John Williams bogiem Macieja Wawrzyńca Olecha

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.

Z czego Wawrzyniec powinien składać ofiary Williamsowi?

z kóz
2
22%
z dziewic
1
11%
z innych kompozytorów
1
11%
z niewiernych forumowiczów
2
22%
z płyt z muzyką nie-Williamsa
3
33%
 
Liczba głosów: 9

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

#46 Post autor: Wojteł » śr lis 10, 2010 20:49 pm

trochę się ten wątek rozrósł, od czasu jak ostatnio zaglądałem, więc muszę cały przeczytać :wink:
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#47 Post autor: Koper » śr lis 10, 2010 20:50 pm

Wiesz, ale z Wawrzka wypowiedzi wygląda to tak, jakby dla niego był Johnny - bóg, potem Hansu - Jezus, a reszta to tam sobie komponuje i się nie umywa. I z tej dwójki nie można żartować, nie można krytykować, wszystko co im wydadzą jest lepsze od innych, nawet jeśli tych innych Wawrzek nie słuchał (vide tekst o Black Sunday i Conanie) no a jak powiesz coś, co mu nie pasuje to się obraża i ucieka do limbo.
Ja owszem, wolę Ennio, ale nie wynoszę go tak ponad innych kompozytorów, poza tym mam oprócz swoich subiektywnych odczuć także obiektywne argumenty dlaczego właśnie nr 1 to dla mnie Ennio a nie Williams czy ktoś inny (liczba prac*jakość+rozpoznawalność tematów+nowinki stylistyczne*pomysłowość*oryginalność) no ale to jest materiał na inną dyskusję.

PS: Wygląda na to, że nawet najwięksi fani Johna wolą dziewice od swego bóstwa i żadnej by nie poświęcili. Hell Yeah! ;):D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

#48 Post autor: Wojteł » śr lis 10, 2010 21:45 pm

Przeczytałem cały temat i moim zdaniem niektóre pojazdy po Williamsie są za ostre. Równie dobrze można by o Morricone mówić, że lada dzień do piachu pójdzie, więc rozumiem wnerwienie Wawrzka (sorry, że z Enniem wyjeżdzam, ale z tych wielkich kompozytorów, którzy jeszcze żyją to on mi tak przyszedł do głowy).
PS: Wygląda na to, że nawet najwięksi fani Johna wolą dziewice od swego bóstwa i żadnej by nie poświęcili. Hell Yeah! WinkVery Happy
Bo John jest dobrym i sprawiedliwym Bogiem, który chce dobrze dla swoich wyznawców i on na pewno by to uznał za marnotrawstwo :wink:
Ostatnio zmieniony śr lis 10, 2010 21:54 pm przez Wojteł, łącznie zmieniany 1 raz.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Mefisto

#49 Post autor: Mefisto » śr lis 10, 2010 21:52 pm

Szkoda by było tych dziewic :(

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#50 Post autor: Koper » śr lis 10, 2010 23:51 pm

Wojtek pisze:Przeczytałem cały temat i moim zdaniem niektóre pojazdy po Williamsie są za ostre. Równie dobrze można by o Morricone mówić, że lada dzień do piachu pójdzie
Ennio to Włoch- pije wino, je owoce morza... oni jak Japońce, żyją dłużej. ;):D
Swoją drogą jakie znowu pojazdy po Williamsie? :? Że Adam napisał, że powinien wnuczka karmić werters original a nie muzę pisać? No, proszę Cię, teraz zaczynasz się zarażać syndromem Wawrzyńca... :?
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

#51 Post autor: Wojteł » czw lis 11, 2010 15:46 pm

Koper pisze: Swoją drogą jakie znowu pojazdy po Williamsie? :? Że Adam napisał, że powinien wnuczka karmić werters original a nie muzę pisać?
tak, właśnie to, bo ja rozumiem, że Williams już swoje lata ma, ale tylko dlatego mówić, że się już do niczego nie nadaje? Większość obecnych kompozytorów swoimi najlepszymi pracami nie zbliża się poziomem do Williamsa w jego najsłabszych. teraz będzie, że wyskoczyłem z argumentem godnym Wawrzka, ale nie da się ukryć, ale patrząc na te lamy z RCP chyba przyznacie mi rację. Pisanie o gościu, który tyle wniósł do gatunku, że nadaje się tylko do siedzenia w domu i czekaniu na śmierć jest moim zdaniem określeniem zbyt mocnym, nawet jakby John od 2000 roku pisał nie wiadomo jakie gnioty. A biorąc pod uwagę, że wycisnął takie perełki jak Gejsza to już w ogóle tekst mocno przesadzony.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#52 Post autor: Wawrzyniec » czw lis 11, 2010 15:58 pm

Dzieki Wojtek mniej wiecej o to mi chodzi :) A ten tekst z Wertersami to delikatny, gdyz ostrzejsze byly. A zreszta i tak cala afera wybuchla, gdyz zwrocilem Adamowi delikatnie uwage, ze uzywanie slowa "zydek" nie jest ladne.
Dobra, ale nie chce sie juz licytowac, kto co powiedzial, gdyz i tak z Wami nie mam szans. Swoje powiedzialem i zdania nie zmienie.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#53 Post autor: Koper » czw lis 11, 2010 16:32 pm

