Zdjęcia bądź lista waszej kolekcji Soundtracków.

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#31 Post autor: Bucholc Krok » wt lis 17, 2009 21:07 pm

Wurger pisze:Moja skromna kolekcja soundtrackow :cry: Największa półeczka mieści oczywiście tylko soundtracki.
A nie pisałem, że w "kupie" jest lepiej? Chyba trzeba kupić nowy regał, bo miejsca już mało? :)
Kto policzy ile jest plyt Jerrego Goldsmitha?:wink:
Ja się nie podejmuję, bo mam wypalający się monitor. :)
BTW: czyżbym widział na 4-tej półce od dołu japońskiego Blade Runnera? :)

Awatar użytkownika
Wurger
Kserujący nuty
Posty: 314
Rejestracja: czw lip 23, 2009 08:53 am

#32 Post autor: Wurger » wt lis 17, 2009 21:51 pm

czyżbym widział na 4-tej półce od dołu japońskiego Blade Runnera? Smile
Masz dobre oko :D To Blade Runner w najlepszym jak dla mnie wydaniu :D

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#33 Post autor: Althazan » wt lis 17, 2009 22:32 pm

Bucholc Krok pisze:Pancernej, chroniącej przed dzieciakami i innymi szkodnikami? :)
Ale czy w szafie można się połapać gdzie co leży? Bo pewnie ma odpowiednią głębokość i trzeba układać warstwami?
W szafie są i pudełka (takie tekturowe na 10 płyt) i są też płyty luzem. Poukładane wszystko kompozytorami (oczywiście) :)
Szafa najzwyklejsza, lecz dostęp do niej już nie taki prosty (wejście na kartę magnetyczną)... 8)

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#34 Post autor: Althazan » wt lis 17, 2009 22:35 pm

Wawrzyniec pisze:A Althazan co do Twej kolekcji to mogę tylko napisać: "Impressive. Most Impressive" :D Jestem pod wrażeniem i jak się domyślałem, mocno mnie zawstydziłeś :oops: :wink:
Do widzę, że masz jeszcze soundtrack Hajime Mizoguchiego, który oryginalnie nie jest "Jin-Roh". "Beutiful Life" - dobry soundtrack?
Jak już wcześniej pisałem, nikt nie ma się czego wstydzić :)
"Beautiful Life" - soundtrack, którego można słuchać wiele razy i się nie nudzi. Prosta muzyka, melodyjna, niektóre fragmenty nawet niektórzy określiliby mianem "smooth jazz"... Polecam posłuchać! Potem zaczną się poszukiwania płyty... :)

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#35 Post autor: Bucholc Krok » śr lis 18, 2009 11:17 am

Wurger pisze:Kto policzy ile jest plyt Jerrego Goldsmitha?:wink:
Goldsmith, jeśli dobrze zgaduję, jest na 2, 3 i 4 półce. Najpierw jest Varese Club (chyba widzę tam Lonely Are The Brave), później "zwykłe" edycje, "stare", FSM i jakaś drobnica. A niżej zaczyna się od Intrady, kawałek dalej Prometheus i Lala. Dalej to już różne. Chyba kończy się na wersjach japońskich na 4 półce. :)
Ale ciekawi mnie ta płyta, która jest jako druga po klubowych edycjach. Ma zielony fragment grzbietu, a nie tak jak wszystkie brązowy/rudy. To jest Star Trek: Nemesis w wersji CD?

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#36 Post autor: Bucholc Krok » śr lis 18, 2009 11:23 am

Althazan pisze: Szafa najzwyklejsza, lecz dostęp do niej już nie taki prosty (wejście na kartę magnetyczną)... 8)
Czyli bez siekiery nie da się zrobić włamu.. :D

Awatar użytkownika
Wurger
Kserujący nuty
Posty: 314
Rejestracja: czw lip 23, 2009 08:53 am

#37 Post autor: Wurger » śr lis 18, 2009 20:44 pm

Ale ciekawi mnie ta płyta, która jest jako druga po klubowych edycjach. Ma zielony fragment grzbietu, a nie tak jak wszystkie brązowy/rudy. To jest Star Trek: Nemesis w wersji CD?
Znów celny strzał :D Star Trek - Nemesis w "zielonym" wydaniu.Kiedys miałem edycje SACD ,ale nie jestem zwolennikiem takiego formatu :evil:

teraz chyba widać dokładniej

http://img42.imageshack.us/img42/8983/pict0972.jpg

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#38 Post autor: Althazan » śr lis 18, 2009 22:39 pm

Zbiór świetny :) A karta gwarancyjna jest od której płyty? ;)

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#39 Post autor: Bucholc Krok » czw lis 19, 2009 03:34 am

Wurger pisze: Znów celny strzał :D Star Trek - Nemesis w "zielonym" wydaniu.Kiedys miałem edycje SACD
Ja mam właśnie SACD, a tam grzbiet jest zielony i czarny. Swoją drogą, dlaczego zielony w obu przypadkach? Bo okładka zielonkawa? :D Mieszają tylko. W Matrixie też jest zielony. Mogli zarezerwować zielony dla SACD tylko. Jeden rzut oka i by było wiadomo z jaką płytą mamy do czynienia.
,ale nie jestem zwolennikiem takiego formatu :evil:
Dlaczego?

