MEGA EPIC FAIL WAWRZYŃCA (Macieja Olecha)

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#91 Post autor: Wawrzyniec » pn lis 15, 2010 20:55 pm

Koper pisze:Zdecydowanie we wszystkim trza mieć umiar, zwłaszcza w uwielbieniu Williamsa i Zimmera. :D;)
:roll: :roll: :roll:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#92 Post autor: Koper » pn lis 15, 2010 20:55 pm

Wojtek pisze:Wiedziałem, że ma być rerecording, ale nie wiedziałem, że od razu dwu płytowe wydanie. I powiem szczerze, że średnio lubię Prażan
A co Ci się w nich nie podoba?
Z "Cydem" zmiażdżyli. "Conan" mimo paru elementów, co do których można by mieć wątpliwości (acz chodzi raczej o aranżacje jak wykonanie) też wymiata.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

#93 Post autor: Wojteł » pn lis 15, 2010 20:58 pm

Cyda, które przesłuchałem po poleceniu, rzeczywiście zmiażdzyli. To wykonanie Conana z linku też jest dobre. Ale słyszałem jakieś ich wykonania star warsów i jakoś nie wzbudziły u mnie zachwytu, ale to chyba przez to, że tak bardzo przywykłem do wykonań LSO. Ale jak usłyszałem temat Sayrui z Wyznań Gejszy, to padłem, brzmiał jak marsz
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#94 Post autor: Wawrzyniec » pn lis 15, 2010 20:59 pm

Williamsa to może, a wręcz powinien grać tylko Williams.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#95 Post autor: Koper » pn lis 15, 2010 21:00 pm

E, Star Warsy są przecież zbliżone do oryginałów. No, może najwięksi fanboje jakieś drobne różnice wyczają. ;)

A co sądzisz o ich wersjach Zimmera? (Wawrzyniec, Ty się tu teraz nie udzielaj, bo ja wiem, że Ty nie akceptujesz innych wersji jak tych z hansowymi synthami :P )
Wawrzyniec pisze:Williamsa to może, a wręcz powinien grać tylko Williams.
i tak zdążył jakieś swoje mądrości zapodać... :roll:

To jak Williams kipnie, to ktoś będzie grywał jego muzykę? Twoja przyszywana siostra na flecie tylko "Window to the Past"?
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

#96 Post autor: Wojteł » pn lis 15, 2010 21:06 pm

Koper pisze:A co sądzisz o ich wersjach Zimmera? (Wawrzyniec, Ty się tu teraz nie udzielaj, bo ja wiem, że Ty nie akceptujesz innych wersji jak tych z hansowymi synthami :P )
No właśnie ja ich nie znam. Szukam po sieci, bo wciąż wydaje mi się być nie do ogarnięcia jak może brzmiec Hansu bez miliona sampli i synciaków.


Powiedzcie lepiej, czy będzie można u was wygrać to wydanie Conana :P

a tak BTW, to na praskim wydaniu El Cida nie ma zdaje się tego utworu? Czy po prostu przeoczyłem?

http://www.youtube.com/watch?v=2tjcHxBz ... re=related
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#97 Post autor: Wawrzyniec » pn lis 15, 2010 21:06 pm

Koper pisze:To jak Williams kipnie, to ktoś będzie grywał jego muzykę? Twoja przyszywana siostra na flecie tylko "Window to the Past"?
Na wstępie nieładne określenie :( Ale ja nie zabraniam nikomu grać Williamsa, jest wręcz wskazane, aby ludzkość grała jego nieśmiertelną muzykę. Ja tylko nie lubię wydań soundtracków, szczególnie tych Williamsa, gdzie to nie Maestro dyryguje i które są jakoś nowo nagrane. Czegoś im brakuje.
A co sądzisz o ich wersjach Zimmera? (Wawrzyniec, Ty się tu teraz nie udzielaj, bo ja wiem, że Ty nie akceptujesz innych wersji jak tych z hansowymi synthami Razz )
Ja np. tych "Piratów..." ... :P
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#98 Post autor: Koper » pn lis 15, 2010 21:08 pm

