MEGA EPIC FAIL WAWRZYŃCA (Macieja Olecha)

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Turek

#106 Post autor: Turek » pn lis 15, 2010 21:36 pm

Koper pisze: "Conan" mimo paru elementów, co do których można by mieć wątpliwości (acz chodzi raczej o aranżacje jak wykonanie) też wymiata.
Zmienione aranże to zmiany Basila, które wprowadził do nut z Ubedy ;)

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

#107 Post autor: Wojteł » pn lis 15, 2010 21:42 pm

Koper pisze:
Wojtek pisze:No właśnie ja ich nie znam. Szukam po sieci, bo wciąż wydaje mi się być nie do ogarnięcia jak może brzmiec Hansu bez miliona sampli i synciaków.
Może dobrze ale to zależy od utworu:
http://www.youtube.com/watch?v=dZA4OTCYiso
przy tej jakości to może tak nie słychać tego, ale są tu momenty zdecydowanie bijące oryginał (wejście chóru w 1:48 na przykład)
Klasa :D Ale temat bitewny to jakoś wolę w oryginale, tak samo późniejszy chór. Ma większego powera ;P
Koper pisze:
Wojtek pisze:Powiedzcie lepiej, czy będzie można u was wygrać to wydanie Conana :P
Pfff :P
Aha :)

Koper pisze:PS: Tak mi się przypomniało. Wojtek, znasz "Jagura"?
http://www.youtube.com/watch?v=UOqFmIyzOO0
Jak byłem młody, to film obejrzałem, potem u was reckę przeczytałem, ale poza filmem to nie słuchałem

Turek pisze:
Jest. Pod tytułem Entr'acte - The El Cid March. Szósty utwór drugiej płyty. Przez Prażan jest zagrany z takim ogniem i mieczem, że można z początku nie rozpoznać ;)


Danke :D
Turek pisze:Zmienione aranże to zmiany Basila, które wprowadził do nut z Ubedy ;)

No własnie, takie moje tutaj pytanie: Oryginal Anvil of Crom był grany przez waltornie, a w Ubedzie Basil zastąpił je puzonami, tak? Czy mi się zdaje?
:P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Turek

#108 Post autor: Turek » pn lis 15, 2010 21:51 pm

Wojtek pisze: No własnie, takie moje tutaj pytanie: Oryginal Anvil of Crom był grany przez waltornie, a w Ubedzie Basil zastąpił je puzonami, tak? Czy mi się zdaje?
:P

Ogólnie całą sekcją dętą ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#109 Post autor: Koper » pn lis 15, 2010 21:58 pm

W oryginale było niby 24 waltornie (przynajmniej na tyle to rozpisał), w Ubedzie pewnie tyle nie mieli. :)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Turek

#110 Post autor: Turek » pn lis 15, 2010 21:58 pm

Koper pisze:W oryginale było niby 24 waltornie
Tylko szkoda że nie było tego słychać ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#111 Post autor: Koper » pn lis 15, 2010 22:01 pm

Oj, już tak nie narzekajcie, to wydanie Varese nie jest takie złe, tym bardziej że to 1982 rok. Coś tam przecież słychać, mimo niedoskonałości. Zresztą czy Basil czy nie Basil pozmieniał aranżacje, wolę oryginalny Anvil bez tych trąbek w środkowej części i już. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Turek

#112 Post autor: Turek » pn lis 15, 2010 22:08 pm

Koper pisze:Oj, już tak nie narzekajcie, to wydanie Varese nie jest takie złe, tym bardziej że to 1982 rok. Coś tam przecież słychać, mimo niedoskonałości. Zresztą czy Basil czy nie Basil pozmieniał aranżacje, wolę oryginalny Anvil bez tych trąbek w środkowej części i już. :P
Przyzwyczajenie ;) Ja nie narzekam Koper - ale pomimo takiej armii rogów nie słychać żeby ich tyle grało... Z 5 góra tak to brzmi

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33863
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#113 Post autor: Wawrzyniec » pn lis 15, 2010 22:15 pm

Koper pisze:wolę oryginalny Anvil bez tych trąbek w środkowej części i już. :P
AHA :!: :D
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

#114 Post autor: Wojteł » pn lis 15, 2010 22:19 pm

Ale waltornia to jest taki instrument, ze nawet jak gra piec to brzmią jak jedna :P no chyba, że grają kilka dzwiekow na raz, to juz mozna by sie dosluchac :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#115 Post autor: Koper » pn lis 15, 2010 22:55 pm

Wawrzyniec pisze:AHA :!: :D
i na diabłą offtopisz?

Mało Ci epic faili na dziś? :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33863
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#116 Post autor: Wawrzyniec » pn lis 15, 2010 23:14 pm

Wcale nie offtopie, tylko przylapalem Cie na pewnej nie scislosci. Kiedy sam mowilem, ze wole soundtracki w wykonaniu ich kompozytorow to bylo zle. Ale znowu Ty tez wolisz "Anvil of Crom" w starej oryginalnej wersji :D
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#117 Post autor: Koper » pn lis 15, 2010 23:17 pm

A co to ma do rzeczy? Niektóre rzeczy mi się podobają w nowym wykonaniu inne nie, ale nie kwicze jak Ty, i nie bredzę że muzę Basila może dyrygować tylko Basil. Akurat wrzucenie trąbek w sodkową część "Anvil of Crom" nieco zmienia charakter tego fragmentu, z dostojnego w bardziej epicki. Moim zdaniem niepotrzebnie. Choć oczywiście nowa wersja też jest ciekawa.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#118 Post autor: Bucholc Krok » wt lis 16, 2010 08:28 am

Wawrzyniec pisze:Wcale nie offtopie, tylko przylapalem Cie na pewnej nie scislosci.
A czy przypadkiem nie pisałeś wcześniej, że już nie będziesz się udzielał w tym wątku?

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58231
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#119 Post autor: Adam » wt lis 16, 2010 08:31 am

brawo Bucholc :) i znów Wawrzyniec dostał szpilę ;-)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#120 Post autor: Bucholc Krok » wt lis 16, 2010 08:35 am

Wawrzyniec chyba to lubi. ;)

ODPOWIEDZ