Japońskie (azjatyckie) wydawnictwa

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Japońskie (azjatyckie) wydawnictwa

#511 Post autor: Krzysiek » śr paź 22, 2014 20:12 pm

I co, usłyszałeś jakąkolwiek różnicę puszczając to z internetu poprzez kartę muzyczną komputera? Dokąd nie będzie muzy na płycie nie ma co się podniecać masteringiem czy klipami....

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Japońskie (azjatyckie) wydawnictwa

#512 Post autor: Michał Turkowski » śr paź 22, 2014 21:06 pm

Czy ja się podniecam albo oceniam ? :roll:

Podałem tylko link, helloł :wink:

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Japońskie (azjatyckie) wydawnictwa

#513 Post autor: Krzysiek » śr paź 22, 2014 22:07 pm

Uważasz, że ktoś tych płyt nie słuchał i nie wie co na nich się znajduje? :roll:

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13575
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Japońskie (azjatyckie) wydawnictwa

#514 Post autor: Kaonashi » śr paź 22, 2014 22:08 pm

Weź się tak nie spinaj, kolego. Michał dał tylko linka.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Japońskie (azjatyckie) wydawnictwa

#515 Post autor: Krzysiek » śr paź 22, 2014 23:16 pm

Owszem, dał "tylko" linka..... tylko po co?? komu?? takich linków można by tu było wrzucić kilka setek do każdej płyty.... Uważasz, że ktoś na tym Forum nie potrafi sobie znaleźć muzyki do tych płyt?

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13575
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Japońskie (azjatyckie) wydawnictwa

#516 Post autor: Kaonashi » śr paź 22, 2014 23:19 pm

To jest forum. Jeżeli post jest na temat (a Michała jak najbardziej jest) to każdy ma pełne prawo go napisać i opublikować. Oczywiście, że sam post Michała może nie wnosi zbyt wiele z przyczyn, które sam podałeś. Niemniej takie czepianie się tego i w dodatku ciągnięcie dyskusji nazywa się upierdliwością.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Japońskie (azjatyckie) wydawnictwa

#517 Post autor: Tomek » śr paź 22, 2014 23:35 pm

Krzysiek pisze:Owszem, dał "tylko" linka..... tylko po co?? komu?? takich linków można by tu było wrzucić kilka setek do każdej płyty.... Uważasz, że ktoś na tym Forum nie potrafi sobie znaleźć muzyki do tych płyt?
Kolego, wyluzuj trochę. Masz jakiś dziwny problem, którego nikt nie rozumie... Wstałeś lewą nogą? :roll: Posty Michała są 100 razy bardziej merytoryczne niż większość rozmów i przepychanek "o niczym" na tym forum, więc zejdź z niego oraz z nich a jak nie masz nic sensownego do dodania, to może lepiej zmień wątek.
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Japońskie (azjatyckie) wydawnictwa

#518 Post autor: Krzysiek » czw paź 23, 2014 08:22 am

zaśmiecacie w ten sposób Forum całkowicie nieistotnymi informacjami i to nie jest tylko mój problem. A czytając Wasze "odpowiedzi" zdecydowanie musicie się "rozpiąć" :wink:

Może Koledzy Tomek i Kaonashi będą bardziej merytoryczni w kwestii powyższych remasterów i dodadzą coś od siebie? Chwała Koledze Michałowi, że wynalazł te wznowienia, ale zrozumcie.... jeśli każdy do każdej płyty (a może nawet i okładki) będzie dawał po X nieistotnych linków nie da się później znaleźć sensownych wypowiedzi.

Proponuję by Moderator wykasował wszystko poniżej od
Michał Turkowski pisze:Jest już lista pierwszych 25 albumów, remasterowanych od Rambling Records - "Frontiers" Goldsmitha ma świetną, w klimatach "s-f" okładkę

http://sound-track.jp/category/dsdremus ... ubmit=view

Ja się chyba skuszę na "Rambo 2", mam nadzieję że poprawią jakoś dźwięk, szczególnie te "dodatkowe" utwory, których wcześniej nie było na Varese.
A w kwestii Rambo 2 nie wiem o jakie dodatkowe utwory chodzi ponieważ jest to remaster wydania Silvy co jest zaznaczone.....

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Japońskie (azjatyckie) wydawnictwa

#519 Post autor: Michał Turkowski » czw paź 23, 2014 08:30 am

Tak, jest to remaster Silvy i wiem o tym dobrze. Ale na Silvie było dodanych kilka utworów, których nie było wcześniej na krótszej wersji Varese a mianowicie - "The Map", "The Pirates", "The Camp/Forced Entry", "River Crash/The Gunboat", "Bring Him Up/The Eyes" oraz "Village Raid/Home Flight". I te tracki miały na Silvie wyraźnie słabszą, odstającą od reszty materiału jakość i mam nadzieję że Japończycy zdołali coś z tym zrobić.

