Jakie to...? cyckozagadka (nie dla Bucholca)

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Jakie to...? cyckozagadka (nie dla Bucholca)

#1 Post autor: Koper » wt paź 11, 2011 20:12 pm

Regulamin:

1. Konkurs polega na odgadnięciu imienia i nazwiska aktorki, która w kadrze z danego filmu prezentuje się nago lub półnago, oraz tytułu (oryginalnego) tegoż filmu.
2. Zagadki zadają naprzemiennie (w kolejności ustalonej przed rozpoczęciem zabawy) osoby, które zgłoszą chęć i zostaną zaaprobowane przez pozostałych uczestników. Zgadywać może każdy, kto pojawi się na forum.
3. Jeśli w ciągu jednego dnia nikt nie odpowie na zagadkę, zadający (najpóźniej w ciągu 48h od momentu zadania zagadki) dodaje podpowiedź. Jeśli w dalszym ciągu nikt nie odgadnie, to następnego dnia kolejną, a po kolejnej dobie - trzecią i ostatnią.
4. Zagadki dotyczą zarówno filmów jak i seriali. Jedynym warunkiem jest obecność w IMDB. Strona ta też jest przyjęta jako rozstrzygająca dla wszelkich niejasności (np. daty produkcji, gatunku, dary urodzenia aktorki itp.).
5. To co znajduje się na zdjęciu jest sprawą zadającego, aczkolwiek zasadą jest, że musi być na nim nagość. Obrazek musi ponadto pochodzić z filmowego kadru, acz może on być przycięty, maksymalnie w takim jednak stopniu, by porównując go z pełnym kadrem bez żadnych wątpliwości można było uznać, iż jest to fragment tego kadru. To czy na zdjęciu znajdzie się twarz aktorki jest sprawą tylko i wyłącznie zadającego i tego jak dobiera zdjęcia. Nie wolno wszakże sztucznie jej zasłaniać, wymazywać ani w ogóle dokonywać żadnej ingerencji w obraz (pomijając ewentualne rozjaśnienie czy poprawienie kontrastu celem poprawy czytelności). Minimalna wielkość zdjęcia to 480 pikseli szerokości i 360 pikseli wysokości.
6. Treść podpowiedzi również jest sprawą zadającego zagadkę. Przyjmuje się wszakże, że każda kolejna podpowiedź powinna być bardziej szczegółowa i w większym stopniu winna ułatwiać odgadnięcie zagadki. Podanie podpowiedzi zawierających fałszywe informacje będzie karane zakończeniem zagadki i pauzowaniem od zadawania w następnej kolejce. W przypadku tzw. "recydywy" zgadujący otrzymuje 1 punkt ujemny.
7. Zagadki i podpowiedzi mogą być wstawiane w godzinach od 16:00 do 23:00 czasu obowiązującego aktualnie na terenie Polski. Odpowiedzi mogą być podawane o dowolnej porze.
EDIT: Odpowiadający ma prawo do dwóch pomyłek. Po trzeciej nie może już zgadywać, dopóki zadający zagadkę nie poda (pierwszej bądź kolejnej) podpowiedzi.
8. Punktacja: Za odgadnięcie kompletne (podanie imienia, nazwiska aktorki oraz tytułu filmu) bez podpowiedzi: 5 pkt. Po jednej podpowiedzi - 4 pkt. Po dwóch - 3 punkty. Po trzech - 2 punkt. W przypadku podania części informacji (np. podano prawidłowy tytuł filmu a nie podano aktorki, bądź też podano błędne nazwisko lub imię aktorki) otrzymuje się o 1 punkt mniej. Punkt ten może zostać przejęty przez innego odgadującego jeśli ten zdoła uzupełnić brakujące informacje nim zrobi to zadający. Jeśli mimo trzech podpowiedzi nikt nie odgadnie choćby części zagadki, zadający otrzymuje 1 punkt.
9. Zwycięża i tytuł "eksperta od celuloidowych cycków" otrzymuje osoba, która pierwsza zgromadzi minimum 50 punktów.


Zgłosili się: Koper, Wawrzyniec i Wojciech - w takiej kolejności jak napisano będą zadawać zagadki.


Wszelkie przesadne offtopy a zwłaszcza próby nawracania na właściwą ścieżkę oraz inne mądrości użytkownika Bucholc Krok będą bezwzględnie kasowane. 8)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jakie to...? cyckozagadka (nie dla Bucholca)

#2 Post autor: Koper » wt paź 11, 2011 20:12 pm

No to zagadka nr 1

Obrazek

Wawrzek, Wojciech - dla was powinno być łatwe. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jakie to...? cyckozagadka (nie dla Bucholca)

#3 Post autor: Wawrzyniec » wt paź 11, 2011 20:17 pm

Na razie nie wiem. Muszę się skoncentrować.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Jakie to...? cyckozagadka (nie dla Bucholca)

#4 Post autor: Adam » wt paź 11, 2011 20:19 pm

to Staniszkis za młodu :lol: :lol: :lol:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Jakie to...? cyckozagadka (nie dla Bucholca)

#5 Post autor: Wojteł » wt paź 11, 2011 20:36 pm

Coś mi dzwoni, ale nie wiem gdzie :?

