Poledouris - The Legend of...

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#241 Post autor: Bucholc Krok » ndz paź 18, 2009 19:39 pm

Althazan pisze: A widziałeś po ile idzie na eBayu? Po $80 - i w dodatku znajduje nabywców... Jak zawsze...
Widziałem, ale nie wgłębiałem się w aukcje. Myślałem, że to tylko ktoś sobie tyle zaśpiewał, ale niekoniecznie znalazł nabywcę. :)
Nowego Hornera Intrada wysłała do SAE pewnie wtedy co wszystkim pierwsze zamówienia, czyli w piątek. Tak jak Lala, która nowego Goldsmitha dostała też dopiero w piątek, więc pewnie w poniedziałek wyślą do SAE, dotrze to we wtorek/środę, zanim to rozpakują, to zaczną wysyłać z SAE koło piątku pewnie...
Hm.. wydaje mi się, że kiedyś miałem takie przypadki, iż pewne płyty z SAE były wysyłane w tym samym czasie, co z wytwórni. Ale głowy za to nie dam. Zwrócę uwagę następnym razem.
Mnie nic nie wiadomo, żeby Lorenc ze Słowacji był limitowany. Aczkolwiek wszystkie wydania w krajach byłych demoludów (włącznie w naszym) są oparte na znajomościach i nigdy nie trwają wiecznie... Więc można założyć że jest lub będzie limitowane - bez konkretnego liczebnikowego limitu... :)
Ale do końca listopada jeszcze się nie rozejdzie? :)
A ciekawsze jest nowe wydanie Intrady z 27 października - Signature Edition, które prawie zawsze jest limitem 1000szt. tym razem będzie limitem 1500szt. co znaczy, że musi być to coś bardziej znanego, co się w takiej ilości także szybko sprzeda... 8)
Tylko jeśli kompozytor będzie znany (co jest raczej pewne) i tytuł bardziej znany niż mniej znany, to dlaczego nie wydają w ISC, tylko w ISE? :)
A znowu w ISC mają być, jeśli dobrze pamiętam, 3 ścieżki. Ciekawe, jak krótkie muszą być, żeby weszły na 1CD. :) Chyba, że zapowiada się jakiś podwójniak w ISC. Żeby tylko nie było podwójnego tu i tu. Ale to chyba nam nie grozi, bo wytwórnia kalkuluje... ;)

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#242 Post autor: Althazan » ndz paź 18, 2009 21:29 pm

Bucholc Krok pisze:Ale do końca listopada jeszcze się nie rozejdzie? :)
Nie sądzę... ;)
Tylko jeśli kompozytor będzie znany (co jest raczej pewne) i tytuł bardziej znany niż mniej znany, to dlaczego nie wydają w ISC, tylko w ISE? :)
A znowu w ISC mają być, jeśli dobrze pamiętam, 3 ścieżki. Ciekawe, jak krótkie muszą być, żeby weszły na 1CD. :) Chyba, że zapowiada się jakiś podwójniak w ISC. Żeby tylko nie było podwójnego tu i tu. Ale to chyba nam nie grozi, bo wytwórnia kalkuluje... ;)
A mają tam jakieś swoje zasady co idzie do ISC a co do ISE.
Poczekamy - zobaczymy jakie będą podpowiedzi... :)

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

wyciek

#243 Post autor: Bucholc Krok » wt paź 20, 2009 15:18 pm

Wczoraj i dzisiaj podawali w radiu newsa o wycieku numerów kart płatniczych wydanych m.in. przez PKO BP i Pekao SA. Miał już ktoś problem ze swoją kartą?
BTW: Czy ktoś ma kartę z Pekao SA?

Alleluja! Wreszcie zdjęli pre-order z I.Q./.... Mam nadzieję, że będą już dzisiaj rozsyłać.
BTW: Znowu obniżyli ceny kilku płyt FSM. W dobrym kierunku to idzie. :)

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: wyciek

#244 Post autor: Althazan » wt paź 20, 2009 19:45 pm

Bucholc Krok pisze:BTW: Czy ktoś ma kartę z Pekao SA?
W ogóle to ktoś normalny ma jeszcze konto w jakimkolwiek Pekao? To jakby zgodzić się na dodatkowy podatek... ;)

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: wyciek

#245 Post autor: Bucholc Krok » wt paź 20, 2009 19:47 pm

To w jaki sposób płacisz np. w SAE?

