Schools ?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
ANGEL
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 3
Rejestracja: pt gru 18, 2009 19:31 pm

#16 Post autor: ANGEL » pn lut 28, 2011 19:49 pm

Ok, więc poszukałem trochę intensywniej i znalazłem odpowiedzi na moje pytania jednakże chce się z wami podzielić tą wiedzą bo może kiedyś się komuś ona przyda :)

Zdecydowałem się na Berklee ponieważ program nauczania jest najbardziej rozbudowany ze wszystkich możliwych i oprócz typowych Film Scoringowych xP zajęć są również zajęcia z Kształcenia Słuchu, Harmonii, Kontrapunktu, Fortepianu, Instrumentacji itd. itd. a z doświadczenia wiem że te przedmioty baaardzo rozwijają.
Poza tym Berklee współpracuje z Paramount Picture i jest to duży plus.
Berklee posiada również znakomite laboratoria i studia nagraniowe.

NY też jest ok jednakże jest to troche bardziej okrojona wersja tego co można nauczyc się w Berklee.
Plusem jest Mark Snow który tam wykłada.
No i poza tym to w końcu New York xD

Co do USC Thornton to byłby to chyba NAJLEPSZY Z MOŻLIWYCH WYBORÓW bo znajduje się w centrum LA, współpracuje z Hollywoodzką filmówką, wykładają tam sławy takie jak choćby Jerry Goldsmith,
jednakże aby zdawać na ten kurs trzeba mieć licencjat z kompozycji bądź większe doświadczenie z kompozycją muzyki do filmów, oraz oczywiście ulubiony przez wszystkich egzamin TOEFL.
Tak czy siak ten program mozna potraktować jak wisienke na torcie i odłożyć go na przyszłość po zwykłych studiach.

Pacific Northwest też oferuje podobny kurs ale ja osobiście jeżeli juz to wybrał bym USC.

O UCLA do tej pory nic nie słyszałem. Adam, czy mółbyś mi coś więcej powiedzieć o tej szkole ?

pozdrawiam wszystkich :P

ODPOWIEDZ