Wybory

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.

Głosuje za

skasowaniem tego tematu
3
50%
skasowaniem tego tematu
3
50%
 
Liczba głosów: 6

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Wybory

#271 Post autor: Wawrzyniec » czw paź 13, 2011 23:44 pm

Koper pisze:Ja bym tym z prawego brzegu Wisły jeszcze zabrał :P
Hej, ja stamtąd pochodzę :P A w ogóle to już niedługo tydzień od wyborów minie, więc chyba ten temat nie jest już potrzebny.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Wybory

#272 Post autor: Bucholc Krok » pt paź 14, 2011 12:27 pm

Temat dot. wyborów/polityki zawsze jest aktualny. Zresztą można zamienić tytuł.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Wybory

#273 Post autor: Koper » sob paź 15, 2011 15:21 pm

Bucholc Krok pisze:Dzisiaj się dowiedziałem (szkoda, iż wcześniej na to nie wpadłem, może teraz byłbym posłem) że wg. Palikota największym problemem kraju jest krzyż z sali sejmowej. Jak się usunie krzyż to zniknie bezrobocie i ludzie przestaną klepać biedę. Geniusz. :D
Raczej tak nie powiedział. :P
Inna kwestia, że jak grupka posłów go z tajniacka powiesiła to jego obecność tych samych problemów nie pomogła wcale rozwiązać, Bucholcu.
Wawrzyniec pisze:Hej, ja stamtąd pochodzę :P
Kondolencje :P :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Wybory

#274 Post autor: Wawrzyniec » sob paź 15, 2011 15:39 pm

Koper pisze:Kondolencje :P :D
Dzięki. Chociaż akurat z tego co wiem to w samym mieście Rzeszowie PiS, tradycyjnie nie wygrał. To podkarpackie wsie, tradycyjnie dały ciała. Ale zawsze mogło być gorzej. Zawsze mogłem pochodzić ze Świętokrzyskiego :P
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Wybory

#275 Post autor: Bucholc Krok » sob paź 15, 2011 16:55 pm

Koper pisze:Raczej tak nie powiedział. :P
Bo tak nie powiedział. :) Ale oceniam go po czynach. W TVN mu to wczoraj pięknie wytknęli. Jest wiele pilniejszych spraw do załatwienia. Krzyż nie ucieknie a sytuacja ekonomiczna ciekawa nie jest i trzeba od razu działać a nie bawić się w ideologię.
Nie wiem jak inni (którzy się np. dali porwać jego przedwyborczym deklaracjom), ale ja się utwierdziłem w przekonaniu, że Palikot to czystej krwi biznesman (żaden polityk, któremu powinno teoretycznie zależeć na dobru obywateli, kraju) ze światopoglądem takim, jaki jest akurat przydatny. Niekoniecznie musi się to przekładać bezpośrednio na pieniądz, ale w sumie do tego się sprowadza. Natomiast jeśli chodzi o poglądy gospodarcze to oczywiście jest liberałem (w to akurat można łatwo uwierzyć), bo ten system daje ludziom inteligentnym i przedsiębiorczym (do których się niewątpliwie zalicza) najodpowiedniejsze warunki do dochrapania się majątku. Oczywiście dorzuca do tego jakieś hasła typu "pomagajmy najuboższym", bo to pasuje do jego nowego światopoglądu, w sumie nic nie kosztuje a może tylko pozytywnie wpłynąć na postrzeganie delikwenta przez wyborców. Gdy występował w "debatach" z Korwinem to w kwestiach ekonomicznych praktycznie się od siebie nie różnili. Jak dodać do tego jeszcze posła (?) Tymochowicza (który w swoim czasie próbował wyprodukować prezydenta - pewnie niektórzy oglądali ten film) to mamy obraz doskonałego produktu JP3 - jak sam się (swój RPP) zresztą nazwał (czy go nazwano).
Inna kwestia, że jak grupka posłów go z tajniacka powiesiła to jego obecność tych samych problemów nie pomogła wcale rozwiązać, Bucholcu.
Zgadza się, ale nie był powieszony jako talizman chroniący przed różnymi nieszczęściami, tylko jako symbol raczej. Mnie ten krzyż nie przeszkadza, choć moim zdaniem wszystkim chrześcijanom powinno zależeć na tym, żeby tam nie wisiał. Czy ktoś widział krzyż np. w toalecie? Miejsce, w którym ludzie się obrzucają g*wnem nie jest odpowiednie dla żadnego symbolu religijnego.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Wybory

#276 Post autor: Wojteł » sob paź 15, 2011 17:12 pm

http://www.po-land.pl/?p=28322
Bucholc Krok pisze:Czy ktoś widział krzyż np. w toalecie? Miejsce, w którym ludzie się obrzucają g*wnem nie jest odpowiednie dla żadnego symbolu religijnego.
Nuff said :)
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Wybory

