INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#166 Post autor: Paweł Stroiński » czw sie 24, 2017 17:02 pm

Następnym razem znajdą niechcący nagranie Jerry'ego siedzącego na klopie w trakcie sesji i co, też puszczą?

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#167 Post autor: Ghostek » czw sie 24, 2017 17:07 pm

Paweł Stroiński pisze:
czw sie 24, 2017 17:02 pm
Następnym razem znajdą niechcący nagranie Jerry'ego siedzącego na klopie w trakcie sesji i co, też puszczą?
Niejeden ortodoks by pewnie wyłożył kasę by to mieć. I to jeszcze w trzech wersjach na 3 CDkach: digital mixes, analog mixes i alternates. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#168 Post autor: Michał Turkowski » czw sie 24, 2017 18:43 pm

Ghostek pisze:
Paweł Stroiński pisze:
czw sie 24, 2017 17:02 pm
Następnym razem znajdą niechcący nagranie Jerry'ego siedzącego na klopie w trakcie sesji i co, też puszczą?
Niejeden ortodoks by pewnie wyłożył kasę by to mieć. I to jeszcze w trzech wersjach na 3 CDkach: digital mixes, analog mixes i alternates. :P
Co do Rambo III to sprawa jest dość specyficzna. Wydanie z 2005, które mam brzmi w mojej opinii świetnie, no i jest kompletne, co więcej, zawiera też muzykę, która do filmu nie trafiła (tam kilka razy użyto utworów z R2). Tym samym jest to znakomite wydanie (nieco może dziwić że Another Time ma zmienioną kolejność względem Preparations, ale myślę że miało to na celu otwarcie albumu takim bardziej "koncertowym" utworem). Jedyną wadą tego wydania jest w sumie świstek, który robi za booklet. Ale wydanie muzycznie jest super. Niestety wydanie to było już dawno OOP. I tutaj zaczynają się schody.

Intrada zamiast zrobić po prostu reprint i raz jeszcze wydać master z 2005, dając ewentualnie lepszy booklet, prawdopodobnie wyda to znów na 2CD tak jak Rambo II.

Zwyczajne naciąganie, co oni chcą dać na tym 2CD ? Fake już wspominał że będą bodaj 3 (!) edity perkusji z Preparations, jakiś alternat jeden, pewnie albumu Scotti Brothers, głównie z piosenkami które przecież nie mają praktycznie nic wspólnego z filmem (prócz He Aint Heavy...) i z jakimiś ścinkami scoru. Albo znów jakieś zupełnie zbędne "alternate mixes" z poprzestawianymi kanałami jak w Rambo II.

Nie miałbym absolutnie nic przeciw wznowieniu Rambo III, który jest przecież OOP, ale w dotychczasowej formie. Ale rozciąganie tego na zbędne 2CD jest ewidentnym naciąganiem fanów którzy pewnie kupią znów dla "jeszcze lepszego wydania"...

I dowodzi to niestety że nasz rynek kolekcjonerski zaczyna się już chyba powoli wypalać :(

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#169 Post autor: Adam » czw sie 24, 2017 18:51 pm

Rambo 3 nie jest OOP - po prosto czasowo nie ma, bo muszą zrobić dodruk - podobnie jak wiele innych płyt Intrady i LaLi, nawet zupełnie nowych. Robią mały rzut od nowości, a potem co jakiś czas robią dodruki i stąd w newsach zapowiadających albumy fragment o poprzednich "back in stock".
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#170 Post autor: Paweł Stroiński » czw sie 24, 2017 18:58 pm

Kiedy się okazało, że jest OOP, bo mi się wydaje, że tego MAF kupiłem kilka lat temu bez problemu?

Tak samo w przypadku dwójki zostawiłem sobie Silvę i tyle. To End Credits usłyszałem inaczej i będzie tego.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#171 Post autor: Paweł Stroiński » czw sie 24, 2017 18:59 pm

Adam pisze:
czw sie 24, 2017 18:51 pm
Rambo 3 nie jest OOP - po prosto czasowo nie ma, bo muszą zrobić dodruk - podobnie jak wiele innych płyt Intrady i LaLi, nawet zupełnie nowych. Robią mały rzut od nowości, a potem co jakiś czas robią dodruki i stąd w newsach zapowiadających albumy fragment o poprzednich "back in stock".
No właśnie, ja chyba ze 3-4 lata temu bez problemu kupiłem.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#172 Post autor: Adam » czw sie 24, 2017 19:04 pm

