HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#61 Post autor: Krzysiek » czw sie 02, 2012 20:11 pm

„Giu’ La Testa” HQCD jeśli słychać, że jest lepiej na "pierdziawce" to i logicznym jest iż na sprzęcie za kilkanaście tys tez będzie lepiej brzmiała. A miałem ją okazję cześciowo przesłuchać na klockach w cenie do ok 10tys więc już było się czym podniecić w ramach dźwięku z tej płyty.

Natomiast kiedyśgrześ z uwagi na upał, pewnie leży na plaży anteną na odbiór lub co gorsza biega za dziewojami z różdżką w ręce. Niestety wstydzi sie pokazać swoje zdjęcia i dlatego robi takie podchody. Ale to powinien na innym serwerze - w stylu XXX :mrgreen:

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#62 Post autor: Krzysiek » czw sie 02, 2012 20:14 pm

i co dostaję w zamian? Kasację
dobrze że nie kastrację :mrgreen: natomiast co do klimatyzatora - przydałby się. W swoim kompie mam zasilacz 1kV więc trochę latem grzeje. Ale za to zimą nie szczękam zębami jak Ty :mrgreen:

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#63 Post autor: kiedyśgrześ » czw sie 02, 2012 20:17 pm

Krzysiek różnica między jedno, a dwu warstwowym SACD to bzdura, a ty piszesz, że fakt powszechnie znany.

Ps. Nie pokazuję zdjęcia, bo mam wygląd wyrokowca niestety :) Nieważne, nie chcę się tutaj kłócić, milczę :) Postaram już się nie udzielać w tym wątku :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#64 Post autor: Adam » czw sie 02, 2012 20:19 pm

Nie rozumiem Grzesiu co Ci to przeszkadza że ktoś sobie o czymś pisze? Ja nie zaglądam do wszystkich tematów na forum, tylko do tych które mnie interesuja. Ja zainwestowałem swego czasu w taki sprzęt jaki mieć chciałem, jestem z niego bardzo zadowolony, zmieniać nie zamierzam bo nie jestem aż takim audiofilem i wolę też kasę inwestowac w inne rzeczy. Wiem że to nie jest żadna audiofilska półka w zasadzie, ale nie jest to też szajs. Skok jakościowy zaznałem ogromny a płyty cd zbieram od początku lat 90tych i na niejednym syfie się już ich słuchało więc dźwięk docenić umiem i ze słuchem nie jest u mnie źle. A że te same płyty słyszę czasem u Altiego i jest jeszcze wyższa półka tego co słyszę to normalne - każde auto ma wyższy model, tak i sprzęt hifi jest pod tym względem identyczny. Kolejny próg - studia nagraniowe w których uwielbiam przebywać i wykorzystuję ku temu każdą okazję. To wszystko daje obraz sytuacji. Japończyków i innych eshaemowych cudów nie zbieram, bo wystarczą mi normalne oryginały, ale lubie czasem się podowiadywać nowych rzeczy i tyle. Są tu na forum od tego fachowcy na takim stopniu (Krzysiek, Alti) którzy moją potrzebę wiedzy wyczerpują aż nadto. A jeśli mam większą potrzebę wiedzy w tym temacie (rzaaadko) to przy nadarzających sie okazjach gadam sobie na ten temat z Paczkowskim i tyle. A wydatkami innych się nie przejmuję i Ty też się nie przejmuj, i niech ten Potter odpocznie :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#65 Post autor: Krzysiek » czw sie 02, 2012 20:24 pm

OK PAX między Chrześcijany... :) temat tego co kto słyszy poruszałem gdzieś indziej i też nie każdy czytał a wyszydzał. Bucholc zapodał temat, a że dopiero teraz znalazłem czas więc starałem sie odpowiedzieć w miarę tego co ja słyszę ze swoich płyt i na tyle jakie mam porównanie bez ruszania się z domu a sięgając tylko po różne wydania.

K2 jak najbardziej ale obecnie jest to K2HD :wink: co robi różnicę nie tyle w oznaczeniu co masteringu.

A teraz zagadka dla Kolegi kiedyśgrześ.... czy umiesz policzyć i ew wypisać ile było wydań (jakie masteringi) płyty Dire Straits "Brothers In Arms" ? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#66 Post autor: Adam » czw sie 02, 2012 20:25 pm

Krzysiek pisze:A teraz zagadka dla Kolegi kiedyśgrześ.... czy umiesz policzyć i ew wypisać ile było wydań (jakie masteringi) płyty Dire Straits "Brothers In Arms" ? :mrgreen:
hłe hłe hłe 8) ale tylko część z tej liczby do czegoś się nadaje - bardzo drobna część :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#67 Post autor: Krzysiek » czw sie 02, 2012 20:37 pm

Nie czuję się fachowcem :? w tym temacie. Jedynie kiedyś starałem się zgłębić temat dlaczego są różnice w tym co słyszę - z innego sprzętu czy z innej płyty. A że nie dało sie tego objąć matematycznie i fizycznie dla mojego nikłego w tym temacie poziomu wiedzy (w tamtym czasie były ledwie 3 tytuły o Audio a internet raczkował lub był dostępny w akademiku), postanowiłem czerpać wiedzę od innych. A że nie brakuje pasjonatów Audio, to i jest się od kogo coś mądrego dowiedzieć. Swoją drogą nie wstydzę się wziąc garść płyt i gdzieś poprosić o podłaczenie jakiegoś drogiego sprzętu, tak bym mógł osobiście wyrobić sobie jakieś zdanie. Niewiedza nie jest wstydem. Wstydem jest brak chęci do jej przeskoczenia.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#68 Post autor: Krzysiek » czw sie 02, 2012 20:42 pm

