Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#1 Post autor: Adam » pn wrz 04, 2017 16:32 pm

Okładka i szczegóły już znane. Data 3.11.2017 - Eagle Rock Entertainment Records - wiele wydań w tym 2CD, 4LP, kolekcjonerskie boxy itp.

Obrazek

Hans Zimmer is one of the most successful film music composers working today. His multi-award winning career reaches back to the mid-eighties and he has developed close working relationships with renowned directors such as Ridley Scott, Tony Scott, Michael Bay, Ron Howard, Gore Verbinski and Christopher Nolan. His credits include some of the biggest blockbuster movies of all time along with acclaimed TV series such as The Crown and Planet Earth II. This concert was filmed on May 7th, 2016 in Prague during Hans Zimmer's hugely successful European concert tour. Hans was accompanied by a band, orchestra and choir, 72 musicians in total, including guitarist Johnny Marr of The Smiths. The staging was spectacular with a ground breaking light show, stunning visuals, and a state of the art sound system. Hans Zimmer performs on multiple instruments and gives introductory insights to many of the pieces during the concert. This show is a treat for lovers of both great music and great movies.

Traklista wydania 4XLP - wersja CD ma tą samą:

1. Medley: Driving (Driving Miss Daisy) / Discombobulate (Sherlock Holmes) / Zoosters Breakout (Madagascar)
2. Medley: Crimson Tide / 160 BPM (Angels And Demons)
Side B
1. Gladiator Medley: The Wheat / The Battle / Elysium / Now We Are Free
Side C
1. Chevaliers De Sangreal (The Da Vinci Code)
2. The Lion King Medley: Circle Of Life (Prelude) / King Of Pride Rock (reprise)
Side D
1. Pirates Of The Caribbean Medley: Captain Jack Sparrow / One Day / Up Is Down / He's A Pirate
2. You're So Cool (True Romance)
3. Rain Man: Main Theme
Side E
1. What Are You Going To Do When You Are Not Saving The World (Man Of Steel)
2. Journey To The Line (The Thin Red Line)
3. The Electro Suite (themes from The Amazing Spider-Man 2)
Side F
1. The Dark Knight Trilogy Medley: Why So Serious? / Like A Dog Chasing Cars / Why Do We Fall? / Introduce A Little Anarchy / The Fire Rises
2. Aurora
Side G
1. Interstellar Medley: Day One / Cornfield Chase / No Time For Caution / Stay
Side H
1. Inception Medley: Half Remembered Dream / Dream Is Collapsing / Mombasa / Time

szkoda że to z pierwszej trasy, nie ma przez to Thelmy :(
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#2 Post autor: Tomek » wt wrz 05, 2017 08:04 am

Nie powinno to być raczej w dziale o wydaniach płytowych?
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#3 Post autor: Adam » wt wrz 05, 2017 09:57 am

fakt,mój błąd, przenieście.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#4 Post autor: Paweł Stroiński » wt wrz 05, 2017 12:49 pm

Zrobione.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#5 Post autor: Adam » pt wrz 22, 2017 09:08 am

w niektórych sklepach już pojawiły się preordery i jest zaznaczone opakowanie jako "Brilliant Box" cokolwiek to znaczy.. no ciekawe jakie Hans tutaj przygotuje wodotryski wydawnicze :) wytwórnia płyty jest doświadczona, z długą koncertową tradycją i wydawała koncerty znacznie większym gwiazdom niż Hans.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
gadrecords
Szofer w RCP
Posty: 126
Rejestracja: śr sty 29, 2014 19:34 pm
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#6 Post autor: gadrecords » pt wrz 22, 2017 12:07 pm

Adam pisze:
pt wrz 22, 2017 09:08 am
zaznaczone opakowanie jako "Brilliant Box" cokolwiek to znaczy..
Zazwyczaj to znaczy zwykły jewel case na 2CD :)
GAD Records

Hostii
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 39
Rejestracja: ndz sie 13, 2017 12:36 pm

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#7 Post autor: Hostii » pt wrz 22, 2017 13:26 pm

Wypadało by zasilić domową płytotekę tym bardziej że się na dwóch koncertach było, a wersje utworów są nigdzie nie dostępne

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#8 Post autor: Adam » pt wrz 22, 2017 19:22 pm

oficjalna strona wydawcy z preorderami 8)

https://www.eaglerocklinks.com/hanszimm ... cebook.com
#FUCKVINYL

Hostii
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 39
Rejestracja: ndz sie 13, 2017 12:36 pm

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#9 Post autor: Hostii » sob wrz 23, 2017 12:19 pm

To przekierowuje na amazon.uk i 4xLP jest w cenie 57funtów raczej drogo ja już kupiłem zestaw na jpc.de (4xLP jest za 50euro) za 92euro. Dużo kasy ale to muszę mieć i będę miał.

hp_gof

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#10 Post autor: hp_gof » sob wrz 23, 2017 13:00 pm

Ja planuję wziąć Blu-raya. Ale poczekam sobie spokojnie, zobaczymy czy oni tam dadzą tylko koncert czy jeszcze jakieś dodatki, jak to w ogóle będzie wszystko wyglądało. Winyl to zbyt droga ekstrawagancja, DVD za niska jakość, CD można sobie zripowane ściągnąć z neta, więc Blu-ray jest w sam raz ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#11 Post autor: Adam » sob wrz 23, 2017 13:23 pm

ale argumentacja :P tak jakbyś BR nie mógł również ściągnąć...
Ja poczekam na szczegóły wszystkich wydań i foty jak ludzie wrzucą do neta - potem się podejmie decyzje które kupię. Stawiam na CD. LP oczywiście odpada. BR ewentualnie.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#12 Post autor: Tomek » sob wrz 23, 2017 13:50 pm

Argumentacja - faktycznie :P A ripa winyla też chyba idzie jakoś ściągnąć (?). Jak kojarzę kupowałeś idiotycznie drogi program na koncercie po 80 zł - miałbyś za to spokojnie CD a może i winyla.

