QUARTET RECORDS - PLANY WYDAWNICZE

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10189
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: QUARTET RECORDS - PLANY WYDAWNICZE

#46 Post autor: Ghostek » czw gru 07, 2017 15:38 pm

Wciągamy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: QUARTET RECORDS - PLANY WYDAWNICZE

#47 Post autor: Paweł Stroiński » czw gru 07, 2017 17:42 pm

Ciekawe czy te 15 minut score coś wniosą, bo pierwszy album (który zakupiłem u Adama w swoim czasie ;) ) mam i uważam za wystarczający. Zresztą, to jedna z moich autentycznie ukochanych płyt Jerry'ego. Ale książeczkę chętnie przeczytam.

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: QUARTET RECORDS - PLANY WYDAWNICZE

#48 Post autor: Tomek » czw gru 07, 2017 19:06 pm

Raczej to drugie. Wydanie głównie dla kompletystów Goldsmitha, bo ścieżka to dość specyficzna na tle całej jego kariery no i oczywiście dla tych, którzy nie posiadają pierwotnego albumu. Ale z Damnation Alley stanowi śliczny duecik na koniec roku :-)
Adam pisze:
czw gru 07, 2017 15:12 pm
wreszcie jakiś dobry Goldszmit 8) będę szczery, tylko Jerry :!: :!:
Nie pitol farmazonów o szczerości, bo co innego pisałeś przy Damnation Alley, które jest o wiele ważniejszym wydaniem i przedsięwzięciem producenckim. Gada przez Ciebie po prostu fanboj, bo to ci się podoba a tamto z jakiegoś względu nie znalazło "uznania"...
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58146
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: QUARTET RECORDS - PLANY WYDAWNICZE

#49 Post autor: Adam » czw gru 07, 2017 19:14 pm

z całym szacunkiem, ale to nie DA jest w panteonie najlepszych scorów JG, a Rosja jest.. A przez jego stronę to bodaj określone nawet jako Top10 essential titles ? , wiec nie mamy o czym dyskutować :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13559
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: QUARTET RECORDS - PLANY WYDAWNICZE

#50 Post autor: Kaonashi » czw gru 07, 2017 19:47 pm

No to wiadomo, że jest jakaś hierarchia prac, jedna jest bardziej kultowa, inna mniej. Natomiast prawdziwy fanboj, który rzuca takimi hasełkami, wciągałby obydwie bez zastanowienia. Tak też nie dziwie się frustracji Tomka. :)
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1434
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: QUARTET RECORDS - PLANY WYDAWNICZE

#51 Post autor: Pawel P. » czw gru 07, 2017 20:07 pm

Paweł Stroiński pisze:
czw gru 07, 2017 17:42 pm
Ciekawe czy te 15 minut score coś wniosą, bo pierwszy album (który zakupiłem u Adama w swoim czasie ;) ) mam i uważam za wystarczający. Zresztą, to jedna z moich autentycznie ukochanych płyt Jerry'ego. Ale książeczkę chętnie przeczytam.
Jerry nawet powiedział kiedyś, że bardzo żałuje, iż ta płyta jest tak długa, bo najchętniej by z niej odjął z 10 minut. Nic to, kupuję i tak.

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: QUARTET RECORDS - PLANY WYDAWNICZE

#52 Post autor: Tomek » czw gru 07, 2017 20:09 pm

Adam pisze:
czw gru 07, 2017 19:14 pm
z całym szacunkiem, ale to nie DA jest w panteonie najlepszych scorów JG, a Rosja jest.. A przez jego stronę to bodaj określone nawet jako Top10 essential titles ? , wiec nie mamy o czym dyskutować :)
I to jest wg Ciebie miarodajny wskaźnik tego czy dane wydanie jest istotne czy nie? Porównujesz wydanie score'u, który nigdy nie były wydany, do którego ciężko było znaleźć materiały, do którego trzeba było rekonstrukcji materiału (elektronika Philipsa) z kosmetycznym rozszerzeniem zaledwie. Kierujesz się infantylnymi, kompletnie nie profesjonalnymi przesłankami (bo to jest fajniejsze, sławniejsze i bardziej mi się podoba) - dziwi to zważywszy, że w tej branży i jej kulisach siedzisz po uszy.
Z tym właśnie nie ma co dyskutować ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58146
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: QUARTET RECORDS - PLANY WYDAWNICZE

