Jak rzyć, panie premierze?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2847
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5281 Post autor: swordfish » wt sty 15, 2019 20:30 pm

Po 10 kwietnia 2010 niektórzy ochoczo pili Zimnego Leszka i chwalili się tym konstruując stosowne krzyże z puszek. Może teraz dla odmiany czas napić się Zimnego Pawełka? Albo zjeść Zimnego Pawełka?

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5CCBD020

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5282 Post autor: Wojteł » wt sty 15, 2019 22:03 pm

Wreszcie powyżej 5%!!!! BRAWO PANIE JANUSZU!!!!1111oneoneone

https://www.totylkoteoria.pl/2019/01/bi ... TGwAsNTRXw
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5283 Post autor: Bucholc Krok » śr sty 16, 2019 09:48 am

swordfish pisze:
wt sty 15, 2019 20:30 pm
Po 10 kwietnia 2010 niektórzy ochoczo pili Zimnego Leszka i chwalili się tym konstruując stosowne krzyże z puszek. Może teraz dla odmiany czas napić się Zimnego Pawełka? Albo zjeść Zimnego Pawełka?
Trochę nie ta skala. Komu na forum obiło się o uszy to nazwisko i jeszcze ewentualnie wiedział, którego miasta jest prezydentem? Choć jeśli ktoś się interesował polityką to powinien zauważyć pewien "spór" między Adamowiczem a PO przed wyborami samorządowymi, czego efektem była kandydatura Wałęsy. Teraz leją krokodyle łzy, także Wałęsa junior, który obiecywał Adamowiczowi pierdelek, a obecnie przebąkuje coś o wspaniałym człowieku... :roll:
Wojteł pisze:
wt sty 15, 2019 22:03 pm
Wreszcie powyżej 5%!!!! BRAWO PANIE JANUSZU!!!!1111oneoneone

https://www.totylkoteoria.pl/2019/01/bi ... TGwAsNTRXw
"agresja matki jest przyczyną homoseksualizmu, choć w rzeczywistości najnowsze badania naukowe wykazały, że orientacja seksualna ustala się głównie na poziomie genetycznym, epigenetycznym i immunogenetycznym, w znacznej mierze jeszcze w okresie przed narodzinami."

JKM + homoseksualizm i/lub kobiety zawsze działa, choć i tak jest mało głosów. Swoją drogą ciekawe, kto z głosujących wiedział, co to jest poziom epigenetyczny i immunogenetyczny. Jeśli jeszcze czytali po pierwszym zdaniu. :)

"Miejsce drugie z 5071 głosami (14,88%) zajęła firma Sante, produkująca tzw. zdrową żywność, za wpis na stronie marki o jedzeniu fotonów. Według producenta żywność z biofotonami (fotonami emitowanymi przez organizmy żywe), rzekomo znajdującymi się w produktach Sante, ma jakieś szczególne właściwości."

Coś a propos. Warto obejrzeć, bo można zaoszczędzić na jedzeniu. ;)

youtu.be/DXQ3UZE4I2g
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

hp_gof

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5284 Post autor: hp_gof » śr sty 16, 2019 13:14 pm

Bucholc Krok pisze:
śr sty 16, 2019 09:48 am
Trochę nie ta skala. Komu na forum obiło się o uszy to nazwisko i jeszcze ewentualnie wiedział, którego miasta jest prezydentem? Choć jeśli ktoś się interesował polityką to powinien zauważyć pewien "spór" między Adamowiczem a PO przed wyborami samorządowymi, czego efektem była kandydatura Wałęsy. Teraz leją krokodyle łzy, także Wałęsa junior, który obiecywał Adamowiczowi pierdelek, a obecnie przebąkuje coś o wspaniałym człowieku... :roll:
Ja się interesuję polityką samorządową i oczywiście, że znam nazwiska prezydentów największych polskich miast ;) Podstawowa wiedza obywatelska :mrgreen: Mnie tam bardziej denerwuje to, że przed wyborami PiS rękami TVP mocno uderzał w Adamowicza, a teraz wszyscy w PiSie ukazują go jako wspaniałego człowieka i prezydenta i wykorzystują jego śmierć, żeby obsmarować Tuska, Owsiaka i całą opozycję ;)
Tutaj parę przykładów: https://wiadomosci.onet.pl/opinie/jak-t ... za/hlfgq82