Chętnie bym nabył 2-CD jako niejaką "pamiątkę", ale to w jaki sposób zagrano Batmany, a także prze-procesowanie większości materiału w stronę rocka i jeszcze cięższej elektroniki, jak na razie budzi we mnie sporo wątpliwości co do odsłuchiwania tego w domu w oderwaniu od specyfiki koncertu...
Obrazek

hp_gof

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#13 Post autor: hp_gof » sob wrz 23, 2017 14:19 pm

O, proszę, jaka dobra pamięć :D Program (i kubek) kupiłem na pamiątkę i nie ma to żadnego związku z kolejnymi zakupami ;)
Generalnie kwestia jest taka - wszystko teraz da się ściągnąć, a kupuje się po to, żeby ładnie wyglądało na półce ;) Więc chcę wybrać taki produkt, który oferuje mi możliwie jak najwięcej w przyzwoitej cenie. Ponieważ to jest wydanie koncertu, to wolę obraz + dźwięk niż sam dźwięk, bo nagranie digital lub CD szybko można ściągnąć (mniejszy rozmiar i większa dostępność), z Blu-rayem jest trochę gorzej, bo zanim to ktoś udostępni i zanim to się ściągnie... - szczerze mówiąc, nie chce mi się czekać ani wysilać ;) No i tak jak Tomek zauważył, słuchanie nagrania koncertowego z płyty jest dosyć dziwnym pomysłem, wolę tego doświadczyć w połączeniu z obrazem. No i tak jak Adam mówi - trzeba na spokojnie ogarnąć szczegóły wszystkich wydań, unboxingi, recenzje itd. i wtedy podjąć decyzję. SCORE też planowałem kupić - i książkę, i Blu-raya, a ostatecznie olewam oba, bo okazało się chociażby, że wywiad z Desplatem w książce ma zaledwie 5 stron i jest to transkrypcja (w dodatku niepełna) tego półgodzinnego wywiadu wrzuconego na youtube'a... A na Blu-rayu jest sam dokument, dodatki są biedne, więc olewam. Zobaczymy co Hansu zaproponuje.

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#14 Post autor: Tomek » sob wrz 23, 2017 16:12 pm

Chodziło mi o to, że lepszą inwestycją (ale z mojego punktu widzenia oczywiście), tak z punktu widzenia praktycznego (możliwość "przeżycia" wydarzenia w formie vide-audio lub tylko audio) jak i "pamiątkowego" jest zakup BD/CD/LP niż program+kubek. Gadżety, które dla mnie nie mają większej wartości a będą się kurzyć na półce dużo bardziej niż płyta CD/BD/LP, która spełnia jakąś funkcję praktyczną. Chyba, że lubisz picie z kubków kawy, choć wątpię czy takie pamiątkowe rzeczy, do tego warto wykorzystywać ;-)

I nie, nie, płyt nie kupuje się, po to żeby ładnie wyglądały na półce ;-) Do płyt pochodzę jak do praktycznego przedmiotu, który należy wykorzystywać, oczywiście o niego dbając - nie po to wydało się na niego pieniądze. Taka moja filozofia. Choć są i tacy, co oryginały trzymają za szybą, robią kopie na CD albo cyfrowe i tak tego odsłuchują. Jakoś to nie przemawia do mojej filozofii :)

Co do słuchania nagrania koncertowego, to w żadnym wypadku przecież nie jest to dziwny pomysł, no bo przecież są tysiące wspaniałych zapisów koncertów od klasyki po rock a nawet filmówkę. Aranżacje z tego koncertu(ów) były typowe dla specyfiki tych koncertów (w stronę rock-opery) i odejścia od oryginalnych wersji oraz estetyka, w którą poszły, przynajmniej dla mnie nie były czymś, za czym przepadam. No ale to kwestia gustów. Bo, np. koncert Zimmera z Gandawy na płycie "Wings of a Film" bardzo lubię i nie raz słuchałem tych wersji.
Obrazek

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Hans Zimmer - Live In Prague (2017)

#15 Post autor: MichalP » ndz wrz 24, 2017 04:40 am

Ja dylematu nie mam. Siedząc w Kanadzie o koncercie moglem tylko pomarzyć. Co prawda Zimmer zahaczył tego lata o Toronto (jeden koncert) ale to jakieś 5000 km ode mnie, więc się objadłem smakiem. Bluray jezeli tylko nie spartolą od strony technicznej wydania to jedyna szansa dla mnie żeby zobaczyć koncert w najlepszej możliwej formie - chociaż taka mała namiastka. Chyba nawet żonka będzie chciała to zobaczyć.

Jak koncert to muszę mieć obraz, szczególnie kiedy teraz mogą zaoferować dźwięk bezstratny - niektóre koncerty na dvd mam też na płytach właśnie dla dźwięku. Jasne, że wtedy to tylko stereo ale za to bez kompresji.

ODPOWIEDZ