WASZA ULUBIONA KIEŁBASA

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10219
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

#61 Post autor: Ghostek » ndz gru 19, 2010 17:25 pm

DanielosVK pisze:No, ale pomijając to. Dlaczego ktoś, kto nie wierzy, w Kościele go nie ma, ma na jego rzecz przeznaczać część podatku?
Gówno prawda.
Nie ma podatku na Kościół. Skąd masz te informacje? Z filmików na YouTubie prezentujących zbulwersowanych antykatoli?
Prawdą jest, że z budżetu państwa odprowadzane są pewne kwoty na utrzymanie katolickich szkół i uczelni wyższych oraz organizacji zajmujących się pomocą społeczną.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10219
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

#62 Post autor: Ghostek » ndz gru 19, 2010 17:28 pm

http://www.mf.gov.pl/_files_/budzet_pan ... _30_09.zip

Projekt ustawy budżetowej, zatwierdzony po niewielkich zmianach w grudniu tego roku. Znajdź mi ustawę o przeznaczaniu części podatku na Kościół :)
Obrazek

Awatar użytkownika
ewelina
Michał Lorenc
Posty: 697
Rejestracja: pt lut 26, 2010 01:23 am
Lokalizacja: Kraków

#63 Post autor: ewelina » ndz gru 19, 2010 17:32 pm

DanielosVK pisze:No, ale pomijając to. Dlaczego ktoś, kto nie wierzy, w Kościele go nie ma, ma na jego rzecz przeznaczać część podatku?
Na kościół przeznaczasz 1,04% podatku od dochodu (a raczej będziesz przeznaczać,bo nie pracujesz :) ).Na państwo tzn na edukacje,zdrowie,sport,politykę zagraniczną ok 18%.Sztuka polega na tym,żeby podatki były mądrze wykorzystane i żeby obywatelom żyło się lepiej.Niestety zbyt wysokie podatki w Polsce nie ułatwiają sprawy :wink: .Nieuczciwi ludzie są zarówno w rządzie jak i w kościele więc nie ma co oceniać,gdzie jest gorzej.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#64 Post autor: Koper » ndz gru 19, 2010 17:36 pm

Tomek, come on, co Ty gadasz?
A kto płaci "nauczycielom" religii w szkole?
A kto dopłaca do wszelkich świątyń opatrzności bożej itp.?
A dlaczego od Komisji Majątkowej Kościół dostawał wyższe rekompensaty niż mu się należało?
Kościół miał w swojej historii lepsze i gorsze momenty, ale na pieniądze i władzę był łasy zawsze i nie wciśniesz mi, że nie.
A to, że są też dobrzy księża...? Dobrzy urzędnicy w ministerstwie finansów też pewnie są. Dobrzy pracownicy w PKP też. Ale jakoś nie protestujesz, gdy ktoś wylewa wiadro pomyj na te instytucje.

Poza tym widzę, że się zrozumieliśmy. Ja chwalę Kościół. :P Są o wiele cwańsi w zbijaniu kasy, niż ci durnie politycy, z których co drugi miałby problem z tabliczką mnożenia i podstawową ortografią. :lol:
Bucholc Krok pisze:To państwo jest wrogiem, nie kościół.
Owszem. Tyle, że to państwo marnotrawi nasze pieniądze m.in. oddając dobra Kościołowi w zamian za to, że na mszy Kościół nie będzie na mszy nawoływał przeciwko nim. I nawet rzekomo antyklerykalne SLD jak było u władzy postępowało tak samo. A władzę i tak stracili. 8)

Swoją drogą temat był o kiełbasach chyba. :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#65 Post autor: Bucholc Krok » ndz gru 19, 2010 21:40 pm

ewelina pisze:Nieuczciwi ludzie są zarówno w rządzie jak i w kościele więc nie ma co oceniać,gdzie jest gorzej.
Podobnie jak na forum. ;)
Koper pisze:Owszem. Tyle, że to państwo marnotrawi nasze pieniądze m.in. oddając dobra Kościołowi


Już wolę, żeby oddali kościołowi jakby mieli sami ukraść albo przehandlować za łapówki jakimś oszustom. :)
w zamian za to, że na mszy Kościół nie będzie na mszy nawoływał przeciwko nim. I nawet rzekomo antyklerykalne SLD jak było u władzy postępowało tak samo. A władzę i tak stracili. 8)


Stracili, bo szambo wybiło. :) PO też straci. Palikot naiwniak myślał, że zajedzie na demonstracjach antyklerykalnych a tu dupa blada. Trzeba mieć jakiś program. Nie wystarczy pajacować na demosntracjach. :)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#66 Post autor: Koper » ndz gru 19, 2010 21:47 pm

Bucholc Krok pisze:Podobnie jak na forum. ;)


Ciekawe któż tu taki nieuczciwy? ;)
Bucholc Krok pisze:Już wolę, żeby oddali kościołowi jakby mieli sami ukraść albo przehandlować za łapówki jakimś oszustom. :)


A ja bym wolał, żeby po prostu mądrze tymi pieniędzmi rozporządzali i nikomu za darmo ani za lewe przysługi nie oddawali. :P
Poza tym oddać Kościołowi może być w niektórych przypadkach równoznaczne z "przehandlować za łapówki jakimś oszustom". Marnotrawstwo publicznych pieniędzy to marnotrawstwo. I nieważne czy zyskuje na tym mafiozo z Pruszkowa czy ojczulek z Torunia. No chyba, że masz Bucholc rodzinę w Kościele, to ich zysk to i Twój zysk. ;)
Bucholc Krok pisze:Stracili, bo szambo wybiło. :) PO też straci. Palikot naiwniak myślał, że zajedzie na demonstracjach antyklerykalnych a tu dupa blada. Trzeba mieć jakiś program. Nie wystarczy pajacować na demosntracjach. :)
E, tam, programu mieć nie trzeba. PiS jedzie na haśle: precz z PO. PO jedzie na haśle: Precz z PiS. I te partie mają największe poparcie.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

