Zdjęcia bądź lista waszej kolekcji Soundtracków.

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Zdjęcia bądź lista waszej kolekcji Soundtracków.

#1381 Post autor: Bucholc Krok » wt sty 19, 2016 22:15 pm

Adam pisze:Bucholc, czekamy. :D
Ja ustawiam narodowościami. Dopiero później alfabetycznie.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Zdjęcia bądź lista waszej kolekcji Soundtracków.

#1382 Post autor: Krzysiek » śr sty 20, 2016 20:11 pm

Adam pisze:na drugim mam filmy i książki i kilkadziesiąt tych pojedynczych z muzą filmową- jeden wystarcza spokojnie na jakieś 550 cd? ja mam koło 400 na nim i mam jeszcze sporo miejsca. on ma ledwo 80 cm szerokości ale to te 2 m wysokości robią robotę i miejsce, no i kosztuje grosze :)
Czyli niedługo będziesz musiał dokupić następny regał :mrgreen:
Althazan pisze:
Ghostek pisze:U mnie klucze selekcji są dwa: kompozytorzy i kolejno w/g roku produkcji muzyki.
Kompozytorami jest OK, potem mam wytwórniami (wtedy mam "japończyki" koło siebie), ale ciekawi mnie jak rozwiązujecie kwestię późniejszą - jak dany kompozytor zaczyna się nie mieścić? Ja wtedy przenoszę całego kompozytora na inne miejsce, o ile jeszcze miejsce zostaje :P
Aktualnie miejsca brak :mrgreen:
To samo pisałem wcześniej :wink: za dużo przenoszenia zbyt wielu płyt a do tego trzeba ponownie "pamiętać" gdzie dokładnie który kompozytor leży :wink: Oczywiście piszę tu o kolekcjach powyżej 1 tys którymi to Koledzy dysponują.

WhiteHussar nie odpuszcza i zbiór pięknie rośnie :D gratuluję!
Ghostek pisze:No ja mam z tym problem. Bo miejsce na regałach mi się skończyło już parę miesięcy temu i niektóre CD leżakują sobie jak leci, a z kupnem kolejnego regału na razie się wstrzymuję, ponieważ nie mam gdzie go wcisnąć. Trudne sprawy... ;)
Do tej pory, jak było miejsce, to układałem kompozytorami i kolejno przekładałem, gdy to miejsce powoli się kończyło. Jeden kompozytor się kończył i zaczynał kolejny. W chwili obecnej troszkę luzu mam tylko w "sekcji" Hornerowej. Bo jest najbardziej "rozwojowa". Reszta upchana jak sardynki ;)
Kiedyś problemem był zakup jakiejś płyty a teraz brak miejsca na nie.... Co za czasy :mrgreen:
Pawel P. pisze:No to może i ja podzielę się zdjęciem mojej kolekcji :) Jest w niej około 2500-2600 płyt, prawie wszystko, co mieć chcę. Nie mam w zbiorach ani jednej płyty, która jest tam przypadkowo. Żadnych zapchajdziur, niepotrzebnych płyt z wytwórni etc - zawszę wolę coś takiego komuś oddać.
Jeśli mogę się zapytać.... Mieszkasz w kamienicy? jakoś dziwnie wysoko wydają mi się sięgać te półki.
Masz bardzo kochającą i wyrozumiałą Żonę :) o ile nie jest to tylko i wyłącznie Twój pokój do słuchania. I wg mnie, taki zbiór to nie problem logistyczny (fantastycznie napisałeś gdzie co się mieści) jeśli ma się tyle miejsca (możliwość zapełnienia ścian) a późniejszego ew. dbania o płyty i wycierania kurzu. Jeśli coś jest przymocowane do ściany porządnymi kołkami, niema prawa odpaść. U mnie trzęsie i jakoś wszystkie naścienne się trzymają. Bardziej obawiam się o stojaki, ponieważ taki może już zrobić krzywdę (wtedy płytami bym się nie przejmował).
Tak czy inaczej chylę czoło :D
Althazan pisze:Może założymy klub 2000+? :mrgreen:
Nie "dobijajcie" Forumowiczów :wink: Ja już odpadłem z orbity płytowej do galaktyki pieluchowej :mrgreen:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Zdjęcia bądź lista waszej kolekcji Soundtracków.

