Zdjęcia bądź lista waszej kolekcji Soundtracków.

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10224
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Zdjęcia bądź lista waszej kolekcji Soundtracków.

#1366 Post autor: Ghostek » pn sty 18, 2016 19:42 pm

No ja mam z tym problem. Bo miejsce na regałach mi się skończyło już parę miesięcy temu i niektóre CD leżakują sobie jak leci, a z kupnem kolejnego regału na razie się wstrzymuję, ponieważ nie mam gdzie go wcisnąć. Trudne sprawy... ;)
Do tej pory, jak było miejsce, to układałem kompozytorami i kolejno przekładałem, gdy to miejsce powoli się kończyło. Jeden kompozytor się kończył i zaczynał kolejny. W chwili obecnej troszkę luzu mam tylko w "sekcji" Hornerowej. Bo jest najbardziej "rozwojowa". Reszta upchana jak sardynki ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Zdjęcia bądź lista waszej kolekcji Soundtracków.

#1367 Post autor: WhiteHussar » pn sty 18, 2016 19:55 pm

Ja będę mieć problem, żeby wcisnąć kolejne 50 płyt, bo już same książki zajęły mi podobny regał co Adama a drugi regał w połowie pełny przez kolekcję filmów. Nie widzi mi się przenoszenie kolekcji do innego pomieszczenia :(

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1437
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zdjęcia bądź lista waszej kolekcji Soundtracków.

#1368 Post autor: Pawel P. » pn sty 18, 2016 21:05 pm

No to może i ja podzielę się zdjęciem mojej kolekcji :) Jest w niej około 2500-2600 płyt, prawie wszystko, co mieć chcę. Nie mam w zbiorach ani jednej płyty, która jest tam przypadkowo. Żadnych zapchajdziur, niepotrzebnych płyt z wytwórni etc - zawszę wolę coś takiego komuś oddać.

Ściana po prawej:
- Najniższy rząd to alfabetycznie Jerry Goldsmith (187 wydawnictw)
- Drugi od dołu rząd to alfabetycznie John Williams (172)
- Reszta do góry, z wyjątkiem pierwszych 46 płyt (Vangelis) to muzyka rockowa, głównie bardzo szeroko rozumiany metal (ale nie tylko). Plus na górze różne płyty specjalne, które się nie mieszczą, boxy etc etc.

Ściana na wprost
- Ponad trzy i pół rzędu od dołu to płyty następujących kompozytorów (każdy ułożony alfabetycznie): John Barry (49), Elmer Bernstein (24), Danny Elfman (32), Michael Giacchino (32), Bernard Herrmann (20), Joe Hisaishi (23), James Horner (51), James Newton Howard (73), Ennio Morricone (24), Basil Poledouris (28), Alan Silvestri (35), Hans Zimmer (43).
- Reszta do góry to alfabetycznie ułożone soundtracki innych kompozytorów.
- Na samej górze koncertowe DVD.

Osobna półka z lewej
- filmy i koncerty na blu-ray oraz, wyżej, filmy na DVD. Też tylko to, co mieć chcę.

Obrazek
Ostatnio zmieniony wt mar 02, 2021 20:35 pm przez Pawel P., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Zdjęcia bądź lista waszej kolekcji Soundtracków.

#1369 Post autor: Tomek » pn sty 18, 2016 21:16 pm

Ja mam też kompozytorami i w ramach kompozytorów już alfabetycznie, tytułami (~260 razem). Kompozytorzy bez klucza żadnego. Mniej więcej wiem gdzie każdy tytuł się znajduje :)

Natomiast co do pytania Tomka, jeżeli się coś zwiększy np. o jeden tytuł kompozytora X, no to wtedy robię tak że z tej samej półki wyciągam kompozytora Y (który ma np. 5 tytułów) a na jego miejsce wrzucam kompozytora Z, który ma o jeden tytuł mniej (jeżeli takowy będzie). I tego, którego wyciągnąłem (Y) daję na koniec "kolejki" (po tym mam pojedyncze tytuły, kompilacje etc.). To trochę wygodniejsze, niż np. przesuwanie wszystkiego 'o jeden', tak mi się wydaje :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10224
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Zdjęcia bądź lista waszej kolekcji Soundtracków.

