Hans Zimmer - Superman

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7854
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

#61 Post autor: DanielosVK » czw gru 02, 2010 15:25 pm

To niech ruszy jak będzie. Albo niech napiszę muzykę zainspirowaną samym scenariuszem i opowiadaniami reżysera, zazwyczaj lepiej mu to wychodzi.
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

#62 Post autor: Wojteł » czw gru 02, 2010 15:25 pm

Właśnie. A jak to ma być ekranizacja jednego z zeszytów, to niech Hansu zaopatrzy się w komiks i może mu wpadnie coś do głowy podczas lektury na klopie :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#63 Post autor: Adam » czw gru 02, 2010 15:26 pm

jakoś Goldenthal nie miał tego problemu i się nie zasłaniał kultowością Elfmana.. walnął Fanfary w Forever takie że pała mieknie i spokojnie konkurują z jedynką Elfmana.. Hansu na starcie już ma dygora i tyle :)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33890
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#64 Post autor: Wawrzyniec » czw gru 02, 2010 15:30 pm

Jak ktos moze nie wie, to John Williams i Hans Zimmer to moi ulubieni kompozytorzy. Williams No.1 Zimmer No.2. Dlatego tez dziwnie mi podjesc teraz do tego najnowszego "Supermana". Zwlaszcza, ze praca Williamsa, to absultny klasyk i geniusz nad geniuszami. Dlatego tez jedynce co Zimmer moze zrobic i mam nadzieje, ze zrobi, to calkowicie oderwie sie od muzyki Williamsa. Co prawda podobnie jak w przypadku "Batmanow", gdzie ciagle sie slyszy porownania do Elfmana, tak i tutaj bedzie ciagle sie slyszec porownania do Williamsa. Mimo to, to wedlug mnie jedny sluszna droga, gdyz imitowanie, czy proba nasladowania, kopiowania Williamsa, zawsze konczy sie dotkliwa porazke, tego kompozytora, ktory sie takiej samobojczej misji podejmie.

A jak bedzie muzyka brzmiala, trudno mi powiedziec. Sam nie jestem fanem, komiksow, ani filmow o Supermanie. Jak i tez nie przepadam za tworczoscia Snydera. Zobaczymy, posluchamy.
Na razie jednak buduje wielki mur miedzy praca Williamsa, a przyszla praca Zimmera.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Mefisto

#65 Post autor: Mefisto » czw gru 02, 2010 15:31 pm

Paweł Stroiński pisze:Poza tematem (Williamsa) ten score to szajs, jak 90% twórczości Ottmana (poza Valkyrie, ale to też bywa podróba Monachium).
Usual suspects, Pumpkin, Goodbye Lover, Astro boy, X2, Apt Pupil, Cruel intentions, Lake Placid, Incognito... - to tak na dobry początek. Ottman może wybitnym kompozytorem nie jest, ale daje chłop radę, a często ma świetne przebłyski, szczególnie biorąc pod uwagę jego wykształcenie.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

#66 Post autor: Wojteł » czw gru 02, 2010 15:33 pm

Wawrzyniec pisze:Jak ktos moze nie wie, to John Williams i Hans Zimmer to moi ulubieni kompozytorzy. Williams No.1 Zimmer No.2. Dlatego tez dziwnie mi podjesc teraz do tego najnowszego "Supermana". Zwlaszcza, ze praca Williamsa, to absultny klasyk i geniusz nad geniuszami. Dlatego tez jedynce co Zimmer moze zrobic i mam nadzieje, ze zrobi, to calkowicie oderwie sie od muzyki Williamsa. Co prawda podobnie jak w przypadku "Batmanow", gdzie ciagle sie slyszy porownania do Elfmana, tak i tutaj bedzie ciagle sie slyszec porownania do Williamsa. Mimo to, to wedlug mnie jedny sluszna droga, gdyz imitowanie, czy proba nasladowania, kopiowania Williamsa, zawsze konczy sie dotkliwa porazke, tego kompozytora, ktory sie takiej samobojczej misji podejmie.
Amen. Dlatego chcemy, żeby Hansio machnął jakiegoś anthema, jak w młodości, a nie jakiś surowy minimalizm jak w TDK