Kod: Zaznacz cały

hłe hłe hłe  ale tylko część z tej liczby do czegoś się nadaje - bardzo drobna część
I to co napisałeś powinno być podsumowaniem całego tematu :D Nie jest ważna ilość płyt a ich jakość i końcowy efekt w postaci jak najwierniejszego dźwięku w stosunku do tego co zostało zapisane lub co chciał osiągnąć wykonawca. A co już usłyszą odbiorcy, to ich subiektywne odczucia

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#69 Post autor: Adam » czw sie 02, 2012 20:44 pm

tylko że ta płyta ma 30 lat więc trudno winić pierwsze wydania że brzmiały parszywie w porównaniu do nowszych :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#70 Post autor: Krzysiek » czw sie 02, 2012 20:56 pm

za następne 30 lat może być tak, że "vinylowcy" będą nas wyśmiewać a nasze Cdki nie dadzą sie odtworzyć na niczym :mrgreen:

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#71 Post autor: kiedyśgrześ » czw sie 02, 2012 20:59 pm

Krzysiek pisze:A teraz zagadka dla Kolegi kiedyśgrześ.... czy umiesz policzyć i ew wypisać ile było wydań (jakie masteringi) płyty Dire Straits "Brothers In Arms" ? :mrgreen:
Nie mam pojęcia Krzysiek, mam to tylko na winylu, przypadkowo zresztą, możesz zadawać pytania w temacie Wojny Świtów Wayne'a, zwarzywszy, że po kupieniu SACD musiałem kupić również stare CD z lat dziewięćdziesiątych, ten nowy mix był asłuchalny :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#72 Post autor: Krzysiek » czw sie 02, 2012 21:07 pm

O, i jak chcesz to rzucisz dobry temat :D Nie mam Wojny Światów a co widzę wydanie na SACD to mnie kusi :) Teraz dzięki Tobie mogę nie popełnić błędu :mrgreen: Nie posiadam też wydania na Cd. Niestety nikt z moich znajomych nie był zainteresowany tym słuchowiskiem więc nie miałem możliwości przesłuchania czy tym bardziej porównania. Z chęcią bym się dowiedział, co jest nie halo i dlaczego.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#73 Post autor: Adam » czw sie 02, 2012 21:09 pm

kiedyśgrześ pisze:że po kupieniu SACD musiałem kupić również stare CD z lat dziewięćdziesiątych, ten nowy mix był asłuchalny :P
a czy w takich sytuacjach czasem nie jest to wina sprzętu audio, a nie cd/tłoczenia/mixu? pytam z ciekawości i niewiedzy , bo tak jak na niektórych sprzętach/głośnikach np basy brzmią lepiej niż na innym, to może tutaj jest to samo?
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#74 Post autor: Bucholc Krok » czw sie 02, 2012 21:12 pm

Krzysiek pisze:„Giu’ La Testa” HQCD jeśli słychać, że jest lepiej na "pierdziawce" to i logicznym jest iż na sprzęcie za kilkanaście tys tez będzie lepiej brzmiała.


Wiadomo, że będzie różnica.. niepotrzebnie się nastroszyłeś. :) Byłem tylko ciekaw, jak duża.
A miałem ją okazję cześciowo przesłuchać na klockach w cenie do ok 10tys więc już było się czym podniecić w ramach dźwięku z tej płyty.
Na odsłuch przygotuję firmowy zestaw Adama: rozciągliwy dres numer większy i 3 pampersy założone jednocześnie. 8)
K2 jak najbardziej ale obecnie jest to K2HD :wink: co robi różnicę nie tyle w oznaczeniu co masteringu.
Skoro tak to może się wstrzymam z rok/dwa do czasu K2HD2. ;)
za następne 30 lat może być tak, że "vinylowcy" będą nas wyśmiewać a nasze Cdki nie dadzą sie odtworzyć na niczym :mrgreen:
Vinylowcy to się śmieją od czasu pierwszych CD-ków. :D
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#75 Post autor: kiedyśgrześ » czw sie 02, 2012 21:19 pm

Krzysiek pisze:O, i jak chcesz to rzucisz dobry temat :D Nie mam Wojny Światów a co widzę wydanie na SACD to mnie kusi :) Teraz dzięki Tobie mogę nie popełnić błędu :mrgreen: Nie posiadam też wydania na Cd. Niestety nikt z moich znajomych nie był zainteresowany tym słuchowiskiem więc nie miałem możliwości przesłuchania czy tym bardziej porównania. Z chęcią bym się dowiedział, co jest nie halo i dlaczego.
Pal licho wymianę przeszkadzajek, co służyło całej tej wersji wielokanałowej, wszystko jest za miękko, ataki, zejścia, szczyty, również w warstwie wokalnej, brak dystorsji, brak mocy, ostrości, nie ma charczenia, wolę słuchać winylu, który sobie sprawiłem w międzyczasie, niby to samo, a tak jakby ktoś uciął jaja w tym całym SACD, coś jak różnica Commando Hornera z LaLi vs. Varese, niby lepiej, bardziej szczegółowo, a ściany, mocy brak :!: :P
Ostatnio zmieniony pt sie 03, 2012 03:59 am przez kiedyśgrześ, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

ODPOWIEDZ