#67 Post autor: Wojteł » ndz gru 19, 2010 21:49 pm

Czy ktoś mógłby mi na priwie podrzucić jakies linki do recenzowanego przez Tomka Goskę bootlegu matrixa? Bo ja mam jakiś z fragmentami dialogów w niektórych utworach, co bardzo mnie irytuje :?
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#68 Post autor: Wawrzyniec » ndz gru 19, 2010 21:49 pm

Koper pisze:
Bucholc Krok pisze:Podobnie jak na forum. ;)


Ciekawe któż tu taki nieuczciwy? ;)
:( Ja staram się być dobrym forumowiczem i słuchać dobrej muzyki filmowej :(
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#69 Post autor: Koper » ndz gru 19, 2010 21:52 pm

Wawrzyniec pisze: :( Ja staram się być dobrym forumowiczem i słuchać dobrej muzyki filmowej :(
Starasz się - dobrze powiedziane. :P
Wojtek pisze:Czy ktoś mógłby mi na priwie podrzucić jakies linki do recenzowanego przez Tomka Goskę bootlegu matrixa? Bo ja mam jakiś z fragmentami dialogów w niektórych utworach, co bardzo mnie irytuje :?
Toś chłopie przyofftopił... :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

#70 Post autor: Wojteł » ndz gru 19, 2010 21:54 pm

Nie chcialem zakładac nowego tematu o piractwie. A ten jest już do tego stopnia zaofftopowany (ulubiona kiełbasa - przyszłośc Danielosa - polityka i kościół), że mu nie zaszkodzi :D Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś życzliwy :wink:
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#71 Post autor: Bucholc Krok » ndz gru 19, 2010 22:03 pm

Koper pisze:Ciekawe któż tu taki nieuczciwy? ;)
Generalnie w każdym środowisku są różne elementy, więc dlaczego nie na forum? :)
A ja bym wolał, żeby po prostu mądrze tymi pieniędzmi rozporządzali i nikomu za darmo ani za lewe przysługi nie oddawali. :P
Ło, Koper, nie na tym świecie. :)
No chyba, że masz Bucholc rodzinę w Kościele, to ich zysk to i Twój zysk. ;)
Nie mam, ale z doświadczenia wiem, że im ktoś w rodzinie bardziej bogaty tym bardziej chytry i o żadnych podziałach nie ma mowy. :)
E, tam, programu mieć nie trzeba. PiS jedzie na haśle: precz z PO. PO jedzie na haśle: Precz z PiS. I te partie mają największe poparcie.
Im to na rękę, ale PiS z taką polityką, jaką prowadzi Jarosław, zobaczy wygraną jak ja forsę od dziekana. :D

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#72 Post autor: Koper » ndz gru 19, 2010 22:08 pm

Bucholc Krok pisze:Generalnie w każdym środowisku są różne elementy, więc dlaczego nie na forum? :)
Ale jakieś podejrzenia, któż tu czarną owcą jest? ;)
Wojtek pisze:(ulubiona kiełbasa - przyszłośc Danielosa - polityka i kościół)
Ciekawe czy to wszystko się ze sobą wiąże... a zwłaszcza przyszłość Danielosa z kiełbasą, polityką albo kościołem... ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10219
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

#73 Post autor: Ghostek » ndz gru 19, 2010 22:10 pm

Wojtek pisze:Nie chcialem zakładac nowego tematu o piractwie. A ten jest już do tego stopnia zaofftopowany (ulubiona kiełbasa - przyszłośc Danielosa - polityka i kościół), że mu nie zaszkodzi :D Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś życzliwy :wink:
Chciałbym Ci pomóc, ale tego bootlega (promo) otrzymałem kiedyś od typa, który miał to od innego typa, który miał to od samego kompozytora... Domniemam więc, że nie ma dużej ilości kopii tego promo w sieci, a szkoda...
Obrazek

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#74 Post autor: Bucholc Krok » ndz gru 19, 2010 22:10 pm

Koper pisze:Ale jakieś podejrzenia, któż tu czarną owcą jest? ;)
A nie, aż tak nie wnikam. Chociaż dziekan siedzi, więc.. ;)
Ciekawe czy to wszystko się ze sobą wiąże... a zwłaszcza przyszłość Danielosa z kiełbasą, polityką albo kościołem... ;)
Danielos na księdza. :)

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

#75 Post autor: Wojteł » ndz gru 19, 2010 22:14 pm

Tomasz Goska pisze:
Wojtek pisze:Nie chcialem zakładac nowego tematu o piractwie. A ten jest już do tego stopnia zaofftopowany (ulubiona kiełbasa - przyszłośc Danielosa - polityka i kościół), że mu nie zaszkodzi :D Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś życzliwy :wink:
Chciałbym Ci pomóc, ale tego bootlega (promo) otrzymałem kiedyś od typa, który miał to od innego typa, który miał to od samego kompozytora... Domniemam więc, że nie ma dużej ilości kopii tego promo w sieci, a szkoda...
Rozumiem i dziękuję za dobre chęci. No nic, pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że uda mi się znaleźć lepszą wersję bootlega. A swoją drogą bardzo przyjemnie się czytało tę recenzję :wink:
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

ODPOWIEDZ