NOWY BATMAN W 2012 ROKU!!

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
dziekan
James Newton Howard
Posty: 3782
Rejestracja: śr lis 18, 2009 19:32 pm

NOWY BATMAN W 2012 ROKU!!

#1 Post autor: dziekan » ndz maja 02, 2010 00:43 am

Wytwórnia Warner Bros. Pictures ustaliła datę premiery kolejnego filmu o Batmanie. Dzieło Christophera Nolana trafi do kin 20 lipca 2012 roku.

Człowiek-nietoperz konkurować będzie z nowym "Spider-Manem", którego będzie można oglądać od 3 lipca 2012 roku.

Reżyser i operator zdjęć, Wally Pfister, już wcześniej zdradzili, że nie są zwolennikami nowoczesnych technologii - kamer cyfrowych i 3D. Jedyne, na co mogliby się zgodzić, to użycie ogromnych kamer technologii IMAX.

Poprzedni obraz o przygodach Bruce'a Wayne'a i jego alter ego, "Mroczny rycerz", poznaliśmy latem 2008 roku. Produkcja z Christianem Bale'em i Heathem Ledgererm zarobiła ponad miliard dolarów na całym świecie.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#2 Post autor: Wawrzyniec » ndz maja 02, 2010 00:46 am

Ten temat to w sumie nie offtop i spokojnie go można w dziale "Film" dać.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: NOWY BATMAN W 2012 ROKU!!

#3 Post autor: Marek Łach » ndz maja 02, 2010 00:49 am

dziekan pisze: Reżyser i operator zdjęć, Wally Pfister, już wcześniej zdradzili, że nie są zwolennikami nowoczesnych technologii - kamer cyfrowych i 3D. Jedyne, na co mogliby się zgodzić, to użycie ogromnych kamer technologii IMAX.
To nie jest do końca słuszne podejście. Cyfra i 3D to ciekawe technologie, których nie należy się bać i nie należy budować podziału na standardowe, oldskulowe 2D a komercyjny trójwymiar. Jeśli od początku do końca twórcy filmu będą kręcić go w 3D albo przy pomocy cyfrówki jak Mann to ja nie widzę zagrożenia dla jakości widowiska. O ile oczywiście autorzy są utalentowani, ale w przypadku Nolana i Pfistera nikt w to chyba nie wątpi.

Awatar użytkownika
dziekan
James Newton Howard
Posty: 3782
Rejestracja: śr lis 18, 2009 19:32 pm

#4 Post autor: dziekan » ndz maja 02, 2010 01:00 am

A wiesz co jest najlepsze Marek? :P

Kamery IMAX są tak ciężkie,że twórcy nie mają takiego pola do popisu,żeby poźniej zmontowac dynamiczną sekwencje i to mnie najbardziej bawi :P

Dwie sceny w Mrocznym Rycerzu kręcone w calosci kamerami IMAX to początkowy napad na Bank i słynna scena w tunelu(ewakuacja Harveya Denta) gdzie ponoc ''Kamera IMAX zamontowana w ciężarówce uległa zniszczeniu'' :)
Nie można tej kamery trzymac w ręku i przez to obraz jest płynny,ale nie ma takiego zastosowania,zeby np. nakrecic dynamiczną scene walki.

Dlatego na 100% ten film nie może byc w calosci nakręcony przy pomocy tej technologii bo to nie jest film przyrodniczy :wink:

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#5 Post autor: Bucholc Krok » ndz maja 02, 2010 10:41 am

Wawrzyniec pisze:Ten temat to w sumie nie offtop i spokojnie go można w dziale "Film" dać.
Ale dziekan liczy po cichu na offtopa. ;)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#6 Post autor: Marek Łach » ndz maja 02, 2010 18:46 pm

dziekan pisze: Kamery IMAX są tak ciężkie,że twórcy nie mają takiego pola do popisu,żeby poźniej zmontowac dynamiczną sekwencje i to mnie najbardziej bawi :P
Ciekawe za ile lat uda się je zminiaturyzować. Kiedyś tłumaczono mi jakie wielkie są urządzenia IMAXowe, nawet trzymałem w ręku taśmę z IMAXa, i co tu dużo mówić, widać różnicę rozmiaru w porównaniu z 35mm ;)

Awatar użytkownika
dziekan
James Newton Howard
Posty: 3782
Rejestracja: śr lis 18, 2009 19:32 pm

#7 Post autor: dziekan » ndz maja 02, 2010 19:22 pm

Niewiem jak teraz wygląda sytuacja,ale jak krecili Mrocznego Rycerza to tylko trzy takie kamery istniały na Świecie :wink:
Jedną zniszczyli podczas kręcenia zdjec w tunelu o czym wspomniałem. :wink:
Z pewnoscią to droga zabawka :)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#8 Post autor: Adam » pn maja 10, 2010 19:19 pm

zgadza sie, 250 tysi. cóz to jest.. dniówka Zaka Efrona :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
dziekan
James Newton Howard
Posty: 3782
Rejestracja: śr lis 18, 2009 19:32 pm

#9 Post autor: dziekan » czw maja 20, 2010 17:01 pm

Adam Krysiński pisze:zgadza sie, 250 tysi. cóz to jest.. dniówka Zaka Efrona :)
Chyba znacznie więcej :?

ODPOWIEDZ