Problematyka nielegalnych kopii

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#76 Post autor: Adam » sob sty 02, 2010 20:58 pm

Nie sądzę żeby koleś miał tego promosa. Sądzę, że sprzedaje oryginała. I na 99% nie pirata, bo by mu się nie chciało pisać i zaznaczać że zafoliowana. U mnie w mieście to swojego czasu zalegało za 19,99 sklepy więć możliwe że taniej znalazł w Rudzie. U mnie to Ratatuj leży za 9 zł nawet więc już taniej niż czyste płytki ;-)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#77 Post autor: Adam » sob sty 02, 2010 20:59 pm

Wawrzyniec pisze:Dziekuję :) Jakby co to przed świętami tych płyt sporo tam było, więc pewnie dalej są, jak ktoś zainteresowany.
Mononoke u nas każdy sklep ma za 30-35 zł. Na allegro sklepy specjalistyczne również za tyle sprzedają, więc nie opłaca się jechać do Berlina i przepłacać :)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#78 Post autor: Wawrzyniec » sob sty 02, 2010 21:01 pm

Adam Krysiński pisze:Mononoke u nas każdy sklep ma za 30-35 zł.
Aha. A już myślałem, że udało mi się okazyjnie kupić.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

bladerunner

#79 Post autor: bladerunner » sob sty 02, 2010 21:02 pm

Adam miałeś Rację a w empiku cena tych simpsonów za 60,49!!!! :) Ratatuj to tę płytę jeszcze można dostać ? czemu ja jej nie mam :(

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#80 Post autor: Adam » sob sty 02, 2010 21:03 pm

Wawrzyniec pisze:Aha. A już myślałem, że udało mi się okazyjnie kupić.
:lol: Ty chyba nigdy nie możesz wpisać kontrolnie sobie tytułu na allegro, merlinie, gigancie i epiku? :? Na to wygląda... No ale jak wolisz do Berlina jeździć niż poświęcić 2 minuty w wyszukiwarce... :)
Wszędzie to leży od lat przecież. Nie mówiąc już o mniej znanych, a bardzo dobrych sklepach, takich jak Fan czy SMStep (też często na allegro sprzedają dodatkowo sobie)..

Więc może spróbuj rozpoczynać wreszcie poszukiwania od wejścia na allegro i merlin, a później ewentualnie na gigant, w ostateczności na empik. I dopiero potem jeździj do Berlina ;-) Będzie chłopie mniej rozczarowań potem, a i kasy zostanie Ci w portfelu więcej :)
Ostatnio zmieniony sob sty 02, 2010 21:16 pm przez Adam, łącznie zmieniany 2 razy.

bladerunner

#81 Post autor: bladerunner » sob sty 02, 2010 21:08 pm

Adam sprawdzałem simpsonów na gigancie i jeszcze na merlinie cena 60zł ;p to ja nie wiem skąd ta cena 20zł ;p

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#82 Post autor: Adam » sob sty 02, 2010 21:09 pm

wyprzedaże/promocje... stąd taka cena. mało to okazji jest po koszykach w marketach?

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#83 Post autor: Althazan » sob sty 02, 2010 21:14 pm

bladerunner20 pisze:Adam sprawdzałem simpsonów na gigancie i jeszcze na merlinie cena 60zł ;p to ja nie wiem skąd ta cena 20zł ;p
Jakiś rok temu też kupiłem za max dwie dychy, więc jak ktoś się nie łapie w "tanich czasach" to potem musi szukać i czekać. Ale czasem - jak widać - się opłaca... :)

bladerunner

#84 Post autor: bladerunner » sob sty 02, 2010 21:17 pm

Jakiś rok temu też kupiłem za max dwie dychy, więc jak ktoś się nie łapie w "tanich czasach" to potem musi szukać i czekać. Ale czasem - jak widać - się opłaca... Smile
Bywały dni, że nazwisko Zimmera codziennie wpisywałem w przeglądarkę allegro.
Ostatnio zmieniony sob sty 02, 2010 21:18 pm przez bladerunner, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#85 Post autor: Adam » sob sty 02, 2010 21:18 pm

same nazwisko nie wystarczy, czasem sam tytuł potrzebny ;-) a w sklepach internetowych to szczególnie często sam tytuł :)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#86 Post autor: Adam » sob sty 02, 2010 21:27 pm

