Odtwarzacz muzyki-jaki

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Odtwarzacz muzyki-jaki

#16 Post autor: Ghostek » wt wrz 13, 2011 04:57 am

Wszelkiego rodzaju mini-wieże Philipsa, Panasonica, czy innych gigantów daruj sobie już na starcie, bo to strata kasy. Wydasz ze 2 koła, a muzyki na tym żadnej nie usłyszysz. Głośniki są po prostu śmieszne. Ani tam mocy, ani pełnego pasma nie doświadczysz. Jakość odtwarzacza również pozostawia dużo do życzenia.

Jeżeli chcesz aktywne głośniki, które grać będą w miarę równo na każdym paśmie, to polecam sięgnąć po np taki zestaw, który równie dobrze można podłączyć pod kompa, jak i pod zewnętrzny odtwarzacz CD, MP3, czy cokolwiek innego. Wiem, wszyscy posiadacze wypasionych sprzętów stereo za naście tysi będą teraz kpić, że to gówno, że nie warto, że chińszczyzna... Niemniej, spośród niskobudżetowych głośników wyróżnić można następujące:

Microlab SOLO 7C

Obrazek

http://www.infosoft.pl/product.php?id=2 ... egorie=289

Pizda to wielka w gabarytach, ale całkiem przyjemnie gra, szczególnie jak już głośniki się wygrzeją.
Wiadomo, z bebechów chińszczyzną czuć, ale w tej półce cenowej raczej nic lepszego sobie nie znajdziesz. 7C z pewnością zdeklasuje każde zestawy dedykowane pod kompa, zwłaszcza przereklamowane Creative'y z milionami certyfikatów THX i innych pierdół nie przekładających się na jakość.

A oto mniejszy brat "siódemek":

SOLO 6C

Obrazek

http://www.infosoft.pl/product.php?id=2 ... egorie=289

Wiadomo, moc mniejsza, ale jakość pozostaje mniej więcej na podobnym poziomie. Osobiście radziłbym jednak zainteresować się "siódemkami". 6C to alternatywa dla tych, którzy nie mają za bardzo miejsca na duże głośniki.

Idąc jeszcze bardziej w budżet...

Genius HF2020

Obrazek

http://merlin.pl/Glosniki-Genius-2-0-SP ... 29167.html

Kupiłem kiedyś Geniusy z serii 2000x. Wspominam je bardzo dobrze. Jako sprzęcik pod kompa służyły nadwyraz dobrze, a i kilka razy potrafiły zachwycić przyjemnym brzmieniem. Z czasem okazało się, że 2000x były najlepszą linią głośników stereo, jakie do tej pory wypuścił Genius. Obecne modele tylko depczą mu po piętach, choć zdarzają się wyjątki, jak ten zaprezentowany wyżej. Jeżeli HF2020 grają porównywalnie do 2000x (a wiele opinii wskazuje, że raczej tak), to będzie całkiem przyjemny dla ucha zestawik. Nie dam sobie jednak zań ręki uciąć. Musiałbyś posłuchać.

Tyle jeżeli chodzi o głośniki, na których idzie posłuchać muzyki. Teraz pozostaje inny problem, czyli odtwarzacz.

No tutaj jest pod górkę, bo za średniej klasy odtwarzacz CD musisz wyłożyć ok 2-3k. Są to komponenty dla zestawów stereo, więc i cena jest duża. W tym przypadku jednak cena = jakość, więc pakowanie się w budżetowe CD-playery za 400zł to strata kasy! Nie dość, że szybko zużyje ci się taki sprzęt, to na dodatek z jakości zadowolony raczej nie będziesz. Wiele lat temu przekonałem się o tym i nigdy więcej!! Okazuje się jednak, że problem ten można obejść kupując... dobry odtwarzacz DVD. Odtwarzacze DVD z wyższej półki mają to, co każdy solidny sprzęt CD mieć powinien - dobry laser i kodeki umożliwiające odtwarzanie wielu różnie zakodowanych danych (od MP3 aż po DVD-Audio). Cena również nastraja optymistycznie. Warto nad tym pomyśleć... ;)

Natomiast...

To co zawsze polecam każdemu, kto zagaduje do mnie i chce skonfigurować sobie audio, to zainwestować w tzw. "odsłuchy", czyli monitory referencyjne. Wyższość monitorów nad zwykłymi głośnikami jest taka, że monitory zazwyczaj przedstawiają dźwięk tak, jak słyszą go producenci tworzący daną płytę. Oczywiście wiąże to się z dodatkową przyjemnością słuchania (odkrywania dźwięków niesłyszanych na zwykłych zestawach stereo), ale również prowadzi do rozczarowań błędami, jakie czasami popełniają producenci/muzycy. :D

W tej konfiguracji proponowałbym zestaw dwóch monitorów (koszt zależny od modelu) + mikser do rozdzielenia sygnału zewnętrznego. Oczywiście do tego musisz mieć jakiś odtwarzacz (chyba że z kompa będziesz jechał mp3-kami, co się mija z celem raczej) no i zestaw kabli. Jak mówiłem wcześniej, sprawę zamknąć można na upartego w 3 tys. Jeżeli zainteresowany jesteś tematem, to wal na PM, a podrzucę ci jakąś przykładową konfigurację. Choć rzeczywistość pokazuję, że mogę ci tylko zasugerować coś, a jak wejdziesz do muzycznego i posłuchasz sobie ulubionej płyty na wybranych zestawach, sam będziesz wiedział, który jest dla ciebie. :)
Ostatnio zmieniony wt wrz 13, 2011 12:20 pm przez Ghostek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Odtwarzacz muzyki-jaki