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Japońskie (azjatyckie) wydawnictwa

#520 Post autor: Tomek » czw paź 23, 2014 10:54 am

Krzysiek pisze: Proponuję by Moderator wykasował wszystko poniżej od
Michał Turkowski pisze:Jest już lista pierwszych 25 albumów, remasterowanych od Rambling Records - "Frontiers" Goldsmitha ma świetną, w klimatach "s-f" okładkę

http://sound-track.jp/category/dsdremus ... ubmit=view

Ja się chyba skuszę na "Rambo 2", mam nadzieję że poprawią jakoś dźwięk, szczególnie te "dodatkowe" utwory, których wcześniej nie było na Varese.
A w kwestii Rambo 2 nie wiem o jakie dodatkowe utwory chodzi ponieważ jest to remaster wydania Silvy co jest zaznaczone.....
A co Ci przeszkadza w tych postach? Są na temat (japońskie wydawnictwa). Prześpij się z tematem lepiej :P A jak masz jakąś 'misję' sprzątania, to skieruj swoją uwagę na masę śmieciowych postów (w stylu "zamówienie złożone" albo "kupiłem płytę"), które znajdziesz w wątkach typu "nasze kolekcje" oraz innych, i to tylko w tym dziale ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13575
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Japońskie (azjatyckie) wydawnictwa

#521 Post autor: Kaonashi » czw paź 23, 2014 19:07 pm

Krzysiek pisze:Może Koledzy Tomek i Kaonashi będą bardziej merytoryczni w kwestii powyższych remasterów i dodadzą coś od siebie? .
Obejrzyj się dookoło i zauważ, że to z Twoim myśleniem jest coś nie tak.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Japońskie (azjatyckie) wydawnictwa

#522 Post autor: Krzysiek » czw paź 23, 2014 19:54 pm

Kaonashi pisze:Jeżeli post jest na temat (a Michała jak najbardziej jest)
Tomek pisze:Są na temat (japońskie wydawnictwa). Prześpij się z tematem lepiej
Panowie, ogarnijcie się trochę... co jakiś link do klipów (taki jakich pełno po sieci) http://mora.jp/package/43000070/RBCP-2812H/ ma wspólnego z tematem japońskiego remasteru danej płyty? czy chodzi o to, że klipy też są "japońskie" ? :mrgreen:
Mógłbym to zrozumieć, jeśli płyta nieznana, niedostępna, muzyka taka że każdy musi ją mieć. Ale chyba każdy zna zawartośc tej płyty i ten link nic a nic nie wniósł merytorycznego do wcześniejszych informacji Kolegi Michała o danych płytach.
Z uporem maniaka bronicie bezsensownego wklejania rzeczy niepotrzebnych. To nie jest fejsik gdzie możesz do woli klikać "lubię to" i się podniecac. Albo jesteście dorośli i się za takowych uważacie, albo zachowojecie się jak dzieci i wklejacie bądź co na forum (byle dużo) i będziecie traktowani jak dzieci.
Kaonashi pisze:Obejrzyj się dookoło i zauważ, że to z Twoim myśleniem jest coś nie tak
Oglądam się i jakoś nie widzę by wszyscy na tym Forum wrzucali linki (w tematach płyt i ich wydań) z muzyką do danej płyty. Jesteście tacy mądrzy to może jeszcze zaproponujecie by Adam pod każdą swoją okładką podawał link z muzą. Do każdego wrzuconego zdjęcia kupionej przez kogoś płyty - link z muzą. A co? Nie można? Można, toć to Forum....
Owszem, denerwują mnie wstawki:
Tomek pisze:w stylu "zamówienie złożone" albo "kupiłem płytę"
, ale te szybko pomija się szukając czegoś sensownego. Natomiast jeśli w takim dziale o płytach podaje się link do rzeczy całkowicie nieistotnej to większość odruchowo klika szukając jakiejś informacji. A tam co? klipy muzyki, którą wszyscy znają a sporo osób posiada na płytach.

To tak jakby w temacie Rio Conchos na moje pytanie do Kolegi mrcn24 On podał mi link do klipów. To by było tak samo bezsensowne. Natomiast Kolega nrcn24 wytłumaczył skąd i jak miał możliwość porównania więc Mu wierzę i nie muszę się o nic więcej dopytywać.

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13575
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Japońskie (azjatyckie) wydawnictwa

#523 Post autor: Kaonashi » czw paź 23, 2014 21:13 pm

Na pewno długo pisałeś post, dlatego żeby uświadomić Ci, że zwyczajnie tracisz swój i nasz czas bezsensownymi wątami po prostu nie będę dalej z Tobą polemizował.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Japońskie (azjatyckie) wydawnictwa

#524 Post autor: Krzysiek » czw paź 23, 2014 21:54 pm

"Długo" to byłem w pracy :D choć akurat ten aspekt jest mało pocieszający. Natomiast pisanie odpowiedzi zajęło mi góra 3 minuty ponieważ zgłodniałem i poszedłem robić kolację. Odpowiadając mi tracisz tylko swój i innych czas, bo ja już kolejny raz nie będę musiał tego czytać. Dlatego wcześniejsza moja propozycja o wykasowaniu jałowej dyskusji od pewnego zbędnego postu.

