Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#31 Post autor: Adam » ndz paź 29, 2017 18:18 pm

wydanie CD i Blu będzie w naszych sklepach od 10.11 - cena odpowiednio ok 50 i 70 zł.
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#32 Post autor: hp_gof » ndz paź 29, 2017 22:57 pm

Tylko 70? No no, zastanowię się :)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#33 Post autor: Adam » pn paź 30, 2017 08:54 am

niektóre sklepy mają 59, 65.. ale to nic dziwnego, zwykła 1 płytowa edycja bez niczego, także cena standardowa.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#34 Post autor: Adam » wt paź 31, 2017 20:19 pm

Udostępniono klip z Gladiatora z Blu-Ray - wygląda ok, ale martwi mnie rejestracja dźwięku - w tym klipie tych dwóch lasek solistek prawie w ogóle nie słychać na ich partiach :!: :? No ale może to tylko w klipie tak.....

https://www.facebook.com/hanszimmer/vid ... 353354128/

Wydań okazuje sie że nie będzie dużo - na końcu filmu lista z okładkami i opakowaniami.

A i tak uważam że powinni byli zarejestrować drugą trase, tą z tego roku, bo skład był lepszy i lepiej grali.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#35 Post autor: Tomek » śr lis 01, 2017 23:54 pm

A grali na tegorocznej trasie w Pradze?

Bo wydaje mi się, że zarejestrowanie i wydanie tego koncertu akurat z wykonania w Pradze ma pewnie związek z tym, że orkiestra była stamtąd - być może to jakiś deal związany z jakimiś mniejszymi opłatami dla muzyków, koszty orkiestry, licencje, tantiemy, prawa itp. itd.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#36 Post autor: Adam » czw lis 02, 2017 08:54 am

tak, grali też. i tak, oczywiście że dlatego była rejestracja w Pradze.
mam nadzieje że wyjdzie taki koncert też z ostatnich tras Ennia i JNH, bo też grali z prażanami.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#37 Post autor: Adam » ndz lis 05, 2017 07:51 am

wszystkie wydania razem:

Obrazek
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Krelian
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 893
Rejestracja: pn sty 11, 2010 20:28 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#38 Post autor: Krelian » pn lis 06, 2017 23:36 pm

Jakby ktoś chciał zobaczyć sobie w najbliższą sobotę tv: http://www.canalplus.pl/muzyka-hans-zim ... ague_47328

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#39 Post autor: Adam » śr lis 08, 2017 18:17 pm

Koncert ładny, trwa 138,5 minuty, z dźwiękiem nie ma problemów, również z dźwiękiem solistek, są słyszalne dobrze.. Jak ktoś liczył, że na tę okazję będzie coś specjalnego, to się zawiedzie, ba, nawet sam Hans był tak samo "rozmowny" jak na koncertach w PL, czyli zapowiadał łaskawie przysłowiowy co piąty utwór.. :roll:

żałuję tego, że okazało się, iż ten koncert był filmowany wyłącznie statycznie - pińcet statycznych kamer i montaż z pojedyńczymi cięciami na poszczególnych muzyków.. aż prosiło sie o jakieś ramię z wysięgnikiem albo dron czy wózki na szynach i zrobienie dłuższych ujęć i w płynnym ruchu.. no ale niestety. :(

spore minusy dla montażysty za:

- z 5 razy wstawili w ciągu koncertu ten sam dokładnie fragment wstających do klaskania tych samych ludzi z wyróżniająca się laską przekładającą akurat w tej chwili pasek do aparatu przez głowę.

- nie ma oczekiwania na przerwę - po finale Piratów od razu montażowe płynne przejście do startu You're So Cool na drugą część koncertu

- nie ma oczekiwania na bisy - zrobili płynne przejście po końcówce Time od razu do "syren" początkujących Incepcję, wywalając w montażu ukłony, zejście ekipy i ponowne jej wejście na bisy...

- puszczenie end credits napisów z listą crew od razu po finale Incepcji, także kłaniający się artyści od razu są zasłaniani dziesiątkami nazwisk w lecącej liście białą drukowaną czcionką... tak jakby nie mogli ruszyc z napisami ze 30 sekund później?

i jeszcze jedna rzecz, ale tego nie jestem pewien, bo nie pamiętam już takich szczegółów - wydaje mi się, że mieli na tym koncercie praskim całkowitą awarię telebimu z wizualizacjami, bo od Gladiatora w tle widać było tylko te płyty nagrobne (czy whatever to jest) - również na kolejnych po nim Kodzie DaVinci, Królu Lwie i Piratach. A na bank na tegorocznej trasie (czy tej pierwszej nie pamiętam już własnie) było tam co innego, bo np na Lwie było przecież wschodzące słońce nad sawanną i pomarańczowe światła pod kolor itp bo mam foty swoje i sprawdzałem.. Także jest szansa na tym nagraniu na epic fail realizacyjny ;-)

podsumowując - do realizacji koncertów największych gwiazd muzyki popularnej się to nie umywa, ale obraz i dźwięk są super,
no i nie mamy dużo do przebierania w koncertach filmówki na dvd/blu, więc za tą cenę można kupić :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#40 Post autor: Tomek » czw lis 09, 2017 13:12 pm

A to nie Ty do znudzenia powtarzasz, że po co porównywać, po co wynajdywać jakieś wady, negatywne strony, że to nie ma sensu, należy łykać wszystko tak jak jest? ;-) Więc po kiego porównujesz to do realizacji z koncertów największych gwiazd muzyki popularnej? ;-) Wiem, to tylko "standardy" Adama :P

I po co miałyby być pokazywane przerwy (załóżmy, że kilku-minutowe) albo oczekiwanie na bis? Jaki to miałoby mieć sens?

