Robert E. Howard CONAN I PRADAWNI BOGOWIE wyd. Rebis

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: Robert E. Howard CONAN I PRADAWNI BOGOWIE wyd. Rebis

#31 Post autor: muaddib_dw » wt gru 06, 2011 18:38 pm

Historia świetna. A może Luc Besson by się nadał.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Robert E. Howard CONAN I PRADAWNI BOGOWIE wyd. Rebis

#32 Post autor: Koper » wt gru 06, 2011 18:39 pm

No co Ty? Nie widziałeś jego ostatnich filmów? Besson się skończył już dawno.

To już prędzej Verhoeven ze swoją miłością do seksu i przemocy. :)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: Robert E. Howard CONAN I PRADAWNI BOGOWIE wyd. Rebis

#33 Post autor: muaddib_dw » wt gru 06, 2011 18:43 pm

Koper pisze:No co Ty? Nie widziałeś jego ostatnich filmów? Besson się skończył już dawno.

To już prędzej Verhoeven ze swoją miłością do seksu i przemocy. :)
Wspominając jego nazwisko miałem na myśli taki Fifth Element - to było niezłe kino. Fakt teraz kręci szmiry. Verhoven no to dobry pomysł tyle, że Basila ani Goldsmitha ni ma, kto by muzę napisał :(

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Robert E. Howard CONAN I PRADAWNI BOGOWIE wyd. Rebis

#34 Post autor: Templar » wt gru 06, 2011 18:44 pm

Wawrzyniec pisze:A już na poważniej, jak ktoś miałby się zająć adaptacją "Wiedźmina" to niech najlepiej to nie będą Polacy.
Kto inny by spieprzył cały klimat, zagraj sobie w grę i zobacz jak powinna wyglądać ekranizacja książki. Dlatego na chwilę obecną najlepszym wyjście byłoby aby to Bagiński zrobił Wiedźmina, już miał spory wkład w grze, gdzie zrobił przerywniki do I części, a teraz robi do II części na Xbox'a. Kasę mógłby wyłożyć CD Projekt, w Wiedźmina 2 30 mln zainwestowali bez problemu, przy kolejnej części ma być jeszcze więcej ;)
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Robert E. Howard CONAN I PRADAWNI BOGOWIE wyd. Rebis

#35 Post autor: Koper » wt gru 06, 2011 18:46 pm

muaddib_dw pisze:Wspominając jego nazwisko miałem na myśli taki Fifth Element - to było niezłe kino. Fakt teraz kręci szmiry. Verhoven no to dobry pomysł tyle, że Basila ani Goldsmitha ni ma, kto by muzę napisał :(
Roque Banos 8)
Templar pisze:Kto inny by spieprzył cały klimat, zagraj sobie w grę i zobacz jak powinna wyglądać ekranizacja książki.
Obejrzyj sobie serial i zobacz jak to zrobili Polacy, jak oddali klimat :D
To powinien zrobić ktoś kto jednocześnie jest dobrym reżyserem, ma wizję, ma kasę i jest choć trochę fanem książek. Niezlaeżnie od narodowości, nacjonalisto Ty. :P
Templar pisze:Dlatego na chwilę obecną najlepszym wyjście byłoby aby to Bagiński zrobił Wiedźmina, już miał spory wkład w grze, gdzie zrobił przerywniki do I części, a teraz robi do II części na Xbox'a. Kasę mógłby wyłożyć CD Projekt, w Wiedźmina 2 30 mln zainwestowali bez problemu, przy kolejnej części ma być jeszcze więcej ;)
Bagiński to miał kręcić film o powstaniu i co ?
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Robert E. Howard CONAN I PRADAWNI BOGOWIE wyd. Rebis

#36 Post autor: Templar » wt gru 06, 2011 18:53 pm

Koper pisze:Obejrzyj sobie serial i zobacz jak to zrobili Polacy, jak oddali klimat :D
To powinien zrobić ktoś kto jednocześnie jest dobrym reżyserem, ma wizję, ma kasę i jest choć trochę fanem książek. Niezlaeżnie od narodowości, nacjonalisto Ty. :P
To, że jacyś Polacy spieprzyli ekranizację, nie znaczy, że kto inny by też to zrobił, a osoby, które pracowały przy grze + Bagiński dałyby radę. Ktoś inny by wywalił pewnie wszystkie bluzgi dodające sporo klimatu i te słowiańskie wsie. Ewentualnie mogliby to jeszcze zrobić Ruscy/Ukraińcy, bo tam też Wiedźmin popularny i oni klimat mogliby zachować.
Koper pisze:Bagiński to miał kręcić film o powstaniu i co ?
I robi go, ma być w 2012/2013.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Robert E. Howard CONAN I PRADAWNI BOGOWIE wyd. Rebis

#37 Post autor: Koper » wt gru 06, 2011 18:54 pm

Bałem się, że zarzucił ze względów finansowych (bo przecież kasa z państwa musi iść na kolejne dzieła Hoffmana czy Wajdy ;) ).
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Robert E. Howard CONAN I PRADAWNI BOGOWIE wyd. Rebis

