Składka dla Kolegi Turka

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Turek

Re: Składka dla Kolegi Turka

#46 Post autor: Turek » ndz gru 11, 2011 17:04 pm

Krzysiek pisze: Głośniki (są już tanie używane - ponieważ to co teraz prezentuje B&W jest ciut inne i odtwarza dźwięk też inaczej niż kiedyś a do tego jest drogie...) podpięte mam do żenująco słabo grającego Denona RBD-X1000 (mam nadzieję, że nie wywołam tym salwy śmiechu, radości i słów w stylu "a nie mówiłem..." od wszystkich moich oponentów na tym forum). Niestety to co mam jest pokłosiem braku kasy i tego, że chcę też coś czasem zobaczyć z płyty Blu-Raj. Natomiast nie mam chwilowo miejsca (i w trakcie zakupu tego wzmacniaczo odtwarzacza też nie miałem) więc nie szarpię się na oddzielne segmenty (choćby Denona - który posiada w swojej ofercie lepsze klocki).
Do tego od jakiegoś czasu mam jeszcze kota (nie - nie słucha ze mną muzyki i nie jest zainteresowany tym co puszczam, natomiast lubi oglądac mecze) któremu trudno wytłumaczyć, że głośniki nie są od tego by na nich siedzieć :wink:
O, to na takich głośnikach, jesteś jedyną osobą w tym kraju, która może wypowiadać się o muzyce.
Bo tylko to co wg. Ciebie jest dobre, nadaje się do tego by muzykę słuchać, a co dopiero się o niej wypowiadać.
Ci co słuchają z czegoś innego (albo o zgrozo!) z monitorów, to powinni popełnić masowe samobójstwo za to że tak oszukują wszystkich swoimi wrażeniami.
muaddib_dw pisze:
Wracając do muzyki i roli sprzętu. Wiadomo, że na lepszym oczywiście odpowiednio spasowanym sprzęcie lepiej zabrzmi. Najważniejsze jednak aby każdemu niezależnie na czym słucha muzyka sprawiała przyjemność.
I tu Muaddib ma rację...

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: Składka dla Kolegi Turka

#47 Post autor: muaddib_dw » ndz gru 11, 2011 17:08 pm

Thanks Turek :wink: Tak btw. to o co tyle szumu co za głośniki masz bo nie che mi się całego wątku czytać :?:

Turek

Re: Składka dla Kolegi Turka

#48 Post autor: Turek » ndz gru 11, 2011 17:10 pm

muaddib_dw pisze:Thanks Turek :wink: Tak btw. to o co tyle szumu co za głośniki masz bo nie che mi się całego wątku czytać :?:
Nie wiem sam o co ten szum.

Mam monitorki odsłuchowe KRK. Jakość dźwięku jest piękna, nie mam na co narzekać.

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: Składka dla Kolegi Turka

#49 Post autor: muaddib_dw » ndz gru 11, 2011 17:22 pm

Wersja aktywna :?:

Turek

Re: Składka dla Kolegi Turka

#50 Post autor: Turek » ndz gru 11, 2011 17:25 pm

Oczywiście

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: Składka dla Kolegi Turka

#51 Post autor: muaddib_dw » ndz gru 11, 2011 17:31 pm

Nigdy nie spotkałem się z tym sprzętem. Widzę, że są to monitorki do niewielkich pomieszczeń.

Turek

Re: Składka dla Kolegi Turka

#52 Post autor: Turek » ndz gru 11, 2011 17:42 pm

muaddib_dw pisze:Nigdy nie spotkałem się z tym sprzętem. Widzę, że są to monitorki do niewielkich pomieszczeń.
Nie mam dużej przestrzeni, dzielę pokoju z bratem, jestem studentem zaocznym, więc nie mam pieniędzy na to aby kupić sprzęt z kosmosu, tym bardziej że nie jestem żadnym audiofilem i na jakimś nie wiem jakim poziomie mi nie zależało
.
Chciałem coś innego niż zwykła wieża, postanowiłem więc zainwestować w te monitorki, kupiłem i jestem kontent.

