Zdjęcia bądź lista waszej kolekcji Soundtracków.

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#46 Post autor: Bucholc Krok » ndz lis 22, 2009 21:59 pm

Althazan pisze:Mnie składanki jakoś nigdy zbytnio nie pociągały... Ale pierwszy numer pewnie kupię, bo będzie Kilar...
No i właśnie teraz w radiowej Jedynce (o dziwo!) chwalą to wydawnictwo i całą serię. Już ktoś kupił?

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#47 Post autor: Wawrzyniec » ndz lis 22, 2009 22:39 pm

Bucholc Krok pisze:Już ktoś kupił?
Tak. :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#48 Post autor: Koper » ndz lis 22, 2009 23:00 pm

Ja widziałem tracklistę i powiem tyle - szału to nie robi, mówiąc delikatnie. Takie standardziki dla początkujących. Ino z tego co słyszałem książeczka elegancka.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#49 Post autor: Bucholc Krok » pn lis 23, 2009 07:51 am

No właśnie, i jak to zostało wydane? Jest normalna wkładka, pudełko jak do zwykłych płyt CD itp.?

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#50 Post autor: Althazan » pn lis 23, 2009 10:16 am

Wydane zostało praktycznie tak samo jak... "Świadectwo" z Agory właśnie. Książeczka z plastikiem na płytę przyklejonym do ostatniej wewnętrznej strony. Utwory powielone z poprzednich składanek - nic nowego. Tekst Izabeli Żukowskiej ciekawy, dodano spis nagród i kalendarium, ale to można sobie przeczytać na stronie kompozytora.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#51 Post autor: Bucholc Krok » pn lis 23, 2009 12:18 pm

A jakość dzwięku? Lepsza, że tak naiwnie zapytam..? :)

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#52 Post autor: Althazan » pn lis 23, 2009 12:35 pm

Sam sobie odpowiedziałeś...

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#53 Post autor: Adam » sob lis 28, 2009 23:15 pm

Wurger pisze:Moja skromna kolekcja soundtrackow :cry: Największa półeczka mieści oczywiście tylko soundtracki.
Kto policzy ile jest plyt Jerrego Goldsmitha?:wink:
Ty mi lepiej Tomek pokaż gdzie nasze polskie skarby znaleźć na tych półkach :)

Awatar użytkownika
Wurger
Kserujący nuty
Posty: 314
Rejestracja: czw lip 23, 2009 08:53 am

#54 Post autor: Wurger » ndz lis 29, 2009 20:54 pm

Adam napisał :
Ty mi lepiej Tomek pokaż gdzie nasze polskie skarby znaleźć na tych półkach Smile
Hej. :D Kolekcja zaczyna się od Lorenca - Złoto Dezerterów :D Znajdziesz od razu :wink: Daleko mi jednak do kolekcji soundtrackow z polskimi perełkami jakie maja Althazan i tmartens :D
Małe zbliżenie płyt z "górnej" półki :roll:
http://img42.imageshack.us/img42/8983/pict0972.jpg

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#55 Post autor: Althazan » ndz lis 29, 2009 22:22 pm

tmartens tak, ja się w Polakach nie specjalizuję, tylko okazje zbieram... ;) Za to Adam ma się czym pochwalić... :)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#56 Post autor: Adam » pn lis 30, 2009 08:11 am

Też już mniej :) Przeszła mi ochota na sporą część made in poland, stąd też część zmieniła właściciela własnie na Martensa i moje dawne skarby są już u niego, oczywiście nie wszystkie ;-)

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#57 Post autor: Bucholc Krok » pn lis 30, 2009 14:32 pm

Adam Krysiński pisze:Też już mniej :) Przeszła mi ochota na sporą część made in poland, stąd też część zmieniła właściciela
A jeśli znowu przyjdzie ochota to będą poszukiwania? :) Nie rozumiem tego jako zbieracz, ale ja raczej nie jestem normalny... ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#58 Post autor: Adam » pn lis 30, 2009 17:16 pm

