Czy można kupić partyturę ?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Turek

Czy można kupić partyturę ?

#1 Post autor: Turek » śr lip 06, 2011 23:17 pm

Jak w temacie. Chodzi mi o to: np. na 4 FMF można było nabyć książkę, która zawierała w sobie cały, zorkiestrowany album "Minima Rhytm" Joe Hisaishi'ego. Nuty na cały album, każdy utwór, zorkiestrowana partytura, z partią każdego instrumentu.

Czy jest możliwość kupienia sobie takiej całej partytury w celach kolekcjonerskich, do postawienia na półce bądź też dla własnych analiz? Jak cenowo może wyglądać taka sprawa? I czy to można samemu kupić, czy jakieś prawa autorskie stoją na przeszkodzie ku temu?

Wiecie pewnie co mam ochotę nabyć... :) Conana oczywiście.

Zastanawiam się czy jest ku temu szansa. Np Brian Tyler w wywiadach pokazywał takie partytury - fizycznie to wygląda tak jak praca magisterska, nadruk z tytułem a w środku cały score. Czy jest możliwość kupienia czegoś takiego i przede wszystkim ile to może kosztować ?

Jeśli to możliwe to poruszyłbym niebo i ziemię aby takie nutki posiąść...

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Czy można kupić partyturę ?

#2 Post autor: Paweł Stroiński » śr lip 06, 2011 23:57 pm

Całej partytury nie można kupić, można natomiast kupić oficjalne suity, czasem orkiestrowe (patrz John Williams Signature Edition), całego score NIE kupisz na rynku.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Czy można kupić partyturę ?

#3 Post autor: Wojteł » czw lip 07, 2011 01:27 am

Na pewno można znaleźć do poszczególnych utworów - sam posiadam Marsz z Supermana i suite z Gladiatora.

Jeśli chodzi zaś o Conana, posiadam wyciągi fortepianowe, robione ze słuchu przez jakiegoś gościa na necie. Właśnie się przymierzam do Recovery, ale zdecydowana większośc utworów jest dla mnie za trudna :wink:

Mogę Ci podać adres strony, z której je pobrałem, o ile Cię to satysfakcjonuje :)
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Czy można kupić partyturę ?

#4 Post autor: Adam » czw lip 07, 2011 08:50 am

Hisaishi wydał pełno takich książek w zasadzie z co 2 scoru ;-) a całych scorów oczywiście nie ma w sprzedaży i nie będzie.
#FUCKVINYL

Turek

Re: Czy można kupić partyturę ?

#5 Post autor: Turek » czw lip 07, 2011 08:57 am

Te fortepianówki mam, ale myślałem co by nabyć całość orkiestrową. Ale jak mówicie że to niemożliwe to szkoda...

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Czy można kupić partyturę ?

#6 Post autor: Wojteł » pt lip 22, 2011 17:05 pm

Zastanawiam się, czy można by na forum założyć temat, w którym wymienialibyśmy się linkami do nut ew. samymi nutami na priwie?
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Czy można kupić partyturę ?

#7 Post autor: Adam » pt lip 22, 2011 17:05 pm

a po co jak masz gugle? :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Czy można kupić partyturę ?

#8 Post autor: Wojteł » pt lip 22, 2011 18:17 pm

Bo to nie jest tak łatwo coś znaleźć. Nut do TTRL szukam od ładnych paru miesięcy i nie ma nigdzie, więc wciąz jestem zdany na swój upośledzony słuch :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

ODPOWIEDZ