HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#121 Post autor: Althazan » czw sie 09, 2012 10:41 am

kiedyśgrześ pisze:Nie bądź złośliwy Althazan :P
Przyganiał kocioł garnkowi... :mrgreen:
kiedyśgrześ pisze:...droższe=lepsze to sprawdzony od tysięcy lat trik, dzisiaj, w tych naszych konsumpcyjnych czasach to opoka społeczeństwa jako drabiny :P
Można też przytoczyć przysłowie: "co tanie to drogie" ;)

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#122 Post autor: kiedyśgrześ » czw sie 23, 2012 09:23 am

Hej Bucholc, przypomniało mi się, że jest darmowy odtwarzacz FOOBAR, do niego również darmowa wtyczka FOO_HDCD, mógłbyś sobie z tymi płytkami hdcd na PC pokombinować :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#123 Post autor: Bucholc Krok » czw sie 23, 2012 15:18 pm

Dzięki za info, ale już się chyba nie odważę włożyć płyt do g., jakie mam w kompie. :)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#124 Post autor: Bucholc Krok » wt paź 02, 2012 09:47 am

Kolejny rarytas do zbioru kiedyśgrzesia: "Yo-Yo Ma Plays Ennio Morricone". Wydawca - Sony, data wydania - 5 XII, cena 1800 jenów, czyli jakieś 23$. Okładki jeszcze nie ma. Jak się pojawi to wkleję. Póki co opis:

"Reissue features the high-fidelity Blu-spec CD2 format. Also features DSD mastering. *Blu-spec CD2 is the next generation Compact Disc that employs the Phase Transition Mastering, the technology developed for mastering of Blu-ray discs, to further perfect the acclaimed characteristics of Blu-spec CD. Fully compatible with standard CD players, Blu-spec CD2 completely alters the experience of music.

Bonus Track: 2 Japan-edition bonus tracks"
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#125 Post autor: kiedyśgrześ » wt paź 02, 2012 12:02 pm

Oni już to zdążyli wydać w międzyczasie na SACD i takim cudactwie, że po jednej stronie jest zapis Audio CD a po drugiej warstwa DVD z zapisem wielokanałowym bodajże w DD 5.1 :P , fajny materiał to mogą wydać na wszystkich możliwych nośnikach, ja mam tylko standardową płytkę Audio CD z europy bez japońskich bonusów, wydaje mi się, że na zwykłym CD też u skośnych były bonusy :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#126 Post autor: Bucholc Krok » wt paź 02, 2012 12:15 pm

Mnie ciekawi jedno.. wcześniej Sony wydała taką serię na Blu-specach, gdzie był m.in. The Graduate czy The Kind of Blue, ale to było chyba na "zwykłych" BS-ach. I co teraz, trzasną to jeszcze raz na BS CD2? :D
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#127 Post autor: Bucholc Krok » pt lis 09, 2012 19:35 pm

Dawno niczego nie było w wątku, a tymczasem półtora miesiąca temu firma EMI specjalnie dla kiedyśgrzesia przygotowała:

Original soundtrack release from TV series "Nichiyo Bijutsukan" hosted by Akira Senju. Features the high-fidelity HQCD format (compatible with standard CD player).

Obrazek
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#128 Post autor: Adam » pt lis 09, 2012 19:37 pm

Senju robi dobrą muzę i parę scorów nagrywał w Wawie. Tylko że to taki cięższy przypadek typu Glassa - ultraklasyczny kompozytor robi filmówkę i czasem wychodzi to za ambitnie jak dla mnie ;-)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#129 Post autor: Bucholc Krok » ndz lis 25, 2012 19:26 pm

Bucholc Krok pisze:"Yo-Yo Ma Plays Ennio Morricone". Wydawca - Sony, data wydania - 5 XII, cena 1800 jenów, czyli jakieś 23$.
Jeszcze dodają + 10% extra punktów do punktów "zarobionych" na płycie. Ciekawe czy koledzy z Aukro oferują lepsze warunki. :)

Obrazek

1. GABRIEL`S OBOE
2. THE FALLS
3. PLAYING LOVE FROM THE LEGEND OF 1900
4. NOSTALGIA FROM CINEMA PARADISO
5. LOOKING FOR YOU (LOVE THEME) FROM CINEMA PARADISO
6. MALENA :MAIN THEME
7. A PURE FORMALITY:MAIN THEME
8. DEBORAH`S THEME FROM ONCE UPON A TIME IN AMERICA
9. COCKEYE`S SONG FROM ONCE UPON A TIME IN AMERICA
10. MAIN THEME FROM ONCE UPON A TIME IN AMERICA
11. MAIN THEME FROM ONCE UPON A TIME IN THE WEST
12. ECSTACY OF GOLD FROM THE GOOD. THE BAD AND THE UGLY
13. MAIN THEME FROM CASUALITIES OF WAR
14. DEATH THEME FROM THE UNTOUCHABLES
15. JOURNEY FROM MOSES
16. MAIN THEME FROM MOSES
17. MAIN THEME FROM MARCO POLO
18. DINNER
19. NOCTURNE
20. PLAYING LOVE FROM THE LEGEND OF 1900
21. GABRIEL`S OBOE FROM THE MISSION
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#130 Post autor: Bucholc Krok » czw gru 13, 2012 20:07 pm

Macie jakieś płyty od dupków z Label X? Dzisiaj z przykrością zauważyłem, że lustro jest pokryte milionem drobnych, błyszczących kropek układających się w jakieś regularne wzory. Niby płyta SBM (choć nie wiem czy to cokolwiek miałoby zmienić), więc wydawałoby się, że lepsza, a tu taka kicha. :?
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#131 Post autor: Althazan » czw gru 13, 2012 20:56 pm

A jaka płyta?

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#132 Post autor: Bucholc Krok » czw gru 13, 2012 21:08 pm

"The Best Years of Our Lives" Friedhofera.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#133 Post autor: Althazan » czw gru 13, 2012 21:14 pm

Kiedyś gdzieś czytałem o podobnym problemie, ale dotyczył konkretnych tytułów, tego niestety nie kojarzę...

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#134 Post autor: kiedyśgrześ » czw gru 13, 2012 21:15 pm

Kurde, 1946, to stereo jest w ogóle?
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#135 Post autor: Adam » czw gru 13, 2012 22:36 pm

ja mam kilka Iwashiro w Super-Bit-Mapping i nie ma problemów, ale to japońce z Sony. z Label X mam tylko Frances na SACD złotAWYM i też nic nie ma.
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