HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#166 Post autor: Bucholc Krok » czw sty 21, 2016 22:40 pm

Nie mam, ale zamierzam kupić. Płyty nie będą leżały w sklepach wiecznie. Nie chcę za ileś lat bulić jak za zboże (zresztą zawsze można sprzedać). Podobno SACD wyjątkowo zwyżkują po tym jak się staną OOP.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#167 Post autor: Althazan » czw sty 21, 2016 22:45 pm

Bucholc Krok pisze:Nie mam, ale zamierzam kupić. Płyty nie będą leżały w sklepach wiecznie. Nie chcę za ileś lat bulić jak za zboże (zresztą zawsze można sprzedać). Podobno SACD wyjątkowo zwyżkują po tym jak się staną OOP.
Chwalebny zamiar, ale brałeś pod uwagę dostępność płyt SACD? Sprawdź sobie ile tytułów, które słuchasz najczęściej są w wersji SACD i czy są jeszcze dostępne. A SACD nie zwyżkuja wyjątkowo, tylko tak samo jak wszystko co się wyprzeda. Może Ci się wydawać wyjątkowo, bo te płyty są (sporo) droższe na starcie.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#168 Post autor: Bucholc Krok » pt sty 22, 2016 18:24 pm

Napisałem "podobno", bo wyczytałem to na jakimś forum tyczącym SACD. Sam nie śledzę tego rynku, aczkolwiek pamiętam, że jak chciałem coś kupić kilka lat temu to albo nie było, albo ceny były z d.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#169 Post autor: kiedyśgrześ » sob sty 23, 2016 06:33 am

Bucholc Krok pisze:Nie mam, ale zamierzam kupić.
o Bucholc żyje :) 2016 rok i te same dylematy :) miałem ostatnio okazję słuchać Marantza, bluray odtwarzający również SACD, coś koło 2000 PLN, nie polecam, grało to źle po prostu :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#170 Post autor: Bucholc Krok » sob sty 23, 2016 11:14 am

Może zestaw był źle złożony? Zresztą po sprzęcie za 2000zł to chyba nie ma co oczekiwać cudów?
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#171 Post autor: Althazan » sob sty 23, 2016 11:23 am

Bucholc Krok pisze:Może zestaw był źle złożony? Zresztą po sprzęcie za 2000zł to chyba nie ma co oczekiwać cudów?
Odtwarzacz SACD musi być wielokanałowy, żeby odtwarzać 6 kanałów (5.1), więc żeby jakość była taka sama jak odtwarzacza CD, to powinien być ze 3 razy droższy. Jak podzielisz 2000 na 3 = 666zł, to pomyśl sobie - jak to może grać? :lol:

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#172 Post autor: Bucholc Krok » sob sty 23, 2016 11:51 am

Lepiej nie myśleć. :) Oby tylko kiedyśgrześ całkowicie się nie zraził do SACD. ;)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#173 Post autor: Krzysiek » sob sty 23, 2016 13:23 pm

Althazan pisze:
Bucholc Krok pisze:Może zestaw był źle złożony? Zresztą po sprzęcie za 2000zł to chyba nie ma co oczekiwać cudów?
Odtwarzacz SACD musi być wielokanałowy, żeby odtwarzać 6 kanałów (5.1), więc żeby jakość była taka sama jak odtwarzacza CD, to powinien być ze 3 razy droższy. Jak podzielisz 2000 na 3 = 666zł, to pomyśl sobie - jak to może grać? :lol:
Wielokanałowość może być (w przypadku multiformatowych odtwarzaczy CD, DVD, Blu, DVD Audio, SACD) i wtedy faktycznie z ceną wyjściową "trzeba" wyjść sporo poza 10tys zł. Jak swój kupowałem, w sklepie kosztował ok 6,5-7tys. Ale to było 10 lat temu.... I wtedy było słychać wyraźną różnicę między CD a SACD czy DVD Audio. Obecnie technologia przetworników tak poszła do przodu, że średniej klasy odtawrzacz CD grałby pewnie lepiej. Kiedyś płyty SACD w większości były tylko wielokanałowe lub 3.1 (fronty + centralny). Obecnie dużo japońskiech wydań ma tylko stereo a do tego są jednowarstwowe, co wydatnie poprawia jakośc dźwięku z SACD. Są oczywiście też odtwarzacze CD-SACD stereo (choćby różne modele nagradzanego Denona)
kiedyśgrześ pisze:......miałem ostatnio okazję słuchać Marantza, bluray odtwarzający również SACD, coś koło 2000 PLN, nie polecam, grało to źle po prostu :(
I nie twierdzę, iż podstawowy model Marantza gra super. Ale jak na swoją cenę gra bardzo dobrze. Co potwierdza bardzo dużo opiniotwórczych i lepiej obeznanych osób. Poza tym jakiż to odsłuch w sklepie? Mam kumpla, który sobie sprawił sprzęcik za konkretną sumę: Martin Logan, Manley itp. Gra to wg. Niego świetnie (ponieważ nigdy nie miał innego sprzętu). Natomiast akustyka pomieszczenia i sam wzmacniacz (lub przedwzmacniacz) całkowicie wypaczają dźwięk jaki płynie z głośników. Przepraszam za format, jednak taki by było lepiej widać....
Obrazek