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2847
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5285 Post autor: swordfish » śr sty 16, 2019 14:45 pm

Adamowicz pozostanie w mej pamięci na zdjęciu jak ciągnie samolot OLT wraz z innymi politykami PO. Sprawa Amber Gold mocno go obciążała.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5286 Post autor: Koper » śr sty 16, 2019 16:17 pm

swordfish pisze: Po 10 kwietnia 2010 niektórzy ochoczo pili Zimnego Leszka i chwalili się tym konstruując stosowne krzyże z puszek. Może teraz dla odmiany czas napić się Zimnego Pawełka? Albo zjeść Zimnego Pawełka?
A to funkcjonuje sformułowanie o piciu czy jedzeniu zimnych batonów? Nie wspominając o tym, że mało kto w Polsce w ogóle kojarzy jak P. Adamowicz miał na imię... A krzyże z puszek to były konstruowane bo jacyś nawiedzenie uparcie stawiali krzyż na krakowskim przedmieściu. Gdyby nie ta histeria, nie byłoby kontr-histerii... No ale o tym kolega zdaje się nie chce pamiętać. :P
hp_gof pisze:Mnie tam bardziej denerwuje to, że przed wyborami PiS rękami TVP mocno uderzał w Adamowicza, a teraz wszyscy w PiSie ukazują go jako wspaniałego człowieka i prezydenta i wykorzystują jego śmierć, żeby obsmarować Tuska, Owsiaka i całą opozycję ;)
Tutaj parę przykładów: https://wiadomosci.onet.pl/opinie/jak-t ... za/hlfgq82
To że wszyscy wypowiadają się teraz pozytywnie to przecież normalne, raczej żenujące by było robienie nagonki na człowieka po jego śmierci, wiec to że ci z PiS mają ludzkie odruchy to przecież jak najbardziej na plus. :P Natomiast "Wiadomości" TVP dno w kwestii żenady i propagandy prorządowej osiągnęły już dawno, niemniej uparcie przewiercają się głębiej.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2847
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5287 Post autor: swordfish » śr sty 16, 2019 17:44 pm

Ale to media Agory "hejtowały" Pawła Adamowicza w czasach kiedy PO była u władzy:

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,9937 ... maske.html

http://wyborcza.pl/1,75398,14915101,Sie ... rzewa.html

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5288 Post autor: Koper » śr sty 16, 2019 20:14 pm

Oba artykuły krytyczne, być może i słusznie, ale gdzie tu jakiś hejt?
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2847
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5289 Post autor: swordfish » śr sty 16, 2019 20:36 pm

A gdzie jakiś hejt w TVP?

Dobrze, że Bazylika Mariacka pogodzi każdą ze stron. Sekta Smoleńska pielgrzymuje do grobu Macieja Płażyńskiego, a Sekta Adamowicza będzie odwiedzać grób Pawła. Kiedyś byli razem w AWS, później w początkach Platformy Obywatelskiej. Drogi polityczne się rozeszły, ale śmierć ich jednoczy w jednej świątyni.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5290 Post autor: Koper » czw sty 17, 2019 16:36 pm

swordfish pisze:
śr sty 16, 2019 20:36 pm
A gdzie jakiś hejt w TVP?
Jaja sobie robisz czy byłeś na wczasach i słoneczko przygrzało? :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2847
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5291 Post autor: swordfish » czw sty 17, 2019 20:05 pm

W TVN24 pewnie króluje język miłości:


youtu.be/jh8j4ppPtkE

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5292 Post autor: lis23 » pt sty 18, 2019 15:59 pm