Awatar użytkownika
Wurger
Kserujący nuty
Posty: 314
Rejestracja: czw lip 23, 2009 08:53 am

#40 Post autor: Wurger » czw lis 19, 2009 08:38 am

Alhtazan napisał :
Zbiór świetny A karta gwarancyjna jest od której płyty?
Dzieki :D Dwie połeczki z płytkami to tylko 90% mojej kolekcji :D .Karta gwarancyjna jest od kolumn(Thetys II) i dobrze,ze jeszcze zona nie zauwazyla... :wink:

Bucholc Krok napisał :
Dlaczego?
Wychowałem sie na klasycznym stereo i zageszczony format mi nie odpowiada, bo oprocz odpowiedniego sprzetu trzeba tez miec na niego miejsce w pokoju.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#41 Post autor: Wawrzyniec » sob lis 21, 2009 17:06 pm

Obie kolekcje imponujące :!: Zasadnicze pytanie tylko brzmi, czy posiadając taki nadmiar płyt o wielu z nich się w międzyczasie nie zapomina i już raczej do nich nie wraca? :(

Aż się boję wyobrazić jak mógłby zbiór Bucholca wyglądać. Zapewne to jakiś osobny garaż, a może wręcz hangar :? :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#42 Post autor: Bucholc Krok » sob lis 21, 2009 18:25 pm

Wawrzyniec pisze:Obie kolekcje imponujące :!: Zasadnicze pytanie tylko brzmi, czy posiadając taki nadmiar płyt o wielu z nich się w międzyczasie nie zapomina i już raczej do nich nie wraca? :(
No, statystycznie im więcej ma się płyt, tym rzadziej się wraca (średnio oczywiście - bo można słuchać jednej płyty co tydzień, a do drugiej nie wracać w ogóle) do danego tytułu. Niestety..
Aż się boję wyobrazić jak mógłby zbiór Bucholca wyglądać.
... gdyby Bucholc zbierał od pacholęcia.. :)
Zapewne to jakiś osobny garaż, a może wręcz hangar :? :wink:
Nie wiem, czy jest tyle płyt godnych uwagi (nie mówiąc o takich, na które warto wydać ciężko zarobione pieniądze), które by wymagały aż garażu.. :D Oczywiście z muzyki filmowej. Bo gdyby policzyć razem z innymi gatunkami, dodatkowo analogami oraz np. grami komputerowymi to kto wie. Tutaj taka ciekawostka skoro wspomniałeś garaż. Niektórzy pewnie już to widzieli, ale wrzucę:

http://img153.imageshack.us/gal.php?g=h ... ection.jpg

Aha, na jednym zdjęciu jest taki dzieciak. To nie ja jakby co. Żeby nie było głupich uwag. :)

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#43 Post autor: Althazan » sob lis 21, 2009 19:38 pm

Wawrzyniec pisze:...posiadając taki nadmiar płyt o wielu z nich się w międzyczasie nie zapomina i już raczej do nich nie wraca? :(
To chyba nie tak... No chyba, że którąś płytę ze swojej kolekcji traktujesz jako "nadmiarową"?
Jest to po prostu szersza możliwość, żeby posłuchać muzyki, na którą akurat masz ochotę w maksymalnie domowej (komfortowej) atmosferze i domowej jakości dźwięku.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#44 Post autor: Wawrzyniec » ndz lis 22, 2009 13:27 pm

Ma się rozumieć od przybytku głowa nie boli :) Mnie tylko bardzo interesuje czy przy takiej ilości soundtracków nto muszą się takowe trafiać, które jednak nie spełniają naszych oczekiwań. Mimo wszystko o sprzedaży ich nie ma mowy, czy też jest :?:
Jako, że moja kolekcja nie jest aż tak ogromna to u mnie nie ma żadnych soundtracków, które popadają w zapomnienie. Ale ma się rozumieć są też takie, które słucham na okrągło. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#45 Post autor: Althazan » ndz lis 22, 2009 14:49 pm

Na pewno są soundtracki, które słucha się częściej i są takie, których słucha się rzadziej. Każdy jeden jednak kupowało się z jakiegoś powodu (dla siebie nie kupuję płyt hurtem ;)). Co prawda niektóre pozycje były kupowane w ciemno, ale jakby mi się nie podobały to poszłyby na sprzedaż...

ODPOWIEDZ