Kłótnia z tematu o Tylerze - do refleksji

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: BRIAN TYLER - CO NOWEGO?

#16 Post autor: Koper » ndz mar 20, 2011 18:55 pm

Adam Krysiński pisze:Koper możesz nie oftopić tu o jakichś gejach? ja Ci nie oftopię w tematach o żywym trupie Enju szczególnie takimi tekstami więc Ty też temat z Brianem zostaw w spokoju bo on się przecież jeszcze nie zaczął nawet jako kompozytor więc szkoda czasu tracić na pisanie o nim :P
Szkoda, że w innych tematach jeszcze nie offtopisz.
A co do żywych trupów, to polecam jedno - forum soundtracks.pl
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: BRIAN TYLER - CO NOWEGO?

#17 Post autor: Adam » pn mar 21, 2011 08:12 am

nie widzę związku :) forum s.pl nigdy nie było i nie miało ambicji być prężnie działającym bo m.in mi jest to nie na rękę. od dawna nie ma możliwości rejestracji nowych userów, jest regularnie czyszczone ze starych postów, a forum ostało się tylko dlatego że prężnie działają na nim domowi kompozytorzy. większosc stron nie ma forów i do tego też dązymy także nie zmieniaj tematu :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: BRIAN TYLER - CO NOWEGO?

#18 Post autor: Bucholc Krok » pn mar 21, 2011 17:13 pm

Adam Krysiński pisze:forum s.pl (...) jest regularnie czyszczone ze starych postów
To niedługo zniknie? :P
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Turek

Re: BRIAN TYLER - CO NOWEGO?

#19 Post autor: Turek » wt mar 22, 2011 16:23 pm

Tomek pisze:
Adam Krysiński pisze:o żywym trupie Enju
Sorry, ale przegiąłeś pałę i to zdrowo. Myślałem, że masz trochę więcej klasy... :roll:
To Tylera można zwyzywać od gejów, i robić sobie jaja, chłopaków od RCP od lam itd. a jak się rzeknie coś na big Enjo to zaraz źle?

Reakcja taka jak osobników, co to szum robią, jeśli kto rzeknie publicznie o jedzeniu pieczonych kaczek...

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: BRIAN TYLER - CO NOWEGO?

#20 Post autor: Adam » wt mar 22, 2011 16:26 pm

a to też racja :D 8) ale akurat ja dałem inny argument i odpowiedziałem zgodnie z moim postem wyżej czego mój prawdziwy zwrot dotyczył :)
Ostatnio zmieniony wt mar 22, 2011 16:28 pm przez Adam, łącznie zmieniany 1 raz.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: BRIAN TYLER - CO NOWEGO?

#21 Post autor: Marek Łach » wt mar 22, 2011 16:28 pm

Widzę, że Tylerowcy zwierają szeregi...

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: BRIAN TYLER - CO NOWEGO?

#22 Post autor: Adam » wt mar 22, 2011 16:31 pm

ale Turek zwrócił uwagę na ciekawy aspekt którego ja akurat nie zauważyłem bo odpisałem po prostu zgodnei z prawdą czemu tak i tak napisałem :)
#FUCKVINYL

Turek

Re: BRIAN TYLER - CO NOWEGO?

#23 Post autor: Turek » wt mar 22, 2011 16:34 pm

Marek Łach pisze:Widzę, że Tylerowcy zwierają szeregi...
Chodzi o coś innego.

O to że część forumowiczów stara się grać "wykwintnych" słuchaczy, którzy tylko słuchają scorów ambitnych, wybitności, oryginalności, świeżości i nie wiadomo czego jeszcze. Niektórzy by chyba pękli ze wstydu mówiąc że coś im się np. Tylera spodobało. i dla zasady się skreśla wielu twórców.

I zauważcie - po młodych jak się jedzie wali na nich teksty jest ok. Ale niech któś rzeknie coś na Williamsa, Ennja czy Jerry'ego.

Szable w dłoń i w obronie wielkich!

Tak samo jest z kopiami - Williams ma ich masę - ale jego zwolennicy znajdą zawsze setkę powodów by go usprawiedliwić, i stwierdzą że on jest czysty. Jak Brian, Badelt czy ktoś z ich pokolenia by coś skopiował - jedzie się po nim jak po maśle. Po prostu takie odpuszczanie starym dinozaurom i usprawiedliwianie ich to jak dla mnie zbędne działanie "dla zasady..." I to mnie boli.

