Aliens wyd. Varese/Colosseum 1989

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Aliens wyd. Varese/Colosseum 1989

#1 Post autor: Jedi-Master » śr cze 13, 2018 18:28 pm

Hej nabyłem oryginalny score z Aliens wyd. Varese/Colosseum 1989 Germany i tak płyta na 100 % oryginał to widać na pierwszy rzut oka wszystki kody na tłoczeniu identyczne jak te z Discogs okładka tylna papier taki jak w Predatorze Varese twardszy porządny, ale główna okładka front papier twardy jak do zdjęć czy takie okładki były w starszych wydaniach Varese/Colosseum?.
To taki sztywny połyskujący laminowany kartonik to nawet nie papier, ale może to tak wydali bo płytowo to jest raczej ok. Posiada ktoś to wydanie jeżeli tak to jaka jest faktura papieru frontowej okładki?

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Aliens wyd. Varese/Colosseum 1989

#2 Post autor: Krzysiek » czw cze 14, 2018 13:20 pm

Tzn. pod słowem "przednia okładka" rozumiem masz na myśli wkładkę z Varese która wtedy składała się z 4 stron + ew. wkładka od Colosseum? Właśnie w ten sposób kiedyś były wydawane płyty z Varese - przednia okładka drukowana na ślisko. Niestety nie znam fachowej terminologii.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Aliens wyd. Varese/Colosseum 1989

#3 Post autor: Adam » czw cze 14, 2018 13:26 pm

ja nie rozumiem jak można kupować takie starocie średnio wiadomego pochodzenia, w sytuacji gdy jest kapitalny deluxe, przede wszystkim zremasterowany, z 30 minutami więcej i alternatami oraz grubym bookletem dostępny za 10 $...

nikt teraz nie oceni czy ktoś sobie ją wydrukował czy nie, jeśli nie ma takiego egzemplarza drugiego i nie pomaca tych obu okładek... ja mam inne wydania Varese z przełomu 80/90 i okładki są szorstkie, innych z kolei zwykła kartka, żadna się nie świeci, i wszystko to tylko świstek, bo tak wtedy Townson wydawał płyty...
#FUCKVINYL

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: Aliens wyd. Varese/Colosseum 1989

#4 Post autor: Jedi-Master » czw cze 14, 2018 13:35 pm

ja nie rozumiem jak można kupować takie starocie
Bo chcę mieć i podstawkę dla lepszej słuchalności ?, ijako obiekt kolekcjonerski ? a deluxa mam.
Tzn. pod słowem "przednia okładka" rozumiem masz na myśli wkładkę z Varese która wtedy składała się z 4 stron + ew. wkładka od Colosseum?
Tak o taką mi chodziło.
Właśnie w ten sposób kiedyś były wydawane płyty z Varese - przednia okładka drukowana na ślisko
Czyli takie twarde laminowane okładki tak?
ja mam inne wydania Varese z przełomu 80/90 i okładki są szorstkie
Te twoje wydania to zapewne wyd. USA, to jest z Colosseum.
Ostatnio zmieniony czw cze 14, 2018 13:37 pm przez Jedi-Master, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Aliens wyd. Varese/Colosseum 1989

#5 Post autor: Adam » czw cze 14, 2018 13:37 pm

było różnie, jak pisałem wyżej, jedne śliskie, inne szorstkie.. akurat podstawki Aliens nie miałem nigdy więc nie porównam.
#FUCKVINYL

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: Aliens wyd. Varese/Colosseum 1989

#6 Post autor: Jedi-Master » czw cze 14, 2018 13:39 pm

Wieczorem postaram się wrzucić foty.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Aliens wyd. Varese/Colosseum 1989

#7 Post autor: Adam » czw cze 14, 2018 13:41 pm

jak jest śliska to łatwym sposobem na sprawdzenie czy to nie homemade jest kropla wody pod kątem - jak tak będzie, to się odbarwi, a po oryginalnej spłynie i się nie rozmarze.
płyta i tak funta kłaków nie warta więc można zaryzykować, a z fot nikt nie oceni o ile sam nie ma takiej sztuki na półce bo niby jak, nie takie cd widziałem lepiej spiracone niż oryginały..
na necie jedyne foty jakie znalazłem nie specjalnie wskazują na błyszczący i śliski cover, a raczej na szorstki, szczególnie druga, ale też bez wzięcia w łapę nie da się ocenić.

Obrazek

Obrazek
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