Składka dla Kolegi Turka

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Składka dla Kolegi Turka

#121 Post autor: Krzysiek » czw gru 15, 2011 10:17 am

Witam Kolegę filold'a
Krzychu nawalił 50 postów
:? nooo mogę to przyjąć na klatę - nawaliła krowa w polu - i przyjmuję jako celną uwagę. Aczkolwiek staram sie odpowiadać w tematach, które poruszam i na które zadają mi pytania w offtopie....

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Składka dla Kolegi Turka

#122 Post autor: Krzysiek » czw gru 15, 2011 10:59 am

Natomiast Kolega Templar znowu trafił kulą w płot.... :(
Belinea 2080 S2 z Premium MVA, za 300zł dostaniesz, dużo lepsze od starszych generacji S-IPS
Proponowana przez Ciebie Belinea 2080 S2 ma wg oryginalnej instrukcji (a nie tzw testów promujących model)
Response Time (Typical) 16ms Response Time grey to grey 8ms
i przyjmowanie dla całości 8ms jest nadużyciem (dla NEC'a by wyszło 7ms....)

Poza tym, poprosiłem o podanie modelu monitora w cenie do 400zł, który ma takie możliwości korekcji obrazu jak NEC 2080UX+ Belinela 2080 S2 niestety nie posiada takich możliwości.

Może też nie doczytałem, ale ma matrycę 8bitową... Nie pamiętak jaką miał NEC więc nie będę się teraz rozpisywał. Jak znajdę chwilę to sprawdzę.... Ew. można zadzwonic i się dowiedzieć (co proponowałem)

do poczytania jeszcze:

http://www.netzwelt.de/news/72727-nec-m ... alles.html

Czy projektując coś w Mechanicalu lub AutoCadzie widzisz aż taką różnicę w kolorach między 2490 a 2690 ?? :? Jeśli przyjąć Twój tok rozumowania, to oba można wywalić przez okno bo nie nadają się do postprodukcji i obróbki zdjęć - do tego są wyższe modele (wcześniej przeze mnie wymienione) czy choćby Eizo (które podałeś - ale to są nowsze modele i nijak nie można porównywać ze starszym 2080) lub jak komuś zbywa na kasie to Barco.... I nie piszę co kto ma w pracy ("mam" takie "osobliwości", które można co najwyżej zobaczyć na pokazach lub wystawach :wink: ) tylko o takich, które przeciętny użytkownik może mieć (posiadać) w domu i na które ew. go stać (nie pochwaliłeś się że używasz w domu 2690...)
Ostatnio zmieniony czw gru 15, 2011 11:01 am przez Krzysiek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Składka dla Kolegi Turka

#123 Post autor: Adam » czw gru 15, 2011 11:01 am

no panowie Krzysiek was masakruje :) kiepsko guglujecie :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Składka dla Kolegi Turka

#124 Post autor: Templar » czw gru 15, 2011 11:47 am

Krzysiek pisze:Może też nie doczytałem, ale ma matrycę 8bitową... Nie pamiętak jaką miał NEC więc nie będę się teraz rozpisywał. Jak znajdę chwilę to sprawdzę.... Ew. można zadzwonic i się dowiedzieć (co proponowałem)
NEC też ma 8-bitową...
Krzysiek pisze:Czy projektując coś w Mechanicalu lub AutoCadzie widzisz aż taką różnicę w kolorach między 2490 a 2690 ?? :?
Obydwa mają H-IPS, ja mówiłem o różnicy pomiędzy S-IPS (2080), a H-IPS (np. te 2490 i 2690).

No i dla mnie (i wielu znajomych grafików), takie Premium MVA też lepiej wygląda niż S-IPS, miałem przez długi czas Belineę 1980S2, a później 2080S2 i kolory wyglądały naprawdę świetnie jak na tak tani monitor. A z VA 8ms to np. jeszcze jest Gateway 2185W z matrycą S-PVA.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Składka dla Kolegi Turka

#125 Post autor: Krzysiek » czw gru 15, 2011 12:31 pm

Obydwa mają H-IPS, ja mówiłem o różnicy pomiędzy S-IPS (2080), a H-IPS (np. te 2490 i 2690)
A to przepraszam, nie zrozumiałem wcześniej.