Z chęcią natomiast dalej poczytam w tym temacie, jeśli ktoś będzie miał już u siebie którąś z tych płyt i porówna dźwiękowo oba wydania....

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Japońskie (azjatyckie) wydawnictwa

#525 Post autor: Tomek » czw paź 23, 2014 22:56 pm

Krzysiek pisze:Panowie, ogarnijcie się trochę... co jakiś link do klipów (taki jakich pełno po sieci) http://mora.jp/package/43000070/RBCP-2812H/ ma wspólnego z tematem japońskiego remasteru danej płyty? czy chodzi o to, że klipy też są "japońskie" ? :mrgreen:


Krzysiek, może Ty się ogarnij - japoński remaster płyty ma tyle wspólnego z tym tematem, że temat jest o japońskich wydawnictwach 8)
Krzysiek pisze:Mógłbym to zrozumieć, jeśli płyta nieznana, niedostępna, muzyka taka że każdy musi ją mieć. Ale chyba każdy zna zawartośc tej płyty i ten link nic a nic nie wniósł merytorycznego do wcześniejszych informacji Kolegi Michała o danych płytach.
I Ty o tym oczywiście decydujesz, jako nieomylna alfa i omega :) Twoje personalne wycieczki w stronę kolegi Michała, jak dobrze pamiętam znane są jeszcze z początków Twojej bytności na forum, kiedy agresywnie atakowałeś go za jego monitory odsłuchowe, więc i te tutaj mnie wcale nie dziwią. "Napalenie" Michała na remaster Rambo II jest nie różniące się niczym od napalenia takiego dajmy na to Adama na temat każdego szczególiku związanego z najnowszymi projektami Tylera. Taka ich pasja i ekscytacja, niech się cieszą. Nie każdy post musi być nadzwyczajny pod względem treści, byle nie był bezsensownym offtopem czy przepychanką. Te posty były czystą informacją, update'm i tyle, a Ty robisz wokół nich jakieś fanaberie. :roll:
Krzysiek pisze:Z uporem maniaka bronicie bezsensownego wklejania rzeczy niepotrzebnych. To nie jest fejsik gdzie możesz do woli klikać "lubię to" i się podniecac. Albo jesteście dorośli i się za takowych uważacie, albo zachowojecie się jak dzieci i wklejacie bądź co na forum (byle dużo) i będziecie traktowani jak dzieci.


Daruj sobie te wycieczki o dorosłości, naprawdę ;-)
Krzysiek pisze:Oglądam się i jakoś nie widzę by wszyscy na tym Forum wrzucali linki (w tematach płyt i ich wydań) z muzyką do danej płyty. Jesteście tacy mądrzy to może jeszcze zaproponujecie by Adam pod każdą swoją okładką podawał link z muzą. Do każdego wrzuconego zdjęcia kupionej przez kogoś płyty - link z muzą. A co? Nie można? Można, toć to Forum....


Adama zostaw lepiej w spokoju, bo jeszcze zacznie to robić... :P Nie widzisz linków z muzyką do danej płyty? A linki do konkretnych wydań na stronach wytwórni, z tracklistami i klipami zalinkowanymi? To nie są linki do muzyki?
Krzysiek pisze:Owszem, denerwują mnie wstawki:
Tomek pisze:w stylu "zamówienie złożone" albo "kupiłem płytę"
, ale te szybko pomija się szukając czegoś sensownego. Natomiast jeśli w takim dziale o płytach podaje się link do rzeczy całkowicie nieistotnej to większość odruchowo klika szukając jakiejś informacji. A tam co? klipy muzyki, którą wszyscy znają a sporo osób posiada na płytach.


Tak, pewnie, tylko różnica polega na tym, że ta muzyka jest ponoć zremasterowana. Tak trudno to ogarnąć? To może nie podawajamy linków do wznowień czy wydań rozszerzonych, bo tam są linki do muzyki dokładnie takiej samej pod względem zawartości muzycznej jak np. wydania pierwotne, którą każdy czy większość i tak zna, no i będzie to niepotrzebnie zaśmiecać forum.
Krzysiek pisze:To tak jakby w temacie Rio Conchos na moje pytanie do Kolegi mrcn24 On podał mi link do klipów. To by było tak samo bezsensowne. Natomiast Kolega nrcn24 wytłumaczył skąd i jak miał możliwość porównania więc Mu wierzę i nie muszę się o nic więcej dopytywać.
Aha, czyli niektóre osoby mają mandat na "słuszność" w tej materii, a niektóre nie i...lepiej się niech nie wypowiadają? Naturalnie decydujesz o tym Ty ;-) Kolega mrcn24 również na uszy nie słyszał nowego Goldsmitha, tylko ma opinię osoby trzeciej. Nie deprecjonuję jego wiedzy czy doświadczenia w tym względzie tylko zauważam, że jego opinia jest równie słabo poparta dowodami jak opinia Michała biorąc pod uwagę tylko klipy.
Obrazek

ODPOWIEDZ