MICHAŁ LORENC - RÓŻYCZKA (MARZEC 2010 - Polskie Radio)

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

MICHAŁ LORENC - RÓŻYCZKA (MARZEC 2010 - Polskie Radio)

#1 Post autor: Adam » wt mar 09, 2010 22:50 pm

W drugiej połowie marca do sklepów trafi na płycie muzyka Michała Lorenca z filmu "Różyczka".
Płytę wydało "Polskie Radio S.A. / Radiowa Agencja Fonograficzna" we współpracy z Soundtracks.pl.
Wydanie poprzedzone będzie kampanią medialną i promocyjną.


Obrazek


Szczegóły pod tym linkiem :

http://soundtracks.pl/index.php?op=show&ID=1134


Ot taki prezent dla Wszystkich miłośników dobrej muzyki.. i dla Ewelinki, która nie wierzyła, że zawsze dotrzymuję słowa, tak jak pisałem wcześniej :)
No więc macie niespodziankę i zapraszam do sklepów :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26140
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#2 Post autor: Koper » wt mar 09, 2010 22:53 pm

i okładka niezgorsza jak widzę ;)

Adam, będą promosy dla naszej redakcji? :D:D
Ostatnio zmieniony wt mar 09, 2010 22:59 pm przez Koper, łącznie zmieniany 1 raz.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#3 Post autor: Adam » wt mar 09, 2010 22:55 pm

specjalnie pod Bucholca kazałem zrobić ;-) mówiłem że on mnie inspiruje :P;-)
Ostatnio zmieniony śr mar 10, 2010 08:06 am przez Adam, łącznie zmieniany 1 raz.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
ewelina
Michał Lorenc
Posty: 697
Rejestracja: pt lut 26, 2010 01:23 am
Lokalizacja: Kraków

Re: MICHAŁ LORENC - RÓŻYCZKA (MARZEC 2010 - Polskie Radio)

#4 Post autor: ewelina » wt mar 09, 2010 22:59 pm

Adam Krysiński pisze:W drugiej połowie marca do sklepów trafi na płycie muzyka Michała Lorenca z filmu "Różyczka".
Płytę wydało "Polskie Radio S.A. / Radiowa Agencja Fonograficzna" we współpracy z Soundtracks.pl.
Wydanie poprzedzone będzie kampanią medialną i promocyjną.


Obrazek


Szczegóły pod tym linkiem :

http://soundtracks.pl/index.php?op=show&ID=1134


Ot taki prezent dla Wszystkich miłośników dobrej muzyki.. i dla Ewelinki, która nie wierzyła, że zawsze dotrzymuję słowa, tak jak pisałem wcześniej :)
No więc macie niespodziankę i zapraszam do sklepów :)
Adam:).Kiedy idziemy do kina??

Awatar użytkownika
ewelina
Michał Lorenc
Posty: 697
Rejestracja: pt lut 26, 2010 01:23 am
Lokalizacja: Kraków

#5 Post autor: ewelina » wt mar 09, 2010 23:00 pm

Ale jacy muzycy-cudo:)

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#6 Post autor: Althazan » wt mar 09, 2010 23:13 pm

Wreszcie! Długo to trwało, ale w końcu coś się ruszyło... Oby tak dalej, dobra robota, tak trzymać!

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26140
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#7 Post autor: Koper » śr mar 10, 2010 02:00 am

Jeszcze jakieś klipy byście rzucili... :) No i czekamy na to promo. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: MICHAŁ LORENC - RÓŻYCZKA (MARZEC 2010 - Polskie Radio)

#8 Post autor: Bucholc Krok » śr mar 10, 2010 07:30 am

Adam Krysiński pisze:Płytę wydało "Polskie Radio S.A. / Radiowa Agencja Fonograficzna" we współpracy z Soundtracks.pl.
Skoro wydaje PR to jest szansa na tłoczone CD-audio,a nie CD-R.. :)
Jak to będzie wydane? W zwykłym pudełku CD czy jakiś slim?
Ostatnio zmieniony śr mar 10, 2010 07:43 am przez Bucholc Krok, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#9 Post autor: Bucholc Krok » śr mar 10, 2010 07:35 am

Adam Krysiński pisze:specjalnie pod Bucholca kazałem zrobić :) mówiłem że on mnie inspiruje :P;-)
Akurat okładka nic specjalnego... Ot, taka pod Kopra - goła baba. ;) Nie widzę tu żadnego pomysłu. Oczywiście mogło być gorzej np. goła baba z róża :) Ta przynajmniej nie odrzuca. Ale na pewno nie będzie wśród ulubionych.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23263
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#10 Post autor: Mystery » śr mar 10, 2010 07:50 am

Okładką nie ma co się zachwycać, bo została oparta na plakacie, który jest paskudnym plagiatem.

Obrazek

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#11 Post autor: Bucholc Krok » śr mar 10, 2010 07:56 am

Mystery Man pisze:Okładką nie ma co się zachwycać, bo została oparta na plakacie, który jest paskudnym plagiatem.
No tak... No to może niech Adam opowie nam jak to załatwił skoro tak się chwali.. :)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#12 Post autor: Adam » śr mar 10, 2010 08:13 am

Naturalną koleją rzeczy jest, że okładka płyty opiera się na plakacie filmu. Czy jest plagiatem czy nie, to już pretensje do Monolithu.
Ale sądzę że nie ma za co :) Bucholc - to nie będzie cdr :P Płyta wydana będzie w normalnym pudełku z przeźroczystym spodem pod płytą. Cena, jak zawsze polskie wydania , ok 30 zł.