Nie wiem jaki ma z tym problem Krzysztof

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: Składka dla Kolegi Turka

#53 Post autor: muaddib_dw » ndz gru 11, 2011 17:48 pm

Kiedyś słuchałem muzy na sprzęcie Diory i monitorach Tonsila 25 Wat. To były piękne beztroskie czasy kiedy człek uczęszczał jeszcze do szkoły i miał czas na wieczorne słuchanie.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10218
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Składka dla Kolegi Turka

#54 Post autor: Ghostek » ndz gru 11, 2011 17:59 pm

Krzysiek pisze: Głośniki (są już tanie używane - ponieważ to co teraz prezentuje B&W jest ciut inne i odtwarza dźwięk też inaczej niż kiedyś a do tego jest drogie...) podpięte mam do żenująco słabo grającego Denona RBD-X1000 (mam nadzieję, że nie wywołam tym salwy śmiechu, radości i słów w stylu "a nie mówiłem..." od wszystkich moich oponentów na tym forum).
W przeciwieństwie do niektórych, nie będę zalewał salwą śmiechu ten sprzęt, bo sam doskonale wiesz, że można mieć o wiele wiele gorszy. Tego Denona nie słyszałem, jak będę miał okazję to rzucę uchem i sam ocenię.

I nie biczuj się tak bardzo, bo nie zawsze ma się pieniądze i miejsce na wyrwany z kosmosu sprzęt.

Muaddib ma rację. Liczy się to, aby słuchanie sprawiało przyjemność. Ludzie na plasticzkach Creativa słuchają i mają radochy po pachy. Ja osobiście nie zamieniłbym monitorów odsłuchowych na klocki stereo, bo nie interesuje mnie kompletnie scena muzyczna. Jak ktoś przywyknie do brzmienia studyjnego, to ciężko mu się przestawić na inne. Turkowi akurat się takowe spodobało, więc też nie widzę problemu. Dla każdego coś dobrego...
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1103
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Składka dla Kolegi Turka

#55 Post autor: Krzysiek » pn gru 12, 2011 11:20 am

Przepraszam, że wcześniej nie odpowiedziałem. Wczoraj trzy razy pod koniec mojej pisaniny mnie wywalało z Forum :evil:
Jeśli ziarno audiofila jeszcze w tobie tkwi
- obecnie bardziej "audio" (z racji posiadanych płyt) niż "fila" :wink:
B&W kiedyś brzmiały znacznie lepiej niż obecnie produkowane serie
- rzekłbym inaczej i trudniej do nich było dobrać sprzęt (nawet do serii 800)

- cieszę się, że znacz te tereny :D jak będziesz na gościnnych występach w pobliżu, zapraszam do siebie :mrgreen: tylko wcześniej daj znać na maila (w dziwnych ramach czasowych sie tutaj pracuje). Mam nadzieję, że nie jesteś uczulony na kota.
mój kuzyn robi na przodku w Rudnej
- niedawno znowu mocno zatrzęsło i był wypadek na Rudnej Zachodniej (na szczęście bez śmiertelnego) - ten szyb widzę ze swojego okna.
Niedługo 30sta rocznica pacyfikacji kopalni Rudna....
Tak btw. to o co tyle szumu co za głośniki masz bo nie che mi się całego wątku czytać
- jeśli nie sprawi Ci to kłopotu i nie zajmie za dużo czasu, wystarczy przeczytać mój pierwszy post na tym Forum w dziale Dyskusja na tematy związane z muzyką filmową - Wielka dysputa o re-recordingach (przeniesione z innego tematu) ze strony 8. I ew. dalsze odpowiedzi na szereg dziwnych zarzutów (w tym wiele mi przypisanych choć ja takich nie stawiałem). Niestety i tam poległem 16:43 (chyba; nie licząc odpowiedzi Tomka Gośki i kilku innych osób w temacie). Dlatego przeniosłem temat w miejsce (offtop) bardziej odpowiedznie dla staczającego się poziomu dysputy....
O, to na takich głośnikach, jesteś jedyną osobą w tym kraju, która może wypowiadać się o muzyce
- "Jam głos wołającego na pustyni...." - cytat może nie do końca w temacie ale:
Szanowny Kolego Turek (przepraszam, że nie po imieniu, ale niestety nie miałem przyjemności poznać).... Ile razy mam powarzać, że moim celem nie jest ośmieszanie Twojej Osoby, czy też Twoich głośników ?? Uważam tylko (i to pisałem), że ich dobór jest wg mnie problematyczny a wręcz chybiony do rodzaju muzyki jakiej słuchasz. I tu mam nadzieję, że z Tomkiem Gośką doszliśmy do porozumienia, ustalenia punktów zbieżnych i jakiegoś konsensusu. Rozumien Jego punkt widzenia oraz dlaczego takie a nie inne głośniki Ci polecił (w dobrej wierze).
Ale to trochę tak jakby Kolega muaddib_dw
marzy mi się porządny wzmak lampowy i gramofon, bowiem brzmienie analogu jest najpiękniejsze
chciał na takim sprzecie słuchać disco polo lub metalu.... (pomijając Jego gust - bo może i takiej muzy slucha). Dlatego też bronię swojej tezy o aplikacji sprzętu....
Osobiście wolę Kapelę Czerniakowską z czarnej płyty niż z CDka :mrgreen:
Nie wiem jaki ma z tym problem Krzysztof
- "otwórzcie oczy, uszy...." - a przeczytałeś moją przypowiastkę o Papuasie??