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#174 Post autor: kiedyśgrześ » sob sty 23, 2016 16:33 pm

Bucholc Krok pisze:Może zestaw był źle złożony?
być może, podpięte to było pod dedykowanego Maranza, wzmacniacz sieciowy - fajne, sieć po kablu - nie fajne i zestaw 5.1 za jakieś 10 000 PLN, może z kolumnami właśnie był problem, nowoczesne rozwiązanie, cienkie, napęd nie z tyłu, tylko po obwodzie jeśli dobrze zrozumiałem, robiłem dobrą minę do złej gry :) to świeży nabytek znajomego, doświadczenie słuchowe z tych nieprzyjemnych raczej :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#175 Post autor: Krzysiek » sob sty 23, 2016 19:51 pm

Przeważnie największym problemem jest akustyka. Te same głośniki mogą zagrać inaczej w innym pomieszczeniu. Marantz ma wg mnie fajny i spójny dźwięk, więc coś w dalszym torze pewnie nie do końca zaskoczyło. Trudno mi wyrazić swoją opinię co do Twojego sceptycyzmu w sprawie "sieci po kablu". Wg mnie chyba większe straty idą jeśli dźwięk jest przesyłany bezprzewodowo (w dobie sieci komórkowych i i nnych zagłuszaczy - pomimo, że każde ma swoje oddzielne pasmo) niż po przewodzie. Wielokrotnie na poprzednich słuchawkach bezprzewodowych łapałem dźwięk z czyjegoś tv! Dla mnie to nie do końca zrozumiałe jednak tak było.

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#176 Post autor: kiedyśgrześ » wt sty 26, 2016 14:01 pm

Krzysiek pisze:Przeważnie największym problemem jest akustyka.
to nie o takie subtelności jak akustyka pomieszczenia chodzi, ale już nie będę tego rozwijał, bo to nie forum audiofilskie przecież :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#177 Post autor: Krzysiek » wt sty 26, 2016 18:47 pm

Jeśli ktos posiada głośniki Focal Chorus 826V a do tego Arcama A38 i CD37 to można coś uwalić? Można - poprzez akustykę. I ten sprzęt mam okazję co jakiś czas słuchać a przy okazji załamywać ręce. Żadna płyta nie pomaga by było słychać lepiej. Dużu salon, brak wygłuszeń. Przekłada się to na uciekający dźwięk bez jakiegokolwiek basu. O pozostałych częstotliwościach nawet nie wspomne. Brak jakiejkolwiek sceny (głośniki ustawione na płytkach nie na parkiecie).

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#178 Post autor: Bucholc Krok » wt sty 26, 2016 20:42 pm

Krzysiek pisze:Wielokrotnie na poprzednich słuchawkach bezprzewodowych łapałem dźwięk z czyjegoś tv! Dla mnie to nie do końca zrozumiałe jednak tak było.
Kiedyś ciotka mi mówiła, że jak włączy radio to słyszy w nim rozmawiającą przez telefon stacjonarny sąsiadkę. Śmiałem się z niej, że ma omamy od słuchania radia na "M", ale tylko do czasu, gdy nie zrobiła przy mnie eksperymentu. :)

Razem z wcześniej wrzuconą fotką Questa Specie D'Amore komplet 4 remasterów Morricone z Verity.

Obrazek
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#179 Post autor: Bucholc Krok » pn maja 30, 2016 19:51 pm

20 lipca ma się ukazać w Japonii 5 płyt Kitaro (Silk Road 1, SR 2, Oasis, Tonko, Ki) w formacie UHQCD. UHQCD czyli Ultra High Quality CD, co jest zapgrejdowaną wersją zwykłego HQCD. To się nigdy nie skończy. :D
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#180 Post autor: Kaonashi » pn maja 30, 2016 19:55 pm

To już mogliby od razu machnąć pozostałe trzy "Silk Roady".
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

ODPOWIEDZ