Twarz mnie myli

A i jeszcze chciałem powiedzieć, że z treści regulaminu nie wynika co się dzieje z delikwentem, który podał nieprawidłową odpowiedź :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jakie to...? cyckozagadka (nie dla Bucholca)

#6 Post autor: Wawrzyniec » wt paź 11, 2011 21:22 pm

Wojtek pisze:A i jeszcze chciałem powiedzieć, że z treści regulaminu nie wynika co się dzieje z delikwentem, który podał nieprawidłową odpowiedź :P
To oczywiste: KARCER! I siedzi tam do następnej podpowiedzi lub zagadki. I Adam jeżeli naprawdę bierze udział w zabawie to właśnie trafił do karceru, gdyż z tego co widzę to nie jest Jadwiga Staniszkis, a po za tym nie podał z jakiego to filmu scena.

A co do zagadki to sam się zastanawiam czy to nie jest jakaś z tych poniżej 18 :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Jakie to...? cyckozagadka (nie dla Bucholca)

#7 Post autor: Adam » wt paź 11, 2011 21:22 pm

to pewnie Kinski.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jakie to...? cyckozagadka (nie dla Bucholca)

#8 Post autor: Koper » wt paź 11, 2011 22:33 pm

Wawrzyniec pisze:
Wojtek pisze:A i jeszcze chciałem powiedzieć, że z treści regulaminu nie wynika co się dzieje z delikwentem, który podał nieprawidłową odpowiedź :P
To oczywiste: KARCER! I siedzi tam do następnej podpowiedzi lub zagadki. I Adam jeżeli naprawdę bierze udział w zabawie to właśnie trafił do karceru, gdyż z tego co widzę to nie jest Jadwiga Staniszkis, a po za tym nie podał z jakiego to filmu scena.
no jak uważacie, bo nie ustaliliśmy tego. Może być "karcer"
Wojtek pisze:Coś mi dzwoni, ale nie wiem gdzie :?
Ja też nie wiem gdzie Ci dzwoni ;)
Adam pisze:to pewnie Kinski.
nie
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jakie to...? cyckozagadka (nie dla Bucholca)

#9 Post autor: Wawrzyniec » wt paź 11, 2011 22:40 pm

Kinski ma mniejsze piersi jak już co. A w ogóle to Adam bierze udział w konkursie, czy planuje tylko siać zamęt i się wygłupiać? :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jakie to...? cyckozagadka (nie dla Bucholca)

#10 Post autor: Koper » wt paź 11, 2011 22:44 pm

Każdy ma prawo odgadywać.
A Ty jaki ekspert od piersi Nastasji. Normalnie większy jak Romek. :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Jakie to...? cyckozagadka (nie dla Bucholca)

#11 Post autor: Wojteł » wt paź 11, 2011 22:48 pm

Koper pisze:
Wawrzyniec pisze:
Wojtek pisze:A i jeszcze chciałem powiedzieć, że z treści regulaminu nie wynika co się dzieje z delikwentem, który podał nieprawidłową odpowiedź :P
To oczywiste: KARCER! I siedzi tam do następnej podpowiedzi lub zagadki. I Adam jeżeli naprawdę bierze udział w zabawie to właśnie trafił do karceru, gdyż z tego co widzę to nie jest Jadwiga Staniszkis, a po za tym nie podał z jakiego to filmu scena.
no jak uważacie, bo nie ustaliliśmy tego. Może być "karcer"

A może nie być?
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jakie to...? cyckozagadka (nie dla Bucholca)

#12 Post autor: Koper » wt paź 11, 2011 22:48 pm

może...
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jakie to...? cyckozagadka (nie dla Bucholca)

#13 Post autor: Wawrzyniec » wt paź 11, 2011 22:50 pm

Koper pisze:Każdy ma prawo odgadywać.
Nie zaprzeczam. Ale jak już się odgaduje to tak jak było wedle zasad imię i nazwisko plus film. A Adam nie dość, że na początku nie trafił, gdyż to nie Jadwiga Staniszkis, to biorąc pod uwagę, że przyjmujemy zasady karcery, strzelił po raz drugi, znowu bez imienia i filmu i to niecelnie. Hm, chociaż może rzeczywiście darujemy sobie ten karcer zważywszy, na małą liczbę graczy :?
Koper pisze:A Ty jaki ekspert od piersi Nastasji. Normalnie większy jak Romek. :D
No ba 8) Jakąś wiedzę trzeba mieć, aby wziąć udział w tym konkursie. :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jakie to...? cyckozagadka (nie dla Bucholca)

#14 Post autor: Koper » wt paź 11, 2011 22:52 pm

Dobra, to trzy próby dajmy.
update'owałem regulamin.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jakie to...? cyckozagadka (nie dla Bucholca)

#15 Post autor: Wawrzyniec » wt paź 11, 2011 22:57 pm

I bardzo dobrze :) Ale Koper mógł dać coś łatwiejszego na rozgrzewkę. Na razie to jedynie wiemy, że to nie jest Jadwiga Staniszkis i Nastassja Kinski. A film mi na lata 90te wygląda. Pewnie coś europejskiego i na razie wiem tylko tyle :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