Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#76 Post autor: Kaonashi » czw lis 16, 2017 19:09 pm

A co to za oręż tam nad telewizorem? :wink:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#77 Post autor: Tomek » czw lis 16, 2017 19:32 pm

Pewnie miecz Hattori Hanzo ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#78 Post autor: Adam » czw lis 16, 2017 19:45 pm

a zezwolenie jest? :P bo podnóżki Ziobry szybko znajdą droge do domku :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#79 Post autor: MichalP » czw lis 16, 2017 20:00 pm

Porownywalem sobie wczoraj Dolby True HD 7.1 to LPCM 2.0 z BluRaya - jedna ciekawostka, ze na plycie dostepnej w Kanadzie stereo jest ustawione jako sciezka domyslna i trzeba zawsze zmienic w menu plyty na 7.1 - ale w sumie chcialem sprawdzic czy bez wlaczania telewizora moge sobie po prostu posluchac muzy z bluraya jakbym mial zwykle CD i owszem dziala to bez problemu - wkladam plyte, czekam kilkanascie sekund i wciskam jeszcze raz play i zaczyna grac w domyslnym stereo.
I tu niestety rozczarowanie bo stereo niestety nie umywa sie do Dolby Atmos - to ze jest ciszej to moge zrozumiec, ale brzmi zupelnie jak inny mix - dzwiek jest jakis taki plaski, plytszy bas.
Od razu zaznacze, ze nie mam subwoofera, wiec obojetnie w jakiej formie ale bas generuja przednie glosniki podlogowe.

Ciekawi mnie jakie wrazenia odsluchowe maja ci, ktorzy weszli w posiadanie CD. Pobawie sie tym dluzej dzisiaj, zeby zobaczyc czy moze zmiana jakis ustawien wplynie na poprawe odsluchu w stereo - ale moze dlatego tez Southall tak marudzil sluchajac tego z CD.

Hostii
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 39
Rejestracja: ndz sie 13, 2017 12:36 pm

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#80 Post autor: Hostii » czw lis 16, 2017 22:59 pm

Piwo dla kol. Tomka... dokładnie to jest tania replika miecza z Ostatniego Samuraja, wykonany z blachy, chleba się nie utnie ale wygląda spoko i był tani. Więc płyta obejrzana nie wytrzymałem do wekkendu.. Obraz 16:9 więc mamy bez pasów co już jest bardzo dobrą zaletą i do tego niezła żyleta jak na full HD, bo mam filmy w FullHD a niestety są kiepskie. Dźwięk po prostu zamiata Dolby TrueHD 7.1 Dolby atmos... coś pięknego. Dobra wyrazistość, scena,otaczające nas dźwięki, pięknie słychać Tine w piratach w głośniku centralnym....jak dla mnie genialnie, aż nie chce się słuchać w stereo. Jestem pełen zachwytu, jak dla nas tytuł obowiązkowy w kolekcji, tylko słuchać i słuchać

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#81 Post autor: Adam » czw lis 16, 2017 23:06 pm

Najmocniejszą stroną obcowania z tym nagraniem - Blu czy CD to obojętne - jest to, że rzeczy które na koncercie będąc widzem z oczywistych względów nie mogły brzmieć idealnie z powodu nagłośnienia, tutaj są one słyszalne i niejednokrotnie możemy zobaczyć że w danej chwili ktoś coś tam grał mimo że na żywo tego nawet nie słyszeliśmy.
#FUCKVINYL

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#82 Post autor: Jedi-Master » pt lis 17, 2017 13:28 pm

CD-ka kupowałem na Gigant.pl, natomiast Blu-Ray-a z Empika i dzisiaj wysłali. :D

Awatar użytkownika
Krelian
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 893
Rejestracja: pn sty 11, 2010 20:28 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#83 Post autor: Krelian » pt lis 17, 2017 15:51 pm

Nie już w ogóle w świecie książki koncertu na bd :(

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#84 Post autor: Tomek » pt lis 17, 2017 21:07 pm

