INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#406 Post autor: Ghostek » czw sie 09, 2018 23:05 pm

Adam pisze:
czw sie 09, 2018 21:22 pm
a co spartolili ?
Pierwszą Mumię. Trafił mi się parszywy egzemplarz z nadtopioną powierzchnią płyty nr 1 i porysowaną nr 2.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#407 Post autor: Adam » czw sie 09, 2018 23:11 pm

to drugie jeszcze rozumiem, ale to pierwsze - wtf :?
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#408 Post autor: Ghostek » czw sie 09, 2018 23:21 pm

Adam pisze:
czw sie 09, 2018 23:11 pm
to drugie jeszcze rozumiem, ale to pierwsze - wtf :?
W Meksyku upały nie takie, jak w Polszy, a jak jakiś Gonzo zapomniał się i zostawił szpulę CDków na słońcu, to musiało tak wyjść....
Obrazek

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#409 Post autor: Jedi-Master » pt sie 10, 2018 07:53 am

Pierwszą Mumię. Trafił mi się parszywy egzemplarz z nadtopioną powierzchnią płyty nr 1 i porysowaną nr 2.
Dzisiaj ma się u mnie pojawić kurier właśnie z owymi mumiami, ciekawe jak to się będzie przedstawiać?. Swoją drogą coraz więcej partactwa ze strony LaLi i Intrady, jak tak dalej pójdzie to ludzie pomału bedą przestawać kupować u nich płyty. Wygrają serwisy streamingowe i muzyka w plikach mp3/FLAC, płyta CD umiera tym razem chyba na serio, a widać to po jakości nośników i dzisiejszych systemów audio. Forma zakupu muzyki w plikach, jak tylko u LaLi i Intrady rozwinęłaby się na szeroką skalę mi osobiście by pasowała, tylko niech wymyślą jakiś nośnik do archiwizowania danych z prawdziwego zdarzenia by te pliki zachować bo o to tylko chodzi. Jak kupowałbym produkt kolekcjonerski o ile w przypadku plików można o takowym mówić to chciałbym go mieć w kolekcji na stałe.

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#410 Post autor: Michał Turkowski » pt sie 10, 2018 10:12 am

Ghostek pisze:
czw sie 09, 2018 23:05 pm
Adam pisze:
czw sie 09, 2018 21:22 pm
a co spartolili ?
Pierwszą Mumię. Trafił mi się parszywy egzemplarz z nadtopioną powierzchnią płyty nr 1 i porysowaną nr 2.
Żenada.

Jedi-Master ma rację, jak tak dalej będą robić płyty, tłoczyć po taniości w Meksyku czy nie wiadomo gdzie, potem ładować to w wyginający się w rękach plastik, jednocześnie utrzymując ceny albumów na tym samym poziomie, to zwyczajnie nie będzie sensu tego kupować.

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#411 Post autor: Jedi-Master » pt sie 10, 2018 10:17 am

jak tak dalej będą robić płyty, tłoczyć po taniości w Meksyku czy nie wiadomo gdzie, potem ładować to w wyginający się w rękach plastik, jednocześnie utrzymując ceny albumów na tym samym poziomie, to zwyczajnie nie będzie sensu tego kupować.
Dlatego zbieram na razie rozszerzenia, ale kupuję też podstawki, uzywane w idealnym stanie, albo nówki Made in Japan, jak wyjdzie u nich jakaś reedycja tego co mnie interesuje. Japońce jeszcze nie partaczą na razie, a używane podstawki z lat 80-90 i początku XXI wieku są świetnej jakośći. Mój wuj kiedyś pracował w fabryce samochodów i mówi tak do 2000 roku to były jeszcze samochody, teraz to za darmo by nie chciał i lepiej kupic używany jak nowy z salonu z cieniutkiej chińskiej blachy. Coś w tym jest bo kolega kupił ze 2 lata do tyłu Volkswagena Polo nówka z salonu i ze 4 razy już serwis widział i to bynajmniej nie po to by olej wyminić.
Ostatnio zmieniony pt sie 10, 2018 10:21 am przez Jedi-Master, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#412 Post autor: Bucholc Krok » pt sie 10, 2018 10:20 am