#53 Post autor: Adam » czw gru 07, 2017 20:52 pm

Kaonashi pisze:
czw gru 07, 2017 19:47 pm
No to wiadomo, że jest jakaś hierarchia prac, jedna jest bardziej kultowa, inna mniej. Natomiast prawdziwy fanboj, który rzuca takimi hasełkami, wciągałby obydwie bez zastanowienia. Tak też nie dziwie się frustracji Tomka. :)
prawdziwy fanboj ? a cóż to za definicja ? dla blada prawdziwy fanboj ma wszystko na spotyfy bo mu mp3 wystarczą... deal with it :P
to że ktoś nie jest kompletaczem i nie kupuje 500 płyt Jerryego z czego ponad połowa to 17-ste wydania tych samych Rambo czy innych, nie mówiąc o tych szrotach które taśmowo klepał do filmów których nikt nie widział - nie znaczy że nie może być fanbojem. mam ze 20 tytułów Goldszmita. Bo kupuję to co jest dobre i wysoko w hierarchii, a nie wszystko co mu raz w tygodniu taśmowo wydają..

czekam czy będziecie się podniecać, gdy intrada postanowi na nowo nagrać np. syntezatory z jakiegoś scoru Vangelisa przy jakiś wydaniu "no bo zaginęły" :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13559
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: QUARTET RECORDS - PLANY WYDAWNICZE

#54 Post autor: Kaonashi » czw gru 07, 2017 21:00 pm

Porównania do Blada nie skomentuje, plus odsyłam do postu Tomka wyżej, natomiast samo notoryczne pisanie o "Goldszmicie" mówi samo za siebie. Ale to już nie moja sprawa.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58146
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: QUARTET RECORDS - PLANY WYDAWNICZE

#55 Post autor: Adam » czw gru 07, 2017 21:01 pm

Cóż, skoro Amerykanie potrafią kaleczyć nasze nazwiska, to czemu Polak nie może również mówić po polsku :P :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: QUARTET RECORDS - PLANY WYDAWNICZE

#56 Post autor: Paweł Stroiński » pt gru 08, 2017 12:52 pm

Bo Amerykanie nie piszą FONETYCZNIE? Tak samo jak kiedyś muaddib z Silvestrim. Tak przerabiał jego imię, że zastanawiałem się przez jakiś czas, czy mówi o kompozytorze muzyki filmowej czy własnych preferencjach seksualnych ;)

Co do zaginięcia rzeczy Vangelisa, BuySoundtrax robiła już elektroniczny re-recordingi pełnych score'ów Vangelisa, z czego ich Blade Runner jest chwalony. Nie żebym widział w tym wielki sens (poza The Bounty, bo ten score autentycznie jest chyba nie do odzyskania), ale tak jest.
Pawel P. pisze:
Paweł Stroiński pisze:
czw gru 07, 2017 17:42 pm
Ciekawe czy te 15 minut score coś wniosą, bo pierwszy album (który zakupiłem u Adama w swoim czasie ;) ) mam i uważam za wystarczający. Zresztą, to jedna z moich autentycznie ukochanych płyt Jerry'ego. Ale książeczkę chętnie przeczytam.
Jerry nawet powiedział kiedyś, że bardzo żałuje, iż ta płyta jest tak długa, bo najchętniej by z niej odjął z 10 minut. Nic to, kupuję i tak.
Wydawało mi się, że mówił, że wolałby nawet więcej od albumu odjąć? Quartet na szczęście ląduje na Spotify, więc zachowam chyba oryginał, który posiadam, a jak będę chciał tych dodatków... :)

Tak jest z Basic Instinct i z Total Recall, ale z Basic Instinct jeszcze się nie zdecydowałem na wydanie :) Total Recall mam Deluxe'a Varese.

Awatar użytkownika
Michal
Kserujący nuty
Posty: 329
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 19:33 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: QUARTET RECORDS - PLANY WYDAWNICZE

#57 Post autor: Michal » czw lut 15, 2018 00:44 am

Gala Oscarowa tuż , tuż a Quartet nie śpi :D
In about two weeks, all eyes will be on Hollywood for the 2018 Oscar ceremony. Quartet wants to celebrate the most famous film prize in the world with four new releases, all of them connected with the famous golden statuette! They will be announced this coming Friday, February 16. Stay tuned, since it is one of our best batches so far, if not the best! Lots of effort went into these special releases.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58146
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: QUARTET RECORDS - PLANY WYDAWNICZE

#58 Post autor: Adam » pt lut 16, 2018 13:34 pm

ich najlepszy rzut ever:

Obrazek
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10189
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: QUARTET RECORDS - PLANY WYDAWNICZE

#59 Post autor: Ghostek » pt lut 16, 2018 13:41 pm

Wykosili konkurencję :shock:
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: QUARTET RECORDS - PLANY WYDAWNICZE

#60 Post autor: Tomek » pt lut 16, 2018 14:42 pm

Szkoda jedynie, że limity takie małe. Grozi to, obawiam się, dość szybkim "sold out"-em... :P Szczególnie dwóch pierwszych pozycji.
Obrazek

ODPOWIEDZ