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#246 Post autor: Althazan » wt paź 20, 2009 19:50 pm

Paypalem. A kartę to można i warto mieć, ale przecież nie w Pekao, bo tam to opłaty są za każdą operację...

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#247 Post autor: Bucholc Krok » wt paź 20, 2009 20:02 pm

Hm.. ja mam kartę z Pekao gdzieś od 10 lat i w życiu nie płaciłem za żadną operację. Owszem, płacę, ale 0,5$ (dobrowolna opłata) co miesiąc za zabezpieczenie transakcji oraz 10$ raz w roku za obsługę rachunku. Pierwsze słyszę o opłatach za operację. :o
Mnie się wydawało, że to właśnie w takich Paypalach czy Bidpayach płaci się za każdą transakcję. :)
Ostatnio zmieniony wt paź 20, 2009 20:07 pm przez Bucholc Krok, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#248 Post autor: Althazan » wt paź 20, 2009 20:07 pm

Bucholc Krok pisze:Hm.. ja mam kartę z Pekao gdzieś od 10 lat i w życiu nie płaciłem za żadną operację. Owszem, płacę, ale 0,5$ co miesiąc za zabezpieczenie transakcji oraz 10$ raz w roku za obsługę rachunku. Pierwsze słyszę o opłatach za operację. :o
Mnie się wydawało, że to właśnie w takich Paypalach czy Bidpayach płaci się za każdą transakcję. :)
A widzisz, a jednak płacisz... :) $16 na rok to jednak więcej niż ZERO na rok. W paypalu nie płacisz za zakupy żadnych prowizji, płaci się tylko i wyłącznie za odbieranie wpłat od innych.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#249 Post autor: Bucholc Krok » wt paź 20, 2009 20:11 pm

Althazan pisze: A widzisz, a jednak płacisz... :) $16 na rok to jednak więcej niż ZERO na rok.
Jedna płyta średnio licząc. :)
W paypalu nie płacisz za zakupy żadnych prowizji, płaci się tylko i wyłącznie za odbieranie wpłat od innych.
Ale płaci się za rachunek w banku, który jest potrzebny do Paypala?
Z którego banku masz kartę?

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#250 Post autor: Althazan » wt paź 20, 2009 20:31 pm

Bucholc Krok pisze:Jedna płyta średnio licząc. :)
Czyli wolę mieć jedną płytę więcej niż mniej... :)
Ale płaci się za rachunek w banku, który jest potrzebny do Paypala?
Z którego banku masz kartę?
W mBanku nie płacę za rachunek, ani za przelewy, którymi można zasilać konto w paypalu.
A kredytówkę mam z innego banku (kryptoreklamy uprawiał nie będę), ale za nią też nie płacę ani grosza, pod warunkiem, że zrobię zakupy miesięcznie na (o ile dobrze pamiętam) jakieś 300-400zł? Chyba każdy tyle wydaje w miesiącu?

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#251 Post autor: Bucholc Krok » wt paź 20, 2009 21:12 pm

Althazan pisze: W mBanku nie płacę za rachunek, ani za przelewy, którymi można zasilać konto w paypalu.
Wydaje mi się, że kiedyś ktoś gdzieś biadolił (a może to był news z radia), że w mBanku też wprowadzili opłaty od przelewów. Ale może mi się tylko wydawało.. Poza tym, jak chcesz wpłacić pieniądze na konto mBanku to w którym banku to robisz?
A kredytówkę mam z innego banku (kryptoreklamy uprawiał nie będę),
Skoro podałeś mBank to i możesz podać ten drugi. ;)
ale za nią też nie płacę ani grosza,
Nawet za obsługę rachunku? Dziwne. To nie może być żaden stacjonarny bank. :) Masz normalną, plastykową kartę, czy wirtualną?
pod warunkiem, że zrobię zakupy miesięcznie na (o ile dobrze pamiętam) jakieś 300-400zł? Chyba każdy tyle wydaje w miesiącu?
To zależy.. to jest jakieś 130$.

