Varese Club - 7 grudnia

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Varese Club - 7 grudnia

#1 Post autor: Bucholc Krok » wt gru 01, 2009 09:14 am

No i jednak będzie. :) Co tym razem? Bernstein, Goldsmith, Conti, Shire, North - pewnie coś tych kompozytorów. Coś z Goldu i Silvera, coś z lat 80-tych w ilości 1000 sztuk. :) Może wreszcie wydadzą tego Conana.. Tak czy siak powinni dać coś równie mocnego jak BTTF.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#2 Post autor: Adam » wt gru 01, 2009 10:13 am

Varese ostatnio zawodzi na całej linni.. Może zdarzyły się delikatne pojedyńcze perełki, ale ogólnie ekipa Towsona jest daleko w tyle w tym całym roku za konkurencją. Intrada miażdży wszystkich wydaniami. FSM wydaje rzadko ale jak coś to gruchnie i zamiata (box Rozsy, Jeremiasz, wznowienie Omegi).. Zresztą na forum FSM są podobne zdania, że Varese daje ciała i ludzie narzekaja - reprinty winyla 25-minutowe za 20 czy 25$ mogą sobie wsadzic.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#3 Post autor: Bucholc Krok » wt gru 01, 2009 11:36 am

Ja akurat wolę mieć osobne wydanie (na oddzielnym CD), nawet jeśli ścieżka ma 20-30 minut i kosztuje tyle samo, co ścieżka np. 70-minutowa. A co do tegorocznych wydań, to jedynie zawiodłem się trochę na Russkies. Poza tym sami, przynajmniej ciekawi, twórcy - Goldsmith, Barry, North, Shire, Waxman, Bernstein, Conti, Mancini i jako rodzynek Elias z bardzo dobrą IMO ścieżką do Dzieciaków... Moim zdaniem bardzo dobry rok (aczkolwiek na podsumowania jeszcze przyjdzie czas). :) Pomijam oczywiście tę nową serię, której poziom edycyjny jest zerowy...
Weźmy też pod uwagę liczbę wydanych płyt. Do tej pory Intrada wydała 37 (ISE + ISC), a Varese raptem 16 (Club + nowa seria). Intrada już raczej nie wyda w tym roku "bomby" typu BTTF (chociaż cuda się zdarzają), natomiast Varese może przylutować i to zdrowo. To chyba właśnie w tym grudniowym rzucie wypada 1000 album Townsona. Może też z tego powodu przesunęli rzut klubowy na grudzień.. A może po prostu dogadali się z Intradą, żeby sobie nie wchodzić w paradę? Bo jak się przyjrzeć tabelkom to wychodzi, że od 2001r. wszystkie ostatnie rzuty klubowe przypadały każdego roku na listopad.. a tu grudzień.. ;) Zobaczymy..

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#4 Post autor: Althazan » wt gru 01, 2009 13:31 pm

Ja się zgadzam z Adamem. Nie neguję pracy Varese, bo wydaje sporo scorów, z których się cieszą ludzie, ale dla mnie w tym roku najlepszym prezentem od Varese było Russkies :) Tak tak, to właśnie, które dla innych było rozczarowaniem. Tu właśnie widać jak różne są nasze gusta i - co więcej - jak to jest dobre. Każdemu podoba się co innego i co innego kupuje - nie da się więc zbytnio generalizować i oceniać poszczególnych wytwórni, bo dla każdego ważne jest coś innego. Chyba, że generalizowalibyśmy za pomocą ilości sprzedawanych płyt, ale wtedy wyszłoby nam, że najlepszą wytwórnią byłbyś ktoś, kto wydał jakiś soundtrack song sprzedany w 100 tys. egz. :shock:
Jak zawsze Varese nie daje podpowiedzi co wyda, więc można tylko strzelać. Ja strzelam, że nie będzie nic (dla mnie!) ciekawego (czyli jakieś golden age, albo North&South Book IX ;)), ale chciałbym się mylić... No chyba, że wypadną z Gremlinami albo Linkiem.... :o

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#5 Post autor: Bucholc Krok » wt gru 01, 2009 14:43 pm