Michał Turkowski pisze:
pt sie 10, 2018 10:12 am
Jedi-Master ma rację, jak tak dalej będą robić płyty, tłoczyć po taniości w Meksyku czy nie wiadomo gdzie, potem ładować to w wyginający się w rękach plastik, jednocześnie utrzymując ceny albumów na tym samym poziomie, to zwyczajnie nie będzie sensu tego kupować.
Ale przecież oni odkąd pamiętam tak partolą. Kiedyś "modna" była Rumunia. :) Już tam nie tłoczą, czy mi się wytwórnie pomieszały?
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#413 Post autor: Adam » pt sie 10, 2018 10:22 am

ten rok jest najbardziej dotkliwy jeśli chodzi o brak wydań CD scorów z nowości kinowych. :evil:
#FUCKVINYL

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#414 Post autor: Jedi-Master » pt sie 10, 2018 10:38 am

ten rok jest najbardziej dotkliwy jeśli chodzi o brak wydań CD scorów z nowości kinowych.
Masz rację, ale co zrobić trzeba na razie dobry dysk zakupić + ewentualnie płyty M-disc do archiwizacji i magazynować dobrze, że w ogóle wychodzą i jak mają odwalać takie partactwa jak ostatnio to lepiej niech tych CD nie tłoczą.
Wydania nie od LaLi, Intrady i Varese, które można kupić w większości w naszych sklepach są bardzo dobrej jakości, tak jak LOTR z naszej dystrybucji jakościowo na pewno lepszy niż ten z U.S.A, przepraszam z Mexico City. Wolę więc wydać ciut więcej na niego i cieszyć się plytami.

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#415 Post autor: Michał Turkowski » pt sie 10, 2018 11:07 am

Apropo jakości wydań "kolekcjonerskich" i porównania ich z innymi płytami.

Żona jest nauczycielką angielskiego i kilka tygodni temu kupiła w Biedronce, kilka płyt z edukacyjnymi piosenkami dla dzieci. Bodajże trzy albumy, po 9,99 za sztukę. I wiecie co? Specjalnie zrobiłem obadanie.

Płyty same w sobie były zaskakująca "mocne", nie wyginały się jak dyski od Intrady czy La-Li, żadna z nich nie miała najmniejszej ryski, odcisku palca czy jakiegokolwiek ubytku. Booklety to tam były 2,3 kartki na krzyż, ale już pudełka to był konkretny, mocny plastik, nie ma żadnej mowy o wyginaniu się na wszystkie strony.

I to były płyty z pioseneczkami dla dzieci. Z Biedronki. Z tych koszów stalowych, gdzie tam wszystko upychają. Za 9,99.

Pudełka sobie podmieniłem :wink: .

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#416 Post autor: Bucholc Krok » pt sie 10, 2018 11:34 am

Michał Turkowski pisze:
pt sie 10, 2018 11:07 am
Pudełka sobie podmieniłem :wink: .
A na wieczkach zamiast 2 kropek podtrzymujących książeczkę miały paski?
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#417 Post autor: Michał Turkowski » pt sie 10, 2018 11:37 am

Bucholc Krok pisze:
pt sie 10, 2018 11:34 am
Michał Turkowski pisze:
pt sie 10, 2018 11:07 am
Pudełka sobie podmieniłem :wink: .
A na wieczkach zamiast 2 kropek podtrzymujących książeczkę miały paski?
Tak.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#418 Post autor: Bucholc Krok » pt sie 10, 2018 11:37 am

No to dobre pudełka. :)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#419 Post autor: Adam » pt sie 10, 2018 11:41 am

Sony w takich wydaje (jeszcze) <3
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#420 Post autor: Bucholc Krok » pt sie 10, 2018 11:44 am

Kiedyś takie czyste (chyba Sony właśnie, ale też innych firm) specjalnie kupowałem na podmiankę. A gdy byłem kilka lat temu w MM to już nie mieli.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

ODPOWIEDZ