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#252 Post autor: Althazan » wt paź 20, 2009 23:19 pm

Bucholc Krok pisze:Wydaje mi się, że kiedyś ktoś gdzieś biadolił (a może to był news z radia), że w mBanku też wprowadzili opłaty od przelewów. Ale może mi się tylko wydawało.. Poza tym, jak chcesz wpłacić pieniądze na konto mBanku to w którym banku to robisz?
Wprowadzili, ale potem wycofali - są za darmochę.
Tam mi przychodzi pensja, więc nie musiałbym wpłacać, a jak czasem chcę - to w centrach handlowych są wpłatomaty - używałem swego czasu namiętnie...
Nawet za obsługę rachunku? Dziwne. To nie może być żaden stacjonarny bank. :) Masz normalną, plastykową kartę, czy wirtualną?
Nawet za obsługę. Bank stacjonarny, aczkolwiek nigdy tam nie byłem. Skorzystałem z jakiejś tam promocji - i za wydanie też nie płaciłem. Karta normalna, plastikowa, wypukła.
pod warunkiem, że zrobię zakupy miesięcznie na (o ile dobrze pamiętam) jakieś 300-400zł? Chyba każdy tyle wydaje w miesiącu?
To zależy.. to jest jakieś 130$.
No nie żartuj, na jedzenie, paliwo, itp itd. tyle nie wydasz? Przecież nie musisz kupować nią samych płyt... ;)

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#253 Post autor: Bucholc Krok » śr paź 21, 2009 06:50 am

Althazan pisze:Nawet za obsługę. Bank stacjonarny, aczkolwiek nigdy tam nie byłem. Skorzystałem z jakiejś tam promocji - i za wydanie też nie płaciłem. Karta normalna, plastikowa, wypukła.
Ale musiałeś chociaż być, żeby tę kartę załatwić? Czy przez internet załatwiałeś?
To zależy.. to jest jakieś 130$.
No nie żartuj, na jedzenie, paliwo, itp itd. tyle nie wydasz? Przecież nie musisz kupować nią samych płyt... ;)
A, no chyba, że tak.. ale ja wolę, gdy pieniądz brzęczy mi w kieszeni. :) Moja karta jest debetowa i w dodatku dolarowa. Płacę nią tylko w zagranicznych sklepach internetowych (do polskich nie mam zaufania). Do innych płatności nie jest mi potrzebna.
BTW: dostałeś już mejla z potwierdzeniem wysyłki I.Q. z SAE?

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#254 Post autor: Althazan » śr paź 21, 2009 09:39 am

Bucholc Krok pisze:Ale musiałeś chociaż być, żeby tę kartę załatwić? Czy przez internet załatwiałeś?
"Załatwienie" polegało na wypełnieniu druku na stacji benzynowej. ;)
A, no chyba, że tak.. ale ja wolę, gdy pieniądz brzęczy mi w kieszeni. :) Moja karta jest debetowa i w dodatku dolarowa. Płacę nią tylko w zagranicznych sklepach internetowych (do polskich nie mam zaufania). Do innych płatności nie jest mi potrzebna.
BTW: dostałeś już mejla z potwierdzeniem wysyłki I.Q. z SAE?
Moja kredytówka też jest dolarowa. Płacę nią tylko paypalem (wtedy nie ujawniam jej numeru), bo wolałbym nie zostać ofiarą... :)
A potwierdzenia wysyłki z SAE nie mam - potwierdzenia wysyłają czasem z opóźnieniem, nawet 2-3-dniowym...

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#255 Post autor: Bucholc Krok » śr paź 21, 2009 10:02 am

Althazan pisze:
Bucholc Krok pisze:Ale musiałeś chociaż być, żeby tę kartę załatwić? Czy przez internet załatwiałeś?
"Załatwienie" polegało na wypełnieniu druku na stacji benzynowej. ;)
Hm.. trochę bym się bał.. :)
Moja kredytówka też jest dolarowa.
A dostałeś jakąś informację z banku, że będzie wymieniona w związku z wyciekiem danych?
Płacę nią tylko paypalem (wtedy nie ujawniam jej numeru), bo wolałbym nie zostać ofiarą... :)
Debetówka jest bezpieczniejsza, bo nie ściągniesz z rachunku więcej niż masz. Teoretycznie, bo kiedyś jeden sklep ściągnał mi pieniądze 2 razy za tę samą przesyłkę. Oddał oczywiście, ale minus jakimś cudem zrobił.
A potwierdzenia wysyłki z SAE nie mam - potwierdzenia wysyłają czasem z opóźnieniem, nawet 2-3-dniowym...
Tak, ale powinni przynajmniej zaznaczyć to bez opóźnienia na swojej stronie. A widzę, że na stronie wciąż jest 'pending'. Przynajmniej nie 'cancelled', co by mogło wskazywać, że coś jest nawalone z rachunkiem/kartą. Ale mam nadzieję, że Edek by wówczas napisał jakiegoś mejla.. Mam tam ostatniego Hornera i nie chciałbym kupować go na Ebayu..

ODPOWIEDZ