#1370 Post autor: Ghostek » pn sty 18, 2016 21:47 pm

Paweł pozamiatał. Gratuluję kolekcji. Ja mam o połowę chudszą, a i nie mogę powiedzieć, że nie ma tam płyt z przypadku. Czasami zalegają jakieś mało chciane promosy i już kiedyś pozbywałem się hurtowo takich zapchajdziur. Na chwilę obecną trzymam, bo nie wiadomo czy kiedyś nie będzie chciał ktoś odkupić ;)
Swoją drogą, wolę nie wiedzieć jak wielki dylemat masz, gdy stoisz przed wyborem "co dzisiaj sobie posłuchać". ;D
Obrazek

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: Zdjęcia bądź lista waszej kolekcji Soundtracków.

#1371 Post autor: Althazan » pn sty 18, 2016 22:14 pm

Tomek pisze:Natomiast co do pytania Tomka, jeżeli się coś zwiększy np. o jeden tytuł kompozytora X, no to wtedy robię tak że z tej samej półki wyciągam kompozytora Y (który ma np. 5 tytułów) a na jego miejsce wrzucam kompozytora Z, który ma o jeden tytuł mniej (jeżeli takowy będzie). I tego, którego wyciągnąłem (Y) daję na koniec "kolejki" (po tym mam pojedyncze tytuły, kompilacje etc.). To trochę wygodniejsze, niż np. przesuwanie wszystkiego 'o jeden', tak mi się wydaje :)
Tak właśnie też robię, to da się przeżyć :mrgreen:
Gorzej z tym miejscem, jak się już skończyło... ;)

Pawłowi gratuluję, piękna kolekcja! Zazdroszczę, że masz wszystko co chciałeś, ja się nie mogę oprzeć nowym wydaniom :?
No i ponad 70 Howardów! To mi się podoba!!! :D
Napisz może ile czasu trwało dojście do tego etapu?

P.S.
Może założymy klub 2000+? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1437
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zdjęcia bądź lista waszej kolekcji Soundtracków.

#1372 Post autor: Pawel P. » pn sty 18, 2016 22:30 pm

Ghostek pisze:Paweł pozamiatał. Gratuluję kolekcji. Ja mam o połowę chudszą, a i nie mogę powiedzieć, że nie ma tam płyt z przypadku. Czasami zalegają jakieś mało chciane promosy i już kiedyś pozbywałem się hurtowo takich zapchajdziur. Na chwilę obecną trzymam, bo nie wiadomo czy kiedyś nie będzie chciał ktoś odkupić ;)
Swoją drogą, wolę nie wiedzieć jak wielki dylemat masz, gdy stoisz przed wyborem "co dzisiaj sobie posłuchać". ;D
Dzięki :) A wiesz, że właśnie rzadko mam dylemat? Bo zawsze widzę jakąś płytę, które nie słuchałem na przykład od czterech lat ;)
Althazan pisze:Pawłowi gratuluję, piękna kolekcja! Zazdroszczę, że masz wszystko co chciałeś, ja się nie mogę oprzeć nowym wydaniom :?
No i ponad 70 Howardów! To mi się podoba!!! :D
Napisz może ile czasu trwało dojście do tego etapu?
Dzięki :) No Howard jest jednym z moich faworytów :) Wszystko to może nie, oczywiście jest jeszcze trochę płyt, których mi brakuje. Z Soundtracków choćby z dziesięciu rozszerzonych Goldsmithów. Pierwszą, jaką kupiłem na CD, był "Passion & Warfare" Steve'a Vaia, w 1991 roku, a z soundtracków - "Ostatni Mohikanin" w 1992 lub w 1993 roku (Obie mam do dziś). Trochę więc to trwało.
Althazan pisze:P.S.