Wawrzyniec pisze:W sumie chciałem kiedyś nawet w moim poście pt" Infantylne pytania Wawrzyńca" zapytać czy można jakoś tanio płyty Kawaia i w ogóle japońskich kompozytorów dostać. Ale to pytanie jest chyba zbyt głupie, zbyt infantylna nawet na jak na mój temat.
Nie rozumiem? Dlaczego nie możesz zapytać? A nóż Ktoś Ci pomoże. Ja nie siedzę w japońskich zakupach, ale są tu Osoby, które rozeznanie mają :) Tylko najpierw sprawdź allegro i merlin/gigant, ale akurat Kawaii to taki towar, który - strzelam ;-) - nie będzie tutaj dostępny (nie szukałem bo mnie ta osoba nie interesuje).

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#87 Post autor: Wawrzyniec » sob sty 02, 2010 23:51 pm

Spokojnie, zanim zacznie się kolejna beka z Wawrzyńca, to chcę tylko napisać, że ja nie jeżdżę do Berlina specjalnie, aby kupować płyty. A jak już tam jestem, a jestem dość często to zaglądam sobie po różnych sklepach i patrzę za soundtrackami. I tak też zakupiłem sobie "Princess Mononoke" po okazyjnej jak myślałem cenie.

A co do Kawaia to patrzyłem trochę co jest w Polsce i raczej nic nie ma, a jak już to nie to co mnie interesuje. Na paru zagranicznych stronach sobie też patrzyłem, ale 40$ do 50$ za płytę to jednak trochę dużo. Na razie i tak odpada, więc się wstrzymuję z tym pytaniem, w moim temacie.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#88 Post autor: Althazan » ndz sty 03, 2010 00:10 am

Wawrzyniec pisze:Na paru zagranicznych stronach sobie też patrzyłem, ale 40$ do 50$ za płytę to jednak trochę dużo.
Za dużo. Zwykle wystarcza koło $30-$35. Wiem, że to też sporo, więc... jak będziesz w potrzebie - wal śmiało na PM-a. ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#89 Post autor: Wawrzyniec » ndz sty 03, 2010 00:16 am

Althazan pisze:Za dużo. Zwykle wystarcza koło $30-$35. Wiem, że to też sporo, więc... jak będziesz w potrzebie - wal śmiało na PM-a. ;)
Na amazonie (nie tylko tam szukam) to i jedną za 58$ widziałem, ale jak już to rzeczywiście to temat na później. Ale z góry dziękuję za pomoc, którą oczywiście potrafię docenić :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Problematyka nielegalnych kopii

#90 Post autor: Bucholc Krok » śr maja 08, 2013 19:39 pm

Althazan pisze:
Bucholc Krok pisze: 2. Ty masz nadruk 2500 ja mam 3000. Gdyby to były egzemplarze, których ileś tam było +/- (nawet kilkaset) to też by był nadruk 2500 lub w ogóle by go nie było? Dlaczego jest wydrukowane 3000 (zwykłą czcionką, jak na wszystkich pozostałych)? Najprostsze wytłumacznie jest takie, że zrobili dodruk 500 sztuk, ale zmienili 2500 na 3000 (bo nie może być 2606/2500, to jasne) i pojechali numerację maszynowo.
Chyba się nie rozumiemy. Dlatego lepszym wyjściem jest zdjęcie, bo nie trzeba tyle tłumaczyć - wszystko od razu widać... Postaram się zrobić fotkę i dać linka.
Jeszcze raz pytam - czy Twoje "wydrukowane 3000" jest wydrukowane czcionką taką samą jak cała reszta literek na tylnej okładce?
Lepiej późno niż wcale:

Obrazek
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

ODPOWIEDZ