wystarczy zobaczyć ile płyt LaLi albo Intrady jest czasowo ("temporary") niedostępnych, w tym nawet bezlimitowe serie MAF. Wytwórnie sie wycwaniają i liczą każdy grosz i nie robią dużych nakładów od razu tylko tłoczą małą liczbę, znacznie mniejszą niż oficjalny limit np 3 tys. a potem trzeba czekać na dodruki. Dopiero gdy sztukowo liczba się zbliża do limitu podanego na okładce, to wtedy zaznaczają że "last batch, only x left". jeżeli jakaś płyta jest całkowicie OOP, to NIE piszą "temporary" przy niej. A w storze LaLi i Intrady jest pełno czasowo niedostępnych. Sam teraz czekam np. na Gliniarza 2 i BTTF 1, bo nie ma, mają zrobić na jesień następną partię. Ostatnio czekałem na Edwarda i Predatora 1. A na dodruk Lethal Weapon Box ludzie chyba z pół roku czekali :mrgreen:

oczywistym jest też, że scoro Fejk się wygadał że zrobią trójkę na 2CD, to ja teraz wątpię by zrobili dodruk wersji 1cd, no ale to incydentalny przypadek..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#173 Post autor: bladerunner22 » czw sie 24, 2017 19:49 pm

może intrada wyda Psy 2 ? :mrgreen: W ogóle sporo z Pomatonu można by wydać.
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#174 Post autor: Adam » czw sie 24, 2017 19:52 pm

:roll: sam pomaton przecież sobie wznawia..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#175 Post autor: bladerunner22 » czw sie 24, 2017 19:59 pm

Adam pisze:
czw sie 24, 2017 19:52 pm
:roll: sam pomaton przecież sobie wznawia..
ja chce PSY 2222222222222
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#176 Post autor: Adam » czw sie 24, 2017 20:00 pm

na allegro pojawiaja się regularnie koło stówki schodzą.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#177 Post autor: Paweł Stroiński » czw sie 24, 2017 20:14 pm

bladerunner22 pisze:
czw sie 24, 2017 19:59 pm
Adam pisze:
czw sie 24, 2017 19:52 pm
:roll: sam pomaton przecież sobie wznawia..
ja chce PSY 2222222222222
Tej części chyba jeszcze nie nakręcili?

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#178 Post autor: Ghostek » czw sie 24, 2017 21:11 pm

Rambo II, Poltergeist II, Rambo III - trzy największe buble i bezużyteczne wznowienia od Intrady ostatniego okresu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#179 Post autor: Tomek » pt wrz 01, 2017 11:31 am

Michał Turkowski pisze:
czw sie 24, 2017 18:43 pm
I dowodzi to niestety że nasz rynek kolekcjonerski zaczyna się już chyba powoli wypalać :(
Są dwie kwestie. Jedna to to, że po okresie "boomu" kiedy to hurtowo wydawano masę niedostępnych, poszukiwanych wydań, możliwości już się trochę wyczerpały. Dwa, to po co ryzykować, czymś co się nie sprzeda jak lepiej można coś tam znanego lekko rozszerzyć, albo powydawać po raz 3 lub 4, albo pozamieniać kanały jak w przypadku Intrady, albo odkupić licencję od innej wytwórni. Wytwórnie zaczęły myśleć trochę wzorem przemysłu filmowego ;-)
Ghostek pisze:
czw sie 24, 2017 21:11 pm
Rambo II, Poltergeist II, Rambo III - trzy największe buble i bezużyteczne wznowienia od Intrady ostatniego okresu.
Przecież tu chodzi tak naprawdę o ich powiększenie katalogu Goldsmitha ;-) Wg mnie jest to perspektywiczne. Jakiś tam Amerykanin czy fan Goldsmitha będzie robił zakupy, to sobie dokupi kolejne Rambo czy Ducha (dla nich to są jakieś wydatki rzędu 20 zł) "przy okazji".
Adam pisze:
czw sie 24, 2017 19:04 pm
w storze
W czym? :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Michal
Kserujący nuty
Posty: 329
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 19:33 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#180 Post autor: Michal » pt wrz 29, 2017 06:28 am

Next week we'll have five CDs. That's right...five CDs, spread out across two albums. The first is a 3-CD set featuring an epic score to an early 80s production. It's a greatly expanded reissue of our previous straight LP issue. If you're only familiar with the score through that mid-rangey LP master only, then you're not familiar with the full depth of the score, as many of the larger orchestral portions weren't included. It's remixed from the original session masters to also offer a crisper and more detailed listen. The second is also an expansion of a mid-00s epic. Greatly expanded that is to 2-CDs. Although please note because some astute folks will notice that a couple of tracks from the original release were not available for licensing, but hopefully the wealth of new music makes up for it.
Macie jakieś sugestie co do wtorkowego wypustu z Intradki ? :D

ODPOWIEDZ