Rozumiem, że rip wydania jest już w sieci "dostępny"? ;-)

Co do wydania CD, to jestem zdziwiony, ale mi się podoba. Wrażenia z koncertu jakie pamiętam, szczególnie z drugiej połowy (muzyka dla superherosów, Incepcja, Linia, Interstellar) to potężna ściana dźwięku, przesterowanie i processing brzmienia, którego u Zimmera nie do końca trawię. Natomiast realizacja dźwięku na wydaniu CD jest zaskakująco selektywna - "scena" (nie jestem w tym żadnym specem) nie posiada może zbytniej przestrzeni, natomiast dźwięk jest jakby umieszczony pośrodku sceny fizycznej i instrumentalistów. Przez co brzmienie jest takie dość ciepłe, "organiczne", podobne do tego z koncertu na płycie "Wings of a Film". Oklaski i odgłosy publiczności są do zaakceptowania - ładnie to dodaje klimatu odsłuchowi i przypomnieniu sobie wrażeń z koncertu.
Dlatego w muzyce słychać wiele instrumentów i solówek, a także elementów orkiestrowych, które wg mnie zostały "zagrzebane" podczas odbioru koncertu. Podobnie z wokalami/chórami. Np. w popisowej solówce perkusisty Hindusa w Aniołach słychać każdy talerz i bęben. Ciekawe jest inne tempo w wykonaniach Interstellaru. Tak więc wydanie 2-CD padnie moim łupem raczej, jako dość fajne uzupełnienie tego koncertu z Gent sprzed lat.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#41 Post autor: Adam » czw lis 09, 2017 13:28 pm

Tomek pisze:
czw lis 09, 2017 13:12 pm
A to nie Ty do znudzenia powtarzasz, że po co porównywać, po co wynajdywać jakieś wady, negatywne strony, że to nie ma sensu, należy łykać wszystko tak jak jest? ;-) Więc po kiego porównujesz to do realizacji z koncertów największych gwiazd muzyki popularnej? ;-) Wiem, to tylko "standardy" Adama :P
Nie, po prostu zmyliło mnie to, że skoro oprawę audio-wizualną robili mu ludzie Pink Floyd i U2, a producentem trasy był Goldsmith, to nie oznacza że ci sami wybitni fachowcy będą robić mu rejestrację video - no i nie robili.. Myślę, że to ważne porównanie, bo jednak wydania koncertów na dvd/blu to jest chleb powszedni i wychodzi tego na pęczki, i niejeden w życiu oglądałem, a że akurat my w filmówce nie mamy w czym wybierać, jeśli chodzi o takie koncerty, to inna sprawa, ale jakiś pkt odniesienia trzeba mieć, stąd dałem porównanie. A takie bzdury jak wstawianie co chwila tej samej grupy wstających do klaskania ludzi po prostu szczypie w oczy po kilku chwilach, a można by to w minutę zmienić gdyby bardziej się przyłożyli do tego. Jest minus, więc napisałem. Nie będę robił laurki gdy nie wszędzie ona jest :)

ocena 4/5 ode mnie.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1148
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#42 Post autor: galljaronim » czw lis 09, 2017 19:03 pm

Widzę, że empik zmienił datę premiery na 17.11 blue raya i na 14.11 CD. A miało być jutro. Znowu trzeba czekać.

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#43 Post autor: Tomek » czw lis 09, 2017 20:40 pm

Pięć dni, tragedia.... Natychmiastowa gratyfikacja... Ludzie, co się z Wami dzieje? :roll:

Niedługo okaże się, że przesuwanie premier płyt będzie powodem do samopodpalania się na Placu Defilad... :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#44 Post autor: Adam » czw lis 09, 2017 20:51 pm

lepiej się podpalić niż wydać 3 bańki na filmiki o kopulujących królikach... bo to mniejszy wstyd i większe zrozumienie w społeczeństwie..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1148
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#45 Post autor: galljaronim » czw lis 09, 2017 20:58 pm

Tomek pisze:Pięć dni, tragedia.... Natychmiastowa gratyfikacja... Ludzie, co się z Wami dzieje? :roll:

Niedługo okaże się, że przesuwanie premier płyt będzie powodem do samopodpalania się na Placu Defilad... :P
Po prostu nakręciłem się na sobotnią audiowizualną ucztę. Czekało się prawie dwa lata, poczeka się tydzień dłużej[emoji14]

ODPOWIEDZ