HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#46 Post autor: Bucholc Krok » pn lip 30, 2012 16:03 pm

Nie znasz Morricone i Bacalova? Bicz, pliz.. :roll:
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#47 Post autor: Adam » pn lip 30, 2012 16:03 pm

(poza tymi dwoma)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#48 Post autor: Bucholc Krok » pn lip 30, 2012 16:04 pm

:lol:
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
nadszyszkownik Kilkujadek
Nominowany do Emmy
Posty: 1597
Rejestracja: wt sty 19, 2010 16:47 pm
Lokalizacja: ziemie odzyskane

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#49 Post autor: nadszyszkownik Kilkujadek » pn lip 30, 2012 16:14 pm

To mi Adam dzisiaj humor poprawił :lol:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#50 Post autor: Adam » pn lip 30, 2012 16:54 pm

no i zarabiają hajs na takim Bucholcu :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#51 Post autor: Bucholc Krok » pn lip 30, 2012 16:58 pm

Żal Ci mojej forsy?
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#52 Post autor: Adam » pn lip 30, 2012 17:05 pm

mi nie, ja się tylko śmieję :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#53 Post autor: Bucholc Krok » pn lip 30, 2012 17:46 pm

Chyba z tego, że nie znasz Morricone. :D
Dość tego gówna. Kolejne offtopy będę zgłaszał do usunięcia.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#54 Post autor: Krzysiek » czw sie 02, 2012 16:32 pm

Bucholc Krok
O różnicy w jakości dzwięku chyba nie muszę pisać, bo każdy, kto miał styczność z płytą HDCD wie, że różnica jest już słyszalna na zwykłym komputerowym trupie, a co dopiero na specjalnie przeznaczonym do tego typu płyt czytniku.
Nie zawsze. Poza tym HDCD nie jest dekodowane programowo a sprzętowo. Więc ze zwykłego komputerowego czytnika możesz czasem nawet usłyszeć gorszy dźwięk (to samo tyczy się innych odtwarzaczy bez chipa dekodującego)
Althazan
Generalnie - na moje ucho - wszystko zależy od sprzętu. Im lepszy sprzęt, tym różnice lepiej słyszalne. Ale uwaga: słabej jakości SACD stereo (czyli z jakiegoś odtwarzacza z multidekoderem) jest gorsze niż standardowe audio-CD na dobrym sprzęcie z dobrym okablowaniem.
Wszyscy to powtarzają do znudzenia, jak i to, że SACD jednowarstwowe ma lepszy dźwięk niż dwuwarstwowa (CD-SACD) – promień odbity musi przejść przez drugą warstwę co wprowadza błędy. Czy tak trudno podejść z kilkoma swoimi płytami do jakiegoś salonu z lepszym sprzętem i poprosić o odtworzenie?
bladerunner
Widziałem Gladiatora na blu-ray-u dźwięk zapisany na tym nośniku to cudo nad cudeńka
A którą widziałeś lub słyszałeś? O ile wiem, na naszym rynku są trzy wydania Blu-Ray z tego dwa do dupy (wizualnie lub dźwiękowo).
Dziekan
Wiesz ile kosztuje pusta płyta na nośniku Blu-ray????
Jednowarstwowa już grosze, ale jak sam napisałeś jaki jest sens to przegrywać? Lepiej kupić oryginał i mieć film + ew odseparowany album (jak to bywa na wydaniach R1)
Althazan
W kino domowe zawsze warto inwestować, ale trzeba zadbać, żeby fronty były bardzo dobrej jakości. Wzmacniacz też lepiej mieć dwukanałowy - taki zawsze będzie lepszy od odpowiednika-wielokanałowca w tej samej cenie...
Święte słowa. Można wybrać np coś z najnowszej oferty Denona dla stereo (wzmacniacz) + odtwarzacz wielkoformatowy Blu-Raj. I wtedy nawet posłuchacie jak z DVD-Audio leci Trylogia Władcy….
Bucholc Krok
….może się uda z A.I. Williamsa.
Orientuje się ktoś czy można jeszcze w jakimś sklepie dostać wersję DVD-Audio
X razy wystawiane na Allegro, kilkanaście razy widziałem na Ebayu…
Adam
Co to jest to nie wiem (chyba jeszcze coś innego niż z tym Kaczmarkiem, bo nie ma nic o jakimś "20-bit", chyba że napisali po krzaczkowemu w tym tekscie..), czy to jakieś mega ulepszenie audio to też nie wiem, bo nie mam sprzętu audiofilskiego. Sony JP wydawało takie cuda regularnie w 2 połowie lat 90 i na przełomie 90/00.
Dwa różne rodzaje masteringu i podejścia do sprawy. Niestety czy jest różnica w stosunku do „zwykłych” wydań, trudno określić. Sony nie wydawało dwóch identycznych tytułów z różnym masteringiem, choć spotkałem się raz z podobnym przypadkiem. Jednak dotyczył drugiej płyty wydanej w surroundzie. Różnicę też słychać między zwykłym wydaniem CD a identycznym materiałem na CD ale w DTSie.
Adam
jakby ktoś chciał to w naszym kraju wydano jak narazie dwa scory na DVD-Audio. Jeden ma dźwięk "tylko" 5.1 - "Egzekutor" Stańki, a drugi ma 5.1 oraz DTS na jednej płycie i jest to "Dlaczego nie" Zielińskiego
„Egzekutor” jest zwykłą płytą DVD z nagranym dźwiękiem. DVD-Audio są nagrywane w 96kHz/24bit i tej płyty (tak jak i jednowarstwowej SACD) nie odtworzysz w komputerze czy odtwarzaczu DVD - musi być czytnik wieloformatowy (Odtwarzacze Blu-Raj też nie wszystkie czytają DVD-Audio a firmy wypuszczające wysokiej klasy SACD całkowicie ignorują DVD-Audio)
Bucholc Krok
….japońska firma Verita Note, wydająca m.in. płyty włoskiego bublisty GDM, wypuściła na rynek 10 płyt w limitowanym nakładzie w wersji HQCD
„Giu’ La Testa” HQCD słychać kolosalną różnicę na podrzędnym odtwarzaczu CD