Tracklista:

1. Wyjazd z Polski
2. Warszawa 1967
3. Różyczka
4. Spadanie
5. Pisarze
6. Salon ubecki
7. Zabaweczka
8. Kawiarnia literatów
9. Złoty upadek
10. Gwiazda Dawida
11. Pocałunki
12. Marzenie
13. Paszport
14. Jaśmin
15. Aresztowanie
16. Kłamstwo
17. Zdrada
18. Wino
19. UB
20. Dziady
21. Wypędzenie
22. Marzec
23. Róże Różyczki
24. Świeczki
25. Dworzec Gdański
26. Dziecko
27. Dom

(...) Stylistyka mojej ilustracji nawiązuje w pewien sposób do muzyki lat 60., jaką wówczas mogliśmy słyszeć w polskim kinie. Jest jazzowy liryzm artystów, z którymi od lat współpracuję. Ich gra i umiejętności są niezrównane. Jest nostalgia tematu żydowskiego i pozytywka Różyczki igrającej z własnym życiem (...) (fragment mojej rozmowy z kompozytorem z książeczki)



Tutaj mogę/można zaapelować do wszystkich ludzi, którym zależy, żeby ta polska muzyka filmowa się u nas rozwijała. To nie jest Hollywood, gdzie soundtracki wydaje się jak leci w dużych nakładach, jako gadżecik do promocji filmu i wyrzuca się masę dolarów na każdą jak leci produkcję, mając w dupie fundusze.

W naszym kraju jest trochę inaczej, także SPRZEDAŻ tej muzyki na płycie, realna jej SPRZEDAŻ, a nie rozchodzenie się mp3 po internecie, jest ważnym sygnałem dla naszych producentów i wydawców, że warto jednak coś takiego robić i że warto w tę muzykę jednak inwestować. To jest bardzo istotne, wbrew pozorom nie z powodu zarobku, ale głównie z powodu dalszego zainteresowania producentów wydawaniem polskiej muzyki filmowej, większego inwestowania w nią i w jej produkcję. Chodzi tutaj też o to, żeby, na przykład, dany kompozytor przy następnej swojej produkcji miał możliwość stworzenia i nagrania muzyki, przykładowo, z 2 razy większą orkiestrą niż w poprzednim projekcie. Na tym polega taki mój apel do ludzi.

Jeśli ludzie chcą mieć możliwość słuchania takiej rodzimej muzyki na płycie u nas w kraju, jeśli słuchacze i chętni słuchania tej polskiej muzyki filmowej, chcą stworzyć możliwość, by taka muzyka się w Polsce tworzyła i była wydawana, powinniśmy nad tym aspektem się zastanowić, bo to jest bardzo ważne. Nie jesteśmy przeciez w Hollywoodzie...

Co do muzyki.. jak widać nie ma DesOrientu (no prawie) i cymbałów ;-) Kto polubił Osaczonego czy Gline, polubi też to. Kto lubi ogólnie muzykę Lorenca, przekonywać nie trzeba :)

Co do filmu.. Miażdzy konstrukcję mózgu. Recenzje (nawet na portalach z reguły dośc krytycznych), które już się pojawiają, mówię same za siebie. Polacam, nasze kino zdecydowanie odżywa w ostatnich 5 latach.
Ostatnio zmieniony śr mar 10, 2010 09:30 am przez Adam, łącznie zmieniany 2 razy.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#13 Post autor: Bucholc Krok » śr mar 10, 2010 09:17 am

Adam Krysiński pisze:Bucholc - to nie będzie cdr :P Płyta wydana będzie w normalnym pudełku z przeźroczystym spodem pod płytą. Cena, jak zawsze polskie wydania , ok 30 zł.
No to ok. :) A wiadomo jaki będzie nakład? Bo nie wiem jak to rozplanować, żeby nie było po ptokach.
Tracklista:
Wrzuciłeś już do SC?
Fragment mojej rozmowy z kompozytorem z książeczki :
(..)mając w dupie fundusze.(..)
To jest w książeczce?? :)
Co do filmu.. Miażdzy konstrukcję mózgu. Recenzje (nawet na portalach z reguły dośc krytycznych), które już się pojawiają, mówię same za siebie. Polacam, nasze kino zdecydowanie odżywa w ostatnich 5 latach.
Ponoć są jakieś zatargi z rodziną Jasienicy. Mały "skandal" pomaga w promocji. ;)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#14 Post autor: Adam » śr mar 10, 2010 09:29 am

Bucholc, upierdliwcze ;-) Wiadomo że tego nie ma w książeczce, bo to moje słowa. Fragment z książeczki jest kursywą :) I nie czekaj na zbawienie bo Ci wykupią a potem SAE będzie sprzedawało po 40$ :P;-) I fakt, mały "skandal" pomaga w promocji, ale tak jeest zawsze i nikt nie płącze z tego powodu ;-)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#15 Post autor: Bucholc Krok » śr mar 10, 2010 09:56 am

Jeszcze nie widziałem żadnego Lorenca w SAE. Edek Debeściak pewnie nawet nie wie kto to jest. :)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

ODPOWIEDZ