Hostii pisze:
czw lis 16, 2017 22:59 pm
Piwo dla kol. Tomka... dokładnie to jest tania replika miecza z Ostatniego Samuraja, wykonany z blachy, chleba się nie utnie ale wygląda spoko i był tani.
Ostatniego samuraja...czy Kill Billa? ;-)
Adam pisze:
czw lis 16, 2017 23:06 pm
Najmocniejszą stroną obcowania z tym nagraniem - Blu czy CD to obojętne - jest to, że rzeczy które na koncercie będąc widzem z oczywistych względów nie mogły brzmieć idealnie z powodu nagłośnienia, tutaj są one słyszalne i niejednokrotnie możemy zobaczyć że w danej chwili ktoś coś tam grał mimo że na żywo tego nawet nie słyszeliśmy.
Dokładnie. Dla mnie odbiór tego koncertu w formie filmu czy tak jak jest to zaprezentowane na wydaniu CD, to w zasadzie tak jakbym na nowo to zobaczył/usłyszał - masa smaczków i niuansów, których po prostu nie widziałem/nie słyszałem czy też nie zwróciłem uwagi. Tym bardziej, że to co słyszałem na koncercie w większości miało posmak tego prze-procesowanego brzmienia, którego delikatnie mówiąc u współczesnego Zimmera miłośnikiem nie jestem :P. Tu brzmi wszystko dużo bardziej "oraganicznie" i szczegółowo. Ale to moje subiektywne wrażenia i wspomnienia, a np. z miejsc VIP-owskich to zupełnie inaczej (lepiej) wszystko się przedstawiało.
Krelian pisze:
pt lis 17, 2017 15:51 pm
Nie już w ogóle w świecie książki koncertu na bd :(
A to na Świecie Książki kończą się opcje gdzie ten tytuł można zakupić? ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Krelian
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 893
Rejestracja: pn sty 11, 2010 20:28 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#85 Post autor: Krelian » pt lis 17, 2017 21:16 pm

No nie ale tam była najkorzystniejsza cena no i ŚK mam pod nosem :D

Awatar użytkownika
Gieferg
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: wt paź 25, 2016 16:30 pm

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#86 Post autor: Gieferg » sob lis 18, 2017 12:38 pm

A to na Świecie Książki kończą się opcje gdzie ten tytuł można zakupić?
Praktycznie wszędzie jest niedostępny. Zamówiłem teraz na Empik.com i nie wiadomo czy i kiedy będzie.
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#87 Post autor: Jedi-Master » sob lis 18, 2017 12:46 pm

CD brałem z Gigant.pl, ale mieli problemy z Blu więc zamówiłem na Empik 13.11.2017 czyli w poniedziałek w tym tygodniu w piątek mi wysłali, ma być na poniedziałek.

Hostii
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 39
Rejestracja: ndz sie 13, 2017 12:36 pm

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#88 Post autor: Hostii » sob lis 18, 2017 13:05 pm

MichalP pisze:
czw lis 16, 2017 20:00 pm
Porownywalem sobie wczoraj Dolby True HD 7.1 to LPCM 2.0 z BluRaya - jedna ciekawostka, ze na plycie dostepnej w Kanadzie stereo jest ustawione jako sciezka domyslna i trzeba zawsze zmienic w menu plyty na 7.1 - ale w sumie chcialem sprawdzic czy bez wlaczania telewizora moge sobie po prostu posluchac muzy z bluraya jakbym mial zwykle CD i owszem dziala to bez problemu - wkladam plyte, czekam kilkanascie sekund i wciskam jeszcze raz play i zaczyna grac w domyslnym stereo.
I tu niestety rozczarowanie bo stereo niestety nie umywa sie do Dolby Atmos - to ze jest ciszej to moge zrozumiec, ale brzmi zupelnie jak inny mix - dzwiek jest jakis taki plaski, plytszy bas.
Od razu zaznacze, ze nie mam subwoofera, wiec obojetnie w jakiej formie ale bas generuja przednie glosniki podlogowe.

Ciekawi mnie jakie wrazenia odsluchowe maja ci, ktorzy weszli w posiadanie CD. Pobawie sie tym dluzej dzisiaj, zeby zobaczyc czy moze zmiana jakis ustawien wplynie na poprawe odsluchu w stereo - ale moze dlatego tez Southall tak marudzil sluchajac tego z CD.
Ustawić się nie da żeby odrazu płyta odpalała, trzeba mieć nagrywarkę BD i na nową płytę wgrać tylko koncert z wybraną ścieżką dźwiękową. Wtedy wkładasz płytę i odrazu włącza się koncert z domyślną/jedyną ścieżką.Płyta ma 40,2 GB więc trzeba mieć dwuformatówkę, BD rip-a zrobiłem 5GB tak żeby na telefonie mieć :). Dźwięk na CD jest dobry, scena jest dobra. Na CD jest dokładnie to samo co na BD tylko wycieli gadanie i połączyli ścieżki klaskaniem tak że nie ma przerw między utworami.

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1148
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#89 Post autor: galljaronim » pn lis 20, 2017 14:28 pm

Widzę, że niektóre osoby są już szczęśliwymi posiadaczami koncertu na Blu. Obecnie w Polsce nie można go nigdzie dostać, no chyba, że w jakichś empikach w większych miastach są ostanie sztuki. W zagranicznych sklepach dostępny od ręki, tylko oczywiście blok wschodni w szarej dupie.



Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#90 Post autor: Jedi-Master » pn lis 20, 2017 17:17 pm

Dzisiaj przyszła paczucha z empiku wydanie piękne, książeczka jest pewnie ta sama co w wydaniu CD jeszcze nie sprawdzałem, na wieczór zostawiam sobie na deser koncercik :D .
Z tego co widzę już na Empik brak :cry:

ODPOWIEDZ