INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#211 Post autor: Michał Turkowski » czw lis 30, 2017 12:06 pm

Bazując na tym co napisał Douglas Fake, oraz o dyskusje użytkowników FSM opartych o klipy rzucone przez Intrade, najprawdopodobniej "Damnation Alley" będzie na pół re-recordingiem. Już lata temu Fake pisał że liczne partie syntezatorów obecne na osobnych taśmach zaginęły, więc wszystko wskazuje na to że Intrada zrobiła re-rec syntezatorów i połączyła je z oryginalnym (?) nagraniem orkiestry.

Awatar użytkownika
Michal
Kserujący nuty
Posty: 329
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 19:33 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#212 Post autor: Michal » czw lis 30, 2017 15:26 pm

Nie mogę się już doczekać tego wtorku , kurtyna opadnie i będziemy wiedzieć dokładnie w jaki sposób ten score zmontowali i zremasterowali 8)

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#213 Post autor: Michał Turkowski » pn gru 04, 2017 12:06 pm

Potwierdzone info co do Damnation Alley:

Score został zremasterowany z oryginalnych taśm z nagraniem orkiestry pod batutą Goldsmitha zaś wszystkie partie syntezatorów, które były na osobnych taśmach zaginęły na amen i na zlecenie Intrady zostały odtworzone i na nowo nagrane przez Leigh Phillipsa (który dla Tadlowa rekonstruował od zera np. Salamandra, wcześniej np Quo Vadis i Ben-Hura).

Tak więc wydarzenie ciekawe, taki na pół rerecording :)

Doug Fake: For Goldsmith fans, this is a really cool project. A world premiere of an incredible score in its entirety featuring some of his most ferocious 70's era sci-fi action writing! It began as a pipe dream of Roger's who wondered if we could get Fox on board and then get Nick to dig deep into the vaults and find every roll and then get Mike to do ambitious restorations of the entire orchestral multi-track session masters for the first time ever and then locate Jerry's sketches and scores and engage a synth expert like Leigh Phillips to newly perform the long missing electronics and then somehow have me find a way to pay for everything (haha!) and yet somehow it all came together so everyone could finally enjoy Jerry's most elusive big action score in it's entirety at last... with several previously unreleased tracks including a riveting never-before-heard cue for a scene dropped from the finished film. I sure hope you fans find the efforts worthwhile. I did. It's truly an exciting listen!

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#214 Post autor: Tomek » pn gru 04, 2017 13:21 pm

No i świetna decyzja. Ciekawi mnie tylko jak zmiksują "świeży" zapis syntezatorów z pewnie dość leciwym, analogowym zapisem partii orkiestrowych. Ale pewnie sobie poradzą ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#215 Post autor: Michał Turkowski » pn gru 04, 2017 14:17 pm

Co do scoru samego w sobie, to ja pamiętam że kiedyś tam obejrzałem ten film i muzyka nie zrobiła na mnie szczególnego wrażenia. Jakie są wasze opinie o tym score? Bo troszkę mam obawy czy legenda jaka narosła wokół tego scoru nie wynika w sumie z jego "niedostępności" po prostu a nie że jest to jakaś znakomita muzyka? A może się myle ;)

Awatar użytkownika
Michal
Kserujący nuty
Posty: 329
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 19:33 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#216 Post autor: Michal » pn gru 04, 2017 17:47 pm

Michał , jeżeli lubisz action scory z lat 70 tych Goldsmitha w klimacie drapieżnym jak " Capricorn One" to powinieneś to posłuchać z ciekawości nawet .Cała playlista Damnation jest opublikowana na Yotube. Fakt że elektronika jest tam dość prężna i robi dobrą robotę 8) Film jak film , ważne że Goldsmith daje radę :) . Ciekawe tylko czy wydadzą to na 2 CD :shock: to wtedy będzie gruby wałek na kasie.....

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#217 Post autor: Adam » wt gru 05, 2017 10:22 am

tłuką te podrzędne Goldszmity już taśmowo, czy ktoś to ogarnia jeszcze? :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#218 Post autor: Tomek » wt gru 05, 2017 12:08 pm

A co tu jest nie do ogarniania?

Na pewno to znasz: psy szczekają a karawana jedzie dalej :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#219 Post autor: Adam » wt gru 05, 2017 12:36 pm

za chwilę będzie co tydzień jakiś no-name-score by Jerry, albo 18-ste wydania Rambo..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#220 Post autor: bladerunner22 » wt gru 05, 2017 13:26 pm

Adam pisze:
wt gru 05, 2017 12:36 pm
za chwilę będzie co tydzień jakiś no-name-score by Jerry, albo 18-ste wydania Rambo..
albo complete ze shreka forever :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
Marcin
Początkujący orkiestrator
Posty: 538
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 16:59 pm
Lokalizacja: Gąsawa

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#221 Post autor: Marcin » pt gru 08, 2017 14:10 pm

Po trackliście do Damnation Alley widać, że na albumie jest tylko 10 minut więcej muzyki w stosunku do tego co jest na boxie. Szczerze to myślałem, że brakującego materiału jest więcej, a tu mamy tylko pół godziny scoru. No ale zobaczymy, ja jestem zadowolony bo czekałem na to wydanie od dawna :)
Będę szczery, Tylko Jerry 8)

Mefisto

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#222 Post autor: Mefisto » czw gru 14, 2017 01:47 am

Ten film trwa ledwie 90 minut i ma sporo momentów bez muzy, więc nie wiem, czego można się było spodziewać - Titanica 4CD? :)

Awatar użytkownika
Michal
Kserujący nuty
Posty: 329
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 19:33 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#223 Post autor: Michal » śr sty 03, 2018 21:22 pm

Intrada zaczyna rok , 9 stycznia 8)
Intrada kicks off the New Year with a 2-CD expansion of an adventure score from the early '90s.

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#224 Post autor: Michał Turkowski » pn sty 08, 2018 13:04 pm

Michal pisze: Intrada zaczyna rok , 9 stycznia 8)
Intrada kicks off the New Year with a 2-CD expansion of an adventure score from the early '90s.
Ma to być wydanie na którym podobnie jak na Titanicu LLL zabraknie piosenki - więc pewnie "Robin Hood" Kamena bez songów Adamsa albo "The Last Mohicans" Jonesa bez piosenek Clannadu.

Mam nadzieję że jak będzie "Robin Hood" to dokonają pewnych edycji montażowych i jakoś zakryją te wpadki muzyków, szczególnie trąbek i waltornii, bo tam jest kilka takich kiks wykonawczych że aż trudno uwierzyć że nikt tego na sesji nie zauważył ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#225 Post autor: Adam » pn sty 08, 2018 13:07 pm

jak HOOD to popuszczę :o jeden z moich paru jeszcze graali do rozszerzenia 8)
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