HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#106 Post autor: Krzysiek » sob sie 04, 2012 22:11 pm

A najszybciej to pewnie da się cokolwiek porównać w stosunku do tego masteringu:

http://www.ebay.com.au/itm/OST-Titanic- ... 1c29091f36

To też jest ciekawe wydanie :mrgreen: ale trzeba traktować z ograniczonym zaufaniem, ponieważ płyty Opus3 same w sobie były wydawane w perfekcyjny sposób i nagrywane w bardzo ciekawych akustycznie aranżacjach

http://www.ebay.com.au/itm/Concertos-Do ... 1c27d5440b

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#107 Post autor: kiedyśgrześ » sob sie 04, 2012 22:49 pm

Ehh, okładka całkowicie dyskwalifikuje to nagranie :P

Swoją droga o co szum, DG remasteruje swoje płyty od lat bodajże w 20 bitach, DECCA w 24, o co larum :?: Oni sprzedają takie płyty w cenach budżetowych, rozumiem, że psują rynek cudów, nie ogarniam tego :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#108 Post autor: Krzysiek » ndz sie 05, 2012 09:53 am

Hmmm, nie klasyfikuję zawartości płyt po rodzaju okładki :wink: ale też nie ogarniam Twojej odpowiedzi. Skoro nie ma problemu z porównaniem starszych nagrań Sony czy DG do nowszych ich masteringów to w czym problem? Skoro uważasz, że płyty są w przystępnych cenach to wydaje mi się, że łatwo samemu zrobic porównanie i na słuch wyrobić zdanie co do możliwości "nowszych" formatów. Wszak o to chyba w tym temacie chodzi.... a nie by pisać "nie da się bo przeszkadzają kartony"

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#109 Post autor: Bucholc Krok » ndz sie 05, 2012 15:53 pm

Krzysiek pisze:O to Ci chodzi
http://www.hmv.co.jp/en/fl/13/166/1/
Tak.
Posiadam też dzięki uprzejmości Althazana japońskie wydanie "Nuovo Cinema Paradiso". Niestety nie mam porównania do innego wydania. Gdzieś w przestrzeni internetowej pojawiła się ta płyta też jako HQCD ale nie ręczę, że tak jest.
Wyszła raptem w maju. Całe szczęście bez limitu. Ale to wydał Wiciu Entertejment.
Krzysiek pisze:http://www.cdjapan.co.jp/detailview.html?KEY=RBCS-1103
Różnicę usłyszy nie tylko Adam ale też kiedyśgrześ
Z plików to jednak tak bardzo nie słychać. Już w pierwszym fragmencie czuć lekki piasek. :)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#110 Post autor: Krzysiek » ndz sie 05, 2012 17:59 pm

:? jeśli w ten sposób nie słychać (co dla mnie jest oczywiste) to pozostaje uwierzyć na słowo albo zakup płyty by się samemu przekonać... nie po to podałem link by z tego rodzaju dźwięku coś można było porównywać. Tak tylko można przy plikach hi-res

http://www.2l.no/hires/index.html

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#111 Post autor: kiedyśgrześ » ndz sie 05, 2012 19:53 pm

Krzysiek pisze:Hmmm, nie klasyfikuję zawartości płyt po rodzaju okładki :wink: ale też nie ogarniam Twojej odpowiedzi. Skoro nie ma problemu z porównaniem starszych nagrań Sony czy DG do nowszych ich masteringów to w czym problem? Skoro uważasz, że płyty są w przystępnych cenach to wydaje mi się, że łatwo samemu zrobic porównanie i na słuch wyrobić zdanie co do możliwości "nowszych" formatów. Wszak o to chyba w tym temacie chodzi.... a nie by pisać "nie da się bo przeszkadzają kartony"
Ja tu walczę z grubszym plastikiem i 24 karatowym podkładem, a nie pracą inżynierów dźwięku, może nie ogarniam do końca potrzeby obróbki w wyższych rozdzielczościach, ale efekt jest jaki jest i jest niezależny od tego, ile waży nośnik i jak tam go japońscy naciągacze nazwą :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#112 Post autor: Krzysiek » ndz sie 05, 2012 21:51 pm

To bez potrzeby walisz głową w mur :lol: Nie chodzi o grubszy materiał płyty a jego właściwości - czystość i przezroczystość (SHM) co teoretycznie wprowadza mniejsze zniekształcenia oraz błędy w odczycie odbitego lasera (fizyka). I co przekładać się powinno na lepszy dźwięk. Czy usłyszysz - nie gwarantuję :mrgreen:
Natomiast co do wydań "na złocie" polecam na początek MFSL do porównań. I uważam, że w tym momencie powinienem zakończyć dalsze pisanie w tym temacie....
Nie udzielam się tu by kogokolwiek przekonywać do swoich "racji", ale by samemu się też czasem czegoś ciekawego dowiedzieć.
Apropo jeszcze grubości płyt, kiedyś (może ktoś miał styczność) wydano na "DVD" Wojnę i pokój..... Tzn wszędzie był opis DVD a po wzięciu płyty do ręki płakać się chciało. Oznaczenie chyba HDVCD a płyty cienkie jak kartki papieru. Wszyscy producenci mogliby się uczyć jak robi się najcieńsze płyty :evil:

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#113 Post autor: Bucholc Krok » pn sie 06, 2012 15:26 pm

O, przyda się!
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#114 Post autor: Krzysiek » pn sie 06, 2012 20:11 pm

Świetnie :)

A gdybyś trafił na info, że ktoś wydaje (w tym przypadku może właśnie Verita Note) na SHMie płyty:
-“The Good, The Bad And The Ugly”
-“ A Fistful Of Dollars”
-“For A Few Dollars More”
-“Once Upon A Time In The West”
Poprosze o informację :)

A jabyś mimo wszystko był zainteresowany zakupem:

http://takt24.pl/verita-note-m-62881.ht ... ad50e4d99f

tylko nie wiem czy faktycznie są dostępne....

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#115 Post autor: Bucholc Krok » pn sie 06, 2012 20:35 pm

Krzysiek pisze: A gdybyś trafił na info, że ktoś wydaje (w tym przypadku może właśnie Verita Note) na SHMie płyty: (..) Poprosze o informację :)
Ok., ale wątpię. Gdyby się dało (prawa?) to chyba już by to ktoś wydał. Nawet nie wiem czy VN ma w swoim katalogu wymienione wyżej tytuły na normalnych CD-kach. Ja ich w spisie płyt VN nie mam. Swoją drogą szkoda, że nie wydali w HQ pozostałych płyt Morricone, które wydali na "zwykłych" CD-kach. Trochę ich jeszcze mają w ofercie (np. "La Resa..", "La Califfa"). W ogóle obawiam się, że jeśli chodzi o nowe soundtracki z VN to możemy zapomnieć. :|
A jabyś mimo wszystko był zainteresowany zakupem:
http://takt24.pl/verita-note-m-62881.ht ... ad50e4d99f
tylko nie wiem czy faktycznie są dostępne....
Ceny, że szczęść Boże... :o Bezpośrednio z CDJ wyjdzie taniej. :)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#116 Post autor: kiedyśgrześ » śr sie 08, 2012 21:56 pm

Zapominasz Bucholc o tym, że im płyta droższa, tym lepiej gra :P
Obrazek

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#117 Post autor: kiedyśgrześ » śr sie 08, 2012 22:11 pm

Krzysiek pisze:To bez potrzeby walisz głową w mur :lol: Nie chodzi o grubszy materiał płyty a jego właściwości - czystość i przezroczystość (SHM) co teoretycznie wprowadza mniejsze zniekształcenia oraz błędy w odczycie odbitego lasera (fizyka). I co przekładać się powinno na lepszy dźwięk. Czy usłyszysz - nie gwarantuję :mrgreen:
Natomiast co do wydań "na złocie" polecam na początek MFSL do porównań. I uważam, że w tym momencie powinienem zakończyć dalsze pisanie w tym temacie....
Nie udzielam się tu by kogokolwiek przekonywać do swoich "racji", ale by samemu się też czasem czegoś ciekawego dowiedzieć.
Ehh, czarujesz mnie tu Krzysiek, znowu :P Ja miałem kiedyś dwie płytki Jarre’a MFSL, sprzedałem amatorowi złota, nowsze remasteringi na zwyczajnych krążkach grały równie dobrze, a ja i tak wolę te najstarsze regularne i szumiące wydawnictwa :P Co do SHM wystarczyła mi notka z wiki i już dawno znajduje się toto w kategorii bajki :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#118 Post autor: Althazan » śr sie 08, 2012 22:47 pm

kiedyśgrześ pisze:Ja miałem kiedyś dwie płytki Jarre’a MFSL, sprzedałem amatorowi złota
Nie masz talentu do biznesu - zamiast sprzedawać te płyty założyłbyś AMBER KG GOLD i miałbyś teraz tłumy fanów... ;)

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#119 Post autor: Bucholc Krok » czw sie 09, 2012 07:32 am

kiedyśgrześ pisze:Zapominasz Bucholc o tym, że im płyta droższa, tym lepiej gra :P
To chyba tylko u tych, którzy mają za dużo forsy. :)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: HD / SA / SHM / DVD-Audio i inne remasteringi

#120 Post autor: kiedyśgrześ » czw sie 09, 2012 09:20 am

Althazan pisze:Nie masz talentu do biznesu - zamiast sprzedawać te płyty założyłbyś AMBER KG GOLD i miałbyś teraz tłumy fanów... ;)
Nie bądź złośliwy Althazan :P
Bucholc Krok pisze:To chyba tylko u tych, którzy mają za dużo forsy. :)
Śmiech śmiechem Bucholc, ale efekt psychologiczny jest nieunikniony, droższe=lepsze to sprawdzony od tysięcy lat trik, dzisiaj, w tych naszych konsumpcyjnych czasach to opoka społeczeństwa jako drabiny :P
Obrazek

ODPOWIEDZ