Kochane Państwo Polskie ...
W lipcu 2016 roku zostałem zwolniony, przez dwa miesiące nie pracowałem. Od 7 października przyjąłem się do nowej firmy, gdzie pracowałem do 31 grudnia 2016 roku. Ta firma płaciła 10 tego następnego miesiąca za poprzedni miesiąc, a moja poprzednia/obecna firma płaci ostatniego danego miesiąca. W grudniu 2016 zwolniłem się, ponieważ przyjęła mnie z powrotem poprzednia firma i w ten sposób 10 stycznia 2017 roku dostałem wypłatę za grudzień ze starej pracy, rentę socjalna z ZUSu oraz wypłatę za styczeń z obecnej firmy. Po dwóch latach ZUS skapnął się, że w styczniu 2017 roku przekroczyłem dozwolony dochód i teraz mam im oddać 750 zł w ciągu miesiąca.
Mało tego! kwota dozwolona, którą mogę zarobić wraz z rentą brutto to 3 160 zł i kwota ta zmienia się co miesiąc - od stycznia 2017 r minimalna płaca wynosi 2 250 zł + renta 1030 zł = 3 260 zł, a od marca rośnie renta do kwoty 1 110 zł, więc już teraz przekraczam dozwolony dochód, a od marca będzie jeszcze gorzej ...
Teraz kup sobie rencisto w Polsce takiego Pottera za 100 dolarów. :?
Ostatnio zmieniony pt sty 18, 2019 19:55 pm przez lis23, łącznie zmieniany 1 raz.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2847
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5293 Post autor: swordfish » pt sty 18, 2019 18:05 pm

Podobna sytuacja jak MOPS kazał zwracać 500+, tym, którym zmieniła się sytuacja finansowa (wzrósł dochód). Niektórzy dostawali informację o konieczności zwrotu za cały rok (6000 zł).

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 00580.html

Jakby co, odwołuj się od decyzji. Napisz, że uważasz, że Twoja sytuacja nie zmieniła się, tylko stan prawny pracodawcy. Najlepiej proś o całkowite umorzenie lub proś o rozłożenie w sensowne raty pobierane z Twojego świadczenia (np. 10 rat po 75 zł - mniej zaboli dla portfela).

Dodatkowo, jeżeli zależy Tobie bardziej na zachowaniu renty, spróbuj zmniejszyć dochód. Chodź częściej na L4 (dbaj o zdrowie) i zmniejsz etat. Również bądź mniej wydajny i efektywny w pracy, aby pracodawca nie wpadł na diabelski pomysł nagrodzenia Ciebie ekstra premią za bycie Pracownikiem Roku.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5294 Post autor: lis23 » pt sty 18, 2019 20:04 pm

Nie da się umorzyć, w ZUS ie powiedzieli, że prawo jest chore ale jest prawem i wystarczy przekroczyć dochód o 1 grosz, żeby płacić karę i nie da się oddać tylko tej kwoty, o którą przekroczyło się dochód, tylko całą rentę. Mogą mi tylko rozłożyć na raty ale od stycznia tego roku znowu będę przekraczał ten dochód, a od marca już o 200 zł.
Ja już mam tak niski dochód (2 460 zł netto) że mam problemy, więc nie chcę go zmniejszać, tylko zwiększać (pracuję za 5, 50 zł na godzinę na umowie o pracę).

Jest jednak troszkę inaczej: renta socjalna wzrasta tylko o 34 zł z 1030 zł do 1064 zł, więc nie wiem, ile dadzą netto ale dozwolony dochód przekroczę o 154 zł, tymczasem normalny emeryt i rencista dostanie 70 zł na rękę i może zarobić średnią krajową, czyli 5 275 zł.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2847
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5295 Post autor: swordfish » pt sty 18, 2019 20:30 pm

Albo praca, albo renta. Jak zależy na rencie, to wstrzymaj pracę.
Ja mam tylko wynagrodzenie 2000 z groszami na rękę i żadnej renty czy świadczeń pomocowych.

ODPOWIEDZ