HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5929
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#91 Post autor: kiedyśgrześ » pt sie 03, 2012 14:30 pm

Althazan pisze:No to kiepsko, najlepszy jest gruby dywan, lub co najmniej jakaś wykładzina - chodzi o wytłumienie i rozproszenie dźwięku. Tak trudno poszukać, jakie są podstawy?:
http://www.abc55555.republika.pl/audio/akustyka.htm
Daj spokój, to zmowa producentów kabli z producentami dywanów :P
Bucholc Krok pisze:Ja mam tylko stare (jest nowe?) SACD...
Jest nowe, nagrał to jeszcze raz, a co :P

I powaga, każą mi słuchać, to słucham, nie mam dywanu tylko parkiet, takie są moje doświadczenia odsłuchowe :P

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#92 Post autor: Althazan » pt sie 03, 2012 14:49 pm

Bucholc Krok pisze:A nie, no to dywany mam (mogę położyć), ale to co jest pod dywanem w ogóle nie ma znaczenia? :)
Jak będziesz miał gruby dywan, to to co jest pod nim ma dużo MNIEJSZE znaczenie. Niektórzy - dążąc do perfekcji - budując pokoje z myślą o odsłuchu nawet podłogę budują z elementów lepiej wytłumiających dźwięk, ale gdzieś trzeba zachować umiar i zdrowy rozsądek. Niektórzy zachowują go słuchając przy gołym parkiecie, inni tworzą specjalną konstrukcję pokrytą grubym dywanem :mrgreen:
kiedyśgrześ pisze:I powaga, każą mi słuchać, to słucham, nie mam dywanu tylko parkiet, takie są moje doświadczenia odsłuchowe :P
A jak Ci każą skoczyć na główkę z wysokiego mostu to też skoczysz? :P

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#93 Post autor: Krzysiek » pt sie 03, 2012 21:27 pm

kiedyśgrześ - dziękuję za informacje odnośnie SACD Wojny Światów. Będę omijał to wydanie :)
Ja na przykład jestem przeciwnikiem bujania się po salonach i odsłuchiwania, jaki to ma sens
Ma sens o ile spędzisz tam więcej niż godzinę i przy jednych klockach podłączą kilka różnych głośników. Może za bardzo uogulniłem, ponieważ nie chodziło mi o przesłuchiwanie płyt w salonach a bardziej o to by je słuchając w takich miejscach, wybrać sprzęt który by nam najbardziej odpowiadał. A inaczej tego się nie da zrobić jak sluchając. I całkowicie się zgadzam, że akustyka większości temu podobnych sal odsłuchowych jest inna niż naszego domu, ale.... można bez problemu znaleźć takie w których będzie bardzo dobra i da się coś w spokoju delektując się posłuchać. I nikt nie będzie może namawiał do kupna tego co mamy przed sobą. Ale tez zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że jeśli kiedyś będzie Cię na taki sprzęt (+ oczywiście warunki lokalowe) stać to go kupisz. A nie musisz mieć powieżchni 100m2. Do dobrego stereo wystarczy 20-30m2 i nie tylko obrazy na ścianach.
Althazan
Tylko do pewnego stopnia. Zgadzam się, że w przypadku początków audiofilizmu, czyli sprzętów za około 10tys. (za komplet), dążymy do pełniejszego odbioru pod względem słyszalności wszystkiego co na płycie zostało nagrane. I zapewniam, że nie jest to łatwe w tej cenie...
Ale ja też nie wyskakuję z
Soulution, darTZeel, dCS, MBL, Krell
:mrgreen: Niektórzy za głowę się łąpią w jaki sposób Solution w swoich Cdkach osiąga taki dźwięk (dla niezaznajomionych są tam zainstalowane zwykłe napędy komputerowe). Mi chodziło o to co można uzyskac metodą prób i błędów w względnie przystępnej cenie. A wybór powala ilością. trzeba tylko chcieć a nie negować. Firmy o których wspomina Tomek mają swoją niepowtarzalną wartość i każdy z właścicieli danej, będzie bronił swojego wyboru. To jest właśnie Audiocholizm i to jest piękne. Bo jest o czym pisać, mówić i o co się spierać. Ale płyty są nagrane tak jak są i przynajmniej w sprzęcie o zakreślonych ramach cenowych, powinne grać podobnie.
Tomek kiedyś wspominał o SACD... Tak zgadzam się całkowicie, że do odsłuchu i docenienia tych płyt "potrzebny" jest sprzęt wysokiej klasy. Ale z mojego punktu widzenie, co mi po sprzęcie jak nie będę miał czego słuchać? :wink:
Różnice w nowych masteringach są spore. A powyższy opis jak ulał pasuje jako opis odtworzenia zremasterowanego materiału przez zatwardziałego miłośnika dawnych rozwiązań
Też się całkowicie zgadzam. I nie twierdzę, że wszystkie SACD są najlepsze. Ale po to jest internet, pasjonaci, by się coś niecoś dowiedzieć i ew. samemu wyrobić sobie zdanie (najlepiej przed zakumem przesłuchać :mrgreen: :wink: )

