HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#1 Post autor: Bucholc Krok » sob lut 27, 2010 20:09 pm

Zapraszam do dyskusji na temat nośników, które oferują lepszą jakość dzwięku niż zwykłe płyty CD. Zachęcam też do dzielenia się informacjami nt. nowych, ulepszonych wersji starych i nowych ścieżek oraz wrażeniami po odsłuchu tychże. :)

Całkiem niedawno, bo jakiś rok, góra dwa temu stałem się szczęśliwym posiadaczem ścieżki do The Thin Red Line i ze zdziwieniem oraz radością stwierdziłem (w sklepie nie widziałem żadnej informacji), że jest to wersja HDCD. O różnicy w jakości dzwięku chyba nie muszę pisać, bo każdy, kto miał styczność z płytą HDCD wie, że różnica jest już słyszalna na zwykłym komputerowym trupie, a co dopiero na specjalnie przeznaczonym do tego typu płyt czytniku. Pytanie: czy od początku ten tytuł był wydany w tej jakości? Na stronie SC widzę tylko jedną taką wersję wydaną w Europie. Ja mam amerykańską, więc są już 2. Co z edycją japońską i z wcześniejszymi tłoczeniami?
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#2 Post autor: Althazan » sob lut 27, 2010 20:57 pm

Bucholc Krok pisze:Co z edycją japońską?
Japońska jest HDCD. Wiadomo, że SC wyrocznią nie jest i jak ktoś im coś podeśle - to zamieszczą, a jak komuś się nie będzie chciało wpisać HDCD - to nie wpiszą... ;)
Generalnie - na moje ucho - wszystko zależy od sprzętu. Im lepszy sprzęt, tym różnice lepiej słyszalne. Ale uwaga: słabej jakości SACD stereo (czyli z jakiegoś odtwarzacza z multidekoderem) jest gorsze niż standardowe audio-CD na dobrym sprzęcie z dobrym okablowaniem.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#3 Post autor: Adam » sob lut 27, 2010 20:58 pm

Bucholc, Twoja dociekliwość i wyszukanie problemów jest godne podziwu :D Proponuję kolejne pytanie zadać - o genezę miniaturek na brzegach obi :P które płyty, kiedy i jakie mają - pełna lista tylko :P ;-)
#FUCKVINYL

bladerunner

#4 Post autor: bladerunner » sob lut 27, 2010 21:16 pm

Widziałem Gladiatora na blu-ray-u dźwięk zapisany na tym nośniku to cudo nad cudeńka.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#5 Post autor: Bucholc Krok » sob lut 27, 2010 21:31 pm

Althazan pisze:Japońska jest HDCD.


Czyli z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że wszystkie były HD.
Czy japońskie HD jest lepsze od np. europejskiego, tak jak to jest ze zwykłymi płytami? :)
bladerunner20 pisze:Widziałem Gladiatora na blu-ray-u dźwięk zapisany na tym nośniku to cudo nad cudeńka.
A jak to jest z tymi B-R-jami, ścieżkę można chyba też zapisać na tej płycie osobno tak jak na płycie dvd? Obraz lepszy, a sam dźwięk?
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
dziekan
James Newton Howard
Posty: 3782
Rejestracja: śr lis 18, 2009 19:32 pm

#6 Post autor: dziekan » sob lut 27, 2010 21:31 pm

Mówisz Blade o dźwięku DTS HD?
Znacznie lepszy od True jak mniemam...