#17 Post autor: Adam » wt wrz 13, 2011 08:26 am

Goska kocham Cie za te elaboraty :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Odtwarzacz muzyki-jaki

#18 Post autor: Bucholc Krok » wt wrz 13, 2011 09:54 am

Tomasz Goska pisze:Jak mówiłem wcześniej, sprawę zamknąć można na upartego w 3 tys.
A do 100tys. co byś polecił?
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Odtwarzacz muzyki-jaki

#19 Post autor: Ghostek » wt wrz 13, 2011 10:47 am

Bucholc Krok pisze:
Tomasz Goska pisze:Jak mówiłem wcześniej, sprawę zamknąć można na upartego w 3 tys.
A do 100tys. co byś polecił?
Serio? Bo mogę się rozpisać i na ten temat :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Arthur
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1135
Rejestracja: śr paź 20, 2010 21:16 pm
Lokalizacja: Pzn

Re: Odtwarzacz muzyki-jaki

#20 Post autor: Arthur » wt wrz 13, 2011 14:12 pm

Głośniki to ja mam, potrzebuje jakiegoś playera i coś co to połączy. Tak by nie musieć odpalać kompa, który mocno grzeje i bierze sporo prądu. Jakim kablem podłącza się mp3 do głośników?
Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli. - Albert Schweitzer

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Odtwarzacz muzyki-jaki

#21 Post autor: Adam » wt wrz 13, 2011 14:58 pm

dżekiem
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Odtwarzacz muzyki-jaki

#22 Post autor: Bucholc Krok » wt wrz 13, 2011 15:38 pm

Tomasz Goska pisze:Serio? Bo mogę się rozpisać i na ten temat :)
Dawaj. :)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Odtwarzacz muzyki-jaki

#23 Post autor: Ghostek » wt wrz 13, 2011 23:39 pm

czoug pisze:Głośniki to ja mam, potrzebuje jakiegoś playera i coś co to połączy. Tak by nie musieć odpalać kompa, który mocno grzeje i bierze sporo prądu. Jakim kablem podłącza się mp3 do głośników?
A co za głośniki masz?
Może skusisz się na opcję podpięcia DVD jako odtwarzacza? To też zależy jakie głośniki masz...
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Odtwarzacz muzyki-jaki

#24 Post autor: Ghostek » wt wrz 13, 2011 23:40 pm

Bucholc Krok pisze:
Tomasz Goska pisze:Serio? Bo mogę się rozpisać i na ten temat :)
Dawaj. :)
To czemuś ma służyć, czy tylko poczytaniu jak wiele kasy można w odsłuch wpakować? ;> Bo jeżeli to drugie, to możesz sobie odpalić filmiki ze studia Hansa Z. i popatrzeć na co można ok 100 tys wydać lekką ręką ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Odtwarzacz muzyki-jaki

#25 Post autor: Bucholc Krok » śr wrz 14, 2011 08:25 am

No, chwilowo nie mam 100tys., co nie znaczy, że nie będę miał. Lepiej wiedzieć na zaś. :) Ale ok., jeśli nie chcesz to nie pisz.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Odtwarzacz muzyki-jaki

#26 Post autor: Ghostek » śr wrz 14, 2011 09:29 am

Bucholc Krok pisze:No, chwilowo nie mam 100tys., co nie znaczy, że nie będę miał. Lepiej wiedzieć na zaś. :) Ale ok., jeśli nie chcesz to nie pisz.
Zatem jak będziesz miał, to się zgłoś, a wtedy ustalimy co i na jakiej przestrzeni najlepiej będzie postawić i jaki materiał wygłuszeniowy kupić. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Odtwarzacz muzyki-jaki

#27 Post autor: Adam » śr wrz 14, 2011 09:30 am

:mrgreen: Bucholc chciał kontynuowac oftopa ale został zgaszony :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Odtwarzacz muzyki-jaki

#28 Post autor: Bucholc Krok » śr wrz 14, 2011 09:35 am

Tomasz Goska pisze:Zatem jak będziesz miał, to się zgłoś, a wtedy ustalimy co i na jakiej przestrzeni najlepiej będzie postawić i jaki materiał wygłuszeniowy kupić. ;)
Jak będę miał to się obawiam, że już będzie za późno. ;)
Adam pisze::mrgreen: Bucholc chciał kontynuowac oftopa ale został zgaszony :D
Póki co sam go ciągniesz. :D Temat jest o sprzęcie jakbyś (znowu) nie zauważył.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Odtwarzacz muzyki-jaki

#29 Post autor: Ghostek » śr wrz 14, 2011 11:13 am

Bucholc Krok pisze:
Tomasz Goska pisze:Zatem jak będziesz miał, to się zgłoś, a wtedy ustalimy co i na jakiej przestrzeni najlepiej będzie postawić i jaki materiał wygłuszeniowy kupić. ;)
Jak będę miał to się obawiam, że już będzie za późno. ;)
A co? Masz zamiar kupić mini-wieżę za 2 tys., a pozostałe 98 przepić? ;]
Obrazek

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Odtwarzacz muzyki-jaki

#30 Post autor: Bucholc Krok » śr wrz 14, 2011 11:34 am

Wszystko zależy od tego, w jaki sposób zdobędę pieniądze. Jeśli wygram 6mln. w totka to pewnie nie będzie problemu (będziemy gadać o sprzęcie za 1mln. ;)), ale gdybym miał tylko "gołe" 100tys. to raczej bym wpuścił w płyty i regały. :)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

ODPOWIEDZ