#1383 Post autor: Adam » śr sty 20, 2016 20:52 pm

Krzysiek pisze:Czyli niedługo będziesz musiał dokupić następny regał :mrgreen:
Nie, ponieważ płyt których mi brakuje i których chciałbym mieć bardzo, jest ok 25 tytułów. No ok, jakbym wygrał w totka to ta liczba by sie zwiększyła do max 50 tytułów. tak czy siak w obu przypadkach miejsca mi wystarczy :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zdjęcia bądź lista waszej kolekcji Soundtracków.

#1384 Post autor: Pawel P. » śr sty 20, 2016 22:58 pm

Krzysiek pisze:Jeśli mogę się zapytać.... Mieszkasz w kamienicy? jakoś dziwnie wysoko wydają mi się sięgać te półki.
Masz bardzo kochającą i wyrozumiałą Żonę :) o ile nie jest to tylko i wyłącznie Twój pokój do słuchania. I wg mnie, taki zbiór to nie problem logistyczny (fantastycznie napisałeś gdzie co się mieści) jeśli ma się tyle miejsca (możliwość zapełnienia ścian) a późniejszego ew. dbania o płyty i wycierania kurzu. Jeśli coś jest przymocowane do ściany porządnymi kołkami, niema prawa odpaść. U mnie trzęsie i jakoś wszystkie naścienne się trzymają. Bardziej obawiam się o stojaki, ponieważ taki może już zrobić krzywdę (wtedy płytami bym się nie przejmował).
Tak czy inaczej chylę czoło :D
Dokładnie, kamienica z lat 30. Płyty znajdują się w najmniejszym z pokojów, powiedzmy, że gościnnym ;) Jedyny minus - sprzęt mam w salonie, więc trzeba robić spacerek, zmieniając płytę, ale tak naprawdę to żaden problem.

Żona nie robi żadnego problemu, sama lubi muzykę, także niektóre soundtracki - gdybyś widział, ile ona ma książek! :)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Zdjęcia bądź lista waszej kolekcji Soundtracków.

#1385 Post autor: Krzysiek » czw sty 21, 2016 09:41 am

Czyli tam, gdzie nam kończą się już meble, Ty masz miejsce na jeszcze jedną półkę + kawałek ściany do sufitu :) Poza tym "mały pokój gościnny" w kamienicy ma przeważnie więcej niż 15m2, wysoki strop i grube ściany. Przekłada się to na świetną akustykę :D
Moja Żonka też jest wyrozumiała, lecz jeśli dawno brakło miejsca i płyty leżą "wszędzie" (a ich przybywa) wtedy są zgrzyty :wink:
U mnie też półki w meblach służą tylko książkom, poza jednym regałem "piwnym" :D

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Zdjęcia bądź lista waszej kolekcji Soundtracków.

#1386 Post autor: Ghostek » czw sty 21, 2016 22:11 pm

Bucholc Krok pisze:
Ja ustawiam narodowościami. Dopiero później alfabetycznie.
Ale narodowościami wydawnictw płyt, produkowanych filmów, miejsca toczącej się akcji w ilustrowanej muzyce, czy kompozytorów? :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Zdjęcia bądź lista waszej kolekcji Soundtracków.

#1387 Post autor: Bucholc Krok » czw sty 21, 2016 22:31 pm

Narodowościami deszczów, które podlewały drzewa, które dostarczyły papier na okładki. :P
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Zdjęcia bądź lista waszej kolekcji Soundtracków.

#1388 Post autor: Ghostek » czw sty 21, 2016 23:43 pm

W takim razie szacun, że się w tym ogarniasz ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Zdjęcia bądź lista waszej kolekcji Soundtracków.