#277 Post autor: Bucholc Krok » sob paź 15, 2011 17:41 pm

Temu panu już dziękujemy. :)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Wybory

#278 Post autor: Koper » sob paź 15, 2011 18:54 pm

Bucholc Krok pisze:Zgadza się, ale nie był powieszony jako talizman chroniący przed różnymi nieszczęściami, tylko jako symbol raczej. Mnie ten krzyż nie przeszkadza, choć moim zdaniem wszystkim chrześcijanom powinno zależeć na tym, żeby tam nie wisiał. Czy ktoś widział krzyż np. w toalecie? Miejsce, w którym ludzie się obrzucają g*wnem nie jest odpowiednie dla żadnego symbolu religijnego.
Otóż to.
Tylko skoro go powieszono bez żadnej uchwały po cichu ciemną nocą, to Palikot mógłby go tak samo zdjąć (i wysłać harcerzom na przykład :D) i można by się zająć poważniejszymi rzeczami.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Wybory

#279 Post autor: Templar » sob paź 15, 2011 19:39 pm

Koper pisze:Tylko skoro go powieszono bez żadnej uchwały po cichu ciemną nocą, to Palikot mógłby go tak samo zdjąć (i wysłać harcerzom na przykład :D) i można by się zająć poważniejszymi rzeczami.
Tylko czasy się trochę zmieniły, wtedy przeciw krzyżowi było tylko SLD, pomarudzili trochę, ale dali sobie jednak spokój, a teraz jak Palikot zdejmie, to kilka minut później ktoś z innej partii go zaraz powiesi, i niekoniecznie musi to być nawet PiS, bo np. Niesioł (i wielu innych) też by się wkur... zył ;) I tak przez 4 lata możemy tylko zdejmować i zakładać krzyże.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Wybory

#280 Post autor: Koper » sob paź 15, 2011 23:09 pm

Przynajmniej jak się krzyżem zajmą to nic głupiego nie uchwalą. :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Wybory

#281 Post autor: Templar » sob paź 15, 2011 23:17 pm

Koper pisze:Przynajmniej jak się krzyżem zajmą to nic głupiego nie uchwalą. :D
No właśnie jak się będą bawić krzyżem to media będą tylko o tym gadały, a w międzyczasie jakaś część PO i PSL będzie sobie uchwalała wszystko co tylko wpadnie im do głowy :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Wybory

#282 Post autor: Koper » sob paź 15, 2011 23:24 pm

PSL nie jest zainteresowane uchwalaniem czegokolwiek. Ich jedynym celem jest obsadzenie wszelkich możliwych stołków krewnymi i znajomymi. Nie bez przyczyny ich hasło wyborcze (A przynajmniej jedno z haseł) to "rodzina jest najważniejsza". Oczywiście rodzina dotyczy tylko rodziny członków PSL. :D

PS:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/powstal- ... omosc.html
Bucholc, zapisałeś się? :D
Coś o skrócie ROP to już chyba kiedyś było i za wiele nie zdziałało raczej.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Wybory

#283 Post autor: Wawrzyniec » sob paź 15, 2011 23:34 pm

Niby katolicy, a wypowiadają wojnę na śmierć i życie. A co z piątym przykazaniem?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Wybory

#284 Post autor: Koper » ndz paź 16, 2011 00:07 am

To jest wybiórczy katolicyzm :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Wybory

#285 Post autor: Bucholc Krok » ndz paź 16, 2011 09:50 am

Koper pisze:Tylko skoro go powieszono bez żadnej uchwały po cichu ciemną nocą, to Palikot mógłby go tak samo zdjąć (i wysłać harcerzom na przykład :D) i można by się zająć poważniejszymi rzeczami.
Mógłby, ale właśnie to nie jest teraz najważniejsze. I o to chodzi. :)
Templar pisze:a teraz jak Palikot zdejmie, to kilka minut później ktoś z innej partii go zaraz powiesi, i niekoniecznie musi to być nawet PiS, bo np. Niesioł (i wielu innych) też by się wkur... zył ;) I tak przez 4 lata możemy tylko zdejmować i zakładać krzyże.
Otóż to.
Koper pisze:http://wiadomosci.onet.pl/kraj/powstal- ... omosc.html
Bucholc, zapisałeś się? :D
Dobre (może być wesoło), ale jeszcze nie zwariowałem. :) Nie zapisuję się do ruchów politycznych. Nawet takich.
Coś o skrócie ROP to już chyba kiedyś było i za wiele nie zdziałało raczej.
Chyba niewiele mogli.
Wawrzyniec pisze:Niby katolicy, a wypowiadają wojnę na śmierć i życie. A co z piątym przykazaniem?
Takie samo to poważne jak RPP.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

ODPOWIEDZ