Doszliśmy do sedna, że ja nie jestem zbieraczem :) Kupuję to co mi się podoba i co jest w moim zasięgu (tzn np nie kosztuje po 150$ jak Predi). Zaczynałem od polskich scorów w połowie lat 90, stąd też było ich duuuużo, bo moja kolekcja budowana była własnie na fundamentach polskich cd - kupowałem je jak leci, jesli tylko był to score albo song/score.. Ale z czasem odkryłem nowe horyzonty, i starszych rzeczy się wyzbywam. Tyczy to tak samo polskich cd, jak i np Barryego, Williamsa, Zimmera czy kogokolwiek :) Zostawiam sobie takie płyty które mi się podobają, wciąż podobają mimo lat, i nie kupuję dla posiadania. Kilka razy kupiłem limity w liczbie sztuk dwa, z myslą o zarobku na tej drugiej sztuce, na czym się przejechałem. Niektórych do teraz nie mogę sprzedac u nas mimo że to świetne płyty (choć fakt że na ebayu nie było by problemów). Ale zdaję sobie sprawę że dla np. Althazana czy Wurgera moje rozumowanie/postępowanie, może być niezrozumiałe - nie wspominając o tym, że Oni wymieniają dane płyty na japońskie odpowiedniki ;-) Także jak widać pojęcie "kolekcjoner/miłosnik" ma szerokie granice. A i mi jest z tym dobrze - raz że w domu więcej miejsca, dwa że płyty mają większe prawdopodobieństwo że dostąpią zaszczytu słuchania ich częściej, bo będzie ich mniej.. Dlatego też dla mnie pojęciem względnym jest posiadanie np 600 cd czy 1600 - bo dla jednego pierwsza wartość może być tylko tymi płytami must-have które chce mieć, a dla drugiego 1600 będzie tą wartością minimalną, bo będzie uważał że z tych 1600 cd wszystkie mu są niezbędne i będzie się dziwił "jak Ty możesz nie mieć tego tytułu albo go sprzedawać?!".

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#59 Post autor: Bucholc Krok » pn lis 30, 2009 20:30 pm

Adam Krysiński pisze:Doszliśmy do sedna, że ja nie jestem zbieraczem :) Kupuję to co mi się podoba i co jest w moim zasięgu (tzn np nie kosztuje po 150$ jak Predi).
Ja też tak robię. Jak większość osób chyba. :) Poza tym nie mam musu posiadania tytułów, które mnie ominęły (np. wczesna Intrada), a które jednak chciałbym mieć. Oczywiście szukam, ale na spokojnie. Jak dostanę to ok., jeśli nie to specjalnie rozpaczać nie będę. :)
Ale z czasem odkryłem nowe horyzonty, i starszych rzeczy się wyzbywam.
No tak.. niestety, z doświadczenia wiem, że częściej lub rzadziej wraca się do starych rzeczy, a wtedy bardzo się żałuje dawnych decyzji. :) Oczywiście nie u każdego jest tak samo, ale lepiej nie żałować. Szczególnie, gdy się nie ma noża (np. finansowego) na gardle.
Kilka razy kupiłem limity w liczbie sztuk dwa, z myslą o zarobku na tej drugiej sztuce, na czym się przejechałem. Niektórych do teraz nie mogę sprzedac u nas mimo że to świetne płyty (choć fakt że na ebayu nie było by problemów).
A co z tymi kontaktami przez SC? Nie było chętnych na wymianę? Zawsze też można dłużej poczekać. Nie zawsze ma się zysk od razu. Zresztą, na zysk w naszym kraju to raczej nie ma co liczyć.. :) Sam też czasem kupię więcej sztuk, ale z myślą o wymianie na inne płyty w bliżej nieokreślonej przyszłości. :)
Jeśli masz jakieś zafoliowane duble z Intrady (lub innych wytwórni, ale oprócz tego co już podałeś w innym dziale) to może dobijemy targu. :)
A ten Until September to bym radził potrzymać jeszcze kilka lat. Przyjdzie czas, że ktoś weźmie z pocałowaniem w rękę.. ;)
A i mi jest z tym dobrze - raz że w domu więcej miejsca, dwa że płyty mają większe prawdopodobieństwo że dostąpią zaszczytu słuchania ich częściej, bo będzie ich mniej..
E, to nie są argumenty.. :P

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#60 Post autor: Adam » pn lis 30, 2009 21:08 pm

Dozbieram to co mam w wish liście na SC, i kończę z zbieractwem scorów :) Oczywiście zakładając że żadne nowości czy premierowe wydania first-ever on cd itp, nie wyjdą które mnie zachwycą ;-)

ODPOWIEDZ