Hans Zimmer - Superman

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Hans Zimmer - Superman

#1 Post autor: Paweł Stroiński » śr gru 01, 2010 23:34 pm

Potwierdzone. Nowego Supermana robi Zimmer. http://www.aintitcool.com/node/47625

bladerunner

#2 Post autor: bladerunner » śr gru 01, 2010 23:35 pm

:shock: no no pewnie dostaniemy dobry score.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

#3 Post autor: Paweł Stroiński » śr gru 01, 2010 23:37 pm

Znowu minimalistyczny ambient dostaniemy, chyba że Hansu okresu dostanie. Tak dzisiaj Zimmer brzmi i przez 3-4 lata się z tego nie wycofa. Spodziewaj się raczej drugiej Incepcji.

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

#4 Post autor: DanielosVK » śr gru 01, 2010 23:39 pm

Cholera. Hansu, dostań okresu.
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

bladerunner

#5 Post autor: bladerunner » śr gru 01, 2010 23:41 pm

Paweł Stroiński pisze:Znowu minimalistyczny ambient dostaniemy, chyba że Hansu okresu dostanie. Tak dzisiaj Zimmer brzmi i przez 3-4 lata się z tego nie wycofa. Spodziewaj się raczej drugiej Incepcji.
Batmany Zimmera lubiłem bo miały taki mroczny klimat, odkąd pamiętam tak kojarzył mi się Batman i wizja Elfmana trochę mnie gryzła, zwłaszcza na płycie. Superman to inny rodzaj bohatera, który nie nie włóczy się nocą po ciemnych uliczkach i wydaje mi się, że będzie mniej takiego ambientu właśnie. Czego sobie i Wam drodzy koledzy życzę serdecznie :) .

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

#6 Post autor: DanielosVK » śr gru 01, 2010 23:43 pm

Życzyć to życz Hansowi nagłego przypływu weny twórczej.
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

#7 Post autor: Tomek » śr gru 01, 2010 23:55 pm

Hehe, a nie mówiłem :P

Wiadomość tragedia, ale może przynajmniej przy Snyderze, muzyka nie będzie tak pretensjonalna jak przy Nolanie. A poprostu Hans zrobi zwykłą rozrywkową muzykę filmową.

Wyobrażacie sobie cały ten PR w wywiadach za jakieś 2 lata i Hansa gawędzącego jak trudno mu było znaleźć muzyczny język dla nowego Supermana i jak to muzyka Williamsa była dość przestarzała? :-P
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

#8 Post autor: Paweł Stroiński » czw gru 02, 2010 00:05 am

Już trochę w tym kierunku Hans idzie. Powiedział, że jeśli nie da się zrobić tematu-ikony, tak jak to zrobił Williams (a twierdzi, że się nie da, pewnie dlatego, że nie jest sam w stanie), to trzeba tę ikoniczność zrobić inaczej. Domyślam się, że poszuka czegoś w sferze brzmienia.

Tylko że Hans nie jest niestety Vangelisem. Domyślam się, że to, co zrobi to typowy dla siebie blockbuster nowego typu, czyli coś bliższego Incepcji. Żeby było jasne, ja Incepcję cenię za to, że jest to pierwszy jego score, który jest od lat w jakiś sposób "kierunkowy", czyli buduje od zera brzmienie dla określonego filmu.

Kolejną rzeczą jest to, że ja ten nowy kierunek w jego karierze - specyficzne połączenie ambientu z własną wersją minimalizmu - lubię. Tylko że Superman to dla mnie nie jest projekt, gdzie coś takiego by wybitnie pasowało. Co Snyder zechce zrobić z Supermanem?

I to, że mieli gdzieś Elfmana przy Batmanie Begins to gówno prawda, tylko że Elfman ich cokolwiek zbył żartem. Elfmanowi zdarza się czasem miksować w Remote Control i co najmniej jeden jego ghostwriter (TJ Lindgren) pochodzi ze studia Hansa. Miksował raz coś w momencie, kiedy robili Batmana i Hans mu puścił, co napisał. Elfman się zaśmiał tylko i powiedział: "Róbta co chceta, ja już z Batmanem nie mam nic wspólnego".

Turek

#9 Post autor: Turek » czw gru 02, 2010 00:31 am

Strach się bać. Ramin robił Clasha, Hansu robi Batmana, Steve robi Conana, jeszcze niech zrobią remake Tańczącego z Wilkami i dadzą muzę Zanelliemu. Wszędzie te cholerne RCP

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

#10 Post autor: Paweł Stroiński » czw gru 02, 2010 00:35 am

I pewnie dadzą Zanellemu, bo zrobił miniserial o Indianach :D

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

#11 Post autor: Paweł Stroiński » czw gru 02, 2010 00:35 am

I wciąż mamy do obsadzenia nowego Spidermana!

Mefisto

#12 Post autor: Mefisto » czw gru 02, 2010 00:46 am

Moim zdaniem wiadomość byłaby spoko, gdyby nie... Snyder. Patrząc na jego poprzednie filmy, to nowego Supermana trzeba się obawiać, szczególnie w sferze muzyki (Watchmeni są przecież mega tandetą pod tym względem). Więc pewnie Zimmer stworzy taką muzykę, która będzie musiała pasować do nowej wizji, ergo coś w rodzaju ww industrializacji.

Turek

#13 Post autor: Turek » czw gru 02, 2010 00:48 am

O, jeszcze remake Indiany Jonesa w 3D, w roli głównej Zac Efron, za kamerą Emmerich, a muzę sieknie Tyler Bates! Będzie patetyczny oklepany anthem gawiedź będzie miała ubaw! Do tego PG-13 i 1,5 miliarda zarobku jak w banku

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

#14 Post autor: Paweł Stroiński » czw gru 02, 2010 00:52 am

Turek, Indiana Jones to był ZAWSZE poziom PG-13 :D Zresztą, chyba Temple of Doom było pierwszym albo drugim filmem, który dostał PG-13. Chyba pierwszym (już nie pamiętam to czy Poltergeist), bo stwierdzili, że to jest za brutalne na normalne PG, a Spielbergowi dać R-kę nie wypada.

Nie wyobrażam sobie Indy'ego w R-ce.

Inna Spielbergowska kontrowersja to Szeregowiec Ryan, wielu twierdzi, że gdyby nie Spielberg, film by dostał NC-17.

Awatar użytkownika
Łukasz Wudarski
+ Sergiusz Prokofiew +
Posty: 1326
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 19:41 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

#15 Post autor: Łukasz Wudarski » czw gru 02, 2010 00:55 am

Myślę że Snyder wyeksponuję gejowatość Supermana... :P
Why So Serious !?

ODPOWIEDZ