysyłki
jest jednak haczyk, należy zapłacić z góry .... niestety, nie znam się na płatnościach ....
do wyboru jest bank w którym konto ma siostra i mama ale nie wiem, czy jak wybiorę tę opcję to czy coś się nie pomiesza ... jest też opcja " przelewu tradycyjnego " ale czy wtedy będę musiał wypełniać czerwony druk na poczcie, czy też będę mógł dokonać przelewu z banku?
z góry dzięki za pomoc, zawsze wybierałem opcję płatności przy odbiorze ;)
Ostatnio zmieniony wt paź 02, 2012 20:00 pm przez lis23, łącznie zmieniany 1 raz.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Przelewy bankowe

#2 Post autor: Bucholc Krok » wt paź 02, 2012 09:07 am

lis23 pisze:do wyboru jest bank w którym konto ma siostra i mama ale nie wiem, czy jak wybiorę tę opcję to czy coś się nie pomiesza ...
A co ma pomieszać? Będzie ePrzelew pewnikiem, czyli po złożeniu zamówienia przekieruje na konto banku, żeby dokonac transakcji.
jest też opcja " przelewu tradycyjnego " ale czy wtedy będę musiał wypełniać czerwony druk na poczcie, czy też będę mógł dokonać przelewu z banku?
Będziesz miał czas na przelew z dowolnego miejsca. Dostaniesz nr konta, na które masz zrobić przelew i robisz co chcesz.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Przelewy bankowe

#3 Post autor: Templar » wt paź 02, 2012 11:34 am

lis23 pisze:do wyboru jest bank w którym konto ma siostra i mama
A jaki to konkretnie bank?
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Przelewy bankowe

#4 Post autor: Bucholc Krok » wt paź 02, 2012 11:48 am

Może Amber Gold i stąd te obawy. ;)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przelewy bankowe

#5 Post autor: lis23 » wt paź 02, 2012 13:50 pm

Templar pisze:
lis23 pisze:do wyboru jest bank w którym konto ma siostra i mama
A jaki to konkretnie bank?
BPH
tyle, że to nie moje konto i nigdy nie robiłem takich transakcji, więc wolałbym osobiście pójść do banku, wpłacić kasę i zrobić przelew.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Przelewy bankowe

#6 Post autor: Templar » wt paź 02, 2012 14:47 pm

lis23 pisze:BPH
tyle, że to nie moje konto i nigdy nie robiłem takich transakcji, więc wolałbym osobiście pójść do banku, wpłacić kasę i zrobić przelew.
No to jeśli masz dane dostępu do systemu on-line BPH to będzie szybki przelew, podajesz tylko login, hasło i zatwierdzasz (nie musisz podawać numeru konta, kwoty, tytułu itp., wszystko będzie uzupełnione automatycznie) i taki przelew jest już automatycznie zaksięgowany u sprzedawcy, w przypadku przelewu tradycyjnego to zależnie od sesji ELIXIR może to być po kilku godzinach albo następnego dnia. A i nie radzę korzystać z Poczty Polskiej, u nich przelewy idą czasem i 2 tygodnie, nie ogarniam jak oni je realizują, że tyle czasu to zajmuje :mrgreen:
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przelewy bankowe

#7 Post autor: lis23 » wt paź 02, 2012 14:52 pm

Templar pisze: No to jeśli masz dane dostępu do systemu on-line BPH to będzie szybki przelew, podajesz tylko login, hasło i zatwierdzasz (nie musisz podawać numeru konta, kwoty, tytułu itp., wszystko będzie uzupełnione automatycznie) i taki przelew jest już automatycznie zaksięgowany u sprzedawcy, w przypadku przelewu tradycyjnego to zależnie od sesji ELIXIR może to być po kilku godzinach albo następnego dnia. A i nie radzę korzystać z Poczty Polskiej, u nich przelewy idą czasem i 2 tygodnie, nie ogarniam jak oni je realizują, że tyle czasu to zajmuje :mrgreen:
Tylko, że ja nie mam loginu i hasła - w BPH konto mają moja siostra i mama ale one nie mają konta internetowego, dlatego ja chcę zrobić przelew bezpośrednio w banku; zamawiam towar, ide do banku, wpłacam kasę na konto i robię przelew na konto sklepu - chcę się dowiedzieć, czy ten " przelew tradycyjny " mi to umożliwi.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Przelewy bankowe

#8 Post autor: Templar » wt paź 02, 2012 15:00 pm

lis23 pisze:Tylko, że ja nie mam loginu i hasła - w BPH konto mają moja siostra i mama ale one nie mają konta internetowego, dlatego ja chcę zrobić przelew bezpośrednio w banku; zamawiam towar, ide do banku, wpłacam kasę na konto i robię przelew na konto sklepu - chcę się dowiedzieć, czy ten " przelew tradycyjny " mi to umożliwi.
Tak, umożliwi, dostaniesz wszystkie dane, numer konta, tytuł, kwota itp., nawet chyba będziesz miał możliwość wydrukowania gotowego druczku, który możesz zanieść do banku.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Przelewy bankowe

#9 Post autor: Bucholc Krok » wt paź 02, 2012 15:14 pm

lis23 pisze:chcę się dowiedzieć, czy ten " przelew tradycyjny " mi to umożliwi.
Odpowiedź już padła. Ale jeśli nadal nie masz pewności to szybciej (i pewniej) by było zadzwonienć/napisać do Muve. Zawsze też można złożyć zamówienie i się przekonać. W razie czego można anulować.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przelewy bankowe

#10 Post autor: lis23 » wt paź 02, 2012 15:49 pm

Już wiem, wybrałem tę opcję i mam dane do przelewu, dzięki za odpowiedzi. :)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