Varese - nowa moda?

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Varese - nowa moda?

#1 Post autor: Bucholc Krok » pn lis 23, 2009 17:38 pm

Właśnie oglądam na SC stronę Cracs Javiera Navarette, która ma się ukazać pierwszego grudnia i widzę ciekawą rzecz. Na CD ścieżkę ma wydać tylko Colosseum, natomiast Varese (w USA) wypuści tylko (?) pliki do ściągnięcia. WTF? Na stronie Varese też nie widzę wzmianki o edycji CD, chociaż można obejrzeć tylną okładkę jakby ze zwykłego wydania (niestety słabo widzę, a nie wiem też jak są wydawane płyty Varese przez Colosseum - tak jak w USA, tylko z dopiskiem Colosseum?). Czyżby jakaś nowa moda? Jeśli tak, to dlaczego nie jest na odwrót? Jakoś nie mam przekonania do Colosseum. Na dodatek w SAE cena ich płyty to 29$! :shock:

http://www.screenarchives.com/title_detail.cfm?ID=13058
http://www.soundtrackcollector.com/cata ... ieid=89694
http://www.varesesarabande.com/details. ... %2D993%2D2

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: Varese - nowa moda?

#2 Post autor: Althazan » pn lis 23, 2009 18:34 pm

Sprawdź sobie datę premiery filmu w USA - gdzieś w 2010 roku. Podobnie jak było/jest z Afterwards czy Largo Winch (Desplat), Pour Elle (Badelt). Takie scory kupuje się za euro lub funty, nie za dolary...
Do Colosseum się przekonaj - ta sama jakość obsługi klienta co Varese, po angielsku mówią i piszą OK. :)

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Varese - nowa moda?

#3 Post autor: Bucholc Krok » pn lis 23, 2009 19:16 pm

Althazan pisze:Sprawdź sobie datę premiery filmu w USA - gdzieś w 2010 roku. Podobnie jak było/jest z Afterwards czy Largo Winch (Desplat), Pour Elle (Badelt). Takie scory kupuje się za euro lub funty, nie za dolary...
No ciekawe jak to zrobią. Jeśli płyta w końcu wyjdzie z poślizgiem to będą musieli jakoś zachęcić klientów. Nie wiem w jaki sposób. :)
Do Colosseum się przekonaj - ta sama jakość obsługi klienta co Varese, po angielsku mówią i piszą OK. :)
Kupowałem u nich 2 razy. W zasadzie z musu. Za pierwszym razem tylko Varese Club (trzeba im oddać, że dorzucili mi wówczas płytę gratis :) ), a drugim razem płytę, którą sami wydali. I tu jest problem.. płyta przez nich wydana była w pudełku, którego wieczko niszczy książeczki :!: Partacze :!: Rozumiem, gdy takie rzeczy robią ruskie albo nasze orły (zadupiem rządzą g*****ne prawa), ale niemiecka wytwórnia w 21 wieku?? Wstyd... :?

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: Varese - nowa moda?

#4 Post autor: Althazan » pn lis 23, 2009 21:38 pm

Bucholc Krok pisze:No ciekawe jak to zrobią. Jeśli płyta w końcu wyjdzie z poślizgiem to będą musieli jakoś zachęcić klientów. Nie wiem w jaki sposób. :)
Może okazją będzie amerykańska premiera filmu? ;)
Bucholc Krok pisze:Kupowałem u nich 2 razy. [...] I tu jest problem.. płyta przez nich wydana była w pudełku, którego wieczko niszczy książeczki
Zawsze sobie można przełożyć... albo poczekać jak ktoś inny wyda w odpowiednim pudełku... ;)

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Varese - nowa moda?

#5 Post autor: Bucholc Krok » pn lis 23, 2009 21:52 pm

Althazan pisze:Może okazją będzie amerykańska premiera filmu? ;)
Tylko kogo to zainteresuje rok po pierwszej edycji? :)
Zawsze sobie można przełożyć...
Jasne, że można przełożyć, ale to jest popieranie partaniny.
albo poczekać jak ktoś inny wyda w odpowiednim pudełku... ;)
Czasem inny nie wydaje. ;)

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: Varese - nowa moda?

#6 Post autor: Althazan » pn lis 23, 2009 22:05 pm

Bucholc Krok pisze:Tylko kogo to zainteresuje rok po pierwszej edycji? :)
Chyba nigdy nie byłeś w Stanach? Jak coś nie miało premiery w Stanach, to dla 99% Amerykanów nie istnieje. To po co wydawać w Stanach score do czegoś co nie istnieje? ;)

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Varese - nowa moda?

#7 Post autor: Bucholc Krok » pn lis 23, 2009 22:21 pm

Rzeczywiście, nie byłem w USA, ale jaki % Amerykanów interesuje się muzyką filmową na tyle, żeby kupić płytę? Widzimy jak się męczą niektóre limitowane edycje. Poza tym ścieżki jednak wychodzą, ale nie na cd, tylko w mp3. :)

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: Varese - nowa moda?

#8 Post autor: Althazan » pn lis 23, 2009 22:37 pm

Rynek mimo wszystko największy jest właśnie tam...
A mp3 jest dla tych inteligentnych, co wiedzą, że jest coś jeszcze za Meksykiem i co już się nie mogą doczekać na dobry score... Łupić trzeba z każdej strony... :)

ODPOWIEDZ