Z cyklu: o muzyce filmowej nie mam BLADEGO pojęcia

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
bladerunner

#46 Post autor: bladerunner » śr gru 15, 2010 18:05 pm

a i jeszcze powiem, że Ta Twoja ocena 1.5/5 jest warta śmiechu. To już na prawdę mocne zaniżanie :? .

Miałeś również zastrzeżenia co do oddziaływania muzyki w filmie. Przyznam szczerze, że kompletnie nieuzasadnione. w Filmie ta parytytura działa podobnie do Koha, czyli średnio jedyne co mnie ugryzło, że motyw Fate Has Smiled Upon Us został tak słabo wykorzystany. Przesadzacie i tyle. Niby ja się nie znam, a Mefi, który lepiej się na filmówce zna dawał 3,5/5 to też się do kurwy nie zna ? też tak to wyjaśnisz?

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33887
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#47 Post autor: Wawrzyniec » śr gru 15, 2010 18:08 pm

KoH zdecydowanie lepiej sprawuje się w filmie niż "Robin Hood". A "Fate Has Smiled Upon Us", to jak napisałem w mej recenzji z Mefi, to po prostu przeróbka "Arrival to Earth" z "Transformersów" Jablonsky'ego.

A co do wałkowania jednego motywu, to chyba specyfika tzw. "motywu przewodniego". Posłuchaj sobie "Titanica" Hornera. Tak też Horner oparł score w dużej mierze na jednym charakterystycznym motywie. Ale nie ma w tym nic złego, a wręcz przeciwnie. Dzięki temu słuchacz i widz, lepiej kojarzą ścieżkę i film.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26139
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#48 Post autor: Koper » śr gru 15, 2010 18:13 pm

bladerunner pisze:a i jeszcze powiem, że Ta Twoja ocena 1.5/5 jest warta śmiechu. To już na prawdę mocne zaniżanie :? .

Miałeś również zastrzeżenia co do oddziaływania muzyki w filmie. Przyznam szczerze, że kompletnie nieuzasadnione. w Filmie ta parytytura działa podobnie do Koha, czyli średnio jedyne co mnie ugryzło, że motyw Fate Has Smiled Upon Us został tak słabo wykorzystany. Przesadzacie i tyle. Niby ja się nie znam, a Mefi, który lepiej się na filmówce zna dawał 3,5/5 to też się do kurwy nie zna ? też tak to wyjaśnisz?
OGARNIJ SIĘ WRESZCIE CZŁOWIEKU!!!
Ta muzyczka Srajfelda to bieda jakich mało. Mogłaby ilustrować jakiś B-klasowy akcyjniak a nie epicki dramat historyczny. W filmie działa wręcz żenująco. Nie wstyd Ci porównywać tę żałość do KoHa, które działa średnio ale przynajmniej nie kiksuje i nie ma problemów z gatunkową przynależnością i warsztatem kompozytora.
A co dał Mefitso mnie nie interesuje.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Turek

#49 Post autor: Turek » śr gru 15, 2010 19:17 pm

Ja reckuje nową Narnię

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#50 Post autor: Adam » śr gru 15, 2010 19:18 pm

będzie 4/5? :P
#FUCKVINYL

bladerunner

#51 Post autor: bladerunner » śr gru 15, 2010 19:18 pm

Turek pisze:Ja reckuje nową Narnię
Turek, czekamy.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26139
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#52 Post autor: Koper » śr gru 15, 2010 19:23 pm

Turek pisze:Ja reckuje nową Narnię
tylko bez hype'ów i "dzieł doskonałych" prosimy :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#53 Post autor: Adam » śr gru 15, 2010 19:23 pm

Adam Krysiński pisze:będzie 4/5? :P
#FUCKVINYL

bladerunner

#54 Post autor: bladerunner » śr gru 15, 2010 19:24 pm

Koper pisze:
Turek pisze:Ja reckuje nową Narnię
tylko bez hype'ów i "dzieł doskonałych" prosimy :P
Popieram :? :? .

Krycha ogarnij się dowiesz się w swoim czasie.

Turek

#55 Post autor: Turek » śr gru 15, 2010 19:25 pm

bladerunner pisze:o jeszcze bym Conan dodał :P , ale dla mnie to ten sam poziom co Koh :wink: , choć w Kohu warstwa liryczna jedna lepsza trochę.

Obrazek

bladerunner

#56 Post autor: bladerunner » śr gru 15, 2010 19:27 pm

a skąd wiesz, że oni wszyscy uważają tak samo ??:P. może ktoś się wyłamie :) .

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#57 Post autor: Adam » śr gru 15, 2010 19:27 pm

Bladu się zachowuje jak 13 latka z fanklubu Gosi Andrzejewicz mówiąca że Tina Turner to bieda przy niej. A najgorsze że w swym zaślepieniu do hgw kompromituje się deprecjonując takie tuzy gatunku jak Conan, Wind & Lion, Goldsmith, Williams, Horner czy Arnold przy których HGW to uczeń zapiździałej szkółki muzycznej (nawet przy Arnoldzie).
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7854
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

#58 Post autor: DanielosVK » śr gru 15, 2010 19:30 pm

Teraz też żeś Adam pojechał... co z Arnolda za tuza gatunku?
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

bladerunner

#59 Post autor: bladerunner » śr gru 15, 2010 19:31 pm

Adam Krysiński pisze:Bladu się zachowuje jak 13 latka z fanklubu Gosi Andrzejewicz mówiąca że Tina Turner to bieda przy niej. A najgorsze że w swym zaślepieniu do hgw kompromituje się deprecjonując takie tuzy gatunku jak Conan, Wind & Lion, Goldsmith, Williams, Horner czy Arnold przy których HGW to uczeń zapiździałej szkółki muzycznej (nawet przy Arnoldzie).
E? Conana nigdy nie obraziłem, za to Wind and The Lion wersji 1 Cd to dla mnie nuda z przebłyskami i nijak się ma do Prince'a :wink:

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26139
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#60 Post autor: Koper » śr gru 15, 2010 19:31 pm

Adam Krysiński pisze:Bladu się zachowuje jak 13 latka z fanklubu Gosi Andrzejewicz
ano, taka prawda :(
DanielosVK pisze:Teraz też żeś Adam pojechał... co z Arnolda za tuza gatunku?
a jemu nie chodziło, że HGW to przy nim lama?
Ostatnio zmieniony śr gru 15, 2010 19:32 pm przez Koper, łącznie zmieniany 1 raz.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