Jakby jeszcze kogoś interesowały inne masteringi CD to doszedł ostatnio Ultra HD , K2HD i różne tłoczenia na złocie np HDCD24K. Ale to się nie tyczy soundtracków.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#55 Post autor: Krzysiek » czw sie 02, 2012 17:39 pm

Do poczytania, dla tych których ta czynność nie nuży

http://www.highfidelity.pl/@numer--41&lang=

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#56 Post autor: Bucholc Krok » czw sie 02, 2012 17:44 pm

Krzysiek pisze:Nie zawsze. Poza tym HDCD nie jest dekodowane programowo a sprzętowo. Więc ze zwykłego komputerowego czytnika możesz czasem nawet usłyszeć gorszy dźwięk (to samo tyczy się innych odtwarzaczy bez chipa dekodującego)
To chyba miałem szczęście, bo u mnie każda płyta HDCD brzmiała lepiej.
„Giu’ La Testa” HQCD słychać kolosalną różnicę na podrzędnym odtwarzaczu CD
A przesłuchiwałeś ją na sprzęcie, który wszystko z niej wyciśnie?
Jakby jeszcze kogoś interesowały inne masteringi CD to doszedł ostatnio Ultra HD , K2HD i różne tłoczenia na złocie np HDCD24K. Ale to się nie tyczy soundtracków.
K2 to już było w 2008r. jeśli sie nie mylę. Chyba, że o jakieś inne K2 chodzi.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#57 Post autor: Krzysiek » czw sie 02, 2012 19:09 pm

Każda matryca się zużywa, czy to do tłoczenia płyt czy do tłoczenia blachy na pokrycia dachowe. Jeśli nie wiesz jak to wygląda w procesie produkcji płyt, polecam sie popytać dobrego dekarza Może powie Ci która firma i jak produkuje blachę oraz dlaczego jak ktoś kupi tanio to później nic dopasować nie może choć tłoczka z tej samej matrycy.... Bardziej obrazowo już nie potrafię Cię ukierunkować :mrgreen:

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5929
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#58 Post autor: kiedyśgrześ » czw sie 02, 2012 19:32 pm

Kto wywalił moje posty i pozwolił audio-świrom dalej rozprawiać o magii, przyznać się od razu :?: :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#59 Post autor: Paweł Stroiński » czw sie 02, 2012 19:53 pm

Ja. I wszystkie fotki Pottera będę kasował, a może nawet się skończy banem, jak będzie trzeba.

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5929
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#60 Post autor: kiedyśgrześ » czw sie 02, 2012 20:06 pm

No to mnie zbanuj Paweł, nie mogę czytać tych gargantuicznych bzdur reprodukowanych przez Krzyśka bez reakcji, no nie mogę :) Swego czasu przy dyskusji na mniej poważnie zapytałem Adama, czy już ma klimatyzator, no żaden audio-świr nie podchwycił, co wskazuje na elementarne braki w zakresie fizyki i głuchotę, ja tu nie trolluję, ja tu próbuję ratować kasę kolegów w dobrej wierze i co dostaję w zamian? Kasację :P
Obrazek

ODPOWIEDZ