Rain Man, ... - niewydane płyty Hansa Zimmer

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
bladerunner

#16 Post autor: bladerunner » sob sty 02, 2010 20:19 pm

Aż mi się łezka w oku zakręciła Rubik w tych bojowym stroju i okularach wygląda jak Charlie Sheen w Plutonie :P

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#17 Post autor: Bucholc Krok » sob sty 02, 2010 20:29 pm

Ja tych programów z Rubikiem nie oglądałem. Ale podobał mi się program na TVP, w którym K. Kaczor pokazywał gry strategiczne. :)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#18 Post autor: Wawrzyniec » sob sty 02, 2010 20:29 pm

Jeszcze kilka wizyt na tym forum i jeszcze bardziej podskoczy mi ciśnienie :wink: Nie wiem jak tego dokonaliście :? Ale od muzyki do Hansa Zimmera do "Rain Mana" przeszliście do Rubika...
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Mefisto

#19 Post autor: Mefisto » ndz sty 03, 2010 02:29 am

Wawrzyniec pisze:skoro bootleg z tego dało się zrobić, to w sumie czemu by nie wydać całego score'u?
bo nie ma po co - mam ten bootleg Rain Mana (a w ogóle to spotkałem się z trzema różnymi) i za każdym razem to samo: fajny temat główny (który masz na oficjalnym soundtracku) i może ze dwa niezłe fragmenty poboczne, a poza tym niesamowita nuda, bo w tej muzyce się po prostu nic nie dzieje.

Za to bootleg Króla Lwa polecam, bo jest tam sporo świetnej muzyki, ktorej próżno szukać na oficjalce (choćby motyw ze spotkania Simby z hienami) - dźwięk co prawda nie powala, ale da się wytrzymać

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#20 Post autor: Wawrzyniec » ndz sty 03, 2010 13:05 pm

Mefisto pisze:Za to bootleg Króla Lwa polecam, bo jest tam sporo świetnej muzyki, ktorej próżno szukać na oficjalce (choćby motyw ze spotkania Simby z hienami) - dźwięk co prawda nie powala, ale da się wytrzymać
Coś tam chyba kiedyś słyszałem. Szczególnie podobały mi się momenty z końcowej, bitwy/walki w filmie. Tylko rzeczywiście jakość nie powalała. Ja się zawsze gubię z tymi bootlegami i wydaniami oficjalnymi :oops: Dlatego też dla pewności pytam: "Jak "Król Lew" to nie ma oficjalnego wydania samej muzyki z filmu? Tak?"

A to co ja słuchałem to jest chyba to:

http://www.hans-zimmer.com/fr/newsite.p ... ail&id=534
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#21 Post autor: Adam » ndz sty 03, 2010 13:48 pm

Na tej nieoficjalnej stronie RCP masz wszelkie możliwe ich płody muzyczne - i przy każdym jest zaznaczone czy to oficjalne czy nie:
[Unofficial Release]
[Promotional Release]

Wydanie z Twego linka to bootleg - zresztą jest napisane wyraźnie.

I Król Lew nie ma oficjalnego wydania samej muzyki z filmu. Wydano songtrack z częścią scoru i paroma piosenkami, a w 2003 roku wzbogacono go o 2 piosenki E.Johna dodatkowe i zmieniono okładki.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#22 Post autor: Wawrzyniec » ndz sty 03, 2010 14:29 pm

Adam Krysiński pisze:Wydanie z Twego linka to bootleg - zresztą jest napisane wyraźnie.
Dziękuję uprzejmie, ale mimo, że krótkowzroczny to tyle umiem czytać :wink: Pytam się tylko gdyż jestem ostrożny z korzystania z tej strony, po tym jak mnie kiedyś dość mocno i ostro skrytykowałeś za powoływanie sie na nią. :)

Ale w takim razie rozumiem, że o ile co do "Rain Mana" to chętnych na normalny score nie ma, to przynajmniej co do "Króla Lwa" kilku chętnych by się znalazło? :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#23 Post autor: Bucholc Krok » ndz sty 03, 2010 14:40 pm

Wawrzyniec pisze:Ale w takim razie rozumiem, że o ile co do "Rain Mana" to chętnych na normalny score nie ma, to przynajmniej co do "Króla Lwa" kilku chętnych by się znalazło? :wink:
Ale przeciez nikt nie wyda płyty tylko dla Ciebie i Mefisto, z całym szacunkiem. ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#24 Post autor: Adam » ndz sty 03, 2010 15:11 pm