kiedyśgrześ ile razy byłeś w kościele na jakimś koncercie? niekoniecznie organowym.... W Polkowicach w Św. Michale co rok są organizowane przepiękne koncerty muzyki klasycznej. Ostatnio też w moim parafialnym kościele (budowla względnie nowa i nowoczesna) w ramach "krzewenia kultury". DUX wydaje ciekawe płyty apropo akustycznych koncertów w kościołach. A jakby tego było mało, może ktoś z Twoich znajomych posiada jakiś starszy amplituner Yamahy z jej rozbudowanymi układami DSP, gdzie były zapisane różne charakterystyki akustyczne z autentycznych miejsc..... Wtedy jest się i czym pobawić i posłuchac jakie i gdzie są różnice - nawet jeśli to leci z dwóch głośników.
Bucholc Krok
....i jak słucham na czytniku komputerowym to wydaje mi się, że w porównaniu ze "zwykłymi" płytami jakość jest zauważalnie lepsza.
Bez urazy, ale z czytnika komputerowego przy podłaczonych mini Creativach niewiele słyszę. Aczkolwiek nie neguję, że mogę mieć już słabszy słuch - hałas w pracy, który czasem zniechęca do słuchania w domu czegokolwiek.
A jak z podłogą? Lepiej parkiet, deski, gumoleum, panele czy beton? Bo nie wiem czy zostawić, czy zrywać.
beton zostaw :mrgreen: wszak to jest "podbudówka" dalszego spektrum możliwości na rodzaj podłoża. No ew, chyba że na beton położysz dywan :wink:
Bucholc Krok napisał(a):
Oldfield to już w ogóle przegina. Jakby policzyć wszystkie wydania TB 1 to by się okazało, ze wielu artystów w całej dyskografii tylu płyt nie ma.
kiedyśgrześ
DVD-Audio mam z tego (nowe nagranie bodajże z 2003), w sam raz w temacie wątku
DVD-Audio czy DVD z audio? - bo to różnica. J.M.Jarre też wydaje "DVD-Audio" co nie ma nic z tym formatem wspólnego

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#94 Post autor: Krzysiek » pt sie 03, 2012 21:32 pm

Althazan
A jak Ci każą skoczyć na główkę z wysokiego mostu to też skoczysz?
Nie ważne czy most wysoki czy niski... ważne ile wody pod nim płynie :mrgreen:

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#95 Post autor: Krzysiek » pt sie 03, 2012 21:43 pm

Rysunek ze świeczką jest ok o ile będą to lustra. AKUSTYKA TO WŁAŚNIE ODBICIA FAL - 2, 4, 5 i więcej "kanałowych" które jakby były bardzo kierunkowe, to byś usłyszał kociokwik (prace nad bronią akustyczną są bardzo zaawansowane i polegają właśnie na bardzo kierunkowym uderzeniu określonej częstotliwości w cel). A że fale sie odbijają to słyszysz dźwięk i go możesz zlokalizować. Dlatego też jest różnica w budowie głośników do odsłuchu domowego (pomijam THX), głośników koncertowych czy scenowych oraz studyjnych. A kościoły budowało się kiedyś tak, by ksiądz, pop czy inny wyznawca nie musiał zdzierać gardła a wierni słyszeli co głosił. Teraz są potrzebne mikrofony i głośniki....

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5929
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#96 Post autor: kiedyśgrześ » pt sie 03, 2012 21:56 pm

Krzysiek pisze:DVD-Audio czy DVD z audio? - bo to różnica. J.M.Jarre też wydaje "DVD-Audio" co nie ma nic z tym formatem wspólnego
DVD–Audio i DVD z audio jednocześnie, chyba jest z pięć torów na tej płycie, ja słuchałem głownie wielokanałowego DTS, czyli audio z DVD, ale dwa tory DVD-Audio też tam są :P
Obrazek

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5929
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#97 Post autor: kiedyśgrześ » pt sie 03, 2012 22:05 pm