Althazan pisze:nie da się więc zbytnio generalizować i oceniać poszczególnych wytwórni, bo dla każdego ważne jest coś innego.
No i każdy ocenia ze swojego punktu widzenia. :)
Jak zawsze Varese nie daje podpowiedzi co wyda, więc można tylko strzelać. Ja strzelam, że nie będzie nic (dla mnie!) ciekawego
Zawsze, czy zazwyczaj, jest coś z lat 80/90-tych. :) Mam dziwne przeczucie, że będzie jednak bomba. Ale że już kilka razy się na przeczuciu przejechałem, to nie będę się kurczowo tego trzymał i łudził. Jednak zdecydowanie bardziej liczę tym razem na Varese niż Intradę.
(czyli jakieś golden age, albo North&South Book IX ;)),
A tu mnie zaskoczyłeś.. Moim zdaniem temat główny z N&S jest jednym z najładniejszych tematów w historii kina, a obie "księgi" są rewelacyjne. :) Serial, który już dawno temu był u nas puszczany, pamiętam jak przez mgłę, ale temat główny wrył mi się w pamięć jako jeden z nielicznych wówczas.

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#6 Post autor: Althazan » wt gru 01, 2009 14:51 pm

Bucholc Krok pisze:A tu mnie zaskoczyłeś..
Moim zdanie temat główny jest rewelacyjny, ale ileż można słuchać tego samego? 7 płyt to już naprawdę sporo, więc każda następna byłaby (dla mnie) rozczarowaniem... :)
Acha - 1000-ne wydanie Varese będzie w przyszłym roku - to jeden z przyczynków, które skłaniają moje przewidywania w kierunku "nieco słabszego batch-u"...

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#7 Post autor: Bucholc Krok » wt gru 01, 2009 15:09 pm

Althazan pisze: Moim zdanie temat główny jest rewelacyjny, ale ileż można słuchać tego samego?
Jak tego samego? W różnych aranżacjach! ;)
Acha - 1000-ne wydanie Varese będzie w przyszłym roku - to jeden z przyczynków, które skłaniają moje przewidywania w kierunku "nieco słabszego batch-u"...
O, a skąd ta informacja?

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#8 Post autor: Althazan » wt gru 01, 2009 16:14 pm

Bucholc Krok pisze:O, a skąd ta informacja?
Od samego Townsona. Nie osobiście, ale on to powiedział (a właściwie napisał) :)

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#9 Post autor: Bucholc Krok » wt gru 01, 2009 17:21 pm

To zmienia postać rzeczy. Pisał coś jeszcze na temat tego tytułu?

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#10 Post autor: Althazan » wt gru 01, 2009 17:42 pm

Tylko tyle, że będzie specjalny, więc... [tu każdy wpisuje swojego niewydanego jeszcze Graala] ;)

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#11 Post autor: Bucholc Krok » wt gru 01, 2009 19:12 pm

Może to i lepiej. Pewnie wyjdzie najszybciej gdzieś w lutym/marcu i będzie się można do tego czasu spokojnie przygotować. Pod koniec roku jest już wystarczająco dużo ciekawych pozycji. :)
Aha, cały czas obstaję przy Conanie, ewentualnie Masadzie. :)

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#12 Post autor: Althazan » wt gru 01, 2009 19:32 pm

Niektórzy piszą, że to będzie... SPARTACUS Alexa North'a (complete 2CD). Okazja jest dobra: 50-lecie premiery (film z 1960r.) i zapowiadane wydanie filmu na Blu-rayu.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#13 Post autor: Bucholc Krok » wt gru 01, 2009 19:52 pm

To też by mogło być. Coś dużo się robi tych tytułów. :) Najlepszy byłby jednak Conan (jeśli nie teraz to kiedy?), tylko nie wiem, czy te 3000 sztuk to by nie była kropla w morzu i czy w ogóle jest sens ograniczać się limitem.

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#14 Post autor: Althazan » wt gru 01, 2009 20:00 pm

Myślę, że nie robiliby sobie jaj - za przeproszeniem - z limitowaniem Conana... :evil:
To przynajmniej ta sama półka co ALIEN...

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#15 Post autor: Bucholc Krok » wt gru 01, 2009 20:10 pm

Wszystko zależy od tego, jak liczą te 1000 płyt. Może Conana wydadzą jako tysięczną płytę, ale nie w Clubie. To by było dobre wyjście. Bo jeśli liczy się tylko VClub to jednak bardziej prawdopodobny jest Spartacus lub Masada. Choć eksperyment z Conanem w Clubie byłby ciekawy. Cena nówki po jakimś czasie mogłaby poszybować hen... ;)

ODPOWIEDZ