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: BRIAN TYLER - CO NOWEGO?

#24 Post autor: Marek Łach » wt mar 22, 2011 16:37 pm

Turek pisze:O to że część forumowiczów stara się grać "wykwintnych" słuchaczy, którzy tylko słuchają scorów ambitnych, wybitności, oryginalności, świeżości i nie wiadomo czego jeszcze. Niektórzy by chyba pękli ze wstydu mówiąc że coś im się np. Tylera spodobało. i dla zasady się skreśla wielu twórców.
A jeśli mi się nie podoba to co ja Ci poradzę? Przesłuchałem, nie spodobało mi się, wyraziłem opinię.
Tak samo jest z kopiami - Williams ma ich masę - ale jego zwolennicy znajdą zawsze setkę powodów by go usprawiedliwić, i stwierdzą że on jest czysty.
Bzdura.
Jak Brian, Badelt czy ktoś z ich pokolenia by coś skopiował - jedzie się po nim jak po maśle. Po prostu takie odpuszczanie starym dinozaurom i usprawiedliwianie ich to jak dla mnie zbędne działanie "dla zasady..." I to mnie boli.
Jak nie widzisz różnicy między poziomem kopii Tylera i Williamsa, to nic dziwnego, że rozumiesz to na opak.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: BRIAN TYLER - CO NOWEGO?

#25 Post autor: Adam » wt mar 22, 2011 16:37 pm

Turek, nie przejmuj się, zaraz przyjdzie Koper z Markiem i będą udowadniać że Enjo, Schifrin i Grusin to nie są dziś żywe trupy w filmówce :D
#FUCKVINYL

Turek

Re: BRIAN TYLER - CO NOWEGO?

#26 Post autor: Turek » wt mar 22, 2011 16:43 pm

A że Williams nie kopiował niby ? Kopiował. Tylko zawsze się przypisuje temu wszystkiemu jakieś ideologie które mają działać ku usprawiedliwieniu jego.

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: BRIAN TYLER - CO NOWEGO?

#27 Post autor: Marek Łach » wt mar 22, 2011 16:47 pm

Poczytaj sobie najpierw recenzje Williamsa na stronie, bo i w nich i na forum sto tysięcy razy wałkowaliśmy temat powtórek Williamsa i nikt nigdy nie twierdził, że jest on bez winy. Ale pewnie, łatwiej rzucić łatwym oskarżeniem, zanim się sprawdzi, co kto naprawdę pisał. Szkoda czasu na takie "dyskusje"...

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: BRIAN TYLER - CO NOWEGO?

#28 Post autor: Adam » wt mar 22, 2011 16:48 pm

a czy ktoś twierdził że Tyler nie kopiuje? :) fakt jest prosty - kopiuje i jeden i drugi i wszyscy. a jedzie się tylko po młodych bo dinozaury są cacy. a z obowiązku wspomnienie w recce jednym czy dwoma zdaniami między wierszami że Williams kopiuje to nie powód by to wyciągać na argument :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: BRIAN TYLER - CO NOWEGO?

#29 Post autor: Marek Łach » wt mar 22, 2011 16:50 pm

a z obowiązku wspomnienie w recce jednym czy dwoma zdaniami między wierszami że Williams kopiuje to nie powód by to wyciągać na argument
Zaklinaj rzeczywistość dalej. W ogóle niepotrzebnie się wdałem w dyskusję, bo to jak walenie głową w mur.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: BRIAN TYLER - CO NOWEGO?

#30 Post autor: Adam » wt mar 22, 2011 16:52 pm

Ale ja nic nie zaklinam. pytam konkretnie - kopiuje jeden i drugi (i wszyscy)? kopiuje(ą)! więc o co kaman? Paweł potrafił obrażony napisać że jak Tyler śmiał skopiować Crimson Tide, a jak Hansu rżnie w każdej pracy z czegoś, to jakoś się na niego nie obraża :) To prosty przykład.. Chodzi tylko o fakt kopi, a nie tłumaczenie krytyka "że no dobra aaaale tamten kopiuje to lepiej niż Tyler". Bo jakoś zawsze przy dinozaurach jest szukanie dziury w całym i wyższego uzasadnienia.
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