Osobiście dla mnie nie zajmującego sie obróbką graficzną zdjęć czy podobnych, różnica pomiędzy 2080 a panoramicznymi wynikała tylko i wyłącznie z użyteczności (po podłączeniu DVD Denona - już niestety nie A11 a niższego modelu, nie zauważyłem znaczącej różnicy w samym obrazie patrząc z dalszej odległości na te trzy NEC'e). I jak podkreślam, nie sądzę, by komuś model 2080 "przeszkadzał" w domu przy obróbce zdjęć... chyba że w pracy dysponuje lepszym. Ja nikomu do roboty tego monitora nie proponowałem.... Poza tym każdy sobie go może kalibrować tak jak potrzebuje....
I piszę to z punktu, w którym miałem możliwość naocznego się przekonania (a nie teoretycznego o wyższości matrycy takiej nad inną)

Awatar użytkownika
karcharoth
Jestem Żydem
Posty: 336
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 12:05 pm
Lokalizacja: Wrocław, niekiedy Kargowa, ale głównie Planet Armstrong

Re: Składka dla Kolegi Turka

#126 Post autor: karcharoth » pt cze 01, 2012 10:28 am

Ten ziomek to Krzysztof K. z Polkowic. Poszukiwany za wiele wykroczeń. Głównie za rzucanie cytatami z bliskiej odległości i z nienacka. BEWARE !!! :D
"If our music survives, which I have no doubt it will, then it will because it is good." - Jerry Goldsmith

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Składka dla Kolegi Turka

#127 Post autor: Krzysiek » pt cze 01, 2012 13:37 pm

Dobry żart tynfa wart :mrgreen:

Awatar użytkownika
karcharoth
Jestem Żydem
Posty: 336
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 12:05 pm
Lokalizacja: Wrocław, niekiedy Kargowa, ale głównie Planet Armstrong

Re: Składka dla Kolegi Turka

#128 Post autor: karcharoth » pt cze 01, 2012 17:10 pm

Nie ma się co śmiać. Jeśli twoje nazwisko przypomina nazwę grzyba (takiego co poniektórym często myli się z muchomorem s.), to wiem gdzie Cię szukać. Do Polkowic mam blisko, więc wpadłbym z Williamsem i flaszką, a tego byś nie chciał :D
"If our music survives, which I have no doubt it will, then it will because it is good." - Jerry Goldsmith

Mefisto

Re: Składka dla Kolegi Turka

#129 Post autor: Mefisto » pt cze 01, 2012 21:56 pm

Znaczy Williamsa czy flaszki?

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Składka dla Kolegi Turka

#130 Post autor: Templar » pt cze 01, 2012 23:39 pm

Dobrze, że nie z Goldsmithem.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Składka dla Kolegi Turka

#131 Post autor: Krzysiek » sob cze 02, 2012 09:30 am

:lol: jest się z czego śmiać :lol: wszystkim, którzy mnie znają osobiście, moje nazwisko kojarzy się tylko i wyłącznie z ptakiem ... drapieżnym dla ścisłości z jastrzębiowatych

Natomiast o ile pamiętam, miałeś sposobność spotkać się z moim Mlodszym... A akademiki we Wrocławiu znam jak własną kieszeń :mrgreen: i swego czasu do każdego wchodziłem jak do swojego mieszkania 8) Flaszek też u mnie dostatek, czy to piwnych czy innych (kumpel produkuje świetny bimberek i od jakiegoś czasu mam niezły skład u siebie w piwnicy). Gwarantuję, że nawet we czterech nie dało by sie tego przepić :)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Składka dla Kolegi Turka

#132 Post autor: Koper » sob cze 02, 2012 12:53 pm

Krzysiek pisze:wszystkim, którzy mnie znają osobiście, moje nazwisko kojarzy się tylko i wyłącznie z ptakiem ... drapieżnym dla ścisłości z jastrzębiowatych
To pewnie będzie SĘP. Ewentualnie BŁOTNIAK albo GADOŻER. :mrgreen:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Składka dla Kolegi Turka

#133 Post autor: Adam » sob cze 02, 2012 12:55 pm

a może nadaję ci imię Jastrząb? :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Składka dla Kolegi Turka

#134 Post autor: Koper » sob cze 02, 2012 13:26 pm

Kapitan Jastrząb? Czyli Tsubasa? :mrgreen:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Składka dla Kolegi Turka

#135 Post autor: Adam » sob cze 02, 2012 13:27 pm

F16 ;-)
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