Wawrzyniec pisze:Pytam się tylko gdyż jestem ostrożny z korzystania z tej strony, po tym jak mnie kiedyś dość mocno i ostro skrytykowałeś za powoływanie sie na nią. :)
No bo jak Ktoś usilnie starał się wmawiać, że to oficjalna strona Hansa, to się nie dziw :lol:

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#25 Post autor: Wawrzyniec » ndz sty 03, 2010 15:38 pm

No bo jak Ktoś usilnie starał się wmawiać, że to oficjalna strona Hansa, to się nie dziw
"Usilnie" :?: :!: Hej, to już jest naprawdę insynuacja, ja bardziej tonem upewniającym zastanawiałem się, czy nie jest oficjalna strona Hansa. A Ty od razu wyleciałeś na mnie jak lew na swą ofiarę :)
Ale przeciez nikt nie wyda płyty tylko dla Ciebie i Mefisto, z całym szacunkiem.
O już tak nie przesadzaj z całym szacunkiem. Ale oprócz mnie i Mefisto to z pewnością i Bladrerunner i Ele pewnie by chcieli ten score, Mystery chyba zresztą też. A więc zbiera się już grupka :)

Każda z wymienionych przeze mnie z osób, która jednak nie chcę się do tej grupy zaliczać, niechaj przyjmie ode mnie me najszczersze przeprosiny.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#26 Post autor: Bucholc Krok » ndz sty 03, 2010 15:42 pm

Wawrzyniec pisze:Ale oprócz mnie i Mefisto to z pewnością i Bladrerunner i Ele pewnie by chcieli ten score, Mystery chyba zresztą też. A więc zbiera się już grupka :)
Zbierzcie jeszcze jakieś 9995 osób to może i coś z tego wyjdzie. :P

bladerunner

#27 Post autor: bladerunner » ndz sty 03, 2010 16:50 pm

hmm z kolei bezsensowne jest reklamowanie ścieżki z rain mana pod szyldem Hans Zimmer- Rain Man mówię o tym wydaniu;], bo kompozycje są dwie czyli tyle co kot napłakał (a sklepy taki chwytami chcą przyciągnąć klientów), ale czasem jest tak, że kupię płytę po mimo niewielkiego wkładu kompozytora bo piosenki mi się podobają.
Już taką płytę z Backdraftu zdecydowanie warto kupić.(kocham te płytę)

Co nie zmienia faktu, że przydało by się ,,normalne wydanie'' Rain Mana, albo chociaż black rain:(

Może kiedyś dostaniemy jakiś Mega Pak, ze wszystkimi płytami Hansa w pozłacanym pudełku w co wątpię:)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#28 Post autor: Wawrzyniec » ndz sty 03, 2010 17:57 pm

bladerunner20 pisze:hmm z kolei bezsensowne jest reklamowanie ścieżki z rain mana pod szyldem Hans Zimmer- Rain Man mówię o tym wydaniu;], bo kompozycje są dwie czyli tyle co kot napłakał (a sklepy taki chwytami chcą przyciągnąć klientów), ale czasem jest tak, że kupię płytę po mimo niewielkiego wkładu kompozytora bo piosenki mi się podobają.
Już taką płytę z Backdraftu zdecydowanie warto kupić.(kocham te płytę)
Tylko, że na soundtracku do "Backdraft" jednak trochę utworów Zimmera się znajduje, bardzo fajnych zresztą. Podobnie zresztą jest w przypadku "Driving Miss Daisy". Nie to co "Rain Man", gdzie mamy dwa, naprawdę genialne, świetne utwory Zimmera i reszta piosenek, które już mnie za bardzo nie interesują. A kupować płytę dla dwóch świetnych utworów chyba mija się z celem.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#29 Post autor: Bucholc Krok » ndz sty 03, 2010 20:30 pm

Wawrzyniec pisze:Nie to co "Rain Man", gdzie mamy dwa, naprawdę genialne, świetne utwory Zimmera
Nie no.. trzymajcie mnie... jakieś plumkanie na syntezatorze genialne? :shock: Co tu jest genialnego :?:

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#30 Post autor: Wawrzyniec » ndz sty 03, 2010 20:48 pm

Bucholc Krok pisze:Nie no.. trzymajcie mnie... jakieś plumkanie na syntezatorze genialne? :shock: Co tu jest genialnego :?:
Nie wiem, mam po prostu taki gust i taki słuch jaki mam i nic na to nie poradzę. Dlatego też jestem w stanie odpowiedzieć na Twe pytanie. Dla mnie genialne i choćby mieli wszyscy mówić, że tak nie jest i mieszać mnie z błotem, szydzić itd. ja swego zdania nie zmienię.
A po za tym to nie sam syntezator.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