A co do Snydera - widziałem tylko 300 i Strażników i oba filmy mi się podobały, zwłaszcza ten drugi w wersji reżyserkiej. Mam tylko nadzieję, że supermana nie będzie grał Gerard Butler, albo Matthew Goode :roll:
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

#67 Post autor: Paweł Stroiński » czw gru 02, 2010 15:39 pm

Mefisto pisze:
Paweł Stroiński pisze:Poza tematem (Williamsa) ten score to szajs, jak 90% twórczości Ottmana (poza Valkyrie, ale to też bywa podróba Monachium).
Usual suspects, Pumpkin, Goodbye Lover, Astro boy, X2, Apt Pupil, Cruel intentions, Lake Placid, Incognito... - to tak na dobry początek. Ottman może wybitnym kompozytorem nie jest, ale daje chłop radę, a często ma świetne przebłyski, szczególnie biorąc pod uwagę jego wykształcenie.
X2 nie zrobiło na mnie żadnego wrażenia, a główny temat to ostra kopia z Manciniego.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23266
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#68 Post autor: Mystery » czw gru 02, 2010 15:42 pm

Paweł Stroiński pisze:a główny temat to ostra kopia z Manciniego.
Którego?

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

#69 Post autor: Paweł Stroiński » czw gru 02, 2010 15:57 pm

Temat z Lifeforce. Ten sam kawałek zerżnął Tyler w Summon the Worms z Children of Dune.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23266
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#70 Post autor: Mystery » czw gru 02, 2010 16:04 pm

Paweł Stroiński pisze:Temat z Lifeforce. Ten sam kawałek zerżnął Tyler w Summon the Worms z Children of Dune.
Jakoś z X2 nigdy sobie tego nie skojarzyłem. A to znasz? :)
http://www.youtube.com/watch?v=mKghZLjix-U

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26140
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#71 Post autor: Koper » czw gru 02, 2010 16:08 pm

Panowie, jest jeszcze szansa, że Snyder zrobi jak przy Watchmenach. Nawciska piosenek a score będzie tylko dopełnieniem. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

#72 Post autor: Paweł Stroiński » czw gru 02, 2010 16:12 pm

Adam Krysiński pisze:jakoś Goldenthal nie miał tego problemu i się nie zasłaniał kultowością Elfmana.. walnął Fanfary w Forever takie że pała mieknie i spokojnie konkurują z jedynką Elfmana.. Hansu na starcie już ma dygora i tyle :)
Ma dygora, owszem:

a) Goldenthal ma wykształcenie muzyczne, Elfman nie ma. Więc sobie mógł walnąć fanfary, które zajęły mu 5 minut, a że podobne do tematu Elfmana, to tak chciał i tak miało być, bo to kontynuacja filmu Burtona, w jakiś sposób
b) Williams ma wykształcenie i skomponował temat ikoniczny, jak to sam Zimmer stwierdził.

Ty byś nie miał dygora, gdyby ci dzisiaj kazali skomponować muzykę do Gwiezdnych wojen 7, bo Williams nie miał czasu albo już go nie chcą? Ja bym miał.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

#73 Post autor: Paweł Stroiński » czw gru 02, 2010 16:13 pm

Koper pisze:Panowie, jest jeszcze szansa, że Snyder zrobi jak przy Watchmenach. Nawciska piosenek a score będzie tylko dopełnieniem. :P
Tyż prawda, ale Nolan pozwoli? :D

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23266
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#74 Post autor: Mystery » czw gru 02, 2010 16:15 pm

Koper pisze:Panowie, jest jeszcze szansa, że Snyder zrobi jak przy Watchmenach. Nawciska piosenek a score będzie tylko dopełnieniem. :P
Hansu tak łatwo się nie wywinie, nowy temat Supermana musi być, chyba, że Snyder wstawi piosenkę Superman Eminema :wink:

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26140
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#75 Post autor: Koper » czw gru 02, 2010 16:17 pm

Kayah coś śpiewała o Supermanie kiedyś :D:D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