GAD: 07 ZGŁOŚ SIĘ (Włodzimierz Korcz)

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: GAD: 07 ZGŁOŚ SIĘ (Włodzimierz Korcz)

#16 Post autor: Adam » wt gru 15, 2015 13:18 pm

przyszła :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: GAD: 07 ZGŁOŚ SIĘ (Włodzimierz Korcz)

#17 Post autor: Marek Łach » wt gru 15, 2015 20:04 pm

Do mnie też, recunia w drodze!

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1147
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

#18 Post autor: galljaronim » wt gru 15, 2015 20:50 pm

Ja też dzisiaj dostałem.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: GAD: 07 ZGŁOŚ SIĘ (Włodzimierz Korcz)

#19 Post autor: Adam » wt gru 15, 2015 22:46 pm

no zwariowałem jaka jakość :o :shock: epicki score i flow!

Będą wydania płyt z innych kultowych seriali? Tak czy nie? 8) :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
gadrecords
Szofer w RCP
Posty: 126
Rejestracja: śr sty 29, 2014 19:34 pm
Kontakt:

Re: GAD: 07 ZGŁOŚ SIĘ (Włodzimierz Korcz)

#20 Post autor: gadrecords » śr gru 16, 2015 00:02 am

Chcieliśmy "Zmienników", ale projekt odłożony aż taśmy się znajdą. Jest też kilka innych pomysłów, i w kwestii seriali, i filmów - z jednej strony chcielibyśmy wydać kilka legendarnych ścieżek ze znanych obrazów (mnóstwo osób pyta np. o Wielkiego Szu), ale z drugiej mamy też w ręku kilka pięknych, totalnie zapomnianych rzeczy.
GAD Records

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: GAD: 07 ZGŁOŚ SIĘ (Włodzimierz Korcz)

#21 Post autor: Adam » śr gru 16, 2015 08:58 am

Nie wiem czy mogę się wypowiadać za ogół kraju ;-) ALE wydaje mi się że z polskich seriali ludzie najchętniej i najcieplej przyjęli by zremasterowane wydania muzyki z Janosika i Klossa. Co prawda oba wydania wyszły na CD - Kloss lata temu jako insert do książki, a Janosika wydało MTJ, ale dźwięk (szczególnie na Janosiku) pozostawiał wiele do życzenia, no i było tej muzyki dość mało w obu przypadkach bo ok. 30 minut. Zakładam więc że w takiej sytuacji łatwiej o wydanie bo skoro to wczesniej wydano to taśmy (jakieś) muszą istnieć.

Jakość Borewicza jest rewelacyjna - 95% płyty brzmi jakby nagrywano to wczoraj :) Niesamowite że taśmy przeżyły i to w takim dobrym stanie.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1147
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: GAD: 07 ZGŁOŚ SIĘ (Włodzimierz Korcz)

#22 Post autor: galljaronim » śr gru 16, 2015 10:46 am

gadrecords pisze:Chcieliśmy "Zmienników", ale projekt odłożony aż taśmy się znajdą.
Teraz była liczba "07", to analogicznie do "13 13" :) :) :) już niedaleko. Życzę powodzenia w szukaniu tych taśm.
Adam pisze:ALE wydaje mi się że z polskich seriali ludzie najchętniej i najcieplej przyjęli by zremasterowane wydania muzyki z Janosika i Klossa.
Ja jeszcze bym dodał do Alternatywy 4 (również Duduś). Ogólnie to muzyka z filmów Barei. Fajnie byłoby mieć wydanie "Poszukiwany, Poszukiwana" Matuszkiewicza.

No ale nie można mieć wszystkiego :D Chylę czoła za wydanie "07". Naprawdę świetnie to zrobiliście. Faktycznie, tak jak wspomniał Adam, dźwięk rewelacyjny. No i w ogóle szata graficzna na wysokim poziomie. Przyklaskuję takim wydaniom.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: GAD: 07 ZGŁOŚ SIĘ (Włodzimierz Korcz)

#23 Post autor: Krzysiek » śr gru 16, 2015 20:45 pm

Moje płyty też już doszły :D właśnie na słuchawkach leci 07 8) "Przed nocą i mgłą".... utw. 25.... Zdjęcia później lub jutro.... :wink: Ok, już porobione ;-)

Jak pamiętam, swoje typy i topy podawaliśmy przy okazji wydania płyty Show band - Punkt styku..... :) Więc nie ma co się powtarzać

Tak to się wydaje w GAD (Polska) :D inni mogą się tylko uczyć :mrgreen:

Obrazek

Mefisto

Re: GAD: 07 ZGŁOŚ SIĘ (Włodzimierz Korcz)

#24 Post autor: Mefisto » śr gru 16, 2015 22:16 pm

Dlaczego na słuchawkach? Dawaj fulla i niech się cały blok delektuje :)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: GAD: 07 ZGŁOŚ SIĘ (Włodzimierz Korcz)

