Pierwszy w Polsce vlog o ścieżkach dźwiękowych

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
MrListenful
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 13
Rejestracja: pn paź 03, 2011 18:18 pm

Pierwszy w Polsce vlog o ścieżkach dźwiękowych

#1 Post autor: MrListenful » pn paź 03, 2011 19:16 pm

To mój pierwszy post, więc na początku krótko się przywitam: cześć.

Długo zbierałem się do napisania tego postu ale w końcu się udało.
Chciałbym wam przedstawić, pierwszy w Polsce kanał na YT, którego tematyka będzie oscylowała głównie wokół soundtracków, z wszystkiego, do czego można zrobić ciekawą ścieżkę dźwiękową - MrListenful.
Projekt ten wystartował niedawno, choć już od dłuższego czasu chciałem się w jakiś sposób podzielić moim zainteresowaniem.

Po pierwsze, zdaję sobie sprawę, że to co robię może być tematem do żartów, kpin itp. Tak, jestem młody, kończę dopiero 17 rok życia i nie, nie jestem tak dużym i obsłuchanym ekspertem w dziedzinie muzyki z filmów i gier jak większość aktywnych użytkowników na tym forum.
Jestem po prostu jej ogromnym miłośnikiem i chciałem jakoś podzielić się tą swoją miłością z innymi. Moim celem, jest ukazanie szerszemu gronu odbiorców w Polsce, jak piękna i trafiająca w każdy niemal gust może być tego typu muzyka i tego się trzymam.
Chcę swoimi filmikami poprawić świadomość moich rodaków jeśli chodzi o soundtracki.

Ze swojej strony chciałbym tylko prosić was o jak najwięcej opinii i sugestii, tych dobrych i tych złych, dotyczących mojego vloga. Bardzo liczę na wasze wsparcie i konstruktywną krytykę.

Pozdrawiam,
Mateusz aka. MrListenful

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26139
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Pierwszy w Polsce vlog o ścieżkach dźwiękowych

#2 Post autor: Koper » pn paź 03, 2011 19:19 pm

ale czemu w offtopie? :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33886
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Pierwszy w Polsce vlog o ścieżkach dźwiękowych

#3 Post autor: Wawrzyniec » pn paź 03, 2011 19:20 pm

Tego też nie rozumiem :? A vlog to niezły pomysł, ale nie wiem czy coś z niego wyjdzie i jak to będzie wyglądała z prawami autorskimi na youtube'ie :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
MrListenful
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 13
Rejestracja: pn paź 03, 2011 18:18 pm

Re: Pierwszy w Polsce vlog o ścieżkach dźwiękowych

#4 Post autor: MrListenful » pn paź 03, 2011 19:30 pm

Wybaczcie, jestem nowy i nie bardzo wiedziałem gdzie wrzucić ten temat. Jeśli któryś z moderatorów uzna to za słuszne to proszę przenieść.
Z prawami autorskimi jest różnie, najgorzej jeśli chodzi o podkład muzyczny, ale krążą opinie, że jeśli muzyka leci wyraźnie w tle i jest ledwo słyszalna to YT się nie przyczepia.
Z trailerami itp. nie ma chyba specjalnego problemu :)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26139
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Pierwszy w Polsce vlog o ścieżkach dźwiękowych

#5 Post autor: Koper » pn paź 03, 2011 19:36 pm

W sumie to sam nie wiem do którego działu... :)

A z trailerami to też nie zawsze bo widziałem już wyrzucane z YT trailery, zwłaszcza takie które zdaniem dystrybutorów pojawiły się w sieci za wcześnie.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Arthur
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1135
Rejestracja: śr paź 20, 2010 21:16 pm
Lokalizacja: Pzn

Re: Pierwszy w Polsce vlog o ścieżkach dźwiękowych

#6 Post autor: Arthur » pn paź 03, 2011 19:47 pm

Inspirowałeś się chłopakami z tvgry.pl ? :) Dla mnie bomba. Choć oglądać nie będę, bo trailery psują DLA MNIE całą późniejszą zabawę. Masz zamiar zapowiadać filmy/muze, czy też powrócisz do niej po premierze? Żeby zapodać kawałek np.
jeśli muzyka leci wyraźnie w tle i jest ledwo słyszalna
:shock:
Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli. - Albert Schweitzer

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Pierwszy w Polsce vlog o ścieżkach dźwiękowych

#7 Post autor: Bucholc Krok » pn paź 03, 2011 19:54 pm

O, niemal rówieśnik Danielosa. Może by się Danielos dołączył do projektu? ;)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7854
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Pierwszy w Polsce vlog o ścieżkach dźwiękowych

#8 Post autor: DanielosVK » pn paź 03, 2011 19:58 pm

Nie mam kamerki. :P
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
MrListenful
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 13
Rejestracja: pn paź 03, 2011 18:18 pm