#1389 Post autor: kiedyśgrześ » sob sty 23, 2016 07:57 am

bardzo ładna ta Pawłowa kolekcja i widzę tam Supermana, którego nie mam nadal :cry: no u mnie Ikea jak była tak jest :) ale w związku z tym, że mamy XXI wiek, płyty sobie leżą, a za serce audio systemu robi tablet (klient) z Tesco (pęknięta szybka) podpięty po hdmi do wzmocnienia, ciągnie bez przewodu z kompów / mobilesów albo z pseudo dysku sieciowego wbitego w router, wcześniejszy był z Biedronki (cała szybka), ale okazało się, że andek 4.4 ma defekt odtwarzania flaków i to rozwiązanie się nie sprawdziło :|
Obrazek

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zdjęcia bądź lista waszej kolekcji Soundtracków.

#1390 Post autor: Pawel P. » ndz sty 24, 2016 14:15 pm

kiedyśgrześ pisze:bardzo ładna ta Pawłowa kolekcja i widzę tam Supermana, którego nie mam nadal :cry:
Wspaniały box, zwłaszcza za sprawą niedostępnego wcześniej Supermana IV. Kiedyś robili ze dwa razy obniżkę, wiec pewnie zrobią ponownie, może wtedy się zdecydujesz :)

Boxów nie mam wiele, ale też nie czuję potrzeby kupowania 15-płytowych inkarnacji Star Trek: The Motion Picture czy Lost in Space. Posiadam jeszcze Box Elmera Bernsteina z Film Score Monthly, Medal of Honor Lali i pièce de résistance kolekcji, czyli Jerry Goldsmith at 20th Century Fox z Varese.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zdjęcia bądź lista waszej kolekcji Soundtracków.

#1391 Post autor: lis23 » pn sty 25, 2016 13:22 pm

Ja także ustawiam płyty kompozytorami/wykonawcami, ale chronologicznie, według dat premiery filmu i płyty:

Obrazek

Filmówka, od lewej John Williams, potem Disney i inne animacje, polskie filmy, różności, min. Silvestri, Barry, Vangelis, Howard, potem Goldsmith, Zimmer i Horner.

Obrazek

Muzyka rozrywkowa. Druga półka od lewej: Elton John, Rod Stewart, Simply Red, George Michael, Pink Floyd, Michael Jackson, The Beatles.
Trzecia półka od lewej: Queen, The Rolling Stones, Genesis, Peter Gabriel ( wszystkie albumy studyjne ), Phil Collins ( wszystkie albumy studyjne ), Sting ( wszystkie albumy studyjne ), Dire Straits, Mark Knopfler, Bryan Adams, Joe Cocker, Eric Clapton, reszta to pogranicze jazzu i Budka Suflera ;)
Ostatnio zmieniony wt sty 26, 2016 13:05 pm przez lis23, łącznie zmieniany 1 raz.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Zdjęcia bądź lista waszej kolekcji Soundtracków.

#1392 Post autor: Adam » pn sty 25, 2016 13:25 pm

3 półka od lewej = epicki szacun 8) <ok> <brawa>
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: Zdjęcia bądź lista waszej kolekcji Soundtracków.

#1393 Post autor: bladerunner22 » śr sty 27, 2016 12:26 pm

czemu eurosport nie w jakości HD? :D
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zdjęcia bądź lista waszej kolekcji Soundtracków.

#1394 Post autor: lis23 » śr sty 27, 2016 18:04 pm

bladerunner22 pisze:czemu eurosport nie w jakości HD? :D
20 zł dodatkowo do kablówki za dwa Eurosporty i Polsaty Sport w HD. Za C+ - 6 kanałów aż 40 zł ... :?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Zdjęcia bądź lista waszej kolekcji Soundtracków.

#1395 Post autor: Ghostek » śr sty 27, 2016 20:14 pm

To ktoś jeszcze TV ogląda?? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Obrazek

ODPOWIEDZ