#38 Post autor: Templar » wt gru 06, 2011 18:58 pm

Koper pisze:Bałem się, że zarzucił ze względów finansowych (bo przecież kasa z państwa musi iść na kolejne dzieła Hoffmana czy Wajdy ;) ).
Z budżetem też są od czasu do czasu problemy, w końcu to ma być film pełnometrażowy, państwowe instytucje to właśnie jakoś mają gdzieś Bagińskiego i finansują kolejne gówna, nawet właśnie dali komuś na inny film o Powstaniu, a jemu nic. No Ale Hardkor 44 powoli powstaje, scenariusz od dawna jest gotowy, także teraz już się sam film robi :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33863
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Robert E. Howard CONAN I PRADAWNI BOGOWIE wyd. Rebis

#39 Post autor: Wawrzyniec » wt gru 06, 2011 19:00 pm

Niestety jak liczysz na dofinansowanie to Twój projekt musi być jak najbardziej w duchu martyrologii polskiej, na bazie jakiejś lektury czy popularnej polskiej książki, czy ma być coś z gatunku smutnego dramatu pokazującego beznadziejność głównych bohaterów, patrz: "Plac Zbawiciela" czy tym podobne filmy.
Dlatego też namawiam, dalej do nakręcenia naszego wspólnego filmu z dużą ilością przemocy i seksu (będzie co na cycko-konkurs) zadawać, tylko trzeba będzie w PISFie powiedzieć, że kręcimy film o smutnym losie rodziny bezrobotnego górnika na Śląśku :P I jest kasa na film. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Robert E. Howard CONAN I PRADAWNI BOGOWIE wyd. Rebis

#40 Post autor: Koper » wt gru 06, 2011 19:05 pm

Ja jestem za. Proponuję zacząć od horroru klasy B (wielu reżyserów od tego zaczęło i na tym wypłynęło). Żeby było w polskich tematach możemy to osadzić w czasach wojny i okupacji. Wawrzek rozumiem, że zgłaszasz się na reżysera, ja mogę scenariusz naprędce napisać, np. o jakimś eksperymencie Nazistów. :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33863
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Robert E. Howard CONAN I PRADAWNI BOGOWIE wyd. Rebis

#41 Post autor: Wawrzyniec » wt gru 06, 2011 19:10 pm

Ogólnie horror jest jednym z najpopularniejszych gatunków kręconych przez amatorów na świecie. Po za Polską oczywiście. :P Tylko, że najłatwiej co pokazał Carpenter to nakręcić slashera. Sam nie wiem, o jakimś mordercy z Nowej Huty. :) Albo nakręcić jakieś tanie postapokaliptyczne S.F. zdjęcia też mogłyby być w Nowej Hucie. :)
Ale sam horror brzmi fajnie, zwłaszcza, że podobno przy kręceniu horrorów, tworzenia sztucznej krwi itd. najwięcej jest zabawy. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Robert E. Howard CONAN I PRADAWNI BOGOWIE wyd. Rebis

#42 Post autor: Templar » wt gru 06, 2011 19:10 pm

Jedyna nadzieja jest w polskich producentach gier, głównie mam tu na myśli CDP i Techland, przynajmniej ich produkty są cenione na Zachodzie. A CDP to zaczął bawić się w wydawanie filmów, także kto wie może nawet robieniem filmów się zajmą :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: Robert E. Howard CONAN I PRADAWNI BOGOWIE wyd. Rebis

#43 Post autor: muaddib_dw » wt gru 06, 2011 19:21 pm

Koper pisze:Ja jestem za. Proponuję zacząć od horroru klasy B (wielu reżyserów od tego zaczęło i na tym wypłynęło). Żeby było w polskich tematach możemy to osadzić w czasach wojny i okupacji. Wawrzek rozumiem, że zgłaszasz się na reżysera, ja mogę scenariusz naprędce napisać, np. o jakimś eksperymencie Nazistów. :D
Może Kanał 2 genetycznie zmajstrowane przez profesora Mengele - nazwijmy go Dr Zło monstrum wpuszczone w kanały pod Wawą by uporało się z niedobitkami powstańców. :twisted:
Ostatnio zmieniony śr gru 07, 2011 10:40 am przez muaddib_dw, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Robert E. Howard CONAN I PRADAWNI BOGOWIE wyd. Rebis

#44 Post autor: Templar » wt gru 06, 2011 19:29 pm

CDP to nawet lepsze zwiastuny robi niż nasi filmowcy:

http://www.youtube.com/watch?v=pw_YVj5qb70

Taka wersja filmowa to by się przydała :D
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Robert E. Howard CONAN I PRADAWNI BOGOWIE wyd. Rebis

#45 Post autor: Templar » pt sty 27, 2012 22:27 pm

Pociągnę jeszcze offtop odnośnie Wiedźmina, akurat wczoraj pojawił się nowy filmik Bagińskiego promujący rozszerzoną edycję Wiedźmina 2 na Xboksa:

http://www.youtube.com/watch?v=7ajukUlRKdA

chciałbym coś takiego ujrzeć w wersji pełnometrażowej, fragment od 2:22 wspaniały :D
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

ODPOWIEDZ