Wawrzyniec pisze:Czegoś im brakuje.
Magic touch by Old John... :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Łukasz Wudarski
+ Sergiusz Prokofiew +
Posty: 1326
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 19:41 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

#99 Post autor: Łukasz Wudarski » pn lis 15, 2010 21:09 pm

A mnie do tych waszych dyskusji idealnie pasuje stara piosenka Kazika:

http://www.youtube.com/watch?v=31ofD9KgBVI

teledysk też jest ważny... Nawet bardzo
Why So Serious !?

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#100 Post autor: Wawrzyniec » pn lis 15, 2010 21:13 pm

Koper pisze:Magic touch by Old John... :P
:mrgreen: Maybe Old, but still Great :!: John Williams The Greatest Film Composer Of All Time :!: :!: :!: :D
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#101 Post autor: Koper » pn lis 15, 2010 21:16 pm

Wawrzek przecież Ci mówiłem:
Zdecydowanie we wszystkim trza mieć umiar, zwłaszcza w uwielbieniu Williamsa i Zimmera. :D;)
A Ty Babuch się weź za Ojca Mateusza lepiej. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#102 Post autor: Wawrzyniec » pn lis 15, 2010 21:21 pm

Łukasz Wudarski pisze:A mnie do tych waszych dyskusji idealnie pasuje stara piosenka Kazika:

http://www.youtube.com/watch?v=31ofD9KgBVI

teledysk też jest ważny... Nawet bardzo
Nie za bardzo czaję :? Czy ja jestem uciekającym Kazikiem, czy też tym misiem polarnym :?
Kazika piosenek sam nie lubię, ale szanuję go, zwłaszcza, że lubi "Gwiezdne wojny" :P
wciąż wydaje mi się być nie do ogarnięcia jak może brzmiec Hansu bez miliona sampli i synciaków.
Dziwnie, taki "Kraken" to zupełnie leży.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

#103 Post autor: Wojteł » pn lis 15, 2010 21:23 pm

Dla mnie Kraken leżał już w oryginale :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#104 Post autor: Koper » pn lis 15, 2010 21:29 pm

Wojtek pisze:No właśnie ja ich nie znam. Szukam po sieci, bo wciąż wydaje mi się być nie do ogarnięcia jak może brzmiec Hansu bez miliona sampli i synciaków.
Może dobrze ale to zależy od utworu:
http://www.youtube.com/watch?v=dZA4OTCYiso
przy tej jakości to może tak nie słychać tego, ale są tu momenty zdecydowanie bijące oryginał (wejście chóru w 1:48 na przykład)
Wojtek pisze:Powiedzcie lepiej, czy będzie można u was wygrać to wydanie Conana :P
Pfff :P
Wojtek pisze:a tak BTW, to na praskim wydaniu El Cida nie ma zdaje się tego utworu? Czy po prostu przeoczyłem?
http://www.youtube.com/watch?v=2tjcHxBz ... re=related
A to nie jest jako uwertura po prostu?
Wojtek pisze:Dla mnie Kraken leżał już w oryginale :P
:D:D

PS: Tak mi się przypomniało. Wojtek, znasz "Jagura"?
http://www.youtube.com/watch?v=UOqFmIyzOO0
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Turek

#105 Post autor: Turek » pn lis 15, 2010 21:32 pm

Wojtek pisze:
a tak BTW, to na praskim wydaniu El Cida nie ma zdaje się tego utworu? Czy po prostu przeoczyłem?

http://www.youtube.com/watch?v=2tjcHxBz ... re=related

Jest. Pod tytułem Entr'acte - The El Cid March. Szósty utwór drugiej płyty. Przez Prażan jest zagrany z takim ogniem i mieczem, że można z początku nie rozpoznać ;)
Ostatnio zmieniony pn lis 15, 2010 21:37 pm przez Turek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