Może założymy klub 2000+? :mrgreen:
Chętnie, tylko zaprosimy do niego kilka uroczych dziewczyn z filmu Ameryka 3000 ;)

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#1373 Post autor: WhiteHussar » pn sty 18, 2016 22:41 pm

Paweł rozwalił system! Ciekawe jaka wartość tego. Założę się, że znajduje się tam sporo białych kruków

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: Zdjęcia bądź lista waszej kolekcji Soundtracków.

#1374 Post autor: Althazan » pn sty 18, 2016 22:48 pm

Moim pierwszym soundtrackiem był "Tańczący z Wilkami" (1990), potem "Podwójne Życie Weroniki" (1991).

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1153
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

#1375 Post autor: galljaronim » pn sty 18, 2016 22:53 pm

No ja również jestem pod wrażeniem. Gratuluję wspaniałej kolekcji, Paweł. Nic tylko dążyć do takiego efektu. Zastanawiam się tylko na jakich kołkach rozporowych masz zawieszone te półki[WHITE SMILING FACE]
Ostatnio zmieniony wt sty 19, 2016 01:16 am przez galljaronim, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Zdjęcia bądź lista waszej kolekcji Soundtracków.

#1376 Post autor: WhiteHussar » pn sty 18, 2016 23:02 pm

A jak wszystko się kiedyś zawali? Będzie trochę sprzątania!

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10224
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Zdjęcia bądź lista waszej kolekcji Soundtracków.

#1377 Post autor: Ghostek » pn sty 18, 2016 23:46 pm

Jak się zawali, to pół biedy. Gorzej jak ktoś zawali. Warto takie zbiory ubezpieczyć ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1437
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zdjęcia bądź lista waszej kolekcji Soundtracków.

#1378 Post autor: Pawel P. » wt sty 19, 2016 07:51 am

Althazan pisze:Moim pierwszym soundtrackiem był "Tańczący z Wilkami" (1990), potem "Podwójne Życie Weroniki" (1991).
"Tańczącego" też kupiłem dosyć szybko, chyba w 1993. A słyszałeś zapewne, że to była ulubiona płyta... Jana Pawła II
http://muzyka.onet.pl/papiez-na-prerii/mb7fl
galljaronim pisze:No ja również jestem pod wrażeniem. Gratuluję wspaniałej kolekcji, Paweł. Nic tylko dążyć do takiego efektu. Zastanawiam się tylko na jakich kołkach rozporowych masz zawieszone te półki[WHITE SMILING FACE]
Dzięki :) Nie mam pojęcia, stolarz zawieszał, ale chyba solidnie. A wcześniej przerobił mi stare półki z ikei, tak by w jednej były trzy rzędy, a nie dwa (bardziej wydajnie), do tego dorobił podobne półki na lewą ścianę. Wcześniej, w innym mieszkaniu, przez kilka lat borykałem się z tym samym problemem, który mają niektórzy z Was - brakiem miejsca na półkach...
Ghostek pisze:Jak się zawali, to pół biedy. Gorzej jak ktoś zawali. Warto takie zbiory ubezpieczyć ;)
Myślałem kiedyś o tym, faktycznie niegłupi pomysł :)

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1437
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re:

#1379 Post autor: Pawel P. » wt sty 19, 2016 07:56 am

WhiteHussar pisze:Paweł rozwalił system! Ciekawe jaka wartość tego. Założę się, że znajduje się tam sporo białych kruków
Trochę ich na pewno jest, ale bardziej z "zasiedzenia" niż specjalnego poszukiwania. W każdej kolekcji po nawet już paru latach takie kruki się pojawiają. I dobrze :)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Zdjęcia bądź lista waszej kolekcji Soundtracków.

#1380 Post autor: Adam » wt sty 19, 2016 20:48 pm

Bucholc, czekamy. :D
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