Jakie książki ostatnio czytaliście?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#16 Post autor: Adam » śr gru 14, 2011 21:53 pm

oki oki, jak się obruszył myślał by kto :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#17 Post autor: Ghostek » śr gru 14, 2011 22:01 pm

Ano. Weź se załóż temat z prasą i tam wklejaj skriny z nowych gazetek reklamowych Castoramy oraz Biedronki. 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#18 Post autor: Marek Łach » śr gru 14, 2011 22:14 pm

Tomasz Goska pisze: Truman Capote = "Z zimną krwią"
Czytałem, świetna rzecz, chłodna, ponura, do bólu realistyczna i odmitologizowana. Capote megakult.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#19 Post autor: Bucholc Krok » czw gru 15, 2011 09:40 am

"Proces" Kafki. O seksie jest niewiele.. także zainteresowani tym tematem niczego nie stracą. ;)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#20 Post autor: Marek Łach » czw gru 15, 2011 10:51 am

Ale u Kafki tego zakamuflowanego erotyzmu trochę jest, chociaż o ile dobrze pamiętam więcej w Zamku niż Procesie. :D

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#21 Post autor: Ghostek » czw gru 15, 2011 11:14 am

Do "Procesu" muszę sięgnąć. Kiedyś ledwo liznąłem, ale nie dokończyłem. Trza nadrobić.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#22 Post autor: Wojteł » czw gru 15, 2011 13:08 pm

Tomasz Goska pisze:Do "Procesu" muszę sięgnąć. Kiedyś ledwo liznąłem, ale nie dokończyłem. Trza nadrobić.
To tak jak ja :D
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
nadszyszkownik Kilkujadek
Nominowany do Emmy
Posty: 1597
Rejestracja: wt sty 19, 2010 16:47 pm
Lokalizacja: ziemie odzyskane

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#23 Post autor: nadszyszkownik Kilkujadek » czw gru 15, 2011 13:47 pm

Przecież 'Proces' to lektura obowiązkowa w szkole. Nawet gdyby człowiek nie chciał, to musiał ją przeczytać. Gdzie wy się uchowaliście :shock: Przy okazji, zapoznajcie się z twórczością Dürrenmatta, naprawdę warto.

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#24 Post autor: Templar » czw gru 15, 2011 13:56 pm

nadszyszkownik Kilkujadek pisze:Nawet gdyby człowiek nie chciał, to musiał ją przeczytać.
Gdyby zrobiono sondaż ile obowiązkowych lektur przeczytali uczniowie w trakcie swojej nauki to byś się zdziwił :mrgreen: No i jeszcze dodajmy do tego, że nawet jak ktoś czyta wszystkie, to rzadko kiedy nauczyciel się wyrabia, bo ma za mało godzin i często się rezygnuje z wielu lektur ;)
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#25 Post autor: Ghostek » czw gru 15, 2011 13:56 pm

nadszyszkownik Kilkujadek pisze:Przecież 'Proces' to lektura obowiązkowa w szkole. Nawet gdyby człowiek nie chciał, to musiał ją przeczytać. Gdzie wy się uchowaliście :shock: Przy okazji, zapoznajcie się z twórczością Dürrenmatta, naprawdę warto.
Wtedy, kiedy omawialiśmy "Proces", jedyną lekturą jaka mnie interesowała był "Władca Pierścieni" i książki Kinga. Widocznie człowiek mądrzeje dopiero na starość. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
nadszyszkownik Kilkujadek
Nominowany do Emmy
Posty: 1597
Rejestracja: wt sty 19, 2010 16:47 pm
Lokalizacja: ziemie odzyskane

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#26 Post autor: nadszyszkownik Kilkujadek » czw gru 15, 2011 13:58 pm

Lepiej późno, niż wcale :wink:

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#27 Post autor: Wojteł » czw gru 15, 2011 22:50 pm

nadszyszkownik Kilkujadek pisze:Przecież 'Proces' to lektura obowiązkowa w szkole. Nawet gdyby człowiek nie chciał, to musiał ją przeczytać. Gdzie wy się uchowaliście :shock: Przy okazji, zapoznajcie się z twórczością Dürrenmatta, naprawdę warto.

Nie jest obowiązkowy, przynajmniej od jakiegoś czasu. Jak ja zdawałem maturę to miały to czytac tylko osoby zdające rozszerzenie z języka polskiego (w tym ja - lecz byłem mało sumiennym uczniem, aczkolwiek na swoje i tak wyszedłem :mrgreen: )
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#28 Post autor: Koper » czw gru 15, 2011 22:58 pm

nadszyszkownik Kilkujadek pisze:Przecież 'Proces' to lektura obowiązkowa w szkole. Nawet gdyby człowiek nie chciał, to musiał ją przeczytać. Gdzie wy się uchowaliście :shock:
Ojejku, jak widać, niektórzy w szkołę to tylko kamieniami rzucali :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#29 Post autor: Ghostek » pt gru 16, 2011 01:52 am

Szymun Wroczek - Piter

Obrazek

Coś dla miłośników ciężkiego czytadła.

"Piter" jest tak jakby spin-offem dwóch post-apokaliptycznych wizji świata Dimitra Glukhovsky'ego: „Metro 2033” oraz „Metro 2034” (które też polecam). Książki te okazały się na tyle obiecującymi opowiadaniami, że autor postanowił uruchomić nowy projekt - "Uniwersum Metro 2033" - i dać się wykazać pasjonatom, a także pisarzom-amatorom. Dał im wolną rękę na interpretowanie jego historii, dopowiedzenie tego, czego sam nie dopowiedział... Stąd też "Piter".

Akcja dzieje się w 2033 roku w Sankt Petersburgu, a właściwe w podziemiach petersburskiego metra. Po wojnie atomowej, głęboko położona infrastruktura metra (stacje są tam nawet na głębokości 60-80 metrów pod ziemią!) jest schronieniem dla pozostałej przy życiu ludności miasta. Od kilkunastu lat organizowane jest tam społeczeństwo, w którym nie brakuje również ciemnych elementów oraz dążących do tyranii jednostek. Fabuła rozkręca się w momencie, gdy społeczności jednej ze stacji metra (Wasillieostrowskiej) ktoś podpierdala silnik będący agregatem prądotwórczym. Mężczyźni chwytają za broń i idą szukać cwaniaków, którzy to zrobili. W międzyczasie wychodzi na jaw milion różnych innych spraw, a fabuła zbacza na dziesiątki innych wątków. Pomimo okropnej bidy językowej "Pitera" czyta się nawet z niemałym zainteresowaniem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#30 Post autor: Wawrzyniec » pt gru 16, 2011 14:29 pm

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