Awatar użytkownika
dziekan
James Newton Howard
Posty: 3782
Rejestracja: śr lis 18, 2009 19:32 pm

#7 Post autor: dziekan » sob lut 27, 2010 21:33 pm

Tylko po co Bucholc?
Wiesz ile kosztuje pusta płyta na nośniku Blu-ray????
Wątpie żeby dźwięk był lepszy bo wszysto zależy od tego co przegrywasz i w jakiej jakości...dźwięk sie nie poprawi tylko dlatego,że Blu-ay ma większą pojemnosc :)
Ostatnio zmieniony sob lut 27, 2010 21:56 pm przez dziekan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#8 Post autor: Althazan » sob lut 27, 2010 21:50 pm

Bucholc Krok pisze:Czy japońskie HD jest lepsze od np. europejskiego, tak jak to jest ze zwykłymi płytami? :)
Niestety nie miałem czasu na porównania, bo z reguły jak wymieniam wydania regularne na japońskie, to zanim przyjdzie japończyk regulara już nie mam... Nawet jakbym je miał razem, to nie mam teraz za bardzo czasu na takie porównania. Za dużo nowych rzeczy do słuchania przychodzi...

bladerunner

#9 Post autor: bladerunner » sob lut 27, 2010 21:58 pm

Obraz lepszy, a sam dźwięk?

No akurat w Gladiatorze to obraz jak na HD jest średni oczywiście nie ma co porównywać z DVD, ale dźwięk to perła Bucholc słyszałeś kiedyś ?:)

Dla mnie Dziekan Cud Malina DTS HD. Nie warto płacić za płytę czystą i nagrywarkę jeszcze :).

Dla tego zastanawiam się czasami nad kupowaniem płytek CD;]
widząc takie cuda.

http://www.blu-ray.com/movies/Gladiator-Blu-ray/4735/

Odsyłam do lektury :

Gladiator Blu-ray, Audio Quality

Dosłownie pod oceną obrazu. :)
Ostatnio zmieniony sob lut 27, 2010 22:07 pm przez bladerunner, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#10 Post autor: Adam » sob lut 27, 2010 21:59 pm

wszystko zależy od matrycy, bo nadrukować na płycie hdcd to każdy sobie może co chce, nawet dts i co z tego - przykład Erasera Silvestriego - hdcd jest a płyta przesterowana i kiepsko nagrana.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#11 Post autor: Bucholc Krok » sob lut 27, 2010 22:07 pm

bladerunner20 pisze:Bucholc słyszałeś kiedyś ?:)
No niestety, nie mam odpowiedniego sprzętu.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
dziekan
James Newton Howard
Posty: 3782
Rejestracja: śr lis 18, 2009 19:32 pm

#12 Post autor: dziekan » sob lut 27, 2010 22:09 pm

Nie no Blade ja też uwielbiam ten format :)
Niestety narazie moge sie tylko nacieszyc stosunkowo dobrym obrazem bo nie mam kina domowego obsługującego ten format.
Nie mam chwilowe miejsca,żeby gdziekolwiek głośniki postawic.Myslałem kiedys nad zakupem tych głośników Sony o wielkości piłek golfowych,ale to nie jest ta moc :)

bladerunner

#13 Post autor: bladerunner » sob lut 27, 2010 22:15 pm

Myslałem kiedys nad zakupem tych głośników Sony o wielkości piłek golfowych,ale to nie jest ta moc


O nie :P
A na czym słuchacie Panowie zwykłych CD ? może czas sprzedać audio academy i kupić zwyczajną wieże , pierdziawkę za 400 zł i tak zainwestować w kino domowe do Blu-Ray'a :)

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#14 Post autor: Althazan » sob lut 27, 2010 22:22 pm

bladerunner20 pisze:A na czym słuchacie Panowie zwykłych CD ? może czas sprzedać audio academy i kupić zwyczajną wieże , pierdziawkę za 400 zł i tak zainwestować w kino domowe do Blu-Ray'a :)
W kino domowe zawsze warto inwestować, ale trzeba zadbać, żeby fronty były bardzo dobrej jakości. Wzmacniacz też lepiej mieć dwukanałowy - taki zawsze będzie lepszy od odpowiednika-wielokanałowca w tej samej cenie...

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#15 Post autor: Bucholc Krok » sob maja 22, 2010 21:31 pm

Z Indianinem dupa blada, może się uda z A.I. Williamsa.
Orientuje się ktoś czy można jeszcze w jakimś sklepie dostać wersję DVD-Audio?

ODPOWIEDZ