Krzysiek pisze:Rysunek ze świeczką jest ok o ile będą to lustra. AKUSTYKA TO WŁAŚNIE ODBICIA FAL - 2, 4, 5 i więcej "kanałowych" które jakby były bardzo kierunkowe, to byś usłyszał kociokwik (prace nad bronią akustyczną są bardzo zaawansowane i polegają właśnie na bardzo kierunkowym uderzeniu określonej częstotliwości w cel). A że fale sie odbijają to słyszysz dźwięk i go możesz zlokalizować. Dlatego też jest różnica w budowie głośników do odsłuchu domowego (pomijam THX), głośników koncertowych czy scenowych oraz studyjnych. A kościoły budowało się kiedyś tak, by ksiądz, pop czy inny wyznawca nie musiał zdzierać gardła a wierni słyszeli co głosił. Teraz są potrzebne mikrofony i głośniki....
ale ten rysunek pokazuje interferencje, rozproszenia, nie mogłem znaleźć odpowiedniego, do póki są kontrolowane odbicia w pustym pokoju, czy kościele to jest fajnie, w hurtowni z masą pudeł i innych zakamarków już jest gorzej, puszysty dywan wg mnie niedopuszczalny :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#98 Post autor: Althazan » pt sie 03, 2012 23:11 pm

Krzysiek pisze:Nie ważne czy most wysoki czy niski... ważne ile wody pod nim płynie :mrgreen:
Jak skoczy na główkę z Millau to nawet woda głęboka na 100m mu nie pomoże... :mrgreen:

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5929
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#99 Post autor: kiedyśgrześ » sob sie 04, 2012 00:07 am

Obrazek

Sami sobie z tego skaczcie :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#100 Post autor: Templar » sob sie 04, 2012 00:16 am

Tak z ciekawości zacząłem czytać o najwyższych mostach i Chińczycy jak zwykle górą - 496 metrów, także proponuję z tego skoczyć :P:

Obrazek

Przepraszam za offtop, ale te mosty są naprawdę fajne :D
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#101 Post autor: Krzysiek » sob sie 04, 2012 09:54 am

Most na rzece Kwai też byłby niezgorszy :D

Ok, odeszliśmy szerokimi mostami od tematu.... Bucholc pytaj dalej.... może wspólnymi siłami uda nam sie dojść do rozwiązania, który format lub który mastering jest najciekawszy a który najwierniejszy oryginałowi

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#102 Post autor: Bucholc Krok » sob sie 04, 2012 16:03 pm

Cały czas wisi pytanie dotyczące płyt HQ od Verity. :) Rozumiem, że nausznie zbadaliście to "Giu.."? Jeśli tak to czy jest szansa na zbadanie np. "Vamos.." (w końcu też Morricone) i porównanie do "Giu..". Od Ramblinga płyt już raczej nie będzie (?), ale VN jeszcze dycha i może coś wydadzą. Parę tytułów z ich katalogu by się przydało odświeżyć.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#103 Post autor: Krzysiek » sob sie 04, 2012 19:47 pm

O to Ci chodzi?

http://www.hmv.co.jp/en/fl/13/166/1/

http://www.onlyscore.com/soundtracks/la ... tanote.htm

Niestety nie mam i nie dysponuję materiałem porównawczym. Mam kilka płyt GDM - 5 lub 6 ale jest to Trylogia Dolara i coś jeszcze. I w tym przypadku cieszę się, że choć to mam. Natomiast jeśli by się kiedyś pokazały w HQCD to pewnie bym się szarpnął (niektórzy w tym momencie będą się pukać w głowę.... :) ) Posiadam też dzięki uprzejmości Althazana japońskie wydanie "Nuovo Cinema Paradiso". Niestety nie mam porównania do innego wydania. Gdzieś w przestrzeni internetowej pojawiła się ta płyta też jako HQCD ale nie ręczę, że tak jest. Z tym bardziej do Tomka trzeba by było się zwrócić.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#104 Post autor: Krzysiek » sob sie 04, 2012 19:55 pm

http://www.cdjapan.co.jp/detailview.html?KEY=RBCS-1103

Różnicę usłyszy nie tylko Adam ale też kiedyśgrześ

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#105 Post autor: Krzysiek » sob sie 04, 2012 20:00 pm

kiedyśgrześ
ale ten rysunek pokazuje interferencje, rozproszenia, nie mogłem znaleźć odpowiedniego
chyba najbardziej w tym przypadku przemawia woda i rozchodzace się lub nakładające się "fale" :)
w hurtowni z masą pudeł i innych zakamarków już jest gorzej, puszysty dywan wg mnie niedopuszczalny
:?

jeśli trafiałeś tylko do takich "sklepów" i to w dodatku od zaplecza to szczerze współczuję :mrgreen:

ODPOWIEDZ