Wojtek pisze:tak, właśnie to, bo ja rozumiem, że Williams już swoje lata ma, ale tylko dlatego mówić, że się już do niczego nie nadaje? Większość obecnych kompozytorów swoimi najlepszymi pracami nie zbliża się poziomem do Williamsa w jego najsłabszych. teraz będzie, że wyskoczyłem z argumentem godnym Wawrzka, ale nie da się ukryć, ale patrząc na te lamy z RCP chyba przyznacie mi rację. Pisanie o gościu, który tyle wniósł do gatunku, że nadaje się tylko do siedzenia w domu i czekaniu na śmierć jest moim zdaniem określeniem zbyt mocnym, nawet jakby John od 2000 roku pisał nie wiadomo jakie gnioty. A biorąc pod uwagę, że wycisnął takie perełki jak Gejsza to już w ogóle tekst mocno przesadzony.
No ale nie mówmy tu o lamach RCP bo to w ogóle jacyś kierowcy i gitarzyści niedzielni, a nie kompozytorzy. Ale są Giacchino, Powell, Coulais, Rombi, Desplat, ciągle piszą Elfman, Horner, Zimmer, są Japończycy, Hiszpanie... Ma kto pisać muzę. A Johnny jak i Ennio. Mogą sobie iść do biblioteki książki poczytać, benefis jakiś urządzić, ale nie oczekujmy, że oni jeszcze coś świeżego do filmówki wniosą. Czas płynie nieubłaganie. Jasne, że jeszcze mogą coś na dobrym poziomie napisać, ale już ani ten geniusz, ani ta ilość prac co kiedyś. A Gejsza... to już ładnych parę lat od tej pracy minęło.
Zresztą nie chodzi tu tak naprawdę co Johnny może, a czego nie może, tylko żeby tu nie czynić świętego oburzenia, że ktoś się ośmielił zażartować z Williamsa. To tak jakbym ja miał się obrażać na Adama za każde złe słowo na Morricone, a on na mnie za Lorenca. Luuudzie...
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

#54 Post autor: Wojteł » czw lis 11, 2010 16:44 pm

Ja się nie obrażam, tylko uważam, że ten żart był jazdą po krawędzi. Żarty żartami, ale są granice :wink:
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#55 Post autor: Wawrzyniec » czw lis 11, 2010 16:58 pm

Dokladnie jest pewna granica, ktorej nie mozna przekroczyc! A niestety nie dosc ze wypominanie na kazdym rogu, ze Willliams jest stary i zaraz umrze, jest niesmaczne to i w ogole nie smieszne.
I prosze mi tez nie imputowac. ze ja po za Williamsem nic innego nie slucham i inni kompozytorzy sie nie licza. Po prostu mam swoich ulubionych co widze jest rzecza bardzo zla.

A jak chcemy sobie podyskutowac o przyszlosci muyzki filmowej to z mojej strony prosze bardzo jestem gotow.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#56 Post autor: Bucholc Krok » czw lis 11, 2010 17:20 pm

Wawrzyniec pisze:A jak chcemy sobie podyskutowac o przyszlosci muyzki filmowej to z mojej strony prosze bardzo jestem gotow.
A o czym tu gadać? Muzyka filmowa już się skończyła.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#57 Post autor: Koper » czw lis 11, 2010 18:22 pm

Wojtek pisze:Ja się nie obrażam, tylko uważam, że ten żart był jazdą po krawędzi. Żarty żartami, ale są granice :wink:
Coście się czepili... zresztą jakiego właściwie żartu?? Przecież nie o tym mowa, tylko o ślepym fanbojstwie i nie obracajcie kota ogonem.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

#58 Post autor: Wojteł » czw lis 11, 2010 18:38 pm

Przepraszam bardzo, ale teraz ty obracasz kota ogonem. Zwyzywaliscie Wawrzynca od fanbojów własnie dlatego, ze mu sie nie spodobał żart.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#59 Post autor: Wawrzyniec » czw lis 11, 2010 18:41 pm

Wlasnie to Wy chcecie, aby mowa byla o slepym fanboystwie, gdyz tym samym dyskusja schodzi na wygodniejsze dla Was tory. Ale nie o to mi chodzilo. Przynajmniej ja te niewybredne zarty pamietam i to nie tylko w tym poscie, ale ciagnely sie one dlugo, az w koncu po kolejnym w tym samym stylu, przelala sie szala goryczy.

Miedzy innymi:
Adam Krysiński pisze:"tylko J.Williams i tylko J. Williams". lepiej się martwcie by dożył do premiery filmu bo lipa będzie a nie płyta :D
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#60 Post autor: Adam » czw lis 11, 2010 18:44 pm

dziś sam jestem dziadkiem, więc cóż mógłbym dać mojemu wnukowi, jak nie moje werters oryginal :P
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