Re: Pierwszy w Polsce vlog o ścieżkach dźwiękowych

#9 Post autor: MrListenful » pn paź 03, 2011 20:00 pm

czoug pisze:Inspirowałeś się chłopakami z tvgry.pl ? :) Dla mnie bomba. Choć oglądać nie będę, bo trailery psują DLA MNIE całą późniejszą zabawę. Masz zamiar zapowiadać filmy/muze, czy też powrócisz do niej po premierze? Żeby zapodać kawałek np.
Nie, szczerze mówiąc nie słyszałem o nich nawet :P Na razie chce uruchomić 3 serie: Vlog Posłuchaj, SoundTrackera oraz już stricte recenzje(jeszcze nie mam pomysłu na nazwę ;)). Kanał dopiero startuje, ale udało mi się w końcu wybrać odpowiadający mi program do obróbki video i postaram się dodawać już filmy najczęściej jak czas pozwoli :)

Mefisto

Re: Pierwszy w Polsce vlog o ścieżkach dźwiękowych

#10 Post autor: Mefisto » pn paź 03, 2011 20:50 pm

Well done! Tylko jak tak dalej pójdzie to nasze recki odejdą do lamusa, bo się nikomu nie będzie chciało czytać :(

Trochę kłóci się tekst mówiony z muzyką w tle - tj. nie wiadomo do końca na czym się bardziej skupić, jedno powinno być mimo wszystko trochę ciszej.

PS. To na krakowskim festiwalu były koszulki?! :shock: :|

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Pierwszy w Polsce vlog o ścieżkach dźwiękowych

#11 Post autor: Bucholc Krok » pn paź 03, 2011 20:57 pm

DanielosVK pisze:Nie mam kamerki. :P
A ze sklepu wszystkie wykupili? :P
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Pierwszy w Polsce vlog o ścieżkach dźwiękowych

#12 Post autor: Templar » pn paź 03, 2011 21:10 pm

Bucholc Krok pisze:
DanielosVK pisze:Nie mam kamerki. :P
A ze sklepu wszystkie wykupili? :P
Przynajmniej może czuć się bezpiecznie, bo z kamerkami to nie ma żartów:

http://niebezpiecznik.pl/post/szkola-po ... laptopach/

:D


A wracając do tematu to całkiem fajny pomysł tylko podobnie jak Mefisto proszę o ściszenie troszkę muzyki w tle ;)
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
MrListenful
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 13
Rejestracja: pn paź 03, 2011 18:18 pm

Re: Pierwszy w Polsce vlog o ścieżkach dźwiękowych

#13 Post autor: MrListenful » pn paź 03, 2011 21:44 pm

Mefisto pisze:Well done! Tylko jak tak dalej pójdzie to nasze recki odejdą do lamusa, bo się nikomu nie będzie chciało czytać :(

Trochę kłóci się tekst mówiony z muzyką w tle - tj. nie wiadomo do końca na czym się bardziej skupić, jedno powinno być mimo wszystko trochę ciszej.

PS. To na krakowskim festiwalu były koszulki?! :shock: :|
Ok, muzyka leci do ściszenia w najbliższych odcinkach.

Jeśli chodzi o koszulki, to tak, na ostatnim FMF'ie można było zdobyć ich aż trzy rodzaje: czarna męska taka jak moja, biała damska oraz biała w konkursie rmf'u na odgadywanie filmów po muzyce. Udało mi się zdobyć wszystkie(biała, z autografami Masashi Hamauzu i prześlicznej Miny poszła na prezent dla drugiej połówki a ta z RMF wisi u mnie w szafie z autografami Adama Skorupy i Krzysztofa Wierzynkiewicza). Obiecuje, że w najbliższym czasie opowiem co nieco o 1. i 2. dniu festiwalu(na tych mi głównie zależało i na nich byłem), co udało mi się jeszcze zdobyć, kogo poznać, co zobaczyć i czego posłuchać :)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33886
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Pierwszy w Polsce vlog o ścieżkach dźwiękowych

#14 Post autor: Wawrzyniec » pn paź 03, 2011 22:00 pm

MrListenful pisze:Jeśli chodzi o koszulki, to tak, na ostatnim FMF'ie można było zdobyć ich aż trzy rodzaje: czarna męska taka jak moja, biała damska oraz biała w konkursie rmf'u na odgadywanie filmów po muzyce. Udało mi się zdobyć wszystkie
Hm, to może dlatego dla nas nic nie starczyło :P A na poważnie to gdzie w ogóle można było te koszulki zdobyć? Szkoa, miałbym jakąś fajną pamiątkę z Festiwalu, którą mógłbym szpanować :)

A co do samego vlogu, to muzykę naturalnie przyciszaj kiedy mówisz, ale ja bym zostawiał krótkie przerwy z samą muzykę, aby osoby oglądające mogły choć trochę się z nią zapoznać. Wtedy naturalnie muzyka powinna grać głośniej. Nie zaszkodzi też ciekawy montaż, to urywki filmu, to jakaś fotka okładki płyty, to Ty sam mówiący. To tylko takie drobne propozycje ode mnie :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
MrListenful
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 13
Rejestracja: pn paź 03, 2011 18:18 pm

Re: Pierwszy w Polsce vlog o ścieżkach dźwiękowych

#15 Post autor: MrListenful » pn paź 03, 2011 22:14 pm

Dzięki wielkie za porady, dopiero zaczynam więc powoli się będę rozkręcać ;)
Koszulki festiwalowe można było kupić(za 30zł chyba) przy stoisku FMF'u zaraz po lewej od wejścia na halę. Stoisko RMF było parę metrów dalej, też po lewej.

ODPOWIEDZ