#25 Post autor: Krzysiek » śr gru 16, 2015 23:13 pm

Nie o tej porze :wink: Choć może kiedyś w nocy coś puszczę (jeśli w domu nie będzie Żony :mrgreen: ) Nie jestem tolerancyjny dla sąsiada który raczy mnie czasem jakimiś "gównem" muzycznym (jak mnie widzi to teraz ucieka bo któregoś razu nie mogłem w spokoju po pracy oglądać informacji na tv) więc raz puszczony Rammstein na 2/3 możliwości wzmacniacza wyleczył go chwilowo z głupich pomysłów. A mi szkoda pozostałych lokatorów :mrgreen:
Aczkolwiek kiedyś pocisnąłem ok 4 nad ranem Kuźniakiem i trąbką z Vabank :mrgreen: jednak to było inne miejsce, inny czas i sprzęt "wydajniejszy" więc pewnie z pół miasta usłyszało 8)
Bardziej chciałbym namówić kumpla, który ma fajny sprzęcik w samochodzie, by przejechać się kiedyś ok 3 w nocy (po pracy) przez miasto z Modern Talking na głośnikach :mrgreen: stare czasy ech.... ale się wtedy żyło ciekawie :D

A tak bardziej serio, przygarnąłem nowe słuchawki więc wszystko co wpada do odtwarzacza to leci bezprzewodowo a ja mogę posiedzieć spokojnie przy kompie.

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: GAD: 07 ZGŁOŚ SIĘ (Włodzimierz Korcz)

#26 Post autor: Kaonashi » śr gru 16, 2015 23:57 pm

Krzysiek pisze: Aczkolwiek kiedyś pocisnąłem ok 4 nad ranem Kuźniakiem i trąbką z Vabank :mrgreen:
Swoją drogą, na moim osiedlu nie tak dawno ktoś w bloku tak napierdalał Kuźniakiem, że cała dzielnia mogła sobie posłuchać. :] Gdyby nie miasto pod Twoim nickiem, to bym pomyślał, że to byłeś Ty. ;)
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: GAD: 07 ZGŁOŚ SIĘ (Włodzimierz Korcz)

#27 Post autor: Krzysiek » czw gru 17, 2015 09:41 am

Kaonashi pisze:na moim osiedlu nie tak dawno ktoś w bloku tak napierdalał Kuźniakiem, że cała dzielnia mogła sobie posłuchać. :]
czyli jeszcze nie wymarli dobrzy ludzie :mrgreen:

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: GAD: 07 ZGŁOŚ SIĘ (Włodzimierz Korcz)

#28 Post autor: Marek Łach » pn kwie 04, 2016 00:55 am

Dla zainteresowanych parę słów o tej ciekawej płytce: :)

http://www.filmmusic.pl/index.php?act=recki&id=2137

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: GAD: 07 ZGŁOŚ SIĘ (Włodzimierz Korcz)

#29 Post autor: Krzysiek » pn kwie 04, 2016 22:48 pm

Fajna recenzja :D gratuluję :)
Mogę się zgodzić z Recenzentem odnośnie: "Montaż muzyki jest rwany, nienaturalny, szatkowany z amatorską niemal brutalnością. Momentami score funkcjonuje bardziej jako kilkusekundowy dżingiel, aniżeli pełnoprawna ilustracja...". Jak wspomnę swoje oglądanie tego serialu jeszcze z wczesnej "młodości" (kiedy to Rodzice niechętnie pozwalali oglądać takie filmy) muzyka momentami stanowiła takie tło, jakby ktoś biegał z nożem i ciął każdego napotkanego osobnika. Z biegiemn lat (40 minęło.... od emisji pierwszego odcinka) i po wielokrotnych powtórkach serialu, coraz więcej z tych kompozycji "docierało" do mnie. I wg mnie, nie można jej porównywać (ani też samego serialu) do czegokolwiek z tamtych czasów za zachodnią granicą. Inny klimat i inna mentalność. Przez co inna muzyka. Mniej rozbudowana instrumentalnie ale często z wyraźniejszymi tematami. Jak dla mnie płyta zasługuje na wyższe oceny, ale oczywiście rzecz gustu :)

Może idąc za ciosem GAD wyda muzykę Korzyńskiego do serialu "Tulipan" :D ?

Awatar użytkownika
gadrecords
Szofer w RCP
Posty: 126
Rejestracja: śr sty 29, 2014 19:34 pm
Kontakt:

Re: GAD: 07 ZGŁOŚ SIĘ (Włodzimierz Korcz)

#30 Post autor: gadrecords » czw lip 21, 2016 01:39 am

Krzysiek pisze:Może idąc za ciosem GAD wyda muzykę Korzyńskiego do serialu "Tulipan" :D ?
Może kiedyś... Póki co przedzieramy się przez spore ilości taśm z prywatnego archiwum kompozytora i przeglądamy co ze skasowanych oficjalnie rzeczy jednak się zachowało.

W sierpniu (premiera 12.08) coś dla dzieci i dorosłych :) A po wakacjach mam nadzieję że wrócimy do poważniejszych klimatów - trochę spraw prawnie się pozmieniało, stąd przestój.
GAD Records

ODPOWIEDZ