BLU-RAY nie odtwarza wszystkich CD Audio

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2857
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

BLU-RAY nie odtwarza wszystkich CD Audio

#1 Post autor: swordfish » pt mar 02, 2012 14:00 pm

Chciałem przypomnieć sobie "Speeda" Manciny z wersji Milana. Włożyłem to po raz pierwszy do odtwarzacza Blu-Ray LG BD550 i płyta nie jest poprawnie odczytywana. To znaczy odtwarzacz ją widzi i zaczyna grać, ale muzyka dziwnie brzmi w trzaskach i szumach, tak że nie można tego normalnie odtwarzać. Taki sam problem miałem na tym odtwarzaczu z oryginalną "Troyą" Hornera. Myślałem, że może coś w ustawieniach odtwarzacza jest nie tak. Zmieniałem wszystkie możliwe kombinacje ustawień dźwięku, ale ciągle gra tak samo. Myślałem, że z płytami coś się stało, na szczęście w odtwarzaczu CD i DVD grają normalnie. Czym to może być spowodowane? Być może odtwarzacz Blu-Ray nie nadaje się jednak do słuchania niektórych CD Audio. Pozostałe CD Audio grają na tym odtwarzaczu normalnie.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1113
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: BLU-RAY nie odtwarza wszystkich CD Audio

#2 Post autor: Krzysiek » pt mar 02, 2012 15:12 pm

Wyjście słuchawkowe ma? Sprawdzałeś przez słuchawki?
Ten Blu-Ray ma możliwość odtwarzania plików z pena. Przegraj płyty na pena i w ten sposób sprawdź. Można też zrobic jedną kopię i tę sprawdzić.
Jest jakiś nowy soft do niego, który można wgrać?

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13154
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: BLU-RAY nie odtwarza wszystkich CD Audio

#3 Post autor: lis23 » śr kwie 24, 2024 18:11 pm

Nie mogę znaleźć tematu ze sprzętem audio, więc odkopię ten temat ;)
Mój odtwarzacz CD Yamahy zaczął "miksować" dźwięk na płytach CD, jakby to robił didżej z płytą winylową ... Sprawdziłem utwór na odtwarzaczu 4K pod tv i kinem domowym i za pierwszym razem też był problem ale w innym miejscu ale za drugim cały utwór już poszedł normalnie a na odtwarzaczu CD cztery razy zaczął wariować w tym samym miejscu. Sprzęt ma już prawie dziesięć lat ( w lipcu ), czy to jego kres? Skoro całość była tania ( 3 000 zł w 2014 roku ) to czy ewentualnie brać jakiś tani zamiennik, np:

https://www.euro.com.pl/odtwarzacze-cd/ ... z-cd.bhtml

https://www.euro.com.pl/odtwarzacze-cd/ ... arny.bhtml

Może płyta czyszcząca laser coś by tu pomogła?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13154
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: BLU-RAY nie odtwarza wszystkich CD Audio

#4 Post autor: lis23 » sob kwie 27, 2024 16:01 pm

Kupiłem płytę czyszczącą, która ... nie działa bo odtwarzacz jej nie odtwarza ;) Wcieło mi już dwie płyty pod rząd, więc pewnie będzie trzeba wymienić odtwarzacz.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5935
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: BLU-RAY nie odtwarza wszystkich CD Audio

#5 Post autor: kiedyśgrześ » pt maja 03, 2024 13:57 pm

lis23 pisze:
sob kwie 27, 2024 16:01 pm
Kupiłem płytę czyszczącą, która ... nie działa bo odtwarzacz jej nie odtwarza ;) Wcieło mi już dwie płyty pod rząd, więc pewnie będzie trzeba wymienić odtwarzacz.
sprzęt po gwarancji, śrubokręt w dłoń :!: :D przeczyść soczewkę możliwie najczystszym izopropanolem, jak to nie pomoże trzeba pomyśleć o wymianie sprzętu, ewentualnie samego układu optycznego, jeśli się opłaca w tym modelu
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1113
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: BLU-RAY nie odtwarza wszystkich CD Audio

#6 Post autor: Krzysiek » pn maja 06, 2024 15:51 pm

lis23 pisze:
sob kwie 27, 2024 16:01 pm
Kupiłem płytę czyszczącą, która ... nie działa bo odtwarzacz jej nie odtwarza ;) Wcieło mi już dwie płyty pod rząd, więc pewnie będzie trzeba wymienić odtwarzacz.
Płyta CD "czyszcząca" ma jakąś szczotkę by oczyścić soczewkę z kurzu lub wyregulować mechanizm odczytu? To nie jest odtwarzacz VHS :roll: "Płyta czyszcząca" jeśli jest dobrze wykonana ma za zadanie ściągnąć na siebie jak najwięcej drobin kurzu (odpowiednie naładowanie elektrostatyczne) - tak to powinno wyglądać. Natomiast jeśli jest cokolwiek innego doklejone do płyty, co można napisać...? Można sobie tylko spieprzyć soczewkę poprzez jej porysowanie lub rozregulować mechanizm poprzez bicie płyty w czytniku (laser głupieje bo nie może namierzyć ścieżki). Najlepiej rozebrać górę i oczyścić całość sprężonym powietrzem w sprayu.

Ale jak widzę w innym temacie, Kolega Lis wybrał rozwiązanie w postaci zakupu nowego odtwarzacza. Przy tak tanim sprzęcie też jest to jakiś pomysł :wink: Mnie wymiana mechanizmu w Denonie kosztowała ponad 600zł, przy czym odtwarzacz lądował dwa razy na serwisie, ponieważ za pierwszym razem wymienili soczewkę z laserem, ale nie wyregulowali i nie czytało to wszystkich płyt.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13154
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: BLU-RAY nie odtwarza wszystkich CD Audio

#7 Post autor: lis23 » wt maja 07, 2024 10:06 am

Płyta ma taką szczoteczkę ale po włożeniu jej do napędu odtwarzacz bardzo długo "myśli", trwa to na prawdę długo, zanim ją załaduje ale nie da się jej uruchomić.
Co do czyszczenia lasera to dwa lata temu był on czyszczony przy okazji naprawy szuflady wysuwającej płytę.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