Wydawało mi się, że wielokrotnie odpowiadałem na Twoje pytania (nie ignorowałem ich) :? , ale jeśli miałeś problem zaprosiłem do rozmowy prywatnej. Zignorowałeś.... Teraz może Adam (też doznał kiedyś mojej upierdliwości :mrgreen: ) wyciągnie do Ciebie pomocną dłoń i wytłumaczy o czym do Ciebie pisałem... skoro ja z racji małego stażu na tym forum, nie jestem partnerem dla Ciebie do rozmowy..... :?
Kiedyś słuchałem muzy na sprzęcie Diory i monitorach Tonsila 25 Wat. To były piękne beztroskie czasy kiedy człek uczęszczał jeszcze do szkoły i miał czas na wieczorne słuchanie
Zaiste, dobrze prawisz :D Sam zaczynałem od kolekcji płyt z którą biegałem po znajomych w celu posłuchania muzy. A wcześniej były kasety i magnetofon znanej firmy na "Ka..." :mrgreen: Byłem też w posiadaniu woofera B&W ASW1000 i głośników 602 podpiętych do samoróby na darlingtonach. W połączeniu z metalem i thrashem (czasem i tego słucham) wyleczyło to sąsiadów z puszczania za głośno disco polo a pozostałych (w promieniu kilku klatek) z innych dolegliwości.... :mrgreen: a mi narobiło smaku na dobry dźwięk :D
Tego Denona nie słyszałem, jak będę miał okazję to rzucę uchem i sam ocenię
- nie padnij ze śmiechu na widok głośników do niego dołączonych :mrgreen: (zdjęcia tego nie oddają). Natomiast wydaje mi się, że Piano Craft z dedykowanymi do niego gra lepiej (ktoś na Forum objechał Yamaszkę :? ... ale chyba nawet nie słyszał jak to gra, albo to była nówka z pudła, nie rozgrzana). Niestety kiedy kupowałem Denona, nie było Yamaszki z Blu-Rajem. Poza tym Piano Craft jest strasznie głęboki i chyba bym się nie zdecydował (docelowo Denon ma służyć do czego innego)
nie biczuj się tak bardzo, bo nie zawsze ma się pieniądze i miejsce na wyrwany z kosmosu sprzęt
- nie płaczę (jeszcze mi zostały HTM7 - nie mam do czego podpiąć oraz kondycjoner). Tylko tłumaczę, dlaczego nie czuję obowiązku czy presji by coś pisać o muzyce. Jeśli wiem jak wcześniej coś grało a teraz nie mam możliwości porównania....
Jak ktoś przywyknie do brzmienia studyjnego, to ciężko mu się przestawić na inne
- i o tym pisałem. Tylko może obraźliwie dla Ciebie (przepraszam) porównałem Ciebie do informatyka. Niestety ten przykład z życia wydał mi się najbardziej adekwatny...

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Składka dla Kolegi Turka

#56 Post autor: Wojteł » pn gru 12, 2011 12:20 pm

Krzysiek pisze: Niestety i tam poległem 16:43 (chyba; nie licząc odpowiedzi Tomka Gośki i kilku innych osób w temacie). Dlatego przeniosłem temat w miejsce (offtop) bardziej odpowiedznie dla staczającego się poziomu dysputy....
Czy ja dobrze rozumiem? Liczysz stosunek swoich postów do postów oponentów w dyskusji? Jakieś zboczenie zawodowe czy co? :?
Krzysiek pisze:Ile razy mam powarzać, że moim celem nie jest ośmieszanie Twojej Osoby, czy też Twoich głośników ?? Uważam tylko (i to pisałem), że ich dobór jest wg mnie problematyczny a wręcz chybiony do rodzaju muzyki jakiej słuchasz.
Przepraszam Ciebie bardzo, ale jak inaczej nazwać zakładanie nowego tematu, w którym proponujesz zrzutkę na głośniki dla recenzenta, który słucha muzyki na sprzęcie za kilka tysięcy? Co chciałeś tym udowodnić? :? Bo jeśli masz takie dobre serduszko, to może lepiej dla mnie zrób zrzutkę, bo sprzęt mam pewnie jeden z najgorszych na forum.

Rozumiem, że uważasz, że Turek ma nieodpowiedni sprzęt, ale on jest z niego zadowolony. A sposób, w jaki przedstawiasz swój punkt widzenia, nie jest ani dowcipny, ani inteligentny, bo zakładam, że taki był cel założenia tego tematu. Wyszło delikatnie mówiąc złośliwie i mało kulturalnie, żeby nie posunąc się do gorszych epitetów.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1103
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Składka dla Kolegi Turka

#57 Post autor: Krzysiek » pn gru 12, 2011 12:46 pm

Przepraszam Ciebie bardzo, ale jak inaczej nazwać zakładanie nowego tematu, w którym proponujesz zrzutkę na głośniki dla recenzenta
Moje obecne odpowiedzi nie były przeznaczone dla Ciebie Kolego Wojtku... a jesli nie doczytałeś to powtórzę:
Dlatego przeniosłem temat w miejsce (offtop) bardziej odpowiednie dla staczającego się poziomu dysputy....
Niestety w przeciwieństwie do mnie, posunąłeś się do gorszych epitetów.... co już świadczy nie o mnie....

I aż dziwne, czytając poziom Waszych wypowiedzi (nie w temacie), że nikt się nie obruszył i nie zawołał w moją stronę - "Tylko nie Koledzy...." :mrgreen:

Coraz częściej czytam na tym Forum epitety o żydach, niestety jak widzę na mój apel o składce, niektórym aż sie pejsy zawinęły :mrgreen:

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Składka dla Kolegi Turka

#58 Post autor: Wojteł » pn gru 12, 2011 12:55 pm

Krzysiek pisze:
Przepraszam Ciebie bardzo, ale jak inaczej nazwać zakładanie nowego tematu, w którym proponujesz zrzutkę na głośniki dla recenzenta
Moje obecne odpowiedzi nie były przeznaczone dla Ciebie Kolego Wojtku
Przepraszam, że śmiałem zabrać głos w publicznie dostępnej dyskusji.
Krzysiek pisze:
Dlatego przeniosłem temat w miejsce (offtop) bardziej odpowiednie dla staczającego się poziomu dysputy....
Aha. Rozumiem, przenosisz temat do offtopa, żeby nie zaśmiecać w miarę merytorycznej dyskusji. A po co ten głupi tekst o składce?
Krzysiek pisze:Niestety w przeciwieństwie do mnie, posunąłeś się do gorszych epitetów.... co już świadczy nie o mnie....
Z niepokojem czekam na kolejny cytat o głupcach
Krzysiek pisze:I aż dziwne, czytając poziom Waszych wypowiedzi (nie w temacie), że nikt się nie obruszył i nie zawołał w moją stronę - "Tylko nie Koledzy...." :mrgreen:
No forum wszyscy mówią sobie po imieniu/nicku. Jak masz jakiś wewnętrzny imperatyw tytułowania każdego forumowicza "Kolegą", to ja nie widzę problemu, nie jest to określenie obraźliwe.
Krzysiek pisze:Coraz częściej czytam na tym Forum epitety o żydach, niestety jak widzę na mój apel o składce, niektórym aż sie pejsy zawinęły :mrgreen:
Rozumiem, że Twój apel należy traktować jak najbardziej na serio i naprawdę uważasz, że Turkowi potrzebna jest składka na głośniki, bo on sam jest tak ubogi, bądź tak niezaradny, że nie jest w stanie zmienić sprzętu na inny niż swoje monitory odsłuchowe i korzysta z nich nie dlatego, że lubi, tylko dlatego, że nie ma wyboru?
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1103
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Składka dla Kolegi Turka

#59 Post autor: Krzysiek » pn gru 12, 2011 13:19 pm

Przepraszam, że śmiałem zabrać głos w publicznie dostępnej dyskusji
Nie ma za co, ale już jeśli przepisujesz moje wypowiedzi, to rób to dokładnie lub cytuj - nie podkładaj swoich słów pod mój podpis - prosiłem o To Ciebie wielokrotnie...
Rozumiem, przenosisz temat do offtopa, żeby nie zaśmiecać w miarę merytorycznej dyskusji
- 16 moich wypowiedzi w stosunku do 43 głupot i obrazków nazywasz merytoryczną dyskusją?? :?
Z niepokojem czekam na kolejny cytat o głupcach
- wszak większośc była Twoich :mrgreen:
Rozumiem, że Twój apel należy traktować jak najbardziej na serio i naprawdę uważasz, że Turkowi potrzebna jest składka na głośniki
- a co? pejsy Ci się wyprostowały??
Widać ponownie nie doczytałeś czego dotyczy mój apel - składka i dlaczego go napisałem (poczytaj moje odpowiedzi kierowane do Kolegi Turka)
Dla Ciebie natomiast specjalnie założę nowy temat - "Składka dla Kolegi Wojtka na nowy monitor" z podpunktami
a) na monitor b) na okulistę c) na okulary
Chyba, że zaczniecz czytać to co piszę.... i nie przekręcać.
A tak na serio i nie odbiegając od tematu mam do sprzedania mało używany monitor. Całkowicie sprawny, bez uszkodzonych pixeli. NEC 2080 UX+ Nadaje się spokojnie dla grafików i do obróbki zdjęć. Może na takim bedziesz widział lepiej....

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Składka dla Kolegi Turka

#60 Post autor: Wojteł » pn gru 12, 2011 13:32 pm

Krzysiek pisze: Nie ma za co, ale już jeśli przepisujesz moje wypowiedzi, to rób to dokładnie lub cytuj - nie podkładaj swoich słów pod mój podpis - prosiłem o To Ciebie wielokrotnie...
Przepraszam bardzo, ale dokładniej cytować już się nie da. Mogę napisać do moderacji, żeby poprawili opcję cytowania tak, aby Tobie odpowiadało, ale wątpię, czy im uda się ten błąd naprawić.
Krzysiek pisze:16 moich wypowiedzi w stosunku do 43 głupot i obrazków nazywasz merytoryczną dyskusją?? :?
Mówiłem o temacie z działu o muzyce filmowej dotyczącej rerecordingów. Może Ty powinieneś nauczyć się czytać dokładnie, skoro tak wszystkim to doradzasz?


Krzysiek pisze:a co? pejsy Ci się wyprostowały??
Rozumiem, że to jest jeden z tych dowcipów, które Ty uważasz za inteligentne, w przeciwieństwie do humoru prezentowanego przez innych użytkowników, okreslanego jako "głupoty" lub też "dziecinne"
Krzysiek pisze:Widać ponownie nie doczytałeś czego dotyczy mój apel - składka i dlaczego go napisałem (poczytaj moje odpowiedzi kierowane do Kolegi Turka)
Dla Ciebie natomiast specjalnie założę nowy temat - "Składka dla Kolegi Wojtka na nowy monitor" z podpunktami
a) na monitor b) na okulistę c) na okulary
Chyba, że zaczniecz czytać to co piszę.... i nie przekręcać.
A tak na serio i nie odbiegając od tematu mam do sprzedania mało używany monitor. Całkowicie sprawny, bez uszkodzonych pixeli. NEC 2080 UX+ Nadaje się spokojnie dla grafików i do obróbki zdjęć. Może na takim bedziesz widział lepiej....
To ja mam lepszy pomysł. Urządzimy składkę, abyś poszedł na kurs z języka polskiego, dzięki czemu będziesz w stanie lepiej wyrażać własne myśli, konstruować bardziej przejrzyste zdania i dostrzeżesz różnice i podobieństwa w mowie zależnej i niezależnej. Może wtedy przestaniesz się pienić, bo nawet jak ktoś Cię zacytuje, to Ty i tak uważasz, że przekręcił Twoje słowa. Już nie wiem co Ci na to poradzić.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

